dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 635 z 648
Pokaż wyniki od 12.681 do 12.700 z 12943
  1. #12681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Pomyślałeś o piecokominku?
    Potrzebuję tylko wkład bo mi się sprawdza , wymieniam tylko ze względu na nowe przepisy UE dotyczące sprawności cieplnej kominka.

  2. #12682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 1970 Zobacz post
    Potrzebuję tylko wkład bo mi się sprawdza , wymieniam tylko ze względu na nowe przepisy UE dotyczące sprawności cieplnej kominka.
    Skąd wiesz jak Ci się sprawdzi piecokominek? Napisałeś: "Kominek z rozprowadzeniem powietrza jest podstawowym źródłem ciepła w domu parterowym 105m2."...Też tak miałem, 11 lat grzałem kominkiem, teraz jest tam piecokominek. Spalając połowę opału potrzebnego wcześniej, ogrzewa dom dużo lepiej, jednym wsadem na 12 h

  3. #12683

    Domyślnie

    Potwierdzam słowa Piotra.
    Do wszystkich, którzy błądzą jak ja przed 10 laty kiedy zacząłem "kręcić kichę kominkową" ile ja czytałem jak liczyłem pieniądze aż w końcu mimo rad kominkowych prawdziwych fachowców, nie tych co pierdzielą 3 po3 kupiłem marketowy za 3kafle. Mocno mnie rozczarował. Już zacząłem rozglądać się za zdunem by postawił mi klasyczny piec z dużą szybą. Po dwóch latach wkład sprzedałem bo to było nieporozumienie.
    Znalazłem na forum Piotra i enia! tych od piecyka ceramicznego i to był początek sukcesu w podjęciu właściwej decyzji.
    Mam piecyk od 7 lat ciągle sprawny, oszczędny, nie wędzę drewna, nie mam wiecznego syfu w pomieszczeniu, palenisko czyszczę raz na 3-4 tygodnie, same plusy. Nigdy nie wrócę do zwykłego kominka i wszystkim odradzam. Tylko żeby inni chcieli słuchać człowieka po przejściach kominkowych. Każda wydana złotówka na zwykły wkład to marnotrawstwo środków. Warto uzbierać kilka zł więcej i zrobić coś porządnego, ekonomicznego co cieszy oko i kieszeń.
    Nie ma dobrych rozwiązań za nieduże pieniądze. Kompleksowy wydatek na zwykły wkład+obudowa+DPG to wcale nie są małe kwoty. Jeszcze jak "szefowa" geszeftu ma fantazję to można popłynąć,mam na myśli marmury i inne fiu, bździu. Namawiam do liczenia kasy.
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 14-03-2022 o 08:13

  4. #12684
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Warto uzbierać kilka zł więcej i zrobić coś porządnego, ekonomicznego co cieszy oko i kieszeń.
    Nie ma dobrych rozwiązań za nieduże pieniądze. Kompleksowy wydatek na zwykły wkład+obudowa+DPG to wcale nie są małe kwoty. Jeszcze jak "szefowa" geszeftu ma fantazję to można popłynąć,mam na myśli marmury i inne fiu, bździu. Namawiam do liczenia kasy.
    Można też się pouczyć i tymi ręcoma zbudować za nieduże pieniądze. No tak tylko zbuduje się coś ciekawego i co dalej z tym czymś bo co to właściwie jest. Wymyślimy przepis że wszystko jest do d... oprócz tego do d.. ale z certyfikatem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #12685

    Domyślnie

    Remix jak zwykle pełen szacun dla Ciebie, może miotający się z wyborem właściwego rozwiązania zaczną kalkulować. U mnie twarde drewno oscyluje od 290-400zł, paranoja ale co robić a piecyk ma potrzeby a ceny gazu głupieją.

  6. #12686
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21 Zobacz post
    Remix jak zwykle pełen szacun dla Ciebie, może miotający się z wyborem właściwego rozwiązania zaczną kalkulować. U mnie twarde drewno oscyluje od 290-400zł, paranoja ale co robić a piecyk ma potrzeby a ceny gazu głupieją.
    Wszystko drożeje to i drewno też, takie czasy. Ja potrzebuję na sezon 4mp, ogrzewając tylko piecykiem więc nawet przy górnej stawce tragedii nie ma. Problem jest gdzie indziej bo ludzie już śmieciuchy odpalają i palą czym popadnie bo namówiono ich na gaz ale część z nich śmieciuchów nie zlikwidowała tylko zawiesiła użytkowanie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12687

    Domyślnie

    witam, proszę o rozwianie mioch wątpliwości, jak montować rury dymowe od kozy do kominka - kielichem do góry czy do dołu ( tu są rozbieżne zdania)?. Druga sprawa to czy odcinać blaszk przytrzymujące sznur na redukcji do czopucha w kominie systemowym - z taką radą tu się spotkałem...Pozdrawiam.

  8. #12688
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    witam, proszę o rozwianie mioch wątpliwości, jak montować rury dymowe od kozy do kominka - kielichem do góry czy do dołu ( tu są rozbieżne zdania)?. Druga sprawa to czy odcinać blaszk przytrzymujące sznur na redukcji do czopucha w kominie systemowym - z taką radą tu się spotkałem...Pozdrawiam.
    Kielichami do góry, nie wiem tylko czy uwierzysz bo przecież opinie podzielone.
    Co do przejścia to lepiej by wchodziła rura na króciec komina a nie do środka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #12689

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź, a co z tymi blaszkami, i jak połaczyć kozę z pierwszą rurą żeby wchodziła do wewnątrz.wyjście z kozy jest też fi150.

  10. #12690
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    dzięki za szybką odpowiedź, a co z tymi blaszkami, i jak połaczyć kozę z pierwszą rurą żeby wchodziła do wewnątrz.wyjście z kozy jest też fi150.
    1. Rozwiązanie z blaszkami i sznurem na rurze wpychanym do komina to niezbyt dobre rozwiązanie, często powoduje pękanie trójnika komina systemowego.
    2. Wkładka dwuścienna rozwiązuje problem.
    Poszukaj bloga Piotra Batury tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #12691

    Domyślnie

    Witam mam pytanie jakiej wielkosci kominek do domku pietrowego 120 metro, kominek na dole usytuowany na srodku , 1 5 metro od schodow ktore prowadza na pietro, ogrzewanie w domu gazowe , kominka mialo nie byc,mial byc, i bylem niezdecydowany, ale to co sie dzieje z cena gazu doprowadzilo do tego ze jednak bedzie.

    Prosze o pomoc, kkmpletbie sie nie znam chce porzadny kominek na lata

  12. #12692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruggiero Zobacz post
    Witam mam pytanie jakiej wielkosci kominek do domku pietrowego 120 metro, kominek na dole usytuowany na srodku , 1 5 metro od schodow ktore prowadza na pietro, ogrzewanie w domu gazowe , kominka mialo nie byc,mial byc, i bylem niezdecydowany, ale to co sie dzieje z cena gazu doprowadzilo do tego ze jednak bedzie.

    Prosze o pomoc, kkmpletbie sie nie znam chce porzadny kominek na lata
    Ma grzać, czy ma być? Bo jak grzać, i to często, pomyśl o piecokominku....

  13. #12693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam , czy kominki firmy Defro , a konkretnie Impuls ME BL 10 można brać pod uwagę szczelnego udanego modelu pod dogrzewanie nowego budynku ? Czy może patrzeć bardziej w strone droższego Intra czy też całkiem innej marki/modelu? np: romotop heat 70 Wkład chcę kupić teraz z montażem za rok - ceny wariują...
    Ostatnio edytowane przez guja ; 19-04-2022 o 13:58

  14. #12694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Witam , czy kominki firmy Defro , a konkretnie Impuls ME BL 10 można brać pod uwagę szczelnego udanego modelu pod dogrzewanie nowego budynku ? Czy może patrzeć bardziej w strone droższego Intra czy też całkiem innej marki/modelu? np: romotop heat 70 Wkład chcę kupić teraz z montażem za rok - ceny wariują...
    Szukaj wkładu z szybą w jednym kawałku. Łączona nie jest szczelna. Nawet jak na początku jest, po czasie różnie to bywa...

  15. #12695
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Pytanie - czy przy kominkach defro ma sens zabudowa z płyt akumulacyjnych cebuda? Czy sprawność takich płyt względem izolacyjnych jest pomijalna ?

  16. #12696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Pytanie - czy przy kominkach defro ma sens zabudowa z płyt akumulacyjnych cebuda? Czy sprawność takich płyt względem izolacyjnych jest pomijalna ?
    Moim zdaniem pomijalna, a stwarzająca większy problem podczas montażu. Ma sens, jeśli budujesz coś z masą akumulacyjną w środku...czyli piecokominek. Ale wówczas trzeba znaleźć palenisko, a nie wkład kominkowy, choćby najlepszy.

  17. #12697

    Domyślnie

    Witam,
    bylam w zeszlym tygodniu w Muzeum Ziemi Paluckiej w Zninie i, nabylam tam ksiazeczke "Zdunstwo". Czy jest mozliwosc obejrzenia gdzies Twojej kolekcji ? Te okazy sa bardzo piekne.

  18. #12698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Witam,
    bylam w zeszlym tygodniu w Muzeum Ziemi Paluckiej w Zninie i, nabylam tam ksiazeczke "Zdunstwo". Czy jest mozliwosc obejrzenia gdzies Twojej kolekcji ? Te okazy sa bardzo piekne.
    Tak. Jest stała wystawa części eksponatów w siedzibie mojej firmy w Łaziskach. Kontakt telefoniczny przedtem wskazany...

  19. #12699

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Mam nadzieje, ze kiedys znow bede w tych stronach .

  20. #12700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariater Zobacz post
    Dziekuje za odpowiedz. Mam nadzieje, ze kiedys znow bede w tych stronach .
    Trochę pokazałem na Fb
    https://www.facebook.com/Muzeum-Piec...0870611893517/

Strona 635 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony