dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 615 z 648
Pokaż wyniki od 12.281 do 12.300 z 12943
  1. #12281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie


  2. #12282
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dzień dobry. Otrzymałem dzisiaj komin systemowy, nie będę pisał jakiej firmy. Najprawdopodobniej będzie przy nim zbudowany piec kaflowy, Pytanie na jakiej wysokości mam zabudować wejście do komina? Czy to jest uzależnione od budowy samego pieca?
    Najestetyczniej będzie wyglądało,gdy podłączenie dostosujemy do urządzenia, które będzie podłączone do niego.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-09-2020 o 14:42
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #12283
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Dorobić coś "na urząd", albo zapytać w Sparthermie...
    Serwis Spartherm po 3 tygodniach spuścił mnie w kanał radząc kupić sobie w internecie klej do szmotu i skleić pęknięcia bez wyjmowania elementów.
    W okolicach Piaseczna chętnych na dorobienie rozpadających się płyt nie znalazłem.

  4. #12284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Serwis Spartherm po 3 tygodniach spuścił mnie w kanał radząc kupić sobie w internecie klej do szmotu i skleić pęknięcia bez wyjmowania elementów.
    W okolicach Piaseczna chętnych na dorobienie rozpadających się płyt nie znalazłem.
    Pytanie, czy te pęknięcia są groźne? Popękało od naprężeń termicznych, czy szamot oberwał od erozji fizykochemicznej i zaczyna się rozsypywać? W pierwszym wypadku jeżeli całość się trzyma się w kupie, to ja bym zostawil, no chyba, że chodzi o kwestie estetyczne. Klejenie na dłuższą metę nie pomoże, skoro pękło w tych miejscach, to znaczy, żeb tam szamot pracuje i klej i tak sie wykruszy. Jeżeli szamot się kończy to faktycznie trzeba wymienic. Masz możliwośc wyjąć płytki przez drzwiczki?

  5. #12285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Brawo TY!

    Jesteś żywym przykładem na to, jak powinna wyglądać sprawa kupna i montażu kominka czy pieca. Masz dużą wiedzę i świadomość...Niestety duże firmy producenckie, nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktu w otoczce odpowiedniego instruktażu i opieki dla nabywcy. Po trosze wszyscy zbieramy teraz żniwo sprzedaży internetowej, sprzedaży zakładającej ilość, a nie jakość produktu....Masa urządzeń obsługiwanych w niskiej kulturze, głównie przez ludzi bez pojęcia, tworzy aurę mało przychylną dla branży.
    Dzięki Piotrze Trochę czasu mi zajęło nauczenie się prawidlowego palenia. Chociaż fakt - od poczatku wiedziałem, że z wkładem z kaufmarketu i kartongipsem nie poszaleję

  6. #12286
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    @ krakers, eniu
    Pękły 3 płytki na ściankach bocznych i w zasadzie rozpadła się płytka z otworami nad popielnikiem.
    Kominek wytrzymał 20 lat to pewnie pociągnie jeszcze z 10, zwłaszcza przy moim okazjonalnym korzystaniu z niego.
    Przy okazji remontu w chałupie chciałem go doprowadzić do stanu gwarantującego dalsze bezproblemowe użytkowanie, ale cóż kominkarze są zainteresowani nowymi instalacjami, serwisem niekoniecznie.
    Dzięki za pomoc

  7. #12287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @ krakers, eniu
    Pękły 3 płytki na ściankach bocznych i w zasadzie rozpadła się płytka z otworami nad popielnikiem.
    Kominek wytrzymał 20 lat to pewnie pociągnie jeszcze z 10, zwłaszcza przy moim okazjonalnym korzystaniu z niego.
    Przy okazji remontu w chałupie chciałem go doprowadzić do stanu gwarantującego dalsze bezproblemowe użytkowanie, ale cóż kominkarze są zainteresowani nowymi instalacjami, serwisem niekoniecznie.
    Dzięki za pomoc
    Jeśli to nie jego robota, to nie ma się czym interesować. Zamów serwis fabryczny. Przyjadą, zrobią, skasują.... (szamoty pionowe średnio ok 200 Euro bez dojazdu, roboty). Ja serwisuję swoim klientom.

  8. #12288
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Spartherm odmówił naprawy Olsberga. Firma która 20 lat temu instalowała kominek nie istnieje.
    Cieszę się, że dbasz o klientów którym przed 20 laty instalowałeś kominki i jeszcze za 20 lat będziesz im serwisował.

  9. #12289

    Domyślnie

    Ja bym pokombinował coś samemu. Tylko nie znam tego paleniska, kształtów, ani wymiarow płytek. I czy da się wymienić szamot przez drzwiczki. Jeżeli nie są jakieś udziwnione to kupił bym szamot i przyciął na wymiar.

  10. #12290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Spartherm odmówił naprawy Olsberga. Firma która 20 lat temu instalowała kominek nie istnieje.
    Cieszę się, że dbasz o klientów którym przed 20 laty instalowałeś kominki i jeszcze za 20 lat będziesz im serwisował.
    Jest opcja, że syn będzie kontynuować dzieło, o ile nie wytniemy lasów w celu pokrycia Ziemi panelami z chińskiego plastiku.....Faktycznie zostaje Ci to co sugeruje Krakers, albo zostawić w spokoju dopóki stoi wszystko jako tako

  11. #12291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    News z lutego - i ciągle tylko "fakt" medialny "na dniach".
    Coś się jednak w temacie dzieje:
    https://next.gazeta.pl/next/7,172392...2&s=BoxBizImg7
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No, to radni są inteligentni bezobjawowo. Śmieciuchy mogą kopcić, kominki, które są jedynym źródłem ciepła mogą kopcić. A nie można kopcić tylko w dni smogowe rekreacyjnie. Czyli ktoś, kto oprócz kominka ma kopciucha w kominku nie zapali w nim drewna legalnie - będzie szuflował węgiel... Albo spali w kopciuchu to samo drewno, które miał spalać w kominku (pewnie często o lepszych parametrach). Też mi ekologia.

    Jak dla mnie to jednak pozorny ruch - bo wg najbliższej mnie stacji GIOS klik do bazy w zeszłym sezonie było takich dni... trzy.



    I pojawia się pytanie - skąd użytkownik kominka ma wiedzieć, że dzisiaj nie może palić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DniSmogowe.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	447996  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-09-2020 o 19:56

  13. #12293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, to radni są inteligentni bezobjawowo. Śmieciuchy mogą kopcić, kominki, które są jedynym źródłem ciepła mogą kopcić. A nie można kopcić tylko w dni smogowe rekreacyjnie. Jak dla mnie to jednak pozorny ruch - bo wg najbliższej mnie stacji GIOS klik do bazy w zeszłym sezonie było takich dni... trzy.



    I pojawia się pytanie - skąd użytkownik kominka ma wiedzieć, że dzisiaj nie może palić?
    nie może palić w dni smogowe ale o nocach nikt nie wspominał

  14. #12294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, to radni są inteligentni bezobjawowo. Śmieciuchy mogą kopcić, kominki, które są jedynym źródłem ciepła mogą kopcić. A nie można kopcić tylko w dni smogowe rekreacyjnie. Czyli ktoś, kto oprócz kominka ma kopciucha w kominku nie zapali w nim drewna legalnie - będzie szuflował węgiel... Albo spali w kopciuchu to samo drewno, które miał spalać w kominku (pewnie często o lepszych parametrach).
    U mnie w kominku palą (rekreacyjnie, lub dogrzewając) raczej posiadacze gazu...
    Chciałbym, żeby podobną uchwałę przegłosowali w województwie śląskim.
    Takich dni jest u nas więcej.

  15. #12295
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Jak dla mnie to jednak pozorny ruch - bo wg najbliższej mnie stacji GIOS klik do bazy w zeszłym sezonie było takich dni... trzy.

    I pojawia się pytanie - skąd użytkownik kominka ma wiedzieć, że dzisiaj nie może palić?
    U mnie dwie najbliżej zlokalizowane stacje pokazały w okresie od 1 listopada 2019 do 1 kwietnia 2020 - jedna 5 druga 8 dni.

    Mamy być alertami powiadamiani jeśli danego dnia zostanie przekroczona wartość 50 ug/m3.

  16. #12296
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yannoo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gilowice
    Kod pocztowy
    34-322
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, chciałbym obudować wkład z płaszczem wodnym najpierw szamotką, z zewnątrz cegłą zwykłą. Na co powinienem zwrócić uwagę. Może ktoś może mi podesłać jakieś praktyczne linki, zdjęcia... Za każdą pomoc będę wdzięczny!
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  17. #12297

    Domyślnie

    Taka obudowa dla wkładu z płaszczem wodnym nie ma sensu, bo prawie cała energia z paleniska i tak pójdzie w wodę, a sama obudowa nigdy nie zakumuluje tyle ciepła, by to było jakkolwiek odczuwalne. Lepiej w tym przypadku pójść w rozwiązanie prostsze i tańsze, czyli albo sama cegła bez szamotu albo płyty k-w + jakieś kafelki (czy coś w tym stylu) imitujące cegiełkę.

  18. #12298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał yannoo Zobacz post
    Witam, chciałbym obudować wkład z płaszczem wodnym najpierw szamotką, z zewnątrz cegłą zwykłą. Na co powinienem zwrócić uwagę. Może ktoś może mi podesłać jakieś praktyczne linki, zdjęcia... Za każdą pomoc będę wdzięczny!
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    W jakim celu chcesz tak kombinować?

  19. #12299
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

  20. #12300

    Domyślnie

    witam. szukam wkładu kominkowego i zastanawiam się między maja 8 a simple 8. jaka jest realna różnica między kominkami ? czy warto dopłacać 1400zł do maji 8 ?

Strona 615 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony