dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 603 z 648
Pokaż wyniki od 12.041 do 12.060 z 12942
  1. #12041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie znam, nie widziałem, ale zaintrygowaliście mnie.
    O czym dokładnie piszecie?
    https://napinane-warszawa.pl/realizacje
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #12042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Proszę o pomoc mam dwa pytania
    kominek będzie w salonie , chcę zrobić doprowadzenie ciepłego powietrza z obudowy kominka do pokoju na poddaszu tuż nad kominkiem , muszę przebić się tylko przez strop , wymyśliłem sobie że na rurę spiro założę przepustnicę z obawy że całe ciepłe powietrze poleci do pokoju na górę a w salonie gdzie jest kominek będzie zimno ? przepustnicą będę mógł regulować ilość powietrza jaka poleci do drugiego pokoju albo całkowicie ją zamknąć czy to dobry pomysł ?
    Drugie pytanie czy rura która przechodzi przez komorę dekompresyjną i strop musi być izolowana ?

  3. #12043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby stosowania przepustnicy. Kratki kominkowe można kupić z żaluzją, którą ogranicza się dopływ powietrza do pomieszczenia, zastosowanie odpowiednio mniejszej średnicy, też ograniczy na stałe przepływ, są też anemostaty z regulacją przepływu.
    Rura, która przechodzi przez komorę dekompresyjną i strop musi być izolowana, metal się rozszerza.
    Są na rynku rury izolowane wełną, rury dwuścienne z wypełnieniem z wełny, jednak najlepiej jako izolacji i zarazem dylatacji, użyć maty
    z włókna ceramicznego, należy też zastosować rurę do dystrybucji gorącego powietrza.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 20-10-2019 o 00:58
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #12044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    titanium

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie ma potrzeby stosowania przepustnicy. Kratki kominkowe można kupić z żaluzją, którą ogranicza się dopływ powietrza do pomieszczenia, zastosowanie odpowiednio mniejszej średnicy, też ograniczy na stałe przepływ, są też anemostaty z regulacją przepływu.
    Rura, która przechodzi przez komorę dekompresyjną i strop musi być izolowana, metal się rozszerza.
    Są na rynku rury izolowane wełną, rury dwuścienne z wypełnieniem z wełny, jednak najlepiej jako izolacji i zarazem dylatacji, użyć maty
    z włókna ceramicznego, należy też zastosować rurę do dystrybucji gorącego powietrza.
    Nie rozumiem do końca , jeśli wybiorę rurę do dystrybucji gorącego powietrza dwuścienną z wypełnieniem z wełny to po co mata z włókna ceramicznego ???
    A tą rurę izolowaną na całej długości zastosować czy tylko w komorze dekompresyjnej ? a w komorze gdzie kominek zwykłą spiro ?

  5. #12045

    Domyślnie

    Cytat Napisał titanium Zobacz post
    wymyśliłem sobie że na rurę spiro założę przepustnicę z obawy że całe ciepłe powietrze poleci do pokoju na górę a w salonie gdzie jest kominek będzie zimno
    dobrze wymyśliłeś, bardzo dobrze, jednak na końcu rury załóż dodatkowe zamknięcie, szczelne, zamykane najlepiej automatycznie, by po wciągnięciu całego powietrza na górę, zamykało się w chwili jak wyczuje że wciąga ludzi i co okropne, zwierzęta.
    Wyszło na to, że wymyśliłeś kominek chłodziarkę.
    łopatentuj to.

  6. #12046

    Domyślnie

    Witajcie,

    Zaczynam kłaść styropian na podłodze i muszę zdecydować gdzie będzie znajdował się dolot do kozy Romotop Evora.
    Ile minimalnie koza może znajdować się od ściany żeby było bezpiecznie w użytkowaniu? Ile dolot powinien wystawać ponad powierzchnię posadzki żeby nie było problemów z podłączeniem? Sytuacja jak na zdjęciu poniżej. Pomózcie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj_kominek.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	436207
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komiinek.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	436206  

  7. #12047
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Indianin666

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wielgie
    Kod pocztowy
    87-603
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Jestem po przeszukaniu "setek" stron z wkładami kominkowymi, przeczytaniu kolejnych "setek" stron na forum i mam coraz większy mętlik w głowie.
    Poszukuję wkładu kominkowego do domu z poddaszem o powierzchni 90m2. Kominek będzie stał w centralnym miejscu domu pod schodami. Ze względu na lokalizację miejsce jest dość ograniczone. Komin do podłączenia kominka to Plewa Uni Fe 18/18. Doprowadzone jest też powietrze z zewnątrz budynku rurą 160.
    Wg mnie wkład powinien mieć szerokość max 60-65cm tak by było miejsce na obudowanie go. Przestrzeń pomiędzy ścianą i schodami to 90cm.
    Pierwotnie chciałem kupić coś taniego, ale jak to mówią "biednych nie stać na tanie rzeczy"
    Zastanawiam się nad wkładami z szamotem znalazłem takie, które wymiarowo powinny pasować:
    ROMOTOP HEAT 2g 59.50.01 - 8 kW
    HAJDUK Smart XLT

    Jaki wkład w moim przypadku byłby najlepszy. Co możecie polecić?
    Z góry dzięki za pomoc w wyborze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	436224Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	436225Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek3.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	436226

  8. #12048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indianin666 Zobacz post

    Jaki wkład w moim przypadku byłby najlepszy.
    W miejscu jakie przedstawiłeś...żaden.
    Napisz czego oczekujesz od kominka, by było wiadomo, co przemawia za dalszym prowadzeniem dyskusji ?

  9. #12049
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Indianin666

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wielgie
    Kod pocztowy
    87-603
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czego oczekuję od kominka?
    - dogrzania domu w bardzo zimne dni. Mamy ogrzewanie podłogowe na parterze. Na poddasze chcę doprowadzić DGP (dwa pokoje i łazienka)
    - widoku ognia i atmosfery

  10. #12050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indianin666 Zobacz post
    Czego oczekuję od kominka?

    - widoku ognia i atmosfery
    spod schodów.

  11. #12051
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Indianin666

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wielgie
    Kod pocztowy
    87-603
    Posty
    5

    Domyślnie

    Lokalizacja nie najlepsza, taki projekt i teraz już nic z tym nie zrobię.
    Wdzięczny będę za konstruktywną krytykę lub propozycje rozwiązania, a nie komentarze nabijające licznik postów.

  12. #12052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    W miejscu jakie przedstawiłeś...żaden.
    Napisz czego oczekujesz od kominka, by było wiadomo, co przemawia za dalszym prowadzeniem dyskusji ?
    Może jednak posłuchaj Batury i troszkę się podszkol zamiast pisać głupoty. Skoro w tym miejscu żaden to po co dopytywać o oczekiwania, przecież nie oczekuje by wyglądał tylko
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12053
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indianin666 Zobacz post
    Lokalizacja nie najlepsza, taki projekt i teraz już nic z tym nie zrobię.
    Wdzięczny będę za konstruktywną krytykę lub propozycje rozwiązania, a nie komentarze nabijające licznik postów.
    Fakt lokalizacja taka sobie ale pewnie da się tam coś zabudować, może coś małego z pionową wizją ognia i akumulacją. DGP chyba bym sobie odpuścił klatka schodowa je zastąpi Pamiętaj tylko o tym że cieplej w okolicach schodów nie musi im służyć, wyglądają na drewniane w pomyśle. Poszukaj w linkach (fotkach) Pestki i na blogu Batury coś powinno się znaleźć.
    Ps. A i nie przejmuj się wpisami "fachowców" to tylko forum i musisz wiadomości i rady filtrować
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #12054

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Może jednak posłuchaj Batury i troszkę się podszkol zamiast pisać głupoty. Skoro w tym miejscu żaden to po co dopytywać o oczekiwania, przecież nie oczekuje by wyglądał tylko
    jesteś tak nadęty i sztywny, że mógłbyś robić za szpunt w Żacholeckim stawie...
    za to szkolić się musisz ty, z czytania ze zrozumieniem, ale to zła rada, bo i tak pozostaniesz przy swoim i będziesz łaził za moimi wpisami i skubał nogawki.

  15. #12055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Indianin666, przejrzyj jak radzi Remiks, wątek „Inspiracje kominkowe”. Na pewno znajdziesz jakiś pomysł na kominek przy drewnianych schodach. Pamiętam, że Piotr Batura prosił mnie kiedyś o wyszukanie zdjęć kominków pod schodami. Na pewno wstawiałam do wątku. Link jest pod postem w sygnaturze.
    Remiks dobrze radzi, żebyś szukał wkładu o pionowym palenisku. Spokojnie się zmieści na tych 90 cm. Poza tym pionowa wizja ognia jest piękna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #12056
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

  17. #12057

    Domyślnie

    Powiem , że pierwsze i ostatnie, jest elektowne. Czy tematyczne schody pozwolą na coś podobnego ? Bo o nich jest mowa. Jesliby miało być jak np. na drugim zdjęciu, wolałbym mieszkać w namiocie.

  18. #12058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Powiem , że pierwsze i ostatnie, jest elektowne. Czy tematyczne schody pozwolą na coś podobnego ? Bo o nich jest mowa. Jesliby miało być jak np. na drugim zdjęciu, wolałbym mieszkać w namiocie.
    No to poszczypię ci te nogawki jeszcze troszkę Nie ty pytałeś więc twój gust ma się nijak do propozycji, to pytający musi określić co mu odpowiada. Jakoś wcześniej schody w twoich radach dyskwalifikowały kominek.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #12059

    Domyślnie

    troll znowu przylazł i znowu coś pisze, może musi.

  20. #12060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indianin666 Zobacz post
    Dzień dobry

    Jestem po przeszukaniu "setek" stron z wkładami kominkowymi, przeczytaniu kolejnych "setek" stron na forum i mam coraz większy mętlik w głowie.
    Poszukuję wkładu kominkowego do domu z poddaszem o powierzchni 90m2. Kominek będzie stał w centralnym miejscu domu pod schodami. Ze względu na lokalizację miejsce jest dość ograniczone. Komin do podłączenia kominka to Plewa Uni Fe 18/18. Doprowadzone jest też powietrze z zewnątrz budynku rurą 160.
    Wg mnie wkład powinien mieć szerokość max 60-65cm tak by było miejsce na obudowanie go. Przestrzeń pomiędzy ścianą i schodami to 90cm.
    Pierwotnie chciałem kupić coś taniego, ale jak to mówią "biednych nie stać na tanie rzeczy"
    Zastanawiam się nad wkładami z szamotem znalazłem takie, które wymiarowo powinny pasować:
    ROMOTOP HEAT 2g 59.50.01 - 8 kW
    HAJDUK Smart XLT

    Jaki wkład w moim przypadku byłby najlepszy. Co możecie polecić?
    Z góry dzięki za pomoc w wyborze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	436224Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	436225Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek3.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	436226
    Schody drewniane?

Strona 603 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony