dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 648
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 12943
  1. #2101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroryb
    Witam
    Potrzebuje rady. Buduję dom praktycznie w technologii domu pasywnego i nie wiem jak rozwiązać kwestię ogrzewania cwu. Nie mam gazu ani pompy ciepła. Zamierzam wykorzystać do tego celu panele słoneczne i kominek. Zakładam, że latem panela załatwią sprawę. Gorzej zimą,
    Proszę o radę jakie rodzaj kominka zastosować.
    Proponowano mi kominek z płaszczem wodnym, ale zastawiam się czy ma sens stosowanie płaszcza tylko do ogrzewania cwu. Planuję kupić zbiornik w granicach 500-700l z dwoma wężownicami i grzałką elektryczną.
    Ewentualnie można by zastosować nakładki do cwu na czopuch lub ewentualnie wężownice. Słyszałem jednak bardzo różne o nich opinie. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi rozwiązaniami? Jakieś sugestie dotyczące producentów? Ewentualnie jakie są optymalne rozwiązania w tym zakresie?
    Jeśli ktoś stosował podobne rozwiązanie jakie były faktyczne koszty użytkowania.
    pozdrawiam i liczę na pomoc
    500-700 l czy aby nie za dużo czyżby budował pan jakiś pensjonat gdzie jest duży rozbiur wody myślę iż 300 l w zupełności wystarczy a co do nakładki na wylot spalin proponuję zastosowanie produktu szpanterma pod nazwą thermax lub rozwiązanie jotula ktury ma podobny produkt
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  2. #2102

    Domyślnie

    Nooooooo,

    i moje rozterki i nieprzespane noce z powodu wyboru kominka w końcu dzisiaj skończyły się !

    Właśnie stałam się posiadaczką przepięknego kominka tradycyjnego ( powietrznego ) firmy BYRSKI !!!


    Jest taki jak chciałam - moje marzenie spełniło się !
    O nieco zwiększonych rozmiarach, lewostronny, efektowny... a cena... nie zabiła mnie na szczęście.


    Winna jestem oficjalne podziękowania dla Mariobros35, bo to on zwrócił mi uwagę na tę firmę i niezmordowanie odpowiadał na moje setki pytań...

    Więc oficjalnie dziękuję, Mario !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  3. #2103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Nooooooo,

    i moje rozterki i nieprzespane noce z powodu wyboru kominka w końcu dzisiaj skończyły się !

    Właśnie stałam się posiadaczką przepięknego kominka tradycyjnego ( powietrznego ) firmy BYRSKI !!!


    Jest taki jak chciałam - moje marzenie spełniło się !
    O nieco zwiększonych rozmiarach, lewostronny, efektowny... a cena... nie zabiła mnie na szczęście.


    Winna jestem oficjalne podziękowania dla Mariobros35, bo to on zwrócił mi uwagę na tę firmę i niezmordowanie odpowiadał na moje setki pytań...

    Więc oficjalnie dziękuję, Mario !
    cała przyjemność po mojej stronie
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  4. #2104

    Domyślnie

    do posiadaczy kominków z PW ale z wkładkami szamotowymi , czy ktoś może pokazać wnętrze takiego kominka po 1-2 sezonach grzewczych , zastanawiam się czy jest sens inwestować w sparth.. lub inne z wyższej półki czy też się może tak samo oblepią mazią jak zwykłe stalowe korpusy ?

  5. #2105
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    no to skoro zaczęły padać w tym wątku odpowiedzi - i to konkrety - ponawiam pytanie:

    zbieram opinie n/t wkładu KORNAK 6 i jego wariacji FL

    linkowo: http://www.kornak.pl/index.php?a=wkl...ort&b=5&c=51-l

    ktoś ?? coś??

    pozdro
    NETbet

  6. #2106

    Domyślnie

    Pierwotnie planowaliśmy wykonać izolację kominka z wełny mineralnej a na to płyta GK ale po zapoznaniu się z opiniami na forum zmieniliśmy zdanie i zastosujemy płyty krzemianowe. Dzisiaj mamy okazję kupić i pilnie potrzebuję Waszej rady.
    Myśleliśmy o płytach 50 mm ale w sprzedaży mamy płytę krzemianową 30 mm. Czy zastosować ją podwójnie czy wystarczy jedna warstwa?

    Proszę Was o pilną pomoc.

  7. #2107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamanatki
    Pierwotnie planowaliśmy wykonać izolację kominka z wełny mineralnej a na to płyta GK ale po zapoznaniu się z opiniami na forum zmieniliśmy zdanie i zastosujemy płyty krzemianowe. Dzisiaj mamy okazję kupić i pilnie potrzebuję Waszej rady.
    Myśleliśmy o płytach 50 mm ale w sprzedaży mamy płytę krzemianową 30 mm. Czy zastosować ją podwójnie czy wystarczy jedna warstwa?

    Proszę Was o pilną pomoc.
    Wystarczy jedna 30mm.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #2108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet
    no to skoro zaczęły padać w tym wątku odpowiedzi - i to konkrety - ponawiam pytanie:

    zbieram opinie n/t wkładu KORNAK 6 i jego wariacji FL

    linkowo: http://www.kornak.pl/index.php?a=wkl...ort&b=5&c=51-l

    ktoś ?? coś??

    pozdro
    NETbet
    konstrukcyjnie ; delikatnie pisząc bardzo zacofane
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #2109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    do posiadaczy kominków z PW ale z wkładkami szamotowymi , czy ktoś może pokazać wnętrze takiego kominka po 1-2 sezonach grzewczych , zastanawiam się czy jest sens inwestować w sparth.. lub inne z wyższej półki czy też się może tak samo oblepią mazią jak zwykłe stalowe korpusy ?
    przy lepszych widać ogień
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #2110

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    przy lepszych widać ogień
    to wiedza praktyczna czy teoretyczna ? widziałem 4 kominki z PW z różnych firm stalowe i środek to była smoła , powtarzam pytanie czy ktoś może pokazać środek swojego kominka z szamotem ... tylko nie po pierwszym paleniu od uruchomienia , zmierzając do meritum chcę nabyć wiedzę z doświadczenia użytkowników czy jest zapłacić 2,3,4x więcej niż najtańsza np. lechma czy jest to bez sensu bo z uwagi na sposób działania i tak będzie osyfiony środek

  11. #2111

    Domyślnie

    Brudzenie się szyby to podobno jedna z większych wad kominków z płaszczem wodnym.
    Oczywiście KIEPSKICH kominków.
    Podobno tych z górnej półki to nie dotyczy.
    Np. Sparthermu... ale ta cena...


    Ja też miałam brać kominek z płaszczem, ale w końcu stanęło na tradycyjnym ( powietrznym ) firmy Byrski.
    Z wielu względów.

    Byrski ma wkłady z płaszczem i tradycyjne - wybór należy do klienta.
    Ceny przystępniejsze.

    Napisz na priva do Mariobros35 - on specjalizuje się w kominkach z p.w.
    Na pewno doradzi.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  12. #2112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    Cytat Napisał an-bud
    przy lepszych widać ogień
    to wiedza praktyczna czy teoretyczna ? widziałem 4 kominki z PW z różnych firm stalowe i środek to była smoła , powtarzam pytanie czy ktoś może pokazać środek swojego kominka z szamotem ... tylko nie po pierwszym paleniu od uruchomienia , zmierzając do meritum chcę nabyć wiedzę z doświadczenia użytkowników czy jest zapłacić 2,3,4x więcej niż najtańsza np. lechma czy jest to bez sensu bo z uwagi na sposób działania i tak będzie osyfiony środek
    bawię się w te klocki 99% wodnych to buble
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #2113

    Domyślnie

    jak chcesz zeby było widac ładnie ogien to tylko tradycyjny a co do szamotu to zawsze mozesz go wymienic
    Nigdy nie mów nigdy

  14. #2114

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał Wojtek R
    Cytat Napisał an-bud
    przy lepszych widać ogień
    to wiedza praktyczna czy teoretyczna ? widziałem 4 kominki z PW z różnych firm stalowe i środek to była smoła , powtarzam pytanie czy ktoś może pokazać środek swojego kominka z szamotem ... tylko nie po pierwszym paleniu od uruchomienia , zmierzając do meritum chcę nabyć wiedzę z doświadczenia użytkowników czy jest zapłacić 2,3,4x więcej niż najtańsza np. lechma czy jest to bez sensu bo z uwagi na sposób działania i tak będzie osyfiony środek
    bawię się w te klocki 99% wodnych to buble
    co kolego proponujesz w tym 1 % ?

  15. #2115

    Domyślnie

    WojtekR, :

    - Spartherm
    - Byrski
    - Hajduk
    - Lazar

    Tak wyszło z moich "studiów" nad kominkami z PW.

    Reszta... co tu dużo mówić - lipa.

    KRATKI też odpadają - niby tanie... ale trzeba dokupić osprzęt za drugie tyle.
    No i nie mają tzw. doprowadzenia powietrza z zewnątz - a dla mnie to dyskwalifikacja na samym starcie.
    Niby można dokupić... ale oczywiście za następną dopłatą.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  16. #2116

    Domyślnie

    ta lista to chyba wkłady najbardziej wypromowane
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #2117

    Domyślnie

    Nie wiem czy najlepiej wypromowane.
    Przypuszczam, że jakieś markowe z "górnej półki" ( duńskie, angielskie, szwedzkie itp. ) są jeszcze bardziej wypromowane.


    Mnie interesowała przede wszystkim dość przyzwoita jakość :
    - moc maksymalna wkładu
    - jakość stali / żeliwa
    - okres gwarancji ( we wkładach z "niższej półki" jest to tylko 3 - 5 lat )
    - system doprowadzania powietrza z zewnątrz.

    A potem walory... estetyczne.
    W końcu baba jestem - PO PROSTU MUSI być ładny.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  18. #2118
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał netbet
    no to skoro zaczęły padać w tym wątku odpowiedzi - i to konkrety - ponawiam pytanie:

    zbieram opinie n/t wkładu KORNAK 6 i jego wariacji FL

    linkowo: http://www.kornak.pl/index.php?a=wkl...ort&b=5&c=51-l

    ktoś ?? coś??

    pozdro
    NETbet
    konstrukcyjnie ; delikatnie pisząc bardzo zacofane
    no to proszę jasniej - jak krowie na rowie ..albo laikowi . czego mu brak, co z nim nie tak ( poza ceną )

    pojawiła się u nas alternatywa dla niego : MAJA/W ... ale to nie ten "klimat" - brak portalu... prostota... CENA - no ta jest niezła...

    wiec reasumując: czemu nie KORNAK 6 ??

    liczę na solidne podstawy do anulowania "potencjalnego" zamówienia

    pozdro
    NETbet

  19. #2119

    Domyślnie

    A powiedz mi Aga :
    - co ma moc do jakosci ?
    - w jaki sposób sprawdzałas jakosc stali, zeliwa ?
    - to ze wkład ma 7,10 letnia gwarancje nie znaczy ze jest lepiej wykonany
    - przy doprowadzeniu powietrza sie zgadzam

    o gustach sie nie dyskutuje
    POzdrawiam
    PS. są małe firmy które wykonuja porzadne wkłady i nie są wypromowane
    Nigdy nie mów nigdy

  20. #2120

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    A powiedz mi Aga :
    - co ma moc do jakosci ?
    - w jaki sposób sprawdzałas jakosc stali, zeliwa ?
    - to ze wkład ma 7,10 letnia gwarancje nie znaczy ze jest lepiej wykonany
    - przy doprowadzeniu powietrza sie zgadzam

    o gustach sie nie dyskutuje
    POzdrawiam
    PS. są małe firmy które wykonuja porzadne wkłady i nie są wypromowane

    Starałam się przestudiować temat kominków z p.w. i tradycyjnych.
    Zajęło mi to trochę czasu.
    Wnikliwie, tzn. na tyle na ile mogła osoba będąca laikiem w sprawie kominków.
    Dla Ciebie z pewnością niewystarczająco.

    Więc robiłam tak :
    czytałam do znudzenia, dzwoniłam, pisałam, radziłam się instalatorów ( kilku ! ), użtkowników kominków.

    Ale jeśli Ty jesteś taki "oblatany" w temacie, to dlaczego nie błyśniesz swoją wiedzą i nie rzucisz konkretnie kilku nazw firm ?
    Pytających nie brakuje, ciągle ktoś pyta o rady - o KONKRETNE firmy i modele.
    Wtedy milczysz jak zaklęty...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

Strona 106 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony