dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 554 z 648
Pokaż wyniki od 11.061 do 11.080 z 12943
  1. #11061
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Po wypowiedzi Pana Piotra zdążyłam się zorientować, że raczej w mojej okolicy nie ma godnej polecenia ekipy i tu się mocno przestraszyłam, a nawet bije się z myślami czy w ogóle nie zrezygnować z kominka, bo jak ma być, aby było, to lepiej w cale. .
    Masz blisko : Szczytno, Gietrzwałd , Orneta.. Biała Piska . Tylko nie zaczynaj rozmowy od "chcę tanio.."
    Darek B

  2. #11062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Komin z rurą stalowa zawsze będzie lepszy od ceramicznego systemowego? (taka chyba była sugestia kilka stron wczesniej).
    Można rure stalowa "wrzucić" w kominowy pustak systemowy?


    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Masz blisko : Szczytno, Gietrzwałd , Orneta.. Biała Piska . Tylko nie zaczynaj rozmowy od "chcę tanio.."
    A w okolicach Wrocławia to gdzie kroki skierować polecacie?
    Ostatnio edytowane przez giman ; 17-05-2018 o 16:44 Powód: dopisanie 2 częsci
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #11063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Masz blisko : Szczytno, Gietrzwałd , Orneta.. Biała Piska . Tylko nie zaczynaj rozmowy od "chcę tanio.."
    Ma Pan może na myśli kogoś konkretnego z tych miejscowości godnego uwagi?

  4. #11064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Musze uwzględnić fundament pod ewentualny kominek akumulacyjny.
    Ile mniej więcej (typowo, widełki) waży kilku-kW kominek akumulacyjny, który nie musi ogrzewać całego 136m2 domu, ale fajnie jak wydłuży oddawanie ciepła do salonu i okolic i ich nie przegrzeje?
    Dom nowy bardzo dobrze ocieplony z wentylacją mechaniczną.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #11065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Musze uwzględnić fundament pod ewentualny kominek akumulacyjny.
    Ile mniej więcej (typowo, widełki) waży kilku-kW kominek akumulacyjny, który nie musi ogrzewać całego 136m2 domu, ale fajnie jak wydłuży oddawanie ciepła do salonu i okolic i ich nie przegrzeje?
    Dom nowy bardzo dobrze ocieplony z wentylacją mechaniczną.
    Piecokominek moim zdaniem to konstrukcja powyżej 1000 kg....

  6. #11066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piecokominek moim zdaniem to konstrukcja powyżej 1000 kg....
    Czyli chyba musiałbym wykonać jakiś specjalny fundament pod kominkiem, którego wcześniej nie planowałem i nie uwzględniałem;/
    Czy jak montujesz takie piecokominki to jakie są wymagania co do podłoża?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #11067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Różnie to bywa. Styropian parkingowy, albo inna specjalna izolacja. Można tez dać bez izolacji, jeśli środek domu - sam beton. 1000 kg to niewiele. 3 tonowy piecokominek wymagałby już fundamentu bardziej wytrzymałego.

  8. #11068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale styropian parkingowy tylko pod kominkiem na pozostałej powierzchni zwykły podłogowy? Można tak mieszać styropiany o różnej wytrzymałości na jednej podłodze?
    Tak, względnie środek domu - to może rozwiązanie pośrednie nie sam beton, ale mniej styropianu i grubsza wylewka w tym miejscu hmm
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #11069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Robiłeś jakąś dziwną sztukę, Piotrze, pod piecokominkiem, który budowałeś charytatywnie zdaje się w zeszłym roku. Nie pamiętam dokładnie, ale coś tam podkładałeś bo fundamentu chyba w ogóle nie było. Chodzą mi po głowie „poduszki”
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #11070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pestka! Jeśli 2015 był w zeszłym roku to się zgadza....
    To była akcja koło Ciebie. U czworaczków.

    http://blog.kominki-batura.pl/przygotowania-do-szkolenia/

  11. #11071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Oj, szlag by to.... czas jak zając. To chyba dlatego, że jakoś latem robiłam maratonik po twoim blogu. Co innego mnie interesowało, ale o czworaczki musiałam zahaczyć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #11072

    Domyślnie

    Chciałam wszystkim pomocnym duszom serdecznie podziękować za pomoc, jaka została mi udzielona w trakcie budowy kominka. Kominek właśnie stanął. Wymaga jeszcze drobnych poprawek, ale jest. Stoi. I cieszy oko.
    Jeszcze raz dziękuję.

  13. #11073
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruth Zobacz post
    Chciałam wszystkim pomocnym duszom serdecznie podziękować za pomoc, jaka została mi udzielona w trakcie budowy kominka. Kominek właśnie stanął. Wymaga jeszcze drobnych poprawek, ale jest. Stoi. I cieszy oko.
    Jeszcze raz dziękuję.
    To super, że cieszy oko, gratulujemy ukończenia ! Trzymamy kciuki, aby jeszcze w sezonie grzał jak trzeba - daj znać
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #11074
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Proszę o poradę - planuję wykonać wykończenie kominka z wizją ognia na 3 strony (dolna półka, boki oraz opaska nad wkładem kominkowym) z kamienia "Breccia". Instalator przyjął odgórnie i bez konsultacji z nami, że górna opaska i boki będą wykonane z płyt kamiennych o grubości 3 cm. Niestety w przypadku górnej opaski taka grubość wygląda dość ciężko i zdecydowanie wolelibyśmy by ten element oraz boczki wykonane zostały z płyty gr. 2 cm. Instalator nie chce jednak o tym słyszeć twierdząc, że Breccia przez swoją strukturę jest kamieniem który poddany wysokiej temperaturze może pękać i nie da nam gwarancji na taką zabudowę. Sugeruje, że 3 cm grubości to niezbędne minimum w przypadku Brecci za którą bierze odpowiedzialność na siebie.

    Pytanie do fachowców którzy budowali kominki z użyciem tego kamienia oraz wszystkich tych którzy posiadają go u siebie w zabudowie kominkowej - jaka jest prawda?. Posłuchać instalatora i dać sobie zeszpecić kominek wielkim i ciężkim nawisem z kamienia czy upierać się przy swoim i kazać użyć kamienia o gr. 2 centymetrów?. Kwestie gwarancji pomijam bo pewnie jak przyjdzie co do czego to i tak będę sobie mógł ją w buty włożyć.
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 10-06-2018 o 18:34

  15. #11075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o poradę - planuję wykonać wykończenie kominka z wizją ognia na 3 strony (dolna półka, boki oraz opaska nad wkładem kominkowym) z kamienia "Breccia". Instalator przyjął odgórnie i bez konsultacji z nami, że górna opaska i boki będą wykonane z płyt kamiennych o grubości 3 cm. Niestety w przypadku górnej opaski taka grubość wygląda dość ciężko i zdecydowanie wolelibyśmy by ten element oraz boczki wykonane zostały z płyty gr. 2 cm. Instalator nie chce jednak o tym słyszeć twierdząc, że Breccia przez swoją strukturę jest kamieniem który poddany wysokiej temperaturze może pękać i nie da nam gwarancji na taką zabudowę. Sugeruje, że 3 cm grubości to niezbędne minimum w przypadku Brecci za którą bierze odpowiedzialność na siebie.

    Pytanie do fachowców którzy budowali kominki z użyciem tego kamienia oraz wszystkich tych którzy posiadają go u siebie w zabudowie kominkowej - jaka jest prawda?. Posłuchać instalatora i dać sobie zeszpecić kominek wielkim i ciężkim nawisem z kamienia czy upierać się przy swoim i kazać użyć kamienia o gr. 2 centymetrów?. Kwestie gwarancji pomijam bo pewnie jak przyjdzie co do czego to i tak będę sobie mógł ją w buty włożyć.
    Robienie opaski z Brecia Sarda (Daino Reale) nad wkładem - obojętnie czy to będzie 2, lub 3 cm - to porażka i brak doświadczenia....Bardzo rzadko nie spada...

    Trudno przewidzieć jaka jest struktura danej partii tego marmuru.

    Ja bym namawiał na kamień w dolnej części, a na bokach i u góry prosta ramka ze stali w kolorze wkładu. Grubość blachy 5-8 mm

  16. #11076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Dziękuje Panie Piotrze za szybką odpowiedź choć troche mnie ona zmartwiła. Obróbki ze stali chyba byśmy jednak nie chcieli, celujemy w jasny kamień. Jeśli nie Breccia Sarda i nie ramka ze stali to jaki inny jasny kamień by Pan mógł polecić do wykonania dolnej półki, boków i opaski nad wkładem?

  17. #11077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak ma być cienko, to może spieki kwarcowe? Marmury i trawertyny na własne ryzyko. Te górne najlepiej mądrze podparte jakąś blaszką, delikatnym kątowniczkiem (jak pęknie, odklei się - może nie spadnie). 2 cm granity zwykle wytrzymalsze, ale z kolorami może być różnie.

    Poza tym, trójstronny wkład zwykle montuje się z solidną ramą montażową dla obudowy.

  18. #11078

    Domyślnie

    Witam Panie Piotrze.
    proszę o pomoc w doborze kominka. Zgłaszam się do Pana ponieważ nie posiadam jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie. Jedyne co mogę powiedzieć to jak chce obudować kominek, będą to albo płyty betonowe albo płytki imitujące jasny beton. Wybrałem dwa miejsca, w którym może zostać usytuowany kominek.
    Wersja 1 - w narożniku pomiędzy łazienką a salonem
    Wersja 2 - w zabudowie tv

    Wymiary od lewej - długa ściana tv 3m, 0.37, 50.50, 57.50 a później ściana w kuchni 3m

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parter - kominek 1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	107,4 KB
ID:	415342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parter - kominek 2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	107,2 KB
ID:	415343  

  19. #11079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Musisz określić do czego Ci ten kominek potrzebny...

  20. #11080

    Domyślnie

    Mogę prosić o listę bo tak to ciężko jest mi sprecyzować funkcję. Za pewne myślę o czymś innym niż pytasz.
    Dzięki.

Strona 554 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony