dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 590 z 648
Pokaż wyniki od 11.781 do 11.800 z 12943
  1. #11781

    Domyślnie

    A można prosić o coś konkretnego? Chętnie zobaczę i się zastanowię. Niczego nie wykluczam i chce mieć jak najszerszy przegląd. Mam swoje kryteria finansowe i co mogę zrobić a czego nie.

  2. #11782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Onkiel, poszukaj na blogu u Piotra. Tam znajdziesz wiecej informacji. Poczytaj, więcej wiesz, łatwiej decydujesz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #11783
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczow i od razu przejde do sedna
    Mam nie maly problem z podlaczeniem wkladu kominkowego. Chcialem to zrobic raz a dobrze i zakupilem wklad Jotul I 620 FR wraz z usluga montazu w firmie ABC Kominki ze Slupska ktora jak mi sie wydawalo jest specjalista w tej branzy. Problem polega na tym ze zostal on podlaczony do komina ceramicznego HOCH Uniwersal w taki sposob ze przez pierwsze okolo 15-20 minut palenia wycieka brazowa ciecz na polaczeniu trojnika kominowego (90stopni) z kominkiem. Podlaczenie jest zrealizowane za pomoca specjalnej redukcji ze sznurem (200 na 150). Juz nie wiem co robic firma ktora mi to podlaczala miga sie jak tylko moze. Najpierw zwalali wine na wilgoc bo dom w remoncie ale zakupilem czujnik wilgotnosci i nigdy nie przekracza ona 50% wiec jest chyba ok. Drewnem pale zakupionym u nich (sprzedawane w kartonikach Jotul) drogie jak cholera ale ponoc suche. Teraz ze niby komin wadliwy ale nie sa wstanie powiedziec co z nim nie tak, po prostu wadliwy Kominiarz tez nie potrafi stwierdzic co z nim nie tak wszystko wyglada ok a mi woda cieknie do salonu od 3 miesiecy. Dzieje sie tak za kazdym razem jak rozpalam kominek, fakt ze nie pale codziennie ale juz okolo 20 kartonikow tego drewna spalilem i problem dalej wystepuje. Moze jest ktos na forum ktory zmagal sie z podobnym problemem?



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1315.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	430714  

  4. #11784
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzych Zobacz post
    Witam przez pierwsze okolo 15-20 minut palenia wycieka brazowa ciecz na polaczeniu trojnika kominowego (90stopni) z kominkiem.
    Ma prawo wyciekać, dochodzi do chwilowej kondensacji, ale połączenie powinno być tak zrobione, żeby wyciekało do wewnątrz.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #11785
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    To wiem tylko jak to podlaczenie prawidlowo wykonac. Firma ktora zatrudnilem mowi ze podlaczone jest wszystko dobrze, tzn oni nie widza bledow w montazu

  6. #11786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Obadaj obróbki komina w szczególności czy woda nie dostaje się między pustak a wkład ceramiczny. Ta woda wyglądami na zbyt czystą i zbyt jej dużo jak na kondensat z komina. Szybciej bym obstawiał, że jakoś wypływa tędy deszczówka ledwo przybrudzona.

  7. #11787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje jak Kaizen pisze. Za czysta. Gdyby to był kondensat, byłoby czarno i zapach odpowiedni.
    Zagoń do roboty dekarza, bo to raczej na nieszczelność obróbki wygląda.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #11788
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzych Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczow i od razu przejde do sedna
    Mam nie maly problem z podlaczeniem wkladu kominkowego. Chcialem to zrobic raz a dobrze i zakupilem wklad Jotul I 620 FR wraz z usluga montazu w firmie ABC Kominki ze Slupska ktora jak mi sie wydawalo jest specjalista w tej branzy. Problem polega na tym ze zostal on podlaczony do komina ceramicznego HOCH Uniwersal w taki sposob ze przez pierwsze okolo 15-20 minut palenia wycieka brazowa ciecz na polaczeniu trojnika kominowego (90stopni) z kominkiem. Podlaczenie jest zrealizowane za pomoca specjalnej redukcji ze sznurem (200 na 150). Juz nie wiem co robic firma ktora mi to podlaczala miga sie jak tylko moze. Najpierw zwalali wine na wilgoc bo dom w remoncie ale zakupilem czujnik wilgotnosci i nigdy nie przekracza ona 50% wiec jest chyba ok. Drewnem pale zakupionym u nich (sprzedawane w kartonikach Jotul) drogie jak cholera ale ponoc suche. Teraz ze niby komin wadliwy ale nie sa wstanie powiedziec co z nim nie tak, po prostu wadliwy Kominiarz tez nie potrafi stwierdzic co z nim nie tak wszystko wyglada ok a mi woda cieknie do salonu od 3 miesiecy. Dzieje sie tak za kazdym razem jak rozpalam kominek, fakt ze nie pale codziennie ale juz okolo 20 kartonikow tego drewna spalilem i problem dalej wystepuje. Moze jest ktos na forum ktory zmagal sie z podobnym problemem?



    A sprawdź czy przypadkiem w rurze doprowadzającej powietrze do komory spalania nie stoi woda.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #11789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Remiks, myślisz, że aż tyle wtedy lałoby się z komina?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #11790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Remiks, myślisz, że aż tyle wtedy lałoby się z komina?
    Nie wiem gdybam sobie, ślady w kominie sugerują sporo wody cieknącej ale gdyby to była woda opadowa to nie wiązało by się z paleniem. Cieknięcie wody po rozpaleniu oznacza kondensację z powietrza, spalin i z czegoś ta woda pochodzi
    Ps. przez palenisko i komin spora objętość spalin przechodzi co za tym idzie i spora wilgotność pochodząca z powietrza dostarczanego do spalania.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 24-05-2019 o 19:07
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Nie musi być zaraz 2 tonowy. Piotr już i pisał i pokazywał małe piecokominki
    Co to znaczy mały piecokominek?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #11792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co to znaczy mały piecokominek?
    Mały znaczy 2T na 0,8m2
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #11793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie wiem gdybam sobie, ślady w kominie sugerują sporo wody cieknącej ale gdyby to była woda opadowa to nie wiązało by się z paleniem.
    Jak w garnku gotuję wodę, to mi potrafi wykipieć - i wcale nie leje się wtedy z kondensacji.
    To niemożliwe, żeby tyle wody się wylało w tym miejscu - kondensacja występowałaby na zimnych ścianach komina i spływała do dołu. Mały procent czy nawet ułamek procenta miałby szansę wypłynąć trójnikiem. A uwzględniając, że jest tam sznur to ledwo krople mogłyby się pojawić.
    I kondensat to jest coś bardziej przypominające konsystencją i kolorem dysperbit, niż wodę.

  14. #11794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mały znaczy 2T na 0,8m2
    Czyli 0,90m x 0,90m x 2,50m ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #11795
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Raczej nie chodzi tu o nieszczelnosc obrobek poniewaz nawet jak leje deszcz a w kominku jest nie palone to nie ma zadnych wyciekow i komin w srodku suchy. Dodam ze na kominie jest jeszcze zamontowany regulator ciagu firmy Polmar ale i bez niego sytuacja byla taka sama

  16. #11796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzych Zobacz post
    Raczej nie chodzi tu o nieszczelnosc obrobek poniewaz nawet jak leje deszcz a w kominku jest nie palone to nie ma zadnych wyciekow i komin w srodku suchy. Dodam ze na kominie jest jeszcze zamontowany regulator ciagu firmy Polmar ale i bez niego sytuacja byla taka sama
    Dziwna sprawa....poszukiwania przyczyny zdalnie mogą być trudne, ale spróbujmy pójść w dwóch kierunkach. 1. Czy przyłącze ze sznurem siedzi bardzo ciasno? Czy łatwo je z rury wyciągnąć? 2. Paliłeś innym paliwem. Np jakimś dobrym brykietem?

  17. #11797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co to znaczy mały piecokominek?
    Np takie i jeszcze mniejsze:
    HÖLZLI Małe piecyki akumulacyjne

    Ten 0.9 x 0,9 x 2,5 m tez wielki nie jest. Zwykle ok 1000 kg.

  18. #11798

    Domyślnie

    A zaglądałeś do wyczystki kiedy zaczyna podsiąkać z trójnika? Jeżeli tyle przebija się przez uszczelnienie to na dole powinno się lać. Ja bym na początek zweryfikował suchość tego drewna i spróbował brykietem jak Piotr radzi, chociaż nawet przy paleniu mokrym kondensat nie powinien wypływać.
    Czy ta ciecz pachnie dymem, wędzonką?

  19. #11799
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dziwna sprawa....poszukiwania przyczyny zdalnie mogą być trudne, ale spróbujmy pójść w dwóch kierunkach. 1. Czy przyłącze ze sznurem siedzi bardzo ciasno? Czy łatwo je z rury wyciągnąć? 2. Paliłeś innym paliwem. Np jakimś dobrym brykietem?
    Wlasnie wczoraj pod moja nieobecnosc firma ktora mi montowala ten kominek wymienila sznur na grubszy wiec pewnie poprzedni byl za cienki ale osobiscie tego nie sprawdzalem. Niestety bede mogl sprawdzic dopiero za 3 tygodnie jak wroce z pracy Co do palenia to stosowalem tylko drewno sprzedawane przez Jotul-a, jak mnie zapewniano bardzo suche.

  20. #11800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    A zaglądałeś do wyczystki kiedy zaczyna podsiąkać z trójnika? Jeżeli tyle przebija się przez uszczelnienie to na dole powinno się lać. Ja bym na początek zweryfikował suchość tego drewna i spróbował brykietem jak Piotr radzi, chociaż nawet przy paleniu mokrym kondensat nie powinien wypływać.
    Czy ta ciecz pachnie dymem, wędzonką?
    Tak ten wyciek ma wyrazny zapach dymu a do wyczystki zagladalem i widac mokre zacieki podczas rozpalania
    [IMG][/IMG]
    Faktem jest ze jak kupowalem to drewno a kupilem okolo 20 kartonow kazdy jeden byl otwarty wiec moze wcale nie bylo to drewno suche i rozprowadzane przez Jotula tylko jakis szajs w opakowaniach Jotul-a
    Jak wroce do domu to sprobuje tak jak radzicie popalic jakims brykietem

Strona 590 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony