dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 613 z 648
Pokaż wyniki od 12.241 do 12.260 z 12942
  1. #12241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał plasticfun Zobacz post
    Tam gdzie nie ma drewna można wiele.... i tu się z tobą zgadzam

    Jeśli chodzi o przyklejenie płyty izolacyjnej do boku komina od środka wnęki to jest wymagana czy nie ?

    Na odręcznym rysunku w mojej prośbie o poradę zapytanie zaznaczyłem na czerwono.

    Pozdrawiam
    plasticfun
    Nie ma potrzeby przyklejania tam płyty izolacyjnej.

  2. #12242
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Smile

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie ma potrzeby przyklejania tam płyty izolacyjnej.
    Piotrze dziękuję ci bardzo za pomoc.

    Pozdrawiam
    plasticfun

  3. #12243

    Domyślnie

    Witam, mam kominek spartherm varia 55, na czopuchu 3 kręgi akumulacyjne, jakieś 50cm od sufitu narożna kratka wywiewna.
    Pytanie dotyczy orientacyjnej temperatury wylotu powietrza przez górne kratki. Czy przy dłuższym paleniu jest ono bardzo gorące czy raczej lekko ciepłe? Bezpośrednio nad kratkami będę miał schowaną w suficie podwieszonym skrzynkę z rozwijanym ekranem. Ekran i kominek nie idą w parze tak więc jedno i drugie nie będzie używane tego samego dnia. Natomiast mam lekkie obawy czy górny wylot nie uszkodzi mi zwiniętego materiały w kasecie który jest wrażliwy na bardzo wysokie temperatury.

  4. #12244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muskat Zobacz post
    Witam, mam kominek spartherm varia 55, na czopuchu 3 kręgi akumulacyjne, jakieś 50cm od sufitu narożna kratka wywiewna.
    Pytanie dotyczy orientacyjnej temperatury wylotu powietrza przez górne kratki. Czy przy dłuższym paleniu jest ono bardzo gorące czy raczej lekko ciepłe? Bezpośrednio nad kratkami będę miał schowaną w suficie podwieszonym skrzynkę z rozwijanym ekranem. Ekran i kominek nie idą w parze tak więc jedno i drugie nie będzie używane tego samego dnia. Natomiast mam lekkie obawy czy górny wylot nie uszkodzi mi zwiniętego materiały w kasecie który jest wrażliwy na bardzo wysokie temperatury.
    Żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebnych jest więcej informacji na temat przepływu powietrza przez obudowę (kratki/wloty dolne i górne - wielkość!), rodzaju obudowy i jej wielkości. Fotki też mile widziane. Obudowy, kręgów....albo link do produktu.

  5. #12245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Panie Piotrze pytanko.
    Szukam taniego rekreacyjnego kominka narożnego o małej mocy żeby zapalić sobie 2 razy w tygodniu w zimowe wieczory.
    Dostałem propozycję kominka Simple 8 BS za 6500 w obudowie przygotowanej do pomalowania. Czy taki kominek ma sens i czy cena za niego jest adekwatna, a może poleci pan coś innego w dobrej cenie?
    Pozdrawiam

  6. #12246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Panie Piotrze pytanko.
    Szukam taniego rekreacyjnego kominka narożnego o małej mocy żeby zapalić sobie 2 razy w tygodniu w zimowe wieczory.
    Dostałem propozycję kominka Simple 8 BS za 6500 w obudowie przygotowanej do pomalowania. Czy taki kominek ma sens i czy cena za niego jest adekwatna, a może poleci pan coś innego w dobrej cenie?
    Pozdrawiam
    Nigdy nie kupiłbym tego urządzenia, mając na myśli alternatywne źródło ciepła. Do tego moim zdaniem nie nadają się również wkłady kominkowe najlepszych producentów niemieckich. Taki slogan warto mieć zawsze na uwadze: do palenia są paleniska...wkłady kominkowe do świecenia. Czyli zakładając Twoje oczekiwania, odpowiedź brzmi tak. Ma sens...

  7. #12247
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Prosty .. Czy ten wkład nie jest wycofany z oferty marketów ?
    Darek B

  8. #12248
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Witam.
    Pękło mi kilka płyt szamotowych w kominku Olsberg . Firma już nie istnieje na rynku polskim /?/.
    Kto może mi pomóc w wymianie i renowacji kominka? Okolice Warszawy.

  9. #12249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #12250
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Zadałem pytanie. Zobaczymy czy odpowiedzą
    Dzięki

  11. #12251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zadałem pytanie. Zobaczymy czy odpowiedzą
    Dzięki
    Olsberg jakiś czas temu sprzedał produkcję wkładów kominkowych firmie Spartherm. Sami produkują nadal piecyki wolnostojące (zresztą w Czechach). Zależy co masz z jakiego okresu...

  12. #12252
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Olsberg Classico 2S.
    20 lat wstecz

  13. #12253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Olsberg Classico 2S.
    20 lat wstecz
    Dorobić coś "na urząd", albo zapytać w Sparthermie...

  14. #12254

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Ten fachowiec od kominka jakiś lipny, zmień fachowca. Podaj namiary, polecimy kogoś z Twojej okolicy. Niska zabudowa przy odpowiedniej wentylacji bryły jest możliwa, przerobienie komina systemowego tym bardziej. Ja przerabiam ceramikę przy co drugim kominku przez złe wykonanie dewelopera/wykonawcy komina.
    Sprawdziłem posty tego użytkownika, wszystkich neguje, wszyscy są lipni, on jest najlepszy

  15. #12255

    Domyślnie

    Ładną prywatę w moją stronę sobie urządzasz, po tym jak napisałem Tobie prawdę w innym temacie. Zejdź na ziemię i przemyśl co Tobie napisałem jeszcze raz.

  16. #12256

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie, planuje budowę kominka w już istniejącym domu będzie podłączony pod już wybudowany komin używany wcześniej do pieca kuchennego opalanego drewnem. Czy taka budowa kominka wymaga jakiegoś pozwolenia? A może opinii kominiarza?

  17. #12257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemfrac Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie, planuje budowę kominka w już istniejącym domu będzie podłączony pod już wybudowany komin używany wcześniej do pieca kuchennego opalanego drewnem. Czy taka budowa kominka wymaga jakiegoś pozwolenia? A może opinii kominiarza?
    W Polsce nie ma regulacji prawnych narzucających cokolwiek w tym temacie z wyjątkiem zastosowania się do EKOPROJEKTU. Kominiarz mile widziany na zasadzie "głosu rozsądku".

  18. #12258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemfrac Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie, planuje budowę kominka w już istniejącym domu będzie podłączony pod już wybudowany komin używany wcześniej do pieca kuchennego opalanego drewnem. Czy taka budowa kominka wymaga jakiegoś pozwolenia? A może opinii kominiarza?
    Przybywa zakazów palenia węglem i drewnem lokalnie w poszczególnych miastach, gminach, przejrzyj uchwały antysmogowe.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #12259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Przybywa zakazów palenia węglem i drewnem lokalnie w poszczególnych miastach, gminach, przejrzyj uchwały antysmogowe.
    Ciągle Kraków jest osamotniony w temacie zakazu palenia drewnem.

  20. #12260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na razie tylko Kraków, ale "na dniach" inne lokalizacje:
    [https://czysteogrzewanie.pl/2020/02/...lem-i-drewnem/

Strona 613 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony