dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 616 z 648
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.320 z 12943
  1. #12301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam. Jak uszczelnić styk szyb w narożniku kominka narożnego? Może jest jakiś preparat typu silikon? Szyby w narożniku są nieszczelne, jest pomiędzy nimi szpara. Podczas mycia kominka rozmoczona sadza spływa w dół i gromadzi się w ramce, skąd trudno ją usunąć. Po rozgrzaniu kominka zaczyna wręcz się gotować, parować i strasznie to śmierdzi. Niestety ale z tego względu nie zamontowałbym już kominka narożnego. Kominek 4 letni z kratek.pl

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201006_190718.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	448879
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #12302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Witam. Jak uszczelnić styk szyb w narożniku kominka narożnego? Może jest jakiś preparat typu silikon? Szyby w narożniku są nieszczelne, jest pomiędzy nimi szpara. Podczas mycia kominka rozmoczona sadza spływa w dół i gromadzi się w ramce, skąd trudno ją usunąć. Po rozgrzaniu kominka zaczyna wręcz się gotować, parować i strasznie to śmierdzi. Niestety ale z tego względu nie zamontowałbym już kominka narożnego. Kominek 4 letni z kratek.pl

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201006_190718.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	448879
    Jeśli chodzi o uszczelnienie to nie pomogę ci. Ale musisz myć szyby inaczej. Powinno pomóc. Ja wprawdzie mam kominek z prostą szybą, ale miałam podobny problem z płynem do mycia, który spływał w oprawę szyby.
    Najpierw zetrzyj na sucho zadymienie po obu stronach szyby. Płynem pryśnij na szmatkę lub gąbkę i przecieraj szybę. Potem do sucha wytrzyj miękką szmatką. Możesz też używać flizelinowego ręcznika kuchennego. Jeśli używasz dobrego płynu do szyb kominkowych i nie pozwalasz by na szybie były wielodniowe przypalenia, pójdzie bardzo łatwo. Skuteczne płyny kupuję w Selgrosie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #12303
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A ja nie kupuję żadnych płynów, papierowy ręcznik zwilżony wodą i popiół z paleniska, kilka sezonów już tak myta szyba i żadnych śladów.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #12304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ale ty masz hiper suche drewno i o ile pamiętam niekratkowy wkład
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #12305

    Domyślnie

    ponawiam pytanie. czy ktoś wie jaka jest realna różnica między maja 8 a simple 8 z kratki ? czy w tej cenie i podobnych parametrach jest coś godnego polecenia ?

  6. #12306
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ale ty masz hiper suche drewno i o ile pamiętam niekratkowy wkład
    Fakt że to nie kratkowy wkład, co do drewna to normalnie suche i nie ma to wpływu na sposób czyszczenia szyby. Spróbuj kiedyś tak dla zabawy, papierowy ręcznik delikatnie zwilżony, biały delikatny popiół drzewny, oczywiście nie na szybę zasmoloną przez 2 tygodnie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Fakt że to nie kratkowy wkład, co do drewna to normalnie suche i nie ma to wpływu na sposób czyszczenia szyby. Spróbuj kiedyś tak dla zabawy, papierowy ręcznik delikatnie zwilżony, biały delikatny popiół drzewny, oczywiście nie na szybę zasmoloną przez 2 tygodnie
    Foch nie smolę szyby tygodniami Spróbuję, bo mój kominkowy jamnik zawsze zapaskudzi przy krawędziach bocznych. W 100 cm ciężko palić.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #12308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupakabra007 Zobacz post
    ponawiam pytanie. czy ktoś wie jaka jest realna różnica między maja 8 a simple 8 z kratki ? czy w tej cenie i podobnych parametrach jest coś godnego polecenia ?
    Poszukaj i poczytaj opinie. Dwa opisy masz na bieżąco wyżej...Sporo problemów generują tanie wkłady. Ludzie o tym piszą, a wy traktujecie te opisy jak powietrze. Jakby nie było żadnego problemu. Za wszelką cenę szukacie jakiejś deski ratunku, potwierdzenia by dalej to kupować najtaniej i źle....Jeśli takie są Twoje założenia, kup tańszą wersję. Będziesz miał źle, ale taniej.

  9. #12309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poszukaj i poczytaj opinie. Dwa opisy masz na bieżąco wyżej...Sporo problemów generują tanie wkłady. Ludzie o tym piszą, a wy traktujecie te opisy jak powietrze. Jakby nie było żadnego problemu. Za wszelką cenę szukacie jakiejś deski ratunku, potwierdzenia by dalej to kupować najtaniej i źle....Jeśli takie są Twoje założenia, kup tańszą wersję. Będziesz miał źle, ale taniej.
    przecież ja nigdzie nie napisałem, że chcę taniej. pytam jaka jest różnica i tyle ? czy w simple jest gorsze szkło, węższa ścianka boczna itp a Ty od razu wyskakujesz z takimi tekstami. napisz merytorycznie z argumentami, że maja 8 jest lepsza z jakiegoś względu to zrozumiem, ale argument kupuj droższe bo lepsze za mną nie przemawia, bo wtedy można i kupić wkład za 10tys. stać mnie na lepszy, ale dlatego próbuję się dowiedzieć jaki wybrać i dlaczego

  10. #12310
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    W badziewiu grzebiesz a ponoć masz kasę.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #12311

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    W badziewiu grzebiesz a ponoć masz kasę.
    no to zaproponuj coś sensownego

  12. #12312

    Domyślnie

    Panowie, czy może ktoś doradzić na temat takiego kominka ?
    https://www.tapis.pl/kominki/wanders/black-pearl.htm

    Lub polecić coś podobnego. Kominek wiszący bardzo spodobał się żonie i ciekawy jestem opinii Fachowców

  13. #12313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupakabra007 Zobacz post
    przecież ja nigdzie nie napisałem, że chcę taniej. pytam jaka jest różnica i tyle ? czy w simple jest gorsze szkło, węższa ścianka boczna itp a Ty od razu wyskakujesz z takimi tekstami. napisz merytorycznie z argumentami, że maja 8 jest lepsza z jakiegoś względu to zrozumiem, ale argument kupuj droższe bo lepsze za mną nie przemawia, bo wtedy można i kupić wkład za 10tys. stać mnie na lepszy, ale dlatego próbuję się dowiedzieć jaki wybrać i dlaczego
    Merytorycznie to tu już było. Masz sobie tylko poszukać. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, tym bardziej widząc nerwowego delikwenta.....Miłego dnia życzę i zdrówka.

  14. #12314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy kanał wentylacyjny w kominie systemowym mogę wykorzystać jako doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka?
    I co z wentylacją wełny w kominie zrobić? Ma być otwarta na salon u nasady komina?

  15. #12315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czy kanał wentylacyjny w kominie systemowym mogę wykorzystać jako doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka?
    I co z wentylacją wełny w kominie zrobić? Ma być otwarta na salon u nasady komina?
    Jaki rodzaj wentylacji masz w domu?

  16. #12316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Merytorycznie to tu już było. Masz sobie tylko poszukać. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, tym bardziej widząc nerwowego delikwenta.....Miłego dnia życzę i zdrówka.
    nie mam czasu na jakieś dziwne wymiany zdań na forum. uznaje że nie znasz odpowiedzi skoro zajmujesz sie tylko hejtem i trollowaniem w dyskusji. Również życzę miłego wieczoru i dużo zdrowia

  17. #12317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupakabra007 Zobacz post
    nie mam czasu na jakieś dziwne wymiany zdań na forum. uznaje że nie znasz odpowiedzi skoro zajmujesz sie tylko hejtem i trollowaniem w dyskusji. Również życzę miłego wieczoru i dużo zdrowia
    Opanuj się czupakabra, bo piszesz bzdury o Zdunie, który dla forumowiczów zrobił i robi bardzo dużo dzieląc się swoją wiedzą. Poza tym jesteś niegrzeczny i masz roszczeniowe podejście.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #12318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jaki rodzaj wentylacji masz w domu?
    W projekcie mam grawitację. Dom parterowy. Ale może zrobię mechaniczny rub rekuperację. Do wyboru zatem.

  19. #12319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    W projekcie mam grawitację. Dom parterowy. Ale może zrobię mechaniczny rub rekuperację. Do wyboru zatem.
    Albo grawitacja albo mechaniczna (do której zalicza się recu). Wentylacji jako kanału nawiewnego możesz użyć w obu wypadkach, pod warunkiem, że wkład będzie szczelny, przystosowany do poboru powietrza z zewnątrz. Trzeba to podłączyć szczelnie w odseparowany od ruchu gazów w budynku sposób. Tu masz odpowiedzi na dodatkowe pytania (szczególnie w komentarzach): http://blog.kominki-batura.pl/doprow...a-raz-jeszcze/. Przewietrzanie zaś komina w przypadku WG może być, a dla WM staje się bez sensu.

  20. #12320

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Podczas mycia kominka rozmoczona sadza spływa w dół i gromadzi się w ramce, skąd trudno ją usunąć.

    Ja mam pytanie , ta szyba nie jest uchylna na bok ?
    Ja mam tez narozny ale zawsze myje gdy szybka jest otwarta na bok - wygodniej się czyści. Potem suszenie i nic nie zostaje co moze sciekac....
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Strona 616 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony