dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 629 z 648
Pokaż wyniki od 12.561 do 12.580 z 12942
  1. #12561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piotrze, a jak przemarzaniem takiego kanału, gdy komin dobudowany od zewnątrz?

    W Anglii to powszechne rozwiązanie, ale u nich inny klimat.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #12562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Piotrze, a jak przemarzaniem takiego kanału, gdy komin dobudowany od zewnątrz?

    W Anglii to powszechne rozwiązanie, ale u nich inny klimat.

    Przemarzanie moim zdaniem jest trochę przereklamowane. Do kanału pod podłogą też wchodzi mróz jak kominek ciągnie powietrze do spalania. Komin zewnętrzny można ocieplić jak komuś pasuje, albo kanał wentylacyjny dać od strony budynku...

  3. #12563
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wielokrotnie proponowałem takie rozwiązanie. Raz czy dwa mnie posłuchano...O ile rozumiem niechęć do przeróbek w domach już wybudowanych, to brak chęci przerobienia pomysłu w fazie projektu jest irracjonalny. Architektowi nie chce się pomyśleć, narysować od nowa?
    Trzeba zapłacić, za komin, ściana to tylko zmiana materiału do budowy ściany zewnętrznej.

    Jeżeli inwestor, zmieniając materiał ścian zewnętrznych, zachowa grubość muru, nie będzie musiał dokonywać żadnych formalności w urzędzie. Nie oznacza to jednak, że trzeba wymieniać materiał na inny o takiej samej grubości, czy też styropian na wełnę o tej samej grubości. Liczy się tutaj sumaryczna grubość wszystkich warstw ściany, czyli pustaka wraz z ociepleniem. Aby uniknąć formalności w urzędzie, można także zmieniać warstwy nie zachowując pierwotnej grubości muru. Jednak należy to zrobić w ten sposób, by powierzchnia zabudowy domu pozostała niezmieniona. W praktyce oznacza to, że zamieniając ścianę na grubszą, trzeba będzie to zrobić kosztem wielkości pomieszczeń w domu. W tym przypadku, żeby zachować pierwotną powierzchnię zabudowy, trzeba będzie zmniejszyć powierzchnię użytkową budynku.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #12564

    Domyślnie

    Dzień dobry

    znalazłem ten temat i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać kilka cennych informacji. Stoję przed wyborem alternatywno-rekreacyjnego źródła ogrzewania w niewielkim salonie otwartym na kuchnie. Początkowo myślałem o "zwykłym" kominku konwekcyjnym jednak teraz chcę rozpoznać temat pieca kaflowego. Z uwagi na wielkość pokoju szukam czegoś małego i "zgrabnego: szerokość może być ok 80 a max 100cm. Głębokość max 60cm. Najlepiej aby część powyżej paleniska była "odchudzona", zwężona. Wylot jest na wysokości ok 215cm. I teraz kilka pytań:
    - czy do tych rozmiarów piecyka wystarczy dolot powietrza z zewnątrz fi 100mm?
    - czy paleniska zduńskie są objęte przepisami dot. ekoprojektu?
    - jaki może być orientacyjny koszt, wziąwszy pod uwagę najprostsze kafle?
    Będę wdzięczny za wskazówki.

  5. #12565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Dzień dobry

    znalazłem ten temat i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać kilka cennych informacji. Stoję przed wyborem alternatywno-rekreacyjnego źródła ogrzewania w niewielkim salonie otwartym na kuchnie. Początkowo myślałem o "zwykłym" kominku konwekcyjnym jednak teraz chcę rozpoznać temat pieca kaflowego. Z uwagi na wielkość pokoju szukam czegoś małego i "zgrabnego: szerokość może być ok 80 a max 100cm. Głębokość max 60cm. Najlepiej aby część powyżej paleniska była "odchudzona", zwężona. Wylot jest na wysokości ok 215cm. I teraz kilka pytań:
    - czy do tych rozmiarów piecyka wystarczy dolot powietrza z zewnątrz fi 100mm?
    - czy paleniska zduńskie są objęte przepisami dot. ekoprojektu?
    - jaki może być orientacyjny koszt, wziąwszy pod uwagę najprostsze kafle?
    Będę wdzięczny za wskazówki.

    W linku znajdziesz wzór. Z wymiarami, w wersji pieca, który da radę ogrzać (bez pomocy PC ) 100-130 m2. Jako piec w granicach 30.000, jako kominek poniżej 20.000. Tak, paleniska zduńskie mogą spełniać kryteria ekoprojektu. Dolot do tej wielkości paleniska może być fi 100 http://blog.kominki-batura.pl/bialasek/


  6. #12566

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Cóż, to raczej wersja "zaporowa", trzeba myśleć o czymś innym...

  7. #12567

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Chciałem się zapytać jaki kominek państwo doradzają (rekreacyjne, do "dogrzania" - dom będzie miał oprócz niego gazowy piec CO).
    Dla przykładu:

    https://extrakominki.pl/pl/p/Kfd-Eco...standard-/4948
    lub
    https://www.defrohome.pl/p,90,defro-...ntra-sm-c.html

    Jeden jest żeliwny, a drugi (z tego co rozumiem) z wkładem ceramiczno-szamotowym.

    Czytałem że w kominkach żeliwnych takich jak z pierwszego linku potrafi wykruszać się uszczelnienie i że trzymają ciepło gorzej niż te z wkładem szamotowym.
    Czy ma to naprawdę znaczenie czy to "przereklamowane" problemy?
    Czy kominek z linka nr. 2 jest w takim wypadku lepszy?

    Będę wdzięczy za informacje/wskazówki

  8. #12568
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz.rosicki83 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Będę wdzięczy za informacje/wskazówki
    Pierwszy tragedia, drugi jako tako.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #12569

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Stoją przed dylematem wyboru wkładu kominkowego (w domu będzie rekuperacja). Kominek będzie używany sporadycznie od święta, nie mam zamiaru go używać w celach ogrzewania domu itp. nie adaptuję go pod żadną z instalacji. Zależ mi by kominek był na trzy strony, byłem w jednym ze sklepów które zajmują sie tylko i wyłacznie kominkami i zaproponowali mi kominek kratki otwierany w "gilotynie" oczywiście za koszmarną cenę prawie 10 000zł. Jak poszperałem po Internecie znalazłem wkład firmy KFD za 3200zł (link poniżej), zdaję sobie sprawę że ten otwierane ma tylko boczne szyby ale to jakoś mi nie przeszkadza (w gilotynie i tak bałbym się szczelności zamknięcia). Teraz pytanie, skąd taka różnica w cenie i jaka ogólnie jest między nimi różnica?


    KFD:
    https://extrakominki.pl/pl/p/Kfd-Eco...BoCb-EQAvD_BwE
    Kratki:
    https://kratki.com/pl/kominek-powiet...gilotyna-23450

  10. #12570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam kratkowy wkład z gilotyną i wątpię by ich wkłady nadawały się do domów z rekuperacją. Po prostu gilotyna jest nieszczelna od pierwszego dnia używania.

    Dlczego nie zastanowisz się nad wkładem Romotop, Jotul, Hajduk...
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 24-03-2021 o 11:23
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #12571
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkowalik20 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Stoją przed dylematem wyboru wkładu kominkowego (w domu będzie rekuperacja).
    Jest jeszcze taki https://extrakominki.pl/kominki-defro-prima-sm-c-10-kw ale jakiej to jakości nie wiem.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #12572
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Dzień dobry

    Początkowo myślałem o "zwykłym" kominku konwekcyjnym jednak teraz chcę rozpoznać temat pieca kaflowego. Z uwagi na wielkość pokoju szukam czegoś małego i "zgrabnego: szerokość może być ok 80 a max 100cm. Głębokość max 60cm. Najlepiej aby część powyżej paleniska była "odchudzona", zwężona. Wylot jest na wysokości ok 215cm. I teraz kilka pytań:
    - czy do tych rozmiarów piecyka wystarczy dolot powietrza z zewnątrz fi 100mm?
    - czy paleniska zduńskie są objęte przepisami dot. ekoprojektu?
    .
    Zapraszam do obejrzenia tego pieca "na żywo" .... W ofercie posiadamy wiele klasycznych wzorów . Doradzimy i pobudujemy .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazek_1019.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	454455  
    Darek B

  13. #12573
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkowalik20 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Stoją przed dylematem wyboru wkładu kominkowego (w domu będzie rekuperacja). Zależ mi by kominek był na trzy strony]
    Proponuje taki model , na 100% będzie dobry do domu z rekuperacja i w przystępnej cenie, jak każdy Romotop spełnia wymagania Ekoprojekt 2022
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd8.JPG
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	454456  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 30-03-2021 o 13:42
    Darek B

  14. #12574
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Specjalne wkłady do zabudów w piec kaflowy, wkłady piecowe marki Romotop rodzina DYNAMIC, bez potrzeby wykonywania cyrkulacji powietrza . Gwarancja na taki wkład zabudowany "w piec" 7 lat .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kamnova_vlozka_Romotop_DYNAMIC_R_3G_S_72.44.42.21.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	454457  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 30-03-2021 o 13:51
    Darek B

  15. #12575

    Domyślnie

    Witam,
    Lada dzień wykonawca będzie stawiał komin i zastanawiam się czy oby go nie przesunąć. Kominek narozny w pomieszczeniu o pow około 48m z wysokim sufitem,ale jak patrzę na projekt to zastanawiam się czy po postawieniu komina, kominek nie będzie wychodzi na salon. W planach mam palenisko o małej mocy, kominek rekreacyjny w domu dość dobrze ocieplonym z rekuperacja i jak więcej o tym myśle to boje się przegrzania pomieszczenia. Znam siebie i lubię palić w kominku stad obawa o przegrzanie i jako opcja chodzi mi po głowie palenisko z płaszczem wodnym by zasilić podłogówkę lub cwu. Co byście polecili, doradzili ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B6594969-9C55-4380-BC4A-E24D72C19E8F.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	454631  

  16. #12576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał macko281 Zobacz post
    Witam,
    Lada dzień wykonawca będzie stawiał komin i zastanawiam się czy oby go nie przesunąć. Kominek narozny w pomieszczeniu o pow około 48m z wysokim sufitem,ale jak patrzę na projekt to zastanawiam się czy po postawieniu komina, kominek nie będzie wychodzi na salon. W planach mam palenisko o małej mocy, kominek rekreacyjny w domu dość dobrze ocieplonym z rekuperacja i jak więcej o tym myśle to boje się przegrzania pomieszczenia. Znam siebie i lubię palić w kominku stad obawa o przegrzanie i jako opcja chodzi mi po głowie palenisko z płaszczem wodnym by zasilić podłogówkę lub cwu. Co byście polecili, doradzili ?
    Komin faktycznie stoi jak wrzód na tyłku. Możesz go przesunąć za kominek, albo dać od stropu. Można też designerską rurę postawić na zabudowie kominkowej. W kwestii samego urządzenia...może piecokomiek?

  17. #12577

    Domyślnie

    Mimo wszystko nie odpuściłem tematu i teraz szukam wkładu, który byłby najodpowiedniejszy i (niestety, chyba to konieczne) spełniał wymogi eko-projektu.

    Jeśli dobrze rozumiem, są dwie opcje - albo "piecokominek" ze specjalnym wkładem do pieców (i wtedy możliwa jest akumulacja) albo po prostu wkład kominkowy powietrzny i wtedy jako takiej akumulacji nie będzie (może tyle, co się kafle nagrzeją) tylko będzie to "zwykły" kominek konwekcyjny.

    Generalnie piec/kominek ma być alternatywnym - raczej rekreacyjnym źródłem grzania (dom ma ogrzewanie gazowe) i dlatego zależy mi z jednej strony na niewielkich rozmiarach, a z drugiej mam ograniczony budżet.

    Jakie wkłady są polecane do tego typu zabudów:
    - piecowe (np. Cebud PPA?)
    - kominkowe, które najlepiej nadawałby się do zabudowy kaflowej (czy to bez znaczenia i każdy się nada?)

    Będę wdzięczny za podpowiedź.

  18. #12578
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar andro4
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Na swoim, mazowieckie
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Niestety też mam "problem z wyborem wkładu kominkowego". Nasłuchałem się już kilku sprzedawców i oferentów wykonania zabudowy i ... potwierdziło to tylko, że każda myszka swój ogonek chwali. Otrzymałem też nawet propozycje takie jak LUCY 12, czy MBM 10 i Hitze Alberto 9L, które uważam za zbyt mocne w moim przypadku.
    Ale do rzeczy.
    Aktualnie moje typy, co do których nie mogę się zdecydować to:
    1) HAJDUK Smart 2LXLT - ale akurat w mojej najbliższej okolicy jest jakiś dziwny problem z wykonawcą, bo nikt tego wkładu nie ma w ofercie
    2) HITZE HST 54.39L
    3) ROMOTOP Heat L 2g 60.44.33.23
    4) DEFRO Intra SM BL Slim
    5) ...

    Generalnie - chodzi o wkład narożny, lewy, z jak najmniejszą mocą (max. 6-7kW) ale z jak największą wizją ognia gdyż kominek ma być urządzeniem lokalnym, rekreacyjnym, bez DGP czy płaszcza wodnego, stojącym w salonie z otwartą kuchnią (łączna powierzchnia salonu i kuchni to ok. 45 m2). Dom parterowy, energooszczędny, z rekuperacją, bardzo dobrze docieplony. Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do kominka w podłodze. Komin systemowy Shiedel Rondo Plus.
    Powyższa kolejność nie jest przypadkowa - uszeregowałem ww. wkłady według tego jak "mi się wydaje, że byłoby najlepiej", ale oczywiście jestem otwarty na propozycje - także spoza listy.

  19. #12579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro4 Zobacz post
    Witam.
    Niestety też mam "problem z wyborem wkładu kominkowego". Nasłuchałem się już kilku sprzedawców i oferentów wykonania zabudowy i ... potwierdziło to tylko, że każda myszka swój ogonek chwali. Otrzymałem też nawet propozycje takie jak LUCY 12, czy MBM 10 i Hitze Alberto 9L, które uważam za zbyt mocne w moim przypadku.
    Ale do rzeczy.
    Aktualnie moje typy, co do których nie mogę się zdecydować to:
    1) HAJDUK Smart 2LXLT - ale akurat w mojej najbliższej okolicy jest jakiś dziwny problem z wykonawcą, bo nikt tego wkładu nie ma w ofercie
    2) HITZE HST 54.39L
    3) ROMOTOP Heat L 2g 60.44.33.23
    4) DEFRO Intra SM BL Slim
    5) ...

    Generalnie - chodzi o wkład narożny, lewy, z jak najmniejszą mocą (max. 6-7kW) ale z jak największą wizją ognia gdyż kominek ma być urządzeniem lokalnym, rekreacyjnym, bez DGP czy płaszcza wodnego, stojącym w salonie z otwartą kuchnią (łączna powierzchnia salonu i kuchni to ok. 45 m2). Dom parterowy, energooszczędny, z rekuperacją, bardzo dobrze docieplony. Bezpośrednie doprowadzenie powietrza do kominka w podłodze. Komin systemowy Shiedel Rondo Plus.
    Powyższa kolejność nie jest przypadkowa - uszeregowałem ww. wkłady według tego jak "mi się wydaje, że byłoby najlepiej", ale oczywiście jestem otwarty na propozycje - także spoza listy.
    Dziwisz się pewnie, dlaczego nikt nie odpowiada? Moim zdaniem pytań takich jak Twoje, zadano tu setki i tyleż odpowiedzi udzielono. Zadając sobie trud ich wyszukania, łatwiej będzie wyrobić opinię. Łatwiej, bo nie będzie to podyktowane chwilą, czy preferencjami jednego odpowiadającego Ci w tej chwili....Poza tym Twoje oczekiwania zawierają pewną niedorzeczność: "z jak najmniejszą mocą (max. 6-7kW) ale z jak największą wizją ognia".... największy, ale najmniejszy....Jedno przeczy drugiemu.

  20. #12580
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar andro4
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Na swoim, mazowieckie
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zanim umieściłem swoją prośbę o pomoc przejrzałem dziesiątki, jeżeli nie nawet setki, różnych porad i postów w temacie "jaki kominek" i niestety, ale pytań "takich jak moje" i odpowiedzi nie znalazłem. Podobnych owszem wiele, ale wiele tez miałem pytań. Ale takich jak moje - żadnego. Bądźmy więc precyzyjni w stawianiu osądów.
    Co do "niedorzeczności", to niestety nie mogę się zgodzić. Dla mnie jest to sztuka kompromisu i znalezienia tzw. "złotego środka". Na przykład, jeżeli jest kilka/naście/dziesiąt możliwych wkładów o mocy nominalnej np. 7kW, ale mają różne wymiary przeszklenia, to może dla niektórych wybór tego z największym przeszkleniem jest niedorzecznością, ale dla mnie nie. Wystarczy tylko trochę poszerzyć horyzont myślowy, a nie z założenia kategoryzować czyjeś wypowiedzi.
    Ale nieważne, już nie oczekuję w tej sprawie żadnych informacji. Dla mnie temat jest zamknięty.

Strona 629 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony