dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 630 z 648
Pokaż wyniki od 12.581 do 12.600 z 12943
  1. #12581
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro4 Zobacz post
    Zanim umieściłem swoją prośbę o pomoc przejrzałem dziesiątki, jeżeli nie nawet setki, różnych porad i postów w temacie "jaki kominek" i niestety, ale pytań "takich jak moje" i odpowiedzi nie znalazłem. Podobnych owszem wiele, ale wiele tez miałem pytań.
    To słabo szukałeś
    Mam wkład z dużym przeszkleniem wg mnie bo 70cm×50cm,sam wkład wg specyfikacji ma moc 12kW a dom potrzebuje 3,5kW,ale to nie ma żadnego znaczenia jeśli kominek traktuje się tylko jako widok ognia a nie do grzania a u mnie tak jest.
    Żeby ogień w kominku sprawiał radochę a nie był utrapieniem, pierwsze co zrobiłem to zamówiłem podwójną szybę.
    Druga sprawa to obudowa kominka, czyli musiała być taka, która weźmie na siebie nadmiar energii ,którą wkład by swoim płomieniem generował,czyli obudowa jest z płyt akumulacyjnych.
    Trzecia sprawa, żeby plomien w kominku przynosił radochę nie musi być nawalone do niego 15 szczap drewienka, u mnie styka 2-3 drewienka i jest git, nie przegrzewa mi salonu a się pali w kominku

    Mam narożny kominek czyli stoi sobie w rogu salonu ale wkład mam panoramę, czyli Baska z kominki.pl.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 30-04-2021 o 21:59

  2. #12582
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ma żona nie daje mi spokoju z kominem i kozą/piecem z funkcją płyty kuchennej i podkową do grzania wody
    Boi się na myśl braku prądu zimą, że se zupy nie ugotuje na indukcji albo nie będzie miała ciepłej wody do mycia siebie.
    Dom na 4 osoby. Dobrze ocieplony. Musiałoby być coś co ma możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz bo będzie rekuperacja. Są jakieś rozwiązania które to zapewniają?

  3. #12583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Dom na 4 osoby. Dobrze ocieplony. Musiałoby być coś co ma możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz bo będzie rekuperacja. Są jakieś rozwiązania które to zapewniają?
    Podkowa ma działać grawitacyjnie? DGP też? Bo bez DGP albo solidnie zmarzniesz przy uchylonych oknach, albo się udusisz bez prądu.

    Rekuperacja nie wymaga doprowadzenia powietrza z zewnątrz. A pobieranie powietrza z wnętrza chociaż częściowo zastąpi wentylację.

  4. #12584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podkowa ma działać grawitacyjnie? DGP też? Bo bez DGP albo solidnie zmarzniesz przy uchylonych oknach, albo się udusisz bez prądu.
    Tak, podkowa na 1" rurę albo 5/4 i do tego bojler na wodę albo jakiś bufor. DGP odpada bo nie sięgnie dalej niż 4m bez prądu.. W razie ekstremalnej sytuacji wszyscy się spotkają w salonie.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rekuperacja nie wymaga doprowadzenia powietrza z zewnątrz. A pobieranie powietrza z wnętrza chociaż częściowo zastąpi wentylację.
    No w przypadku jak nie ma prądu to uchylam okno i kominek pobiera powietrze przez okno - wtedy OK.
    Tyllko co w przypadku działania rekuperacji i zasysania powietrze przez komin który będzie działał jak czerpnia? Mam go szczelnie zamknąć?

  5. #12585
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    "Rekuperacja nie wymaga doprowadzenia powietrza z zewnątrz." Eee... poważnie, czyli czerpnia zbędna
    Ololek zrób z poborem powietrza do spalania z zewnątrz, zdecydowanie mniej problemu. Osobiście ogrzewam dom piecokominkiem w centralnym miejscu domu i jakoś dgp nie jest potrzebne i nie marznę nawet w sypialni na górze.
    Co do konkretnego komercyjnego rozwiązania nie wypowiem się bo sam mam rozwiązanie DIY, miejsce na podkowę też przewidziane ale zrezygnowałem z niej. Myślę że dobre palenisko zduńskie i można kombinować. A komercyjnie to Piotr B może coś podpowie.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 04-05-2021 o 17:29
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #12586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Tak, podkowa na 1" rurę albo 5/4 i do tego bojler na wodę albo jakiś bufor. DGP odpada bo nie sięgnie dalej niż 4m bez prądu.. W razie ekstremalnej sytuacji wszyscy się spotkają w salonie.
    Serio potrzebujesz zasobnika z ciepłą wodą, jak w łazience zimno? A bez jej wentylacji jeszcze kąpielą sobie grzyba i pleśń zorganizujesz. Do umycia się w salonie w misce wystarczy garnek z wodą a wentylację załatwi komin.


    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    No w przypadku jak nie ma prądu to uchylam okno i kominek pobiera powietrze przez okno - wtedy OK.
    Ja nie uchylam nawet do rozpalania.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Tyllko co w przypadku działania rekuperacji i zasysania powietrze przez komin który będzie działał jak czerpnia? Mam go szczelnie zamknąć?
    Czemu komin miałby działać jak czerpnia? Jak wyrzutnia. Nawet zimny wytwarza wystarczający ciąg, żeby zmniejszyć wydajność wywiewu a zwiększyć nawiewu i zaciągać nieszczelnościami. Przy braku prądu pewnie zasysałby wyrzutnią i czerpnią. Pewnie warto by wtedy zaślepić w reku wywiew i/lub wyrzutnię, żeby nie wciągną z powrotem syfu z filtra do kanałów i płuc.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8035181

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825003

  7. #12587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    "Rekuperacja nie wymaga doprowadzenia powietrza z zewnątrz." Eee... poważnie, czyli czerpnia zbędna
    Ololek zrób z poborem powietrza do spalania z zewnątrz, zdecydowanie mniej problemu. Osobiście ogrzewam dom piecokominkiem w centralnym miejscu domu i jakoś dgp nie jest potrzebne i nie marznę nawet w sypialni na górze.
    Co do konkretnego komercyjnego rozwiązania nie wypowiem się bo sam mam rozwiązanie DIY, miejsce na podkowę też przewidziane ale zrezygnowałem z niej. Myślę że dobre palenisko zduńskie i można kombinować. A komercyjnie to Piotr B może coś podpowie.
    Sugerujesz że niekomercyjnie nic nie zrobiłem na tym forum?

  8. #12588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Ma żona nie daje mi spokoju z kominem i kozą/piecem z funkcją płyty kuchennej i podkową do grzania wody
    Boi się na myśl braku prądu zimą, że se zupy nie ugotuje na indukcji albo nie będzie miała ciepłej wody do mycia siebie.
    Dom na 4 osoby. Dobrze ocieplony. Musiałoby być coś co ma możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz bo będzie rekuperacja. Są jakieś rozwiązania które to zapewniają?
    Jak zduna szukasz, to tu zapraszam: https://www.facebook.com/groups/610783909557171/

  9. #12589
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sugerujesz że niekomercyjnie nic nie zrobiłem na tym forum?
    A gdzieś między wierszmi taka sugestię wyczytałeś? Miałem na myśli raczej Twoje doświadczenie nie amatora.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12590
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sugerujesz że niekomercyjnie nic nie zrobiłem na tym forum?
    To tylko młodzież może tak uważać
    A młodzież dzisiaj jest bardzo rozbestwiona i "życzeniowa"

    Twój test wkładów pozwolił mi wybrać faworyta,którym stał się wkład konkurencji
    Co do obudowy kominka podobnie, trzeba myśleć a nie zdawać się na słowo jedynie.
    Ze stu rozwiązań wybieramy jedno.

  11. #12591

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuję wkładu kominkowego do obudowy z ciepłych płyt. Kominek ma służyć rekreacyjnie i jako dogrzewanie w chłodniejsze dni.
    Szyba prosta, otwierana na bok.
    Po długich poszukiwaniach do wyboru mam dwa:
    - Kratki MBM 10
    - Kobok Vertical 440/570.

    Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z ww.? Jakoś powinna być podobna czy któraś konstrukcja jest wyraźnie lepsza?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.

  12. #12592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Witam,
    potrzebuję wkładu kominkowego do obudowy z ciepłych płyt. Kominek ma służyć rekreacyjnie i jako dogrzewanie w chłodniejsze dni.
    Szyba prosta, otwierana na bok.
    Po długich poszukiwaniach do wyboru mam dwa:
    - Kratki MBM 10
    - Kobok Vertical 440/570.

    Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z ww.? Jakoś powinna być podobna czy któraś konstrukcja jest wyraźnie lepsza?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Kobok, mimo że to nie produkt krajowy...

  13. #12593
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Witam,
    potrzebuję wkładu kominkowego do obudowy z ciepłych płyt. Kominek ma służyć rekreacyjnie i jako dogrzewanie w chłodniejsze dni.
    Szyba prosta, otwierana na bok.
    Po długich poszukiwaniach do wyboru mam dwa:
    - Kratki MBM 10
    - Kobok Vertical 440/570.

    Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z ww.? Jakoś powinna być podobna czy któraś konstrukcja jest wyraźnie lepsza?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Nie znam w/w modeli wkładów bo mam Basię z kratki.pl i producenta zdecydowanie polecam.
    Obudowę kominka mam zamknięta, bez kratek i z płyt akumulacyjnych.
    Baska sprawdza się wyśmienicie w takiej zabudowie.
    Co ja wejdę do kogoś z kominkiem to odrzuca mnie od razu zasyfiona szyba kominka, co ktoś wejdzie do mnie to jest w szoku, że szyba jest czysta

    Lubię przedstawiać zdjęcia na potwierdzenie słów, zatem Baska tak wygląda na parę minut wstecz, tradycyjnie z popiołem w środku bo to też fajny efekt
    Ostatni raz palone było jakieś 3 miechy wstecz,jak trzeba było zrobić atmosferę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210529_012000_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	456786
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-05-2021 o 00:40

  14. #12594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie znam w/w modeli wkładów bo mam Basię z kratki.pl i producenta zdecydowanie polecam.
    Obudowę kominka mam zamknięta, bez kratek i z płyt akumulacyjnych.
    Baska sprawdza się wyśmienicie w takiej zabudowie.
    Co ja wejdę do kogoś z kominkiem to odrzuca mnie od razu zasyfiona szyba kominka, co ktoś wejdzie do mnie to jest w szoku, że szyba jest czysta

    Lubię przedstawiać zdjęcia na potwierdzenie słów, zatem Baska tak wygląda na parę minut wstecz, tradycyjnie z popiołem w środku bo to też fajny efekt
    Ostatni raz palone było jakieś 3 miechy wstecz,jak trzeba było zrobić atmosferę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210529_012000_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	456786
    Kombinowałeś kiedyś, by pozamykać wszystkie szybry i doloty podczas palenia w tej swojej Baśce?

  15. #12595
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kombinowałeś kiedyś, by pozamykać wszystkie szybry i doloty podczas palenia w tej swojej Baśce?
    Oj tam oj tam szczelności od produktu ekonomicznego oczekujesz
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #12596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cóż, Kratki to Kratki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #12597
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kombinowałeś kiedyś, by pozamykać wszystkie szybry i doloty podczas palenia w tej swojej Baśce?
    Tak, po jakiejś godzinie od rozpalenia zamykam wszystko i tak dopala się do końca.
    Ale ja jestem cienki bolek jeśli chodzi o drewienko bo max 2szt w środku jest

  18. #12598
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tak, po jakiejś godzinie od rozpalenia zamykam wszystko i tak dopala się do końca.
    Intencji pytania może nie wychwyciłeś ;p
    Rozpalasz a gdy już ogień bucha taki na maksa to odcinasz dopływ powietrza (jakaś przepustnica jak masz).
    A potem dzielisz się obserwacjami:
    - zgasło całkowicie po minucie, dwóch,
    - pali się nadal ale tak spokojniej,
    - bez większych zmian.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #12599
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Intencji pytania może nie wychwyciłeś ;p
    Rozpalasz a gdy już ogień bucha taki na maksa to odcinasz dopływ powietrza (jakaś przepustnica jak masz).
    A potem dzielisz się obserwacjami:
    - zgasło całkowicie po minucie, dwóch,
    - pali się nadal ale tak spokojniej,
    - bez większych zmian.
    Oczywiście, że jest różnica, ale tak jak zauważyłeś, nie zgaśnie całkowicie z braku powietrza
    Pali się znacznie spokojniej, jezory ognia tak anemicznie podchodzą do góry, jakby w zwolnionym tempie, no i jest ich zdecydowanie mniej.

  20. #12600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    nie zgaśnie całkowicie z braku powietrza
    A powinno
    Ale palisz rekreacyjnie, czujnik czadu pewnie masz, to jakoś można funkcjonować.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 630 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony