dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 631 z 648
Pokaż wyniki od 12.601 do 12.620 z 12943
  1. #12601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A powinno
    Ale palisz rekreacyjnie, czujnik czadu pewnie masz, to jakoś można funkcjonować.
    Tylko ciepło ucieka 24/7 skoro to nieszczelne a nawet zimny komin ma cug.

  2. #12602

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Kobok, mimo że to nie produkt krajowy...
    Dziękuję za odpowiedzi. Czy są jakieś konkretne argumenty za Kobokiem?

    Kratki z serii MBM podobno nie są złym produktem, a w razie potrzeby sprawnie działa im serwis....

  3. #12603

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie - Kobok ma ruszt z popielnikiem, MBM jest bezrusztowy. Czy to nie jest argumentem "za" MBM?

  4. #12604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam MBM i wolałabym go nie mieć. Poczytaj, bo kilka razy pisałam.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #12605

    Domyślnie

    Pestko, nie masz MBM, tylko MB 120, zupełnie różne palenisko

  6. #12606

    Domyślnie

    Próbowałem przebić się przez wyszukiwarkę i znalazłem Pani pisty dotyczące wkładu z gilotyną. Akurat mi chodzi o MBM 10 z prostą szybą otwieraną na bok.
    Generalnie to chyba mimo wszystko skłaniamy się bardziej ku Kobokowi, choć nie znalazłem w sieci wyraźnego wskazania za albo przeciw tym obu wkładom.
    Na plus dla Koboka to (według dystrybutor ma) stal 4cm vs 3cm MBMa, czopuch z giętej blachy i ogólnie +40kg wagi, więc może jednak jest nieco solidniejszy...z drugiej strony 3 lata krótsza gwarancja i produkcja poza PL.
    Tak czy inaczej Żonie bardziej spodobał się Vertical z pionową szybą, więc cóż, zobaczymy...

  7. #12607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie - Kobok ma ruszt z popielnikiem, MBM jest bezrusztowy. Czy to nie jest argumentem "za" MBM?
    Do prawidłowego spalania drewna, ruszt jest zbędny. Wychładza palenisko i trzeba go co jakiś czas kupować, skoro jest... Serwis to teraz chyba wszyscy mają jakoś ogarniety. Kto nie ma serwisu, ten się sam eliminuje z rynku...

  8. #12608

    Domyślnie

    Cóż, za późno na zmiany, wzięliśmy Koboka - historia oceni, czy był to słuszny wybór

  9. #12609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał leweklewek Zobacz post
    Cóż, za późno na zmiany, wzięliśmy Koboka - historia oceni, czy był to słuszny wybór

    Z tego co sobie wymyśliłeś do wyboru, wybrałeś lepiej....

  10. #12610

    Domyślnie

    Oby tak było
    Dzięki.

  11. #12611

    Domyślnie

    dzień dobry

    Proszę o podpowiedź jak do kominka akumulacyjnego, z komorą spalania z cegły szamotowej, wprowadzić dopływ powietrza z zewnątrz.
    Pod kominkiem jest doprowadzenie kanałem,powietrza z zewnątrz budynku, Zastosowane będą drzwiczki kominkowe z popielnikiem,
    Nie ma w nich możliwości podpiecia kanału z powietrzem.
    Ostatnio edytowane przez AleksanderG ; 23-06-2021 o 09:07

  12. #12612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Zmienić drzwiczki na takie z podłączeniem i bez popielnika bo po co popielnik w palenisku. Wykonać nawiewy w ścianach paleniska i do nich doprowadzić powietrze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12613

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, Sprawa wyglada tak chcę rozebrać istniejacy stary piec kaflowy i przerobić na kominek kaflowy akumulacyjny. Mam już w doprowadzone przy piecu kanałem powietrze. Jak wykonać palenisko z szamotu to już wiem, ale jak do tej pory nie znalazłem rozwiazania, jak technicznie wykonać dopływ powietrza z kanału do paleniska. Najprosciej byłoby zakupić drzwiczki z mozliwością podpiecia do kanału z powietrzem, ale takich nie znalazłem. Tylko całe wkłady komin kowe maja taka mozliwość. Nie doszukałem się takze technicznego sposobu wprowadzenia powietrza do komory spalania. Czy nawiercić cegły szamotowe ? w kanale z powietrzem będzie zamontowana też przepustnica manualna, (nie będzie sterowana elektronicznie).

  14. #12614
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AleksanderG Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, Sprawa wyglada tak chcę rozebrać istniejacy stary piec kaflowy i przerobić na kominek kaflowy akumulacyjny. Mam już w doprowadzone przy piecu kanałem powietrze. Jak wykonać palenisko z szamotu to już wiem, ale jak do tej pory nie znalazłem rozwiazania, jak technicznie wykonać dopływ powietrza z kanału do paleniska. Najprosciej byłoby zakupić drzwiczki z mozliwością podpiecia do kanału z powietrzem, ale takich nie znalazłem. Tylko całe wkłady komin kowe maja taka mozliwość. Nie doszukałem się takze technicznego sposobu wprowadzenia powietrza do komory spalania. Czy nawiercić cegły szamotowe ? w kanale z powietrzem będzie zamontowana też przepustnica manualna, (nie będzie sterowana elektronicznie).
    Troszkę zdjęć mojego rozwiązania tego problemu powinieneś znaleźć na "taki sobie piecyk ceramiczny". Drzwiczki też da się zrobić we własnym zakresie, moje spawacz ogarnął wg instrukcji. Drzwiczki oczywiście z nawiewem inaczej szyba raczej będzie się brudzić.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #12615
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał AleksanderG Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź, Sprawa wyglada tak chcę rozebrać istniejacy stary piec kaflowy i przerobić na kominek kaflowy akumulacyjny. Mam już w doprowadzone przy piecu kanałem powietrze. Jak wykonać palenisko z szamotu to już wiem, ale jak do tej pory nie znalazłem rozwiazania, jak technicznie wykonać dopływ powietrza z kanału do paleniska. Najprosciej byłoby zakupić drzwiczki z mozliwością podpiecia do kanału z powietrzem, ale takich nie znalazłem. Tylko całe wkłady komin kowe maja taka mozliwość. Nie doszukałem się takze technicznego sposobu wprowadzenia powietrza do komory spalania. Czy nawiercić cegły szamotowe ? w kanale z powietrzem będzie zamontowana też przepustnica manualna, (nie będzie sterowana elektronicznie).

    Drzwiczki z nawiewem są...ale dość drogie...Ta które wskazał Remiks ( "taki sobie piecyk ceramiczny"), mają odseparowany nawiew....

  16. #12616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomeekk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Police
    Kod pocztowy
    72-010
    Posty
    33

    Domyślnie

    czym mocowac portal do obudowy z płyt K-W? chce okleić wkład (Arysto a12 slim) do okoła ok 15cm kamień/płytka i dołożyć portal z drewna/kamienia. Jakimś mamutem to przykleic? sklejkę skręcę z płytą KW? Jeśli kamień to na jaki klej?

  17. #12617

    Domyślnie gdzie wkłady kominowe

    Gdzie najlepiej kupić wkład kominowy? Znalazłem w sieci wiele sklepów internetowych z wkładami, niestety nie mogę się zdecydować Ktoś kupował może ostatnio?
    Nazwa:  wkład kominowy.png
Wyświetleń: 229
Rozmiar:  86 Bajtów
    Ostatnio edytowane przez virtualniak ; 27-09-2021 o 15:23

  18. #12618

    Domyślnie

    Witam , czy jest możliwość montażu wkładu kominkowego a przynajmniej umieszczenia jej tylnej częsci w pomieszczeniu przygotowanych do Sauny i obudowaniem go kamieniami aby wykorzystać i ciepło tyłu na ogrzanie pomieszczenia ? chodzi mi o inforamacje jak bardzo rozgrzewa się tył wkładu kominkowego ?

  19. #12619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Rozgrzewa się nawet bardziej niż oczekujesz tego w saunie. Uważaj na drewno, bo możesz tą saunę łatwo spalić tym "tyłkiem"....

  20. #12620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeekk Zobacz post
    czym mocowac portal do obudowy z płyt K-W? chce okleić wkład (Arysto a12 slim) do okoła ok 15cm kamień/płytka i dołożyć portal z drewna/kamienia. Jakimś mamutem to przykleic? sklejkę skręcę z płytą KW? Jeśli kamień to na jaki klej?

    Czymkolwiek...najlepiej ze dwa trzy różne sposoby klejenia. Jeden puści, drugi przytrzyma...Ja jeszcze drutem czasem łapię od środka, ale to raczej przy kamiennych portalach.

Strona 631 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony