dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 636 z 648
Pokaż wyniki od 12.701 do 12.720 z 12943
  1. #12701

    Domyślnie

    Dzień dobry, planuję zamontowanie kominka z DGP w nowym domu (pow. uż. 182m). Zastanawiałem się nad kominkiem z przednią i boczną szybą. Starając się zgłębić temat pojawiło się kilka pytań:
    1) Jak można rozumieć moc kominka w kW? Zawsze myślałem, że energia uzależniona jest ilości włożonego drewna. Chyba, że producenci w ten sposób kategoryzują wielkość wkładu?
    2) Czy są jakieś problemu z tego typu szybami? W jednym z wątków przeczytałem, że tego typu szyby lubią się rozklejać.
    3) DGP - rozmieszczenie do 4 pokojów i myślałem o instalacji Darco Banan. Czy warto zrobić otwór przy kominku na etapie lania stropu? W domu będzie rekuperator, czy nie będzie problemu z obydwoma systemami?
    4) Duża różnica jest w użytkowaniu pomiędzy wkładem stalowym, a szamotowym? Zastanawiam się nad dwoma wkład Kratki Zibi oraz Romotop HEAT.
    5) W temacie polecacie piecokominek o ile rzeczywiście on jest lepszy od powyższych wkładów? Jaka jest różnią w budowie i cenie pomiędzy nim, a kominkiem?

    Dziękuję za pomoc

  2. #12702

    Domyślnie

    Panowie,

    Ojciec w domu planuje zakup pieca na drewno i podłączenie go do komina, do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy (niestety kaflok już zbudzony). Piec ma działać głównie rekreacyjnie lub awaryjnie. Moc wystarczy 5-8 kw. Nie ma i nie będzie dolotu z zewnątrz. Oglądam piece na kratki.pl, wydają się ok na jego potrzeby. Ale może są jakieś inne firmy lub promocje na piecyki o których wiecie i moglibyście coś wskazać? Lub polecicie coś, co się u Was sprawdziło w podobnych warunkach?

    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Dzięki i pozdrawiam.

  3. #12703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja_jacek Zobacz post
    Panowie,

    Ojciec w domu planuje zakup pieca na drewno i podłączenie go do komina, do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy (niestety kaflok już zbudzony). Piec ma działać głównie rekreacyjnie lub awaryjnie. Moc wystarczy 5-8 kw. Nie ma i nie będzie dolotu z zewnątrz. Oglądam piece na kratki.pl, wydają się ok na jego potrzeby. Ale może są jakieś inne firmy lub promocje na piecyki o których wiecie i moglibyście coś wskazać? Lub polecicie coś, co się u Was sprawdziło w podobnych warunkach?

    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Dzięki i pozdrawiam.
    Z tego co widzę, chodzi nie o piec (nazwa zobowiązuje), tylko piecyk wolnostojący, typu koza (nazwa adekwatna nawet jak kaflowy czy nowoczesny). Ja mam duże zaufanie do produktów Romotop.

  4. #12704
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam_Strzegomiany

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Strzegomiany
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Potrzebna opinia specjalisty. Buduję dom z projektu Archon "Dom w malinówkach 7(G)". Jestem na etapie projektu funkcjonalnego z architektem wnętrz. Pani architekt zaproponowała takie rozwiązanie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek wg Pani architekt.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	459762

    Rozwiązanie to zaburza ciąg komunikacyjny i wg mnie nie będzie dobrze wyglądać. Ja wymyśliłem coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek pod schodami.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	459763


    Dom będzie miał wentylację mechaniczną a kominek będzie używany sporadycznie, ma też być swoistym zabezpieczeniem w przypadku braku prądu lub awarii pompy ciepła. Pytanie czy technicznie możliwe i poprawne jest ustawienie kominka pod schodami? Pod schodami jest skrytka, gdzie będą trzymane zapasy jedzenia i przybory kuchenne. Poziom skrytki w odniesieniu do podłogi domu jest na poziomie -57

  5. #12705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_Strzegomiany Zobacz post
    Potrzebna opinia specjalisty. Buduję dom z projektu Archon "Dom w malinówkach 7(G)". Jestem na etapie projektu funkcjonalnego z architektem wnętrz. Pani architekt zaproponowała takie rozwiązanie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek wg Pani architekt.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	459762

    Rozwiązanie to zaburza ciąg komunikacyjny i wg mnie nie będzie dobrze wyglądać. Ja wymyśliłem coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek pod schodami.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	459763


    Dom będzie miał wentylację mechaniczną a kominek będzie używany sporadycznie, ma też być swoistym zabezpieczeniem w przypadku braku prądu lub awarii pompy ciepła. Pytanie czy technicznie możliwe i poprawne jest ustawienie kominka pod schodami? Pod schodami jest skrytka, gdzie będą trzymane zapasy jedzenia i przybory kuchenne. Poziom skrytki w odniesieniu do podłogi domu jest na poziomie -57

    Pokaż przekrój poprzeczny - jak to wypadnie pod schodami? Schody z drewna czy betonowe?

  6. #12706
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam_Strzegomiany

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Strzegomiany
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przekrój wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	459782

    To czerwone kreskowanie oznacza, że tych narysowanych schodów nie ma i obecnie jest to jeden poziom. Tak jak na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwniczka.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	459783

    Na rzucie parteru wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT DÓŁ.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	459784

    Najlepiej gdyby był zlicowany ze ścianą, ewentualnie wystawał kilka centymetrów.

    Edit: schody betonowe
    Ostatnio edytowane przez Adam_Strzegomiany ; 20-06-2022 o 16:30 Powód: brak info o schodach

  7. #12707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratki.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	460254
    Ktoś kojarzy co to jest za model/firma wkładu?

  8. #12708

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Jestem na etapie przygotowań do wylewki chudziaka. W salonie znajdować się będzie kominek z płaszczem wodnym.
    Czy jest sens robić dolot powietrza do tego kominka? Bo jeśli tak należy go wykonać przed wysłaniem chudziaka.
    Jak widzicie na załączonym obrazku w tym miejscu umieszczony jest komin wraz z wentylacją, podczas projektowania nie miałem pojęcia w jaki sposób montowane są kominki i projektantowi powiedziałem że chce kominek narożny.
    Czy osoby doświadczone mogą odpowiedzieć mi na pytanie czy istnieje możliwość wbudowania takiego kominka w ścianę? Bo stopa kominowa juz stoi i nie mam zbyt dużego pola.manewru, a jednocześnie ingerencje w komin zmienia jego położenie na 1 piętrze. Czy też kominek bedzie musiał siła rzeczy wystawać od ściany na daną jego szerokość, a następnie go obudować co wydłuży ścianę i zmniejszy przejście pomiędzy pomieszczeniami.
    Przy okazji polećcie jakiej firmy kupić kominek z płaszczem wodnym, zależy mi na dość różnorodnym źródłach palenia, drewno brykiet etc, a także żeby współpracował z innym źródłem ciepła.
    Kupując komin pod kominek czym się sugerować i co powinien taki posiadać, w projekcie są 4 kanały wentylacyjne plus kominek. Dziękuję

  9. #12709

    Domyślnie

    Witam.Kupiłem płyty do ciepłej zabudowy wkładu kominkowego.W teorii płyty tworzą zabudowę samonośną ale mam wątpliwości, płyty są ciężkie a wkład narożny czyli w jednym punkcie brak możliwości podparcia płyt.Wymyśliłem że dam tam stalowy kątownik mocowany do stropu (niestety drewnianego)i do niego przykręcę płyty,Proszę o pomoc jak to powinno być rozwiązane,nontaż "na dniach"

  10. #12710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2ro Zobacz post
    Witam.Kupiłem płyty do ciepłej zabudowy wkładu kominkowego.W teorii płyty tworzą zabudowę samonośną ale mam wątpliwości, płyty są ciężkie a wkład narożny czyli w jednym punkcie brak możliwości podparcia płyt.Wymyśliłem że dam tam stalowy kątownik mocowany do stropu (niestety drewnianego)i do niego przykręcę płyty,Proszę o pomoc jak to powinno być rozwiązane,nontaż "na dniach"
    Zajrzyj na opis takiej obudowy https://forum.muratordom.pl/showthre...-10-ty%C5%9B-o)
    Brzeziński robił ją pod czujnym okiem forumowych zdunów, którzy chwalili tę pracę
    Były też zdjęcia. Niestety przeróbki forumowe sprawiły, że szlag je trafił. Mam cały komplet. Jak chcesz to ci wyślę. Odezwij się na priv.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #12711

    Domyślnie

    Dziękuję za link, ale tam były płyty "lekkie"ja mam szamotowe, płyta 120x40 waży ponad 30 kg.

  12. #12712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ar2ro Zobacz post
    Dziękuję za link, ale tam były płyty "lekkie"ja mam szamotowe, płyta 120x40 waży ponad 30 kg.
    UPS, już nie pamiętałam. Sorry.
    Zapytaj Piotra Baturę na jego blogu albo na facebooku. Może ta sama metoda jest możliwa do wykorzystania w obu wypadkach. Powinie pamiętać Brzezińskiego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #12713

    Domyślnie

    Może mi się źle skojarzyło ale zobacz sobie tę realizację: https://piecepolska.pl/realizacje?id_blog=2697

  14. #12714

    Domyślnie

    Dziękuję,dokładnie taka zabudowa no może prawie taka sama,ale płyty na bank takie same.No i wyglada ,że montowane jako samonośne,Dzisiaj rozpoczęte dzieło,Jedno już wiem, płyty są ciężkie, trudno się je tnie ale są też kruche.
    .Jeszcze dopytam, ale odpowiedż znam chyba.Wkład to ZIBI 12 ,Płyt o obudowę nie można opierać?

  15. #12715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na 100% płyt o obudowę nie wolno opierać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #12716
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Pytanie techniczne , czy komora dekompresyjna przy 15cm żelbetowym stropie monolitycznym jest potrzebna?
    Nie ma podwieszanych sufitów , czysty beton z tynkiem oraz dwie spore kratki do wietrzenia obudowy.
    Ostatnio edytowane przez guja ; 12-09-2022 o 09:34

  17. #12717

    Domyślnie

    Szanowne Zdunki i Zdunowie,
    wracam do tematu mojego kominka (post 12404) i dzięki Waszym radom będę naprawiał wypełnienia pomiędzy cegłami szamotowymi wewnątrz paleniska, a także chcę zamontować drzwiczki. I tu moje pytanie, znalazłem takie drzwiczki: https://allegro.pl/oferta/drzwiczki-...iar-8882096323 od krakowskiej firmy KULIMAR. Pytanie, czy będą ok i czy to mocowanie na śruby rozporowe się sprawdzi, czy polecicie innego producenta?
    Foto mojego kominka poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201119_222149.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	460812

    EDIT:
    Do tego mam jeszcze pytanie, czym (jaką zaprawą) wyrównać nierówności powstałe po odkuciu luźnych fragmentów przodu otworu kominkowego? Wystarczy zaprawa szamotowa z dodatkiem 10% cementu portlandzkiego 32,5? Nierówności dochodzą do 2-3 cm.
    Ostatnio edytowane przez michumal ; 16-09-2022 o 06:52

  18. #12718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał michumal Zobacz post
    Szanowne Zdunki i Zdunowie,
    wracam do tematu mojego kominka (post 12404) i dzięki Waszym radom będę naprawiał wypełnienia pomiędzy cegłami szamotowymi wewnątrz paleniska, a także chcę zamontować drzwiczki. I tu moje pytanie, znalazłem takie drzwiczki: https://allegro.pl/oferta/drzwiczki-...iar-8882096323 od krakowskiej firmy KULIMAR. Pytanie, czy będą ok i czy to mocowanie na śruby rozporowe się sprawdzi, czy polecicie innego producenta?
    Foto mojego kominka poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201119_222149.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	460812

    EDIT:
    Do tego mam jeszcze pytanie, czym (jaką zaprawą) wyrównać nierówności powstałe po odkuciu luźnych fragmentów przodu otworu kominkowego? Wystarczy zaprawa szamotowa z dodatkiem 10% cementu portlandzkiego 32,5? Nierówności dochodzą do 2-3 cm.
    Nikt zdalnie nie odpowie Ci czy konstrukcja Twojego kominka wytrzyma śruby rozporowe. To jest pytanie, na które trudno odpowiedzieć nawet jak jest się na miejscu. Montaż drzwiczek to proteza...montuj, i obserwuj... Przy naprawie ubytków, czasem lepiej sprawdza się klej do płytek, niż opisane zaprawy w reku majsterkowicza.

  19. #12719
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał michumal Zobacz post
    wracam do tematu mojego kominka (post 12404) i dzięki Waszym radom będę naprawiał wypełnienia pomiędzy cegłami szamotowymi wewnątrz paleniska, a także chcę zamontować drzwiczki. I tu moje pytanie, znalazłem takie drzwiczki: od krakowskiej firmy. Pytanie, czy będą ok i czy to mocowanie na śruby rozporowe się sprawdzi, czy polecicie innego producenta
    Drzwiczki po nagrzaniu przez palenisko rozszerzają się niestety znacznie, może powstaną mikropęknięcia, a może większe uszkodzenie.
    W dodatku drzwiczki powinny posiadać w odpowiednich miejscach nawiewy powietrza, o odpowiednim przekroju, dostosowane do odpowiedniego paleniska.
    Dobieranie czegokolwiek na oko to eksperyment, bardzo ryzykowny i niebezpieczny.
    Najlepiej wymienić całość na palenisko zduńskie z drzwiczkami, zwłaszcza że już zdegradowane, a portal jeżeli ci na nim zależy, zdemontować i dopasować na koniec jako osłonę zabudowy.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #12720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nikt zdalnie nie odpowie Ci czy konstrukcja Twojego kominka wytrzyma śruby rozporowe. To jest pytanie, na które trudno odpowiedzieć nawet jak jest się na miejscu. Montaż drzwiczek to proteza...montuj, i obserwuj... Przy naprawie ubytków, czasem lepiej sprawdza się klej do płytek, niż opisane zaprawy w reku majsterkowicza.
    Panie Piotrze, odważyłem się do Pana napisać maila, zacząłem walkę z wiatrakami czyli z moim kominkiem i zaczynam się zastanawiać, czy moje wysiłki nie pójdą na marne. Nie boję się wyzwań i chętnie podejmuję nawet nierówną walkę, ale czuję, że potrzebuję w tym przypadku zdania fachowca.

Strona 636 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony