dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 639 z 648
Pokaż wyniki od 12.761 do 12.780 z 12943
  1. #12761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonsil Zobacz post
    Wrzucam filmik, będzie łatwiej wytłumaczyć w czym mam problem
    https://streamable.com/9fb556
    No ja zrozumiałem w czym problem.
    Ale może on lepiej wytłumaczy.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 02-01-2023 o 17:36
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #12762
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jaki ja jestem zly na siebie, przeciagalem ten zakup kominka w nieskonczonosc i teraz kiedy potrzebuje go na cito nie ma nic.
    Powierzchnia salonu 45m2 + aneks kuchenny 15m2
    Rekueracja
    Kominek w zabudowie nie wiekszy jak 100cm
    Palenie okazjonalne
    Ogolnie to po wpisach kolegi Piotrka stwierdzilem ze kominek bezrysztowy to taki jaki bym chcial - podzwonilem troche po sklepach, ogolnie to d*** - praktycznie wszedzie ruszciaki. Zapronowano mi od reki:
    • Kratki Nadia 10KW
    • Heatro 69

    No i to by bylo na tyle, ta Nadia jest calkiem spoko tyle ze ma tylko 1 pakiet szybowy + jeszcze ta nieszczesna wajcha ktopra sie urwala Piotrowi podczas testow.
    Ale Heatro z kolei tez ma 1 pakiet, ale sprzedawca zapewnia o duzo lepszej jakosci wykonania i ze do tak "malych kominko"w nie potrzebna mi druga szyba.
    Ajjjjj, moge mu chociaz troche zaufac?/

  3. #12763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    Jaki ja jestem zly na siebie, przeciagalem ten zakup kominka w nieskonczonosc i teraz kiedy potrzebuje go na cito nie ma nic.
    Powierzchnia salonu 45m2 + aneks kuchenny 15m2
    Rekueracja
    Kominek w zabudowie nie wiekszy jak 100cm
    Palenie okazjonalne
    Ogolnie to po wpisach kolegi Piotrka stwierdzilem ze kominek bezrysztowy to taki jaki bym chcial - podzwonilem troche po sklepach, ogolnie to d*** - praktycznie wszedzie ruszciaki. Zapronowano mi od reki:
    • Kratki Nadia 10KW
    • Heatro 69

    No i to by bylo na tyle, ta Nadia jest calkiem spoko tyle ze ma tylko 1 pakiet szybowy + jeszcze ta nieszczesna wajcha ktopra sie urwala Piotrowi podczas testow.
    Ale Heatro z kolei tez ma 1 pakiet, ale sprzedawca zapewnia o duzo lepszej jakosci wykonania i ze do tak "malych kominko"w nie potrzebna mi druga szyba.
    Ajjjjj, moge mu chociaz troche zaufac?/
    Zapytaj o KOBOK...W firmie Wentor

  4. #12764
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    turdus

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    To nie jest odpowiedź, chciałbym wkręcić swój temat ale nie wiem jak to zrobić... chyba mam zbyt niski IQ...
    Jestem nowy na forum, potrzebuje rady.
    Sytuacja: nabyłem mieszkanie z kominkiem. Nic nie wiedziałem o paleniu w kominku, ale kupiłem dębinę i palę w nim od dwóch miesięcy. Nie bardzo mi się podobało to "ciepło". Siłą rzeczy zacząłem węszyć o co w tym chodzi no trochę się dowiedziałem... A więc mam kominek (obudowę) wykonany w technologii "STEALTH" ))) - czyli gipsokarton+wełna+ aluminiowa taśma klejąca. Wywalę to dziadostwo rzecz jasna przy najbliższej okazji, ale co dalej?
    Plan: na tylne ściany i sufit płyty krzemianowo-wapniowe 3cm, przednie ścianki nad wkładem z cegły pełnej, zwykłej na sztorc, bo na szamot mnie nie stać. Do środka obudowy też trochę cegły, mała wieża akumulacyjna.
    PYTANIE do zawodowców : co robię nie mądrze. Jeśli podobny wątek już istnieje, będę wdzięczny za link naprowadzający.

  5. #12765
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał turdus Zobacz post
    TWywalę to dziadostwo rzecz jasna przy najbliższej okazji, ale co dalej?
    Dalej trzeba się przyjrzeć co tam za kominek pozostał, czy warto go zabudowywać od nowa.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #12766

    Domyślnie

    Hejka
    Przymierzam się do kominka z instalacją DGP. Dom parterowy 106 m kw powierzchni salon, 3 pokoje, p.pokój, wiatrołap, kuchnia łazienka i wc. Chciałbym to zrobić dobrze, dlatego podpowiedzcie proszę jak najlepiej dobrać przekroje kanałów i cały osprzęt? Ktoś może skusi się na zaprojektowanie nie za milion monet? chyba że przeliczenia nie są skomplikowane to proszę o namiary gdzie znajdę stosowne wzory i tok obliczeń?

  7. #12767
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie doradźcie czy takie smugi z łapanie lewego powietrza podchodzą pod zgłoszenie reklamacyjne ? Kominek Defro ,

    http://foto-hosting.pl/img/d3/97/e3/...fba983555.jpeg

    http://foto-hosting.pl/img/dc/7f/12/...03e1dd1e1.jpeg

    Czy kominek reklamowany jako pod rekuperacje powinien tak "ssać"?
    Jest to mój pierwszy kominek , samo wypalanie drewna i szamotu wygląda ok - tylna scianka robi się biała.
    Ostatnio edytowane przez guja ; 20-02-2023 o 15:09

  8. #12768
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Panowie doradźcie czy takie smugi z łapanie lewego powietrza podchodzą pod zgłoszenie reklamacyjne ? Kominek Defro ,

    http://foto-hosting.pl/img/d3/97/e3/...fba983555.jpeg

    http://foto-hosting.pl/img/dc/7f/12/...03e1dd1e1.jpeg

    Czy kominek reklamowany jako pod rekuperacje powinien tak "ssać"?
    Jest to mój pierwszy kominek , samo wypalanie drewna i szamotu wygląda ok - tylna scianka robi się biała.
    Pewnie że nie powinien tak ssać. Pytanie czy dokręcone są dociski szyby bo wygląda jakby szyba nie przylegała do uszczelki.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #12769
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dins

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    pomorskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dobry wieczor, poszukujemy wkladow ze sredniej polki o nieduzej mocy - preferencyjnie do 5 kW do pomocniczego/okazyjnego uzywania w nowo budowanym domu. Jeden kominek do sypialni ok. 20m2, z mniejsza szyba, narozny, drugi do salonu z kuchnia ok. 60 m2 - wieksza szyba, plytszy. Sprzedawcy zwykle proponuja Dragon 4/14 XL lub 9 z Unico do salonu i Defro Home Intra BL/BP Slim do sypialni. Czy warto interesowac sie oferta Kratki (Nadia i Simple), czy cenowo ponizej Defro i Unico nic sensownego nie znajdziemy? W domu glownym ogrzewaniem bedzie pompa ciepla.

  10. #12770

    Domyślnie

    witam, kupiłem kozę romotopa evorę 1, i pytanie czy można wyjąć wewnętrzny szamot co zmniejszy ciężar i ułatwi manewrowanie piecem przy montażu? Widziałem gdzieś film, gdzie montażyści wyjęli szamot przed montowaniem. To była też koza romotopa ale inny model...Pozdrawiam.

  11. #12771

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    witam, kupiłem kozę romotopa evorę 1, i pytanie czy można wyjąć wewnętrzny szamot co zmniejszy ciężar i ułatwi manewrowanie piecem przy montażu? Widziałem gdzieś film, gdzie montażyści wyjęli szamot przed montowaniem. To była też koza romotopa ale inny model...Pozdrawiam.

    Każdy "szamot" można wyjąć, w moim przypadku to "Refrabox" i przy odkurzaniu peleniska czasem go wyjmuję.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12772

    Domyślnie

    OK, dzięki, ale može ktoś to robił w moim modelu?
    Ostatnio edytowane przez jacogi ; 05-03-2023 o 13:12

  13. #12773
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oskard Zobacz post
    Hejka
    Przymierzam się do kominka z instalacją DGP. Dom parterowy 106 m kw powierzchni salon, 3 pokoje, p.pokój, wiatrołap, kuchnia łazienka i wc. Chciałbym to zrobić dobrze, dlatego podpowiedzcie proszę jak najlepiej dobrać przekroje kanałów i cały osprzęt? Ktoś może skusi się na zaprojektowanie nie za milion monet? chyba że przeliczenia nie są skomplikowane to proszę o namiary gdzie znajdę stosowne wzory i tok obliczeń?
    Za kilka dni będę miał robioną instalację DGP. Dom z poddaszem, więc bardziej skomplikowana, turbina też będzie odpowiednio mocniesza niż w domu parterowym. Parametry podam jak przyjedzie ekipa. Na ten moment znam przekroje - doprowadzenie powietrza z kominka do turbiny - rura 150, od turbiny do nawiewów 125.

  14. #12774

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie kominka z płaszczem wodnym i miedzianej instalacji. Czy do króćców obiegu wody na kominku wkręcać od razu złączki miedziane, czy pierwsze zastosować złączkę stalową? Na styku stali i miedzi dochodzi do korozji, więc jeśli wkręcimy do kominka od razu rurę miedzianą, to korodować będzie króciec kominka. Jeśli wkręcimy na początek złączkę stalową, a do niej podłączymy rurę miedzianą, to będzie nam korodować złączka stalowa, którą ewentualnie łatwo można wymienić. Czy moje myślenie jest poprawne? Poza tym jest powiedziane, że jeśli w instalacji jest woda o temp. ponad zdaje się 60C, to zalecana jest instalacja z miedzi. Jak więc wykonuje się takie podłączenia bezpośrednio do króćców płaszcza wodnego od kominka?

  15. #12775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomforys Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie kominka z płaszczem wodnym i miedzianej instalacji. Czy do króćców obiegu wody na kominku wkręcać od razu złączki miedziane, czy pierwsze zastosować złączkę stalową? Na styku stali i miedzi dochodzi do korozji, więc jeśli wkręcimy do kominka od razu rurę miedzianą, to korodować będzie króciec kominka. Jeśli wkręcimy na początek złączkę stalową, a do niej podłączymy rurę miedzianą, to będzie nam korodować złączka stalowa, którą ewentualnie łatwo można wymienić. Czy moje myślenie jest poprawne? Poza tym jest powiedziane, że jeśli w instalacji jest woda o temp. ponad zdaje się 60C, to zalecana jest instalacja z miedzi. Jak więc wykonuje się takie podłączenia bezpośrednio do króćców płaszcza wodnego od kominka?
    Popytaj hydraulików....

  16. #12776
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.820

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomforys Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie kominka z płaszczem wodnym i miedzianej instalacji. Czy do króćców obiegu wody na kominku wkręcać od razu złączki miedziane,
    Złączki do przejścia na gwint są z mosiądzu oraz z brązu.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #12777
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oskard Zobacz post
    Hejka
    Przymierzam się do kominka z instalacją DGP. Dom parterowy 106 m kw powierzchni salon, 3 pokoje, p.pokój, wiatrołap, kuchnia łazienka i wc. Chciałbym to zrobić dobrze, dlatego podpowiedzcie proszę jak najlepiej dobrać przekroje kanałów i cały osprzęt? Ktoś może skusi się na zaprojektowanie nie za milion monet? chyba że przeliczenia nie są skomplikowane to proszę o namiary gdzie znajdę stosowne wzory i tok obliczeń?
    Tak jak pisałem wcześniej. U mnie kanał doprowadzający powietrze z kominka do turbiny jest stalowy, sztywny, fi 150, kanały nawiewne - elastyczne, 125. Doprowadzam powietrze do 3 pokoi na poddaszu, najdłuższy kanał nawiewny ma około 6 metrów. Turbina jak na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230403_193359.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	464501
    Zaplanuj doprowadzenie instalacji, żebyś mógł podłączyć regulator obrotów turbiny.

  18. #12778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie systemu czystej szyby.
    W kominkach znanej marki jest to rozwiązane poprzez odcinki brakującej uszczelki pomiędzy ramą drzwi a szybą przez co ciąg powoduje zasysanie powietrza przez te szpary i tym samym omiata szybę powodując schładzanie dadzy i ograniczenie jej osadzania.

    Pytanie brzmi jak długie powinny być owe przerwy bez uszczelnienia.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  19. #12779
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To taka proteza systemu czystej szyby. Długie jak szyba.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #12780
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Seikim

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Turza Śląska
    Kod pocztowy
    44-351
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj,
    Mam problem, który opisałem na forum. Czy jest Pan w staniej mi pomóc ?

    https://forum.muratordom.pl/showthre...omieszczeniach

    Pozdrawiam
    Michał

Strona 639 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony