dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Krok po kroku do włanego domu- Co zrobić?

    Witam
    Zakupiłem działkę od gminy w powiecie Bydgoskim woj.Kujawsko-Pomorskie,działka wymaga poniesienia opłat w celu wyłączenia jej z produkcji rolnej k.lIIb .Do działki jest doprowadzony prąd i woda tzn. przed moją działką stoi skrzynka z licznikiem i oznakowanie poprowadzonej wody.
    Z żoną wybraliśmy projekt czyli wiemy co chcemy budować i jest to projekt Pod Lipą Mak z kolekcji archeton.pl
    Wiem tyle żeby odrolnić ziemię muszę złożyć wniosek do starostwa powiatowego. I mam tam dołączyć dokumenty : -bilans terenu i plan zagospodarowania działki (nie wiem z kąt to mam mieć i co jest do tego potrzebne), -akt notarialny, -wypis i wyrys terenu z urzędu gminy.
    Proszę o pomoc i napisać mi co powinienem zrobić krok po kroku by wbić łopatę w ziemię, gdzie się udać i co muszę mieć oraz z kąt uzyskać papierek.
    Poradzić mi czy pierw kupić projekt a później zacząć załatwiać pozostałe sprawy czy kupno projektu jest potrzebne w dalszej fazie przygotowań do budowy.
    Za porady serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

    Czy naprawde nikt nie wie?? SŁABI CI FACHOWCY W TYM FORUM MURATORA
    Ostatnio edytowane przez judox ; 08-09-2010 o 18:23

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Opłata za odrolnienie pobierana jest jeśli chcesz całą działkę przekształcić w budowlaną. Do 500m2 pod zabudowę domu nie płaci sie nic, to samo powinni powiedzieć ci w starostwie . Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Staraj się wyłaczyć z produkcji rolnej jak najmniej Zawsze mniejszy podatek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał judox Zobacz post
    Witam
    Zakupiłem działkę od gminy w powiecie Bydgoskim woj.Kujawsko-Pomorskie,działka wymaga poniesienia opłat w celu wyłączenia jej z produkcji rolnej k.lIIb .Do działki jest doprowadzony prąd i woda tzn. przed moją działką stoi skrzynka z licznikiem i oznakowanie poprowadzonej wody.
    Z żoną wybraliśmy projekt czyli wiemy co chcemy budować i jest to projekt Pod Lipą Mak z kolekcji archeton.pl
    Wiem tyle żeby odrolnić ziemię muszę złożyć wniosek do starostwa powiatowego. I mam tam dołączyć dokumenty : -bilans terenu i plan zagospodarowania działki (nie wiem z kąt to mam mieć i co jest do tego potrzebne), -akt notarialny, -wypis i wyrys terenu z urzędu gminy.
    Proszę o pomoc i napisać mi co powinienem zrobić krok po kroku by wbić łopatę w ziemię, gdzie się udać i co muszę mieć oraz z kąt uzyskać papierek.
    Poradzić mi czy pierw kupić projekt a później zacząć załatwiać pozostałe sprawy czy kupno projektu jest potrzebne w dalszej fazie przygotowań do budowy.
    Za porady serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

    Czy naprawde nikt nie wie?? SŁABI CI FACHOWCY W TYM FORUM MURATORA

    albo
    znajdź sobie już teraz architekta, który będzie Ci robił adaptację projektu typowego do Twojej działki i przepytaj go, co jest Ci potrzebne i w jakiej kolejności,
    albo
    poczytaj forum

    np. tu:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...U-DOKUMENTACJA

    cytat za AnetaS :

    "Pierwsze co to musisz udać się do gminy i dowiedzieć się czy dla Twojego terenu jesz Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, (chyba tak to się zwie) jeśli tak to wybierasz odpis i po sprawie, a jeśli nie, co jest bardzo prawdopodobne musisz wystąpić o Warunki Zabudowy.
    Bierzesz z gminy gotowy wniosek do wypełnienia,
    W geodezji wybierasz kopię mapy zasadniczej i ewidencyjnej oraz wypis pełny na swoją działkę i skrócone na sąsiadów.
    Na mapce zaznaczasz granice swojej działki i mniej więcej w którym miejscu będzie stał Twój domek i składasz to do gminy.
    Przy mieszkaniówce nie ma opłaty skarbowej, jednak za wypisy i wyrysy z geodezji trzeba zapłacić, koszt może to być w granicach 50 zł
    W niektórych regionach, tak jak np. u mnie wymagają jeszcze do wniosku o Warunki Zabudowy złożyć zapewnienia na media, tzn trzeba wcześniej wystąpić do gazowni, mpwik, zakład energetyczny .... (tutaj mapki i wyrysy też się przydają, dlatego po wybraniu ich z geodezji warto zrobić kopię i do urzędów właśnie je składać, a oryginały zostawić sobie.)
    No i to byłby pierwszy krok jaki musicie zrobić.
    Powodzenia. "

    lub np.:

    http://www.dom.pl/finanse-i-formalno...ic-formalnosci


    projekt domu powinien być zgodny z wytycznymi planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy - nie ma sensu kupować projektu, jeżeli nie znasz tych wytycznych planu/decyzji - projekt może się z nimi nie zgadzać (np. inna wysokość domu, kąt nachylenia dachu itp.) i będzie nie do użytku dla tej działki

    bilans terenu+plan zagospodarowania działki robi architekt adaptujący projekt typowy

    może i by ktoś wcześniej odpowiedział, gdyby nie fakt, że pytania typu 'jak zbudować dom - co zrobić krok po kroku' to pytania z gatunku podstawowych i omówione mnóstwo razy w setkach innych miejsc i na forum muratora i na innych forach dotyczących budowy domu... wystarczy poszukać odpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez czaber ; 19-10-2010 o 02:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony