dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał colin23 Zobacz post
    Latem było sucho i nie ma problemu. bardziej chodzi mi o to co teraz
    I to też jest dziwne. Sprawdź jeszcze innym higrometrem (analogowym najlepiej).

    Jak na zewnątrz masz taką wilgotność:



    to żeby w domu było mniej %, to musisz powietrze ogrzać albo osuszyć. A zazwyczaj dokładasz wilgoci bytowej.


    Cytat Napisał colin23 Zobacz post
    Wilgotność na zewnątrz 45%. Wewnątrz 49%. Ale wczoraj wieczorem ok.20 na dworze było juz ok.70% a około 23 juz prawie 80%.
    Poczytaj.
    % wilgotności względnej zależy od temperatury i ilości wilgoci. Ta sama ilość wody w różnych temperaturach to różny %. Temperatura bardzo wpływa.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    colin23,mieszasz w problemie. To że na zewnątrz 80%, a wewnątrz 65% to nie znaczy że masz nie wietrzyć mieszkania.
    Przy wilgotności 80% ale temp. +8oC masz 6.608 g/m3 wody( w postaci pary wodnej), a w powietrzu o temp.21oC i wilgotności 65% masz prawie 12g/m3 wody.
    Więc jak najbardziej należy wietrzyć i to intensywnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Hmm częściowo rozumiem Tylko czy to normalne że w domu sa takie skoki wilgotnosci? Teraz mam w domu 20stopni i 47% a wieczorem będzie identyczna temp. i 60%. Mimo że w międzyczasie nie ma mnie w domu więc nie wpływam czynnikami takimi jak gotowanie, mycie, pranie, itp. Skąd więc tak szybkie skoki wilgoci?
    Wentylacja sprawna bo ciąg mocny. Jakieś pomysły?

    Kupiłem na początek wczoraj taki średni osuszacz powietrza: http://www.my-concept.pl/neweshop/?c...em&stiid=25034
    Dziś w nocy wyciągnął mi z powietrza jakieś 250ml.

    Pytanie co z tymi nawiewami okiennymi? Otworzyć wszędzie? Zamknąć? Zrobić 30%?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Wychodząc z domu zostaw dwa okna lekko uchylone - po jednym z przeciwnych stron mieszkania i pootwierane drzwi w pomieszczeniach.Po jakimś czasie ściany i wszystko z domu odda wilgoć i będzie po problemie.

  5. #25

    Domyślnie

    Tak robię. Tylko co w przypadku jak będzie za chwilę poniżej zera? Ocieplenie powietrza mnie zrujnuje I dlaczego wieczorem wzrasta ta wilgotność? Czy wilgoć technologiczna może trwać rok po wprowadzeniu się? Co z tymi nawiewnikami? Jak ustawić? Bo pamiętam że zimą jak było -10 to strasznie mocno wychładzało mi sie mieszkanie jak miałem wszystkie otwarte? mieszkanie ok 70m - 4 okna dachowe i trzy okan duże balkonowe z nawiewnikami u góry.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zimą lepszy jest krótki, gwałtowny przeciąg, który wywali całe wilgotne powietrze niż uchylone nawiewniki. Nie traci się wtedy tyle ciepła z domu.

  7. #27

    Domyślnie

    No i wczorajszy wieczór i noc to była taka sytuacja na którą nie mam pomysłu: Na dworze 6 stopni i wilgotność 85%. W domu wieczorem 20,5 i wilgotność 63-65%. Jak wietrzyłem to potrafiłem zejśc do 61. Rano wszystkie okna mokre. Przecież nie ustawię w nocy 22 stopni żebym sie udusił z gorąca

    Przy okazji takie pytanie: w jaki sposób można zbadać skąd pojawia się wilgoć? Wiadomo że główny generator to np. mokre pranie, korzystanie z łazienki. Ale może cos sie dostaje za bardzo z zewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez colin23 ; 22-10-2018 o 09:55

  8. #28
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego kanału murator.tv. Osuszacz budowlany jest niezbędny na budowie, bo znakomicie przyspiesza tempo prac. Nie trzeba czekać w nieskończoność aż jesienią czy zimą ściany, podłogi wyschną. Osuszacz budowlany rewelacyjne usunie skutki zalania mieszkania.
    Osuszacze domowe zadbają o jakość powietrza. Co ciekawe, najlepiej pracują w temperaturze dodatniej. Jeśli chcecie zadbać o powietrze bez stęchlizny w domu letnim, w którym są meble tapicerowane, dywany i książki, najlepszy będzie osuszacz adsorbcyjny, bez sprężarki. Pracuje już od temperatury 1 stopnia Celsjusza.

    O tym wszystkim na filmie. Zapraszamy do obejrzenia:
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony