dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krawietz

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Malowanie natryskowe - Wagner Wall Perfect

    Kupiłem sobie urządzenie jak w tytule... agregat do HVLP Wagnera Wall Perfect W660 XXL (ten z Castoramy) i coś mi sie wydaje że wywaliłem prawie 500 w błoto...
    Urządzenie niby działa... ale pluje na ściane "glutami".. Lecą duze krople farby. Próbowałem rozcieńczać stopniowo i niestety doszedłem do momentu aż zwyczajnie farba jest za żadka i sie leje. Próbowałem malować różnymi farbami... tanią białą śnieżka, śnieżka grunt lateksowo i tikkurilą - wychodzi kiszka. Chropowate powierchnie pewnie będą sie malować przyzwoicie ale gładkie jakoś nie idą... A może coś robie nie tak z tymi farbami?

    Krawietz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Też się na to skusiłem. Gadżetomania budowlana to straszna choroba . Plucie może być efektem niezbyt dobrze wymieszanej farby. To trzeba robić długo. Sprawdza się wylewając powoli farbę. Żadne gluty nie mają prawa ściekać. Musi być równiutka strużka farby. Druga kwestia to rodzaj farby oraz średnica dysz. Te w komplecie są dosyc duże i mogą powodować własnie efekt "plucia" Jest jeszcze niestety fakt że to urządzenie niskociśnieniowe, nie da rady rozbić niektórych farb na drobne cząstki. W sumie moim zdaniem wyrzucone pieniądze. Jest nieekonomiczne, idzie masę farby i nie jest uniwersalne. Tylko takie farby a nie inne. Mało troche malowałem, być może nie potrafię jeszcze wszystkiego poustawiać ale mam porównanie do zwykłych pistoletów i kompresora. Niebo a ziemia, mówiac krótko. Jest jeszcze aspekt który jest ważnym elementem reklam a który jest nieprawdziwy - to urządzenie ma malować tylko to co chcesz, bez "mgiełki" malującej wszystko dookoła. Na reklamach malują ludziw bez masek, czy nawet strojów roboczych. Bzdura! Zasuwa farbą na wszystko dookoła.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 10-09-2010 o 14:33
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jak już o tym piszemy. Przydał by się dział narzedzia i to bardzo. nawet jako przyklejony w dziale "zrób to sam" Ja mam juz pare takich doświadczeń jak z tym Wall Perfect. Podzieliłbym sie tą wiedzą, może ktos zaoszczędziłby parę złotych.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 10-09-2010 o 14:42
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja właśnie zakupiłem te urządzenie w Castoramie. Teraz jest promocja z dodatkowym pistoletem WallPerfect W670.
    Na razie jestem na etapie malowania farbą białą (Jedynka). Powiem tak - jak się dobrze wymiesza wg zaleceń, troszkę poćwiczy (niestety trzeba mieć w miarę wprawioną rękę do malowania pistoletami) to efekt jest naprawdę zadowalający. To fakt, że trzeba zabezpieczać elementy dookoła. Mam wrażenie, że farby mniej nie bierze jak wałek, ale z finalnego efektu jestem bardziej zadowolony. Mniej się narobiłem (namachałem) a wyszło fajnie. Jak malowałem wałkiem to lubiły się robić smugi (wałek nie zawsze się kręcił) trzeba było dobrze wcierać a tutaj mam fajny mikro baranek.
    Najbardziej zadowolona jest moja żona z efektu malowania narożników, szczególnie jak łączenia narożników były akrylowane. Malowanie pędzlem to nigdy nie wychodziło tak jak byśmy sobie życzyli.
    Ja urządzenie polecam, ale trzeba trochę poćwiczyć i za szybko się nie zniechęcać. Zobaczymy jak wyjdzie z kolorem...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    owip2001

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Śmiechowice
    Kod pocztowy
    49-313
    Posty
    75

    Domyślnie

    I jak efekty malowania kolorem tez zastanawiam się nad zakupem Wall-Perfect W670.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artgra6904

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie Problem tkwi w farbie

    Problem tkwi prawdopodobnie w farbie wymienil Pan wiele jej rodzajow ale ani jednej wyprodukowanej z przeznaczeniem do aparatow natryskowych. Te ktore sa przeznaczone maja jednolita strukturę (ziarnistość) lepkość itd, nie trzeba ich rozcienczac, tylko wlewamy i malujemy. Nie wymienie tu nazwy aby nie robic jakiejs reklamy. Ponadto po tak wielu nieudanych próbach przyda sie sprawdzic czystość i jakość membrany.

    acha no i najlepsza do malowania ścian jest nasadka natryskowa WALLPerfect I-Spray 1800

    pozdrawiam: użytkownik W 670

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artgra6904

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo fajnie sie maluje: czysto, szybko no i w koncu nie ma dylematu jaka farbe wybrac. tzn. chodzi mi o producenta i rodzaj farby bo jest ich zdecydownie mniej niż tych oferujących swoje wyroby ze tak powiem pod pedzel czy walek.
    Jeden rodzaj farby + pigment z tabeli. osobno biala na sufit. i smigamy.
    Mnie najbardziej przypadly do gustu farby lateksowe.
    pozdrawiam. artur

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś używa może pistoletu Wagner W670 lub Wagner WallPerfect W867E?? Albo może ktoś więcej na ich temat napisać. Czy w ogóle warto kupić jeden z tych pistoletów do malowania ścian wewnątrz mieszkania jak również drzwi i futryn farbą olejną.

    Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.


    Nikt z forumowiczów nie używał wymienionych przeze mnie pistoletów? :/
    Ostatnio edytowane przez Namape ; 13-11-2014 o 12:28

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jd150

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-310
    Posty
    1

    Domyślnie Wagner

    Witam. Zakupilem wlasnie pistolet do malowania Wagner W 590 rozkrecilem na czesci i jest tamtaka przezroczysta rurka ja sie przycina czy zostawia??? Pomoze ktos??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony