dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obywatelgc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Odbiór mieszkania - samemu czy z pomocą eksperta?!

    Na początek chciałbym się przywitać z wszystkimi - cześć!
    Cóż, trafiłem tutaj, jakby mogłobyć inaczej. Już niedługo trafię "na swoje" więc mam parę wątpliwości i pytań.
    Czeka mnie w najbliższym czasie odbiór mieszkania. Tak naprawdę byłem prawie pewien, że wybiorę się tam z rzeczoznawcą, ale ostatnio w pracy znajomy odradzał mi takie rozwiązanie, mówiąc, że nic dobrego i tak z tego nie będę miał.
    Chciałbym abyście podzielili się ze mną Waszymi doświadczeniami na tym polu, jak to jest z tymi ekspertami?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Ja odbierałem sam - a dokładniej z bratem i ojcem uzbrojonymi w kątowniki, poziomice, drabinkę, śrubokręt z miernikiem, i kostki do podłączenia światła.
    Naczytałem i nasłuchałem się o rożnego rodzaju fachowcach pomagających w odbiorze i niestety z reguły nic dobrego z tego nie wychodziło. A wiec z tej opcji od razu zrezygnowałem
    Poszukaj trochę w necie i sam będziesz wiedział na co zwrócić uwagę przy odbiorze. Naprawę nie jest to takie straszne jak się mówi.
    Powodzenia.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emila_m

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-177
    Posty
    7

    Domyślnie

    Najważniejsze, to wcześniejsze przygotowanie się przed odbiorem mieszkania. Najlepiej zaopatrzyć się w kompletną listę rzeczy, które należy sprawdzić . Podsyłam przydatnego linka: http://gazetadom.pl/prawo/1,65546,2080089.html

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obywatelgc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    A co jeżeli deweloper i fachowiec od dewelopera mówiliby, że wszystko jest ok, choć wydawałoby mi się, że tak nie jest?
    Dzięki za ten artykuł, w tej chwili nie miałem czasu całego przeczytać, ale poleciałem po łebkach i jest tam masa informacji, które napewno mi się przydadzą.
    Cały czas jednak zastanawiam sie nad tym panem inspektorem, no cóż na dniach się wyjaśni wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Ani deweloper, ani "fachowiec" nic Ci nie mogą wmówić. Płacisz kupę kasy wiec wymagasz! Wszystkie fuszerki wyszczególniasz na protokole odbioru i ... nie podpisujesz dopóki nie bada naprawione. Gwarantuje Ci, ze wszystko poprawia. Pamiętaj o sprawdzeniu ścian, wylewki, okien, cugu w kominach, kątów prostych itp. Emilia_m dala bardzo fajnego linka - poczytaj (a nawet sobie wydrukuj i weź na odbiór) a zaoszczędzisz parę stówek na opłacenie "inspektora" czy innego czarodzieja
    Pozdrawiam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obywatelgc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    No dobra, wielkie dzięki. Mam jeszcze trochę czasu na przygotowanie się więc myślę, że dam radę. Na pewno biorę brata i będziemy działać. Pan inspektor sobie na mnie nie zarobi. Jak będzie po wszystkim to napisze co i jak, jak ktoś ma jeszcze jakieś rady to śmiało piszcie, może uratujecie mi życie

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emila_m

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-177
    Posty
    7

    Domyślnie

    No i pamiętaj, że najważniejsze są szczegóły. Nie zapomnij o sprawdzeniu tynków, instalacji elektrycznej i stolarki. Powodzenia w odbiorze mieszkania i chętnie przeczytam opis jak to w praktyce przebiegało.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Naamah

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja odbierałam mieszkanie z fachowcem - uważam, że wyszło mi na dobre.

    Po pierwsze - nie mam potrzebnych narzędzi, których fachowiec miał całą torbę. Po drugie - po przeczytaniu artykułu nie zrobię się od razu mądra - i może zauważę więcej, ale nie zauważę wszystkiego.

    Mieszkanie kosztowało taką kupę kasy, że kilka stówek dla inspektora w moim przypadku już nic nie zmieni. Za to może ustrzec przed wieloma niespodziankami.

  9. #9

    Domyślnie

    Bez przesady ale poziomice i metr ma każdy, a jeżeli nie ma to sąsiad/znajomy/rodzina ma. W dodatku jak czegoś nie zauważysz przy odbiorze to przecież masz gwarancję na nowe mieszkanie...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emila_m

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-177
    Posty
    7

    Domyślnie

    Gwarancję na nowe mieszkanie?? Ale ona musi być zapisana jako jeden z punktów umowy. Bmiara, Ty od jakiego dewelopera odbierałaś mieszkanie?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witajcie,

    Odbiór mieszkania czeka nas w najbliższym tygodniu - póki co w planach mamy własną inspekcję (w sumie byliśmy tam już kilkanaście razy, coś tam już zgłaszaliśmy i nawet naprawili) zaopatrzeni oczywiście w rekwizyty - poziomicę, kątownik, etc. Dodatkowo panowie, którzy będą nam wykańczali łazienkę, zaoferowali wizytę, żeby sprawdzić czy wszystko ok, więc jestem dobrej myśli.

    Co do gwarancji - u nas 3 lata - zapisane w umowie.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    treble

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ja bym nie zalowal tych paru zlotych i wynajal jakiegos profesjonaliste, ktory ma "pare" odbiorow za soba i zna sie na rzeczy. Zawsze to dodatkowa para oczu, ktora moze nas uchronic przed dodatkowymi niespodziankami.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Według mnie zasada jest prosta. Jeśli nie czujemy się na siłach by samodzielnie odebrać mieszkanie, bądź mamy wątpliwości - weźmy fachowca. Jednak jeśli ktoś potrafi "obsługiwać" poziomicę, kątownik, próbówkę itp i poczyta trochę - choćby to forum z odbiorem nie powinien mieć problemu.
    Dziś odbierałem mieszkanie i z dokładnym sprawdzaniem zajęło to ok 1,5h. Fakt usterek nie stwierdziłem poza niewielkim ubytkiem tynku.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Niedawno odbieralam mieszkanie i przy odbiorze kierownik budowy sam posprawdzal przy mnie wszystkie gniazdka, poziomy itd... Dojrzalam porysowana szybe i klamke (dzieki jednej forumce ktora mnie na to uczulila zreszta). Poza tym wporzo. Spodziewam sie, ze i tak rozne rzeczy wyjda w praniu.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obywatelgc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Odbiór mieszkania

    No cóż Nieco się bałem, ale wszystko się udało. W sumie wraz z bratem sprawdzaliśmy wszystko i trochę czasu nam to zajęło (1,5-2h), ale facio od dewelopera był całkiem wporządku i nas nie poganiał. Rzekłbym, że podeszliśmy do tego naprawdę poważnie i byliśmy mega dokładni, ale w sumie nie znaleźliśmy nic (na szczęście). okazało się, że nie było tak strasznie, instalacje, ściany itd. były ok, więc jestem mega zadowolony!! Dzięki wszystkim za rady!!

  16. #16

    Domyślnie

    No to teraz tylko dobra ekipa, 8787286864290 decyzji do podjęcia - i niech robota rusza
    Powodzenia i pozdrawiam!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emila_m

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-177
    Posty
    7

    Domyślnie

    Obywatel GC, to Ty od jakiego dewelopera odbierałeś mieszkanie, że tak poszło gładko? Bo niekiedy ludzie skarżą się na to, że jakieś paskudne rzeczy wychodzą w trakcie odbioru mieszkania, a u Ciebie - z tego, co pisałeś, poszło tak bezproblemowo, na luzie i przede wszystkim bez żadnych usterek.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Matko, jaka zakamuflowana reklama...

  19. #19
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    A przy kupnie np używanego auta jedziecie na stację diagnostyczną aby je posprawdzał fachowiec? Czy może sprawdzacie wszystkie systemy samemu, elektryka, ustawienia świateł, siłę hamulców, amortyzatory etc etc??????

    Aby przeprowadzić odbiór techniczny czy to budynku czy mieszkania od dełelołpera trzeba mieć WIEDZĘ TECHNICZNĄ (a tą mają ludzie świadczący tego typu usługi). Co z tego że posprawdzacie sobie kątownikami kąty czy poziomy... jak nie macie zielonego pojęcia jak wygląda poprawnie wykonana więźba dachowa, czy to "normalne" że strop wisi... czy innego rodzaju fuszerki które notorycznie fundują dełeloperzy nastawieni wyłącznie na maksymalizację zysku (tnąc koszta na robociźnie i materiałach co skutkuje jakością wykonania...).

    Zaoszczędzicie kilka stówek na profesjonalny odbiór techniczny dzięki któremu można zbić cenę o kilka-kilkanaście tysięcy złotych...

  20. #20

    Domyślnie

    No właśnie, ostatnio odbieraliśmy mieszkanie na ostatnim piętrze i zanim przedstawiciel dewelopera się zjawił wdrapałem się przez otwarty wyłaz w suficie na klatce na poddasze. No i znalazłem zaspę śnieżną koło komina . Elementów, na które trzeba zwrócić uwagę jest mnóstwo i nie wystarczy poczytanie "mądrych artykułów" jak np. ten http://wyborcza.pl/1,91509,7695342,F...ieszkania.html (gdzie po prostu roi się od błędów), żeby skutecznie odebrać lokal.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony