dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Lepiej wybierz odbiór z ekspertem.

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mateusz2382

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-699
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja odbierałem z inspektorem koleś się znał na rzeczy bo ja jestem zielony w temacie. Polecam Pana Daniela 698 913 990

  3. #43
    Banned
    janiczek68

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-109
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja odbierałem mieszkanie od dewelopera sam, bez pomocy fachowca. Oczywiście znalazło się kilka usterek, które zostały spisane w protokole zdawczo-odbiorczym i usterki zostały naprawione (na co musiałem czekać na prawdę długo). Jednak już podczas mieszkania cały czas wychodziły jakieś nowe niedociągnięcia dewelopera, ale szczęście w nieszczęściu, usterki te nie były moją winą i nie powinny się wydarzyć przy tak krótkim okresie mieszkania, więc wystarczał telefon do dewelopera i przychodził ktoś kto usterki naprawiał. Do tej pory nic nie naprawiałem na własną rękę. Jeśli płaci się tyle pieniędzy za mieszkanie na rynku pierwotnym, to uważam jednak, że powinno się wynająć eksperta do odbioru mieszkania. Koszt takiej usługi to nic przy kwocie mieszkania, a jednak większy spokój, zwłaszcza jak się na tym nie znamy.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,
    u mnie ( w Bydgoszczy ) była taka firma (jkj///projekt) co odebrała moje mieszkanie. Jestem bardzo zadowolony bo znaleźli takie rzeczy, że sam bym tego nie wyczaił,a deweloper musiał to poprawić. Deweloper chciał mnie jeszcze na metrach oszukać bo podał jakiś numer normy wg, którego jest liczona powierzchnia, a liczył jakoś inaczej. Koleś z odbioru to wyczaił, pomógł przygotować mi odpowiednie pismo i jeszcze dostałem zwrot za metry ( oczywiście musiałem się jeszcze nieźle nagimnastykować i walczyć ale sam bym nie wiedział że jest coś nie tak ).

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Panie Marcinie, w jaki sposób formalnie zweryfikować powierzchnię lokalu obliczoną przez dewelopera? Pomiary ręczne przy odbiorze zapewne zostaną zakwestionowane. Wynająć geodetę? Jak formalnie podejść do sprawy gdy mamy podejrzenie, że deweloper obciął z powierzchni około 1m2....

  6. #46

    Domyślnie

    zawsze lepiej wziąć ze sobą eksperta i nie dać się wysiudać.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Developerzy teraz się wycfanili, liczą powierzchnię mieszkania przed położeniem tynków....i zapisują to w umowie deweloperskiej
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-08-2019 o 17:27

  8. #48

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam z ekspertem! Jakieś 2 miesiące temu odbierałem mieszkanie na Mokotowie (Nowe Południe dew.Napollo) znajomi kazali mi iść samemu ale ja się znam tak na budownictwie jak na balecie... I dobrze zrobiłem bo Pan Adam z którym odbierałem mieszkanie zaskoczył mnie, gdzie można szukać potencjalnych problemów Na szczęście okazało się, że deweloper zrobił całką solidną pracę.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karolla25

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-339
    Posty
    25

    Domyślnie

    My odbieraliśmy od znanego dewelopera polnord, ale bez fachowca od odbiorów się nie obyło…

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beefree

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-900
    Posty
    12

    Domyślnie

    A ile kosztuje wynajęcie takiego eksperta od odbiorów? I skąd wiadomo, że będzie rzetelny w ocenie?
    Dont worry bee happy

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beefree

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-900
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolla25 Zobacz post
    My odbieraliśmy od znanego dewelopera polnord, ale bez fachowca od odbiorów się nie obyło…
    Karolla25 ale finalnie jesteście zadowoleni?
    Dont worry bee happy

  12. #52
    Banned
    bobokot

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z ekspertem zawsze jest bezpieczniej. Ja nawet, gdy kupiłem nowe mieszkanie od dewelopera na konsultowałem się z ekspertem. A kiedy mieszkanie będzie gotowe, to znowu przyjdę z ekspertem, aby ocenić, czy wszystko jest w porządku. Często zdarza się, że niektóre problemy pojawiają się już w procesie, a następnie trudno jest coś zrobić lub udowodnić, więc lepiej jest być bezpiecznym i zaprosić eksperta.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-01-2023 o 08:49

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Odbiór mieszkania - samemu czy z pomocą eksperta?! denny tytuł nie wiem skąd się bierze to debilne nadużywanie słowa samemu?


    Samemu odpowiada na pytanie komu? czemu? Odpowiedz sobie samemu , w skrócie samemu,


    Natomiast poprawnie w niniejszym temacie i po polsku byłoby odbiór mieszkania samodzielnie, czy z pomocą eksperta,

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Odbiór mieszkania - samemu czy z pomocą eksperta?! denny tytuł nie wiem skąd się bierze to debilne nadużywanie słowa samemu?


    Samemu odpowiada na pytanie komu? czemu? Odpowiedz sobie samemu , w skrócie samemu,


    Natomiast poprawnie w niniejszym temacie i po polsku byłoby odbiór mieszkania samodzielnie, czy z pomocą eksperta,
    Odnośnie odbioru mieszkania od dewelopera warto skorzystać z fachowej ekipy inżynierów. Dla nas przeprowadzała firma z Katowic - z czystym sumieniem możemy polecić. Podczas przeglądu zostało znalezione wiele usterek, które deweloper nam poprawił. Dodatkowo skorzystaliśmy z opcji badania kamerą termowizyjną.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-01-2023 o 08:53

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony