dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 125
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2492
  1. #2421

    Domyślnie

    O ile cofnąć najlepiej? W to miejsce dać cieplejszy xps? Ale wtedy nadproże wyjdzie mi w pokoju? Czy takie nadproża chudsze (17cm bodajże) zastąpią wytrzymałościowo 2x11,5?

  2. #2422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sorry ale jedno zdanie w Twej wypowiedzi podsumowuje temat
    Zwróć się z problemem albo do Kierbuda albo do architekta

  3. #2423

    Domyślnie

    Kierbud nie zna nowoczesnych rozwiązań. Proponuje rolety zintegrowane. A ja się głowie czy wybrać podtynkowe montowane na nadprożach (i czy wtedy nadproża ocieplać i jaką warstwą) czy montowane na poszerzanych ościeżnicach/ramach. Ale wtedy nadproże muszę dać wyżej o szerokość rolety, których rozmiarów jeszcze nie znam. Styropian elewacyjny będę miał 20 cm.

  4. #2424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Najcieplej na poszerzeniach czyli nadproża wyzej

  5. #2425

    Domyślnie

    Akurat nurtuje mnie podobny temat co kolegę a widzę, że nikt nie odpowiedział na to pytanie, czy ktoś mógłby się do tego odnieść. Jak najlepiej zainstalować/zamocować rolety a w zasadzie prowadnice ?? Jak to wszystko później ładnie zaizolować, opatulic prowadnice styropianem ??


    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Czy w przypadku rolet podtynkowych warto robić rolety nieco węższe od samego okna, żeby prowadnice odsunąć od krawędzi okna i stworzyć tym samym miejsce na węgarek ? W większości przypadków montażu widzę, że prowadnice są zlicowane z krawędzią okna, więc styropian elewacyjny dochodzi tylko do krawędzi okna i nie ma węgarka.

    Okna planuję wysunąć 2 cm poza lico muru.

    Planuje zamontować rolety na dwóch największych przeszkleniach, temat wyszedł w sumie teraz nagle i chcemy to jak najlepiej ogarnąć. Lada dzień zaczynamy zabawy z klejeniem styropianu.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 22-09-2019 o 22:40

  6. #2426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Naprawdę nie było? Czy po prostu nie czytałeś?
    Jeśli nie pomyslales przed załatwianiem okien to teraz trudno dodatkowo poprawić ocieplenie połączenia okno/prowadnica/mur
    Poza tym przestańcie się aż tak martwić stratami w tym miejscu- są pomijalne i niczym nie grożą
    Prowadnica ma szerokość 5 cm
    Większość profili ma ościeżnice 65 mm odejmujac jej jakoś płaskiego masz 6 cm
    Więc możesz dac rolete o 1 cm wezsza na stronę i wtedy znajdziesz ociepleniem 1 cm na ościeżnice - dla wielu stracisz estetykę
    Prowadnicy zakryć więcej jak tyle na ile pozwala rewizja nie możesz ale to ocieplenie nie ma żadnego znaczenia bo prowadnica to zimne aluminium i ocieplanie do nie ma sensu
    Jakieś pytania ?
    W sumie z jakimi handlowcami macie doczynienia skoro nie potrafia Wam nic zaproponować?

  7. #2427

    Domyślnie

    Ze wstępnych informacji u jednego z przedstawicieli okien, dowiedziałem się że okna z poszerzeniami są znacznei droższe bo są w tych miejscach dodatkowo wzmacniane. Majster mój powiedział że będzie robił podobny dom w którym pod nadprożem ma dać styropian XPS, czy takie rozwiązanie jest też poprawne? Roleta miała by być wtedy mocowana do styropianu, reasumując nadproże oczywiście będzie wyżej o te 20 cm a ta pusta przestrzeń ma być wypełniona styropianem.

  8. #2428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    .. Roleta miała by być wtedy mocowana do styropianu..
    "Ciekawe" założenie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #2429

    Domyślnie

    Możliwe ze coś źle zrozumiał i chodziło o cofnięte do środka nadproze i ocieplenie tego cofnięcia, bo inaczej okno od góry na styropianie się nie utrzyma? A tym bardziej roleta na nim.

  10. #2430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Ze wstępnych informacji u jednego z przedstawicieli okien, dowiedziałem się że okna z poszerzeniami są znacznei droższe bo są w tych miejscach dodatkowo wzmacniane. Majster mój powiedział że będzie robił podobny dom w którym pod nadprożem ma dać styropian XPS, czy takie rozwiązanie jest też poprawne? Roleta miała by być wtedy mocowana do styropianu, reasumując nadproże oczywiście będzie wyżej o te 20 cm a ta pusta przestrzeń ma być wypełniona styropianem.
    Zamontowane mam okna z poszerzeniem, do poszerzeń zamontowane rolety, od wewnàtrz poszerzenia zlicowane do ściany wklejonym XPS.
    Moim zdaniem - optymalnie, jeśli komuś zależy na izolacyjności termicznej i akustycznej i trzy chce mieć niewidoczne skrzynki rolet.

    Nie miałem informacji, że okna, na których będą poszerzenią będą droższe, niż te, na których posiedzeń nie ma.
    Oczywiście - koszt poszerzeń podniósł cenę usługi, ale to naturalne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #2431

    Domyślnie

    A ile wysokości powinno wynosić takie poszerzenie? 21cm wystarczy? Czy to pod drzwi tarasu? U mnie mierzyłem i ciężko będzie wcisnąć 21 bo nad poszerzeniem chce dać nadproże 10cm i zaraz zaczyna się wieniec stropu. Nadproże wchodziło by w ten wieniec jeśli miałbym zostawić 21 cm.

  12. #2432
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A ile wysokości powinno wynosić takie poszerzenie? 21cm wystarczy? Czy to pod drzwi tarasu? U mnie mierzyłem i ciężko będzie wcisnąć 21 bo nad poszerzeniem chce dać nadproże 10cm i zaraz zaczyna się wieniec stropu. Nadproże wchodziło by w ten wieniec jeśli miałbym zostawić 21 cm.
    fotohobby ma to dokładnie opisane w swoim dzienniku, dodatkowo umiesił zdjęcia. Na podstawie tego dziennika zastosowałem u siebie takie samo rozwiazanie. Jeśli nie masz jeszcze nadproża to takie rozwiazanie bez problemu zastosujesz.
    To rozwiazanie jest popularne na forum, ale jak się nie ma czasu na poszerzenie wiedzy to trudno.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #2433

    Domyślnie

    Ok przejrzę, o tych poszerzeniach już myślałem wcześniej ale sądziłem że można je zrobić z gotowych nadproży strunobetonowych.

  14. #2434

    Domyślnie

    A przypomnijcie mi teraz tak na szybko czy w przypadku ściany grobosci 24 i stosowanie jednego gotowego nadproża 18 cm i ociepleniu go pod roletę 7cm jest mimo wszystko gorsze od poszerzanej ościeżnicy?
    Może uda mi się wymienić dwa nadproża szerokości 11cm na jedno 18 cm, wtedy odbędzie się bez wylewania belki.

  15. #2435
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A przypomnijcie mi teraz tak na szybko czy w przypadku ściany grobosci 24 i stosowanie jednego gotowego nadproża 18 cm i ociepleniu go pod roletę 7cm jest mimo wszystko gorsze od poszerzanej ościeżnicy?
    Może uda mi się wymienić dwa nadproża szerokości 11cm na jedno 18 cm, wtedy odbędzie się bez wylewania belki.
    Nie bardzo rozumiem po co te kombinacje, chcesz zaoszczędzić na poszerzeniach ? Nadproże i tak mieć musisz. Co Ci nie pasuje w tych poszerzeniach ? Kiedyś ludzie montowali rolety bez żadnych izolacji i tez żyją. Jaką grubość izolacji planujesz ? Czy chcesz mieć ukryte skrzynki od rolet w izolacji ?

    http://images75.fotosik.pl/646/fe9b40a3ce6b6f7bmed.jpg
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 12-04-2020 o 23:06
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  16. #2436

    Domyślnie

    Nie chce oszczędzać bo już planowałem je w zeszłym roku. Tylko u mnie wysokość pomieszczeń na gotowo to 275, więc nie ma gdzie belki wcisnąć żeby nie zachodzila na wieniec (nadproże 6 cm wchodziłoby by w wieniec jeśli miałbym zrobić przestrzeni dla poszerzenia 21cm). Chyba że w przypadku okien poszerzenia są niższe i miały by mieć ok 15 cm to wtedy nadproża się zmieszcza

  17. #2437
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Nie chce oszczędzać bo już planowałem je w zeszłym roku. Tylko u mnie wysokość pomieszczeń na gotowo to 275, więc nie ma gdzie belki wcisnąć żeby nie zachodzila na wieniec (nadproże 6 cm wchodziłoby by w wieniec jeśli miałbym zrobić przestrzeni dla poszerzenia 21cm). Chyba że w przypadku okien poszerzenia są niższe i miały by mieć ok 15 cm to wtedy nadproża się zmieszcza
    Nie wiem czy masz schody, i czy jak będzie na gotowo 268 to coś zmieni, pewnie masz olbrzymie pokoje i dlatego ta ponadstandardowa wysokość pomieszczeń.
    Zapytaj jakie są wymiary kasety od rolety, u mnie poszerzenia miały 20 cm wysokości. Zawsze możesz zmniejszyć wysokość okien o te 6 cm.

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale nie masz jeszcze wymurowanych ścian i zamówionych okien, jeśli tak, to masz wiele rozwiązań.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  18. #2438

    Domyślnie

    Ściany są wymurowane i będziemy od wtorku przygotowywać strop stąd moje pytanie. 275 zostawiam bo chciałem obniżyć wieniec do 20cm z 25 cm żeby mieć 270 ale później pomyślałem że może zrobi się podwieszane sufity, może kiedyś rekuperacja więc niech już tak zostanie bo po wszystkim może zrobić się 260. Ale wracając to rzeczy żeby zmieścic moje gotowe nadproża to nie mogę obniżać stropu tylko trzeba by było podwyższyć o te brakujące 6cm. Więc może lepiej na zewnetrznych oknach zrobić belki wylewane a nadproża oddam i tyle

  19. #2439

    Domyślnie

    u mnie to wygląda tak:



    Jak widać zostaje tylko 6 cm na nadproże. Oczywiście dodając wieniec to będzie 31 cm w tym miejscu. Jak w takim razie zrobić taki podciąg? Czy w tym miejscu zrobić dłuższe strzemiona i na dole dołożyć 4 pręty fi 12?

  20. #2440
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Podczas budowy zaplanowałem rolety integro montowane na zewnątrz w warstwie izolacji, która będzie wynosić 20cm. okno zlicowane z murem zewn. Pod rolety cofnięte jest nadproże o ok. 3-4cm aby dać tam styropian pomiędzy nadprożem. Narodziło się teraz kilka pytań. Przyjmując cofnięcie wnęki na styropian 4cm:
    1) Jaką grubość styropianu dać? W sensie 4cm tj. wnęka ale ile odpadnie na klej? Czy trzeba będzie trochę styropian zeszlifować na grubości?
    2) Mam trochę białego styropianu posadzkowego-twardszy EPS100, czy można go użyć? czy musi być do tego fasadowy?
    3) Lepiej zastosować XPS czy też styropian grafitowy ?

Strona 122 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony