dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 125
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.492 z 2492
  1. #2481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Cześć,
    mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

    Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?
    Mozesz zamowic silowniki z awaryjnym napedem recznym (korba)

  2. #2482

    Domyślnie

    Pożar może wystąpić z różnych powodów jeśli elektryczny to zanim będzie pożar wywali bezpieczniki i różnicówkę - rolety kopniesz i wyjdziesz. Rolety na "sznurkach" jak się spalą też kopniesz i wyjdziesz. Myślę że bardziej chodzi o wygodę niż bezpieczeństwo.
    Albo kup 2 okna z roletemi na "sznurkach" a reszta na przyciski.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #2483

    Domyślnie

    jak zawsze można liczyć na podpowiedź.

  4. #2484
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Chcę zamówić na duże okno witrynowe roletę podtynkową. Firma montująca okna proponuje Portos. Wcześniej myślałam o Aluprofie.
    Czy te rolety podobnie wyglądaj? Generalnie jakoś nie urzeka mnie uroda rolet, ale okno mam od południa
    Okno ma wymiary 500x210cm. Są zaplanowane dwie rolety każda po 2.5m długości. Jestem na takim etapie budowy, że mogę jeszcze zmienić podział okna i zamówić 3 rolety po 166cm. Czy taka długa roleta 2.5m będzie gorsza w użytkowaniu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź

  5. #2485

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikorb Zobacz post
    jareko puszka 165 daje już jako taki komfort przy serwisie.Co do wieszaków to w zupełności masz rację wieszaki blokady somfy a nie jakieś chińskie co na mrozie się rozlecą dają spokój na lata, pod warunkiem ze nie będzie w rolecie chińskiego silnika Inel który ma tak precyzyjne krańcówki ze zmieli owe wieszaki w mak.

    Niestety jak klient ma dopłacić 10 zł do wieszaka i 200zł do dobrego napędu woli wieszaki z blaszki od konserw i myśli jakoś to będzie może się nie zepsuje.
    Tak niestety jest z 95% klientów
    Witam serdecznie.
    Panie Bogdanie piszę gdyż zdarzyła nam się usterka w roletach zewnętrznych. Wygląda to tak że roleta się nie domyka i przy zamkniętej rolecie wystaje jakiś srebrny pasek. Wymieniałem wcześniej już w innej rolecie te wieszaki więc przypuszczam że to zerwały się te paski jak to zostało określone na forum z" puszek po konserwach". ponieważ cała moja wiedz na ten temat jest tylko z internetu chciałem zapytać jakie wieszaki są najlepsze i najtrwalsze. Jak kupowałem rolety nikt mnie nie informował o takich awariach i wielu innych. Z racji tego że roleta jest w trudno dostępnym miejscu to chciał bym to zrobić raz a porządnie. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

  6. #2486
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Panie Bogdanie piszę gdyż zdarzyła nam się usterka w roletach zewnętrznych. Wygląda to tak że roleta się nie domyka i przy zamkniętej rolecie wystaje jakiś srebrny pasek. Wymieniałem wcześniej już w innej rolecie te wieszaki więc przypuszczam że to zerwały się te paski jak to zostało określone na forum z" puszek po konserwach". ponieważ cała moja wiedz na ten temat jest tylko z internetu chciałem zapytać jakie wieszaki są najlepsze i najtrwalsze. Jak kupowałem rolety nikt mnie nie informował o takich awariach i wielu innych. Z racji tego że roleta jest w trudno dostępnym miejscu to chciał bym to zrobić raz a porządnie. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję
    Same sztywne wieszaki nie rozwiążą problemu jeżeli nie masz silników z detekcją przeszkód. Poza tym taki wieszak zmniejsza nawojowość i nie wiadomo czy do twojej rolety można go założyć.
    Wieszaki znajdziesz np pod hasłem "wieszak lock and play"

  7. #2487

    Domyślnie

    Witam, na co zwrócić uwagę przy wyborze siłownika? Zaproponowano mi model DM45R z aluprof. Czy to jest dobry sprzęt czy może zapytać o coś lepszego?

    W opisie nie widzę żeby reagował na przeszkody więc to chyba jego wada. Poza tym zakres pracy jest podany od -10 co mnie martwi - czy jak temperatura spadnie niżej to ani nie otworze ani nie zamknę rolety?

    Jeszcze jedno pytanie - jak jest doprowadzana elektryka przy montażu? Kabel ciągnięty od gniazdka i przewiert przez mur? Chodzi o rolety elewacyjne.

  8. #2488
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy warto założyć rolety zewnętrzne do domku wybudowanego w 2008r wg minimalnych na ten czas standardów energooszczędności. Poniżej teoretyczny bilans aktualnego stanu budynku.

    koszt rolet na cały dom to około 13tys (rolety st 2000 z tworzywa z pianką) Rolety montowane byłyby na elewacji co daje dodatkowy bufor powietrzny. Wg tego artykułu https://oknotest.pl/artykuly-tematyc...ety-zewnetrzne wychodzi, że o 16% zmniejszyłyby się straty przez okna. Straty przez okna w całym budynku to 15%-20%.
    Z tej stronki http://ekodom.eko.org.pl/ gdzie można bilans sobie zrobić wynika, że oszczędności w grzaniu mając rolety to rząd 500pln. Czyli zwróci się to po 25 latach.
    Chyba nie ma więc większego sensu z tymi roletami.
    Co sądzicie?
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  9. #2489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał raminiek Zobacz post
    W tej kwestii to warto postawić na kogoś sprawdzonego kto ma już sporo zrealizowanych zamówień na swoim koncie. Mój znajomy odnośnie rolet kontaktował się z bo działają na terenie śląska i przede wszystkim wykonują indywidualne zamówienia co też przekłada się na jakość.
    Spadaj z tym spamem!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-06-2022 o 09:37

  10. #2490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy warto założyć rolety zewnętrzne do domku wybudowanego w 2008r wg minimalnych na ten czas standardów energooszczędności. Poniżej teoretyczny bilans aktualnego stanu budynku.

    koszt rolet na cały dom to około 13tys (rolety st 2000 z tworzywa z pianką) Rolety montowane byłyby na elewacji co daje dodatkowy bufor powietrzny. Wg tego artykułu https://oknotest.pl/artykuly-tematyc...ety-zewnetrzne wychodzi, że o 16% zmniejszyłyby się straty przez okna. Straty przez okna w całym budynku to 15%-20%.
    Z tej stronki http://ekodom.eko.org.pl/ gdzie można bilans sobie zrobić wynika, że oszczędności w grzaniu mając rolety to rząd 500pln. Czyli zwróci się to po 25 latach.
    Chyba nie ma więc większego sensu z tymi roletami.
    Co sądzicie?
    jakieś opinie w temacie?
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  11. #2491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś...
    Jak zaczniemy każdą rzecz przeliczać na złotówki, to niewiele rzeczy w domu się zwróci. Dom to konsumpcja, nie inwestycja.

    Rolety to ochrona przez światłem. Chłodek da się wycenić, ale komfort mieszkania już nie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #2492
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    no właśnie.. zapominając na chwilę o kosztach ciepła i kosztach rolet.
    Jakie zalety mają rolety?
    Mamy klimę więc słońca latem się nie boimy.
    Sąsiadów też mamy za tujami więc nikt raczej nie zagląda w okna.
    w Sypialni kotara - też nie potrzebujemy ciemni aby sobie pospać dłużej.
    Dlatego jedynie co mi przychodzi do głowy to energooszczędność zimą - no ale tutaj to już trzeba sobie to przeliczyć i pytanie czy jest sens wydawać 13tys. żeby dom był bardziej ciepły zimą co nie przełoży się na znaczne zyski.
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

Strona 125 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony