dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 125
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2492
  1. #2441

    Domyślnie

    Czy te 4 cm to nie za mało? Czy można w takich przypadkach przy grubościach ścian 24cm zastosować nadproża pojedyncze 18cm? Wtedy zyskujemy aż 6 cm na ocieplenie. Nie bardzo rozumiem cofania nadproży, przecież to wyjdzie w pokoju i będzie trzeba to jakoś zamaskować.

  2. #2442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Przez cofniecie nadproży rozumiem to że od wewnątrz są on zlicowane ze ścianą wewn. a na zewnatrz nadproże jest poprostu o 4cm węższe aby dorzucić tam styropian pomiędzy nadproże a puszke od rolet. Czy to nie za mało hmm na pewno nie jest to dużo, jednak spoglądając na zdecydowana większość domów z roletami zewn. mało kto stosuje wnęki na ocieplenie.
    Mógłby ktoś odpowiedzieć na powyższe 1-3 pytania?

  3. #2443

    Domyślnie

    Ale żeby cofnąć nadproże to chyba nadproże musi być innych wymiarów. Nadproża jakie ja mam mają 10cm wysokości o 12 czy 11 szerokości, na ścianę 24cm trzeba dać dwa więc wychodzi nam i tak 24 cm wiec jak tu cofnąć? Wiem że podczas wylewania gotowych belek można dać styro 4cm od zewnątrz ale ja się zastanawiam jak tam styro się zmieści skoro strzemiona mają powiedzmy 18cm, belka ma 24 co nam daje 3 cm otuliny. Jak damy styro to co ze strzemionami? Trzeba je zmniejszyć w tym miejscu?

  4. #2444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    @dedert
    Są różne szerokości nadproży nawet tzw. L-ki gdzie 2sztuki dają bodajże 18cm szerokości, można wylać nadproże, można przyciąć gotowe nadproże. Nie ma sensu więcej gdybać na temat szerokości nadproży.
    Pomoże ktoś odpowiedzieć na poprzednie pytania 1-3 ??

  5. #2445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja będę miał wieniec wysokości 27 cm, głębokość 19 cm, po to żeby zmieścić 5cm styropianu. Poza oknem mającym prawie 4m, nie będzie nadproży, tylko bloczek komórkowy wklejony pod wieniec. W tym bloczku można też dowolnie wygospodarować miejsce na docieplenie przy roletach czy same rolety itp.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #2446

    Domyślnie

    Ja ci mogę po dowiedzieć na pytanie 1. Kleiłem xps do ścian piwnicy, jeśli użyjesz pianki jak Tytan Eos Xps to możesz tak ścisnąć xps że będziesz miał jej a jakieś 3 mm. Tytan Eos nie jest tak bardzo rozprężny i jest mocny. Musisz pamiętać żeby xps zmatowić bo inaczej pianka będzie się gorzej trzymać śliskiego coś. A czym zmatowić? Ja kupiłem specjalna tarkę metalowa z dużymi zębami za ok 100zl bo miałem tego dużo do klejenia. Ale mocną szczotką druciana tez można. Tarka do zwykłego styropianu będzie ciężko. Co do rodzaju styro patrz raczej ba lambde, ponoć są lepsze od xps grafity ale to już ktoś inny się musi wypowiedziec.
    Natomiast w kwestii cofniętych nadproży znalazłem 18 cm szerokości ale wysokość 7 cm. Więc żeby przymocowac rolete która ma 20 cm wysokości i tak trzeba dać na nadproże jakaś obmurowke.

  7. #2447

    Domyślnie rolety na bardzo szerokie przeszklenie + rozwiazanie na okno narozne

    Witam Forumowiczow!
    Mam w projeckie kilka bardzo duzych przeszklen i szukam rozwiazania / producenta zaluzji zewnetrznych ktory bedzie w stanie podolac takiemu wyzwaniu:

    1) bardzo duze przesuwne drzwi tarasowe: sciana 11m podzielona na 4 skrzydla przesuwne (2.75 szer x 2.80 wys). Pomiedzy skrzydlami srodkowymi nie ma slupka co po rozsunieciu tych skrzydel na dwie strony daje szerokosc ok 5.5m.
    - zakladam ze az tak dlugich zaluzji nigdzie nie znajde, ale moze sie myle? Jakie najdluzsze znacie?
    - inna opcja jest zastosowanie oddzielnej zaluzji na kazde skrzydlo, ale pojawia sie problem slupka / prowadnicy...Zaluzje nie beda mialy mocowan (prowadnic) po bokach wiec nie beda stabilne

    2) okno narozne na pietrze: pierwszy bok 2.85 szer x 2.55 wys - drugi bok 1.85szer x 2.55 wys. Boki laczane sa do siebie bez slupka (czyli szyba do szyby), wiec nie ma jak zamocowac mocowania bocznego zaluzji. Mysle ze bede musial mimo wszystko postawic jakis slupek na prowadnice boczna i przymocowowac do to podlogi i stropu ale moze sa jakies inne rozwiazania...

    Macie jakies pomysly, albo namiary na firme ktora moglaby pomoc?
    Ostatnio edytowane przez maciekp ; 02-05-2020 o 22:21

  8. #2448

    Domyślnie

    Żadna roleta nie ogarnie 5.5m. Nie bardzo rozumiem o jakie alternatywne rozwiazanie pytasz. Generalnie polecam Ci żaluzje fasadowe. Z nimi ogarniesz 5.5m.

    Na oknie naroznym klejonym wykonujemy rolety poprzez skrecenie ze soba 2 prowadnic pod katem 90 stopni. Twoje okno jest jednak dosc wysokie i mozna miec obawy o sztywnosc tego rozwiazania jednak z tyl jest troche malo widocznego miejsca i w razie koniecznosci można by tam jeszcze jakies dodatkowe wzmocnienie zastosowac.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 02-05-2020 o 20:19 Powód: błąd

  9. #2449

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Żadna roleta nie ogarnie 5.5m. Nie bardzo rozumiem o jakie alternatywne rozwiazanie pytasz. Generalnie polecam Ci żaluzje fasadowe. Z nimi ogarniesz 5.5m. .
    Sorry, piszac roleta mialem w na mysli wlasnie zaluzje fasadowe... ale z tego co widzialem, to one rowniez powinny miec jakas stabilizacje po bokach?
    Czy zaluzja 5.5m nie bedzie sie jakos wyginac przy takiej dlugosci? Zastanawiam sie jakiej wysokosci bedzie tez kaseta zeby mi sie to wszystko ladnie schowalo po zlozeniu...

  10. #2450

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    Sorry, piszac roleta mialem w na mysli wlasnie zaluzje fasadowe... ale z tego co widzialem, to one rowniez powinny miec jakas stabilizacje po bokach?
    Czy zaluzja 5.5m nie bedzie sie jakos wyginac przy takiej dlugosci? Zastanawiam sie jakiej wysokosci bedzie tez kaseta zeby mi sie to wszystko ladnie schowalo po zlozeniu...
    Ok, to temat łatwiejszy Polecam tu Selt z ich wersją BOX. Maja wtedy solidną aluminiową skrzynkę i nie trzeba nic kombinować. W komplecie są tez wspomniane prowadnice boczne pełne (łatwiej wykonać elewacje jak przy podstawowych mocowanych na podpórkach do okna). 5.5m to maksymalny wymiar. Będzie działać poprawnie. Wysokość skrzynki zależna jest od wysokości okna. Przy Twojej wysokości okna będzie to minimum 35 cm lub jeszcze więcej.

    Znajdź sobie kogoś ogarniętego do tego tematu to wykona Ci i okno narożne typu step w tej technologii

    Załączam foto żaluzji na oknie narożnym. Tu moje wykonanie ale jeszcze nie w wersji BOX stad prowadnice zwykłe z podpórkami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	443674
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	443675

  11. #2451

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Ok, to temat łatwiejszy Polecam tu Selt z ich wersją BOX. Maja wtedy solidną aluminiową skrzynkę i nie trzeba nic kombinować. W komplecie są tez wspomniane prowadnice boczne pełne (łatwiej wykonać elewacje jak przy podstawowych mocowanych na podpórkach do okna). 5.5m to maksymalny wymiar. Będzie działać poprawnie. Wysokość skrzynki zależna jest od wysokości okna. Przy Twojej wysokości okna będzie to minimum 35 cm lub jeszcze więcej.

    Znajdź sobie kogoś ogarniętego do tego tematu to wykona Ci i okno narożne typu step w tej technologii

    Załączam foto żaluzji na oknie narożnym. Tu moje wykonanie ale jeszcze nie w wersji BOX stad prowadnice zwykłe z podpórkami.
    Super, Dzieki za porade. Na pewno ich sprawdze choc to nadal moze nie byc takie proste, bo tych prowadnic bocznch nie moge zastosowac do tej dlugiej 5.5m zaluzji - po bokach sa jeszcze dwa kolejne skrzydla - patrz zalacznik.

    A Twoje wykonanie okna naroznego bardzo ladne!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje_okna 3.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	443696  

  12. #2452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Prowadnica od strony muru
    Linka przy stepie
    Do ogarnięcia temat

  13. #2453

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    Super, Dzieki za porade. Na pewno ich sprawdze choc to nadal moze nie byc takie proste, bo tych prowadnic bocznch nie moge zastosowac do tej dlugiej 5.5m zaluzji - po bokach sa jeszcze dwa kolejne skrzydla - patrz zalacznik.
    !
    Miedzy ta duża a tymi mniejszymi bocznymi idzie prowadnica podziałowa. "Obsługuje" z obu stron lamelki od żaluzji.

  14. #2454

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    Super, Dzieki za porade.
    Jednak musze przeprosic, gdyz wprowadziłem w bład. Selt w jednej żaluzji wykona 4,5m a nie 5,5. Niestety Selt nie ogarnie Twojego okna.

  15. #2455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Prowadnica od strony muru
    Linka przy stepie
    Do ogarnięcia temat
    Dzieki. Tak, tez myslalem o lince, choc boje sie ze to nie bedzie wystarczajaco stabilne - zwlaszcza przy tak duzej rozpietosci i silnym wietrze

  16. #2456

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jednak musze przeprosic, gdyz wprowadziłem w bład. Selt w jednej żaluzji wykona 4,5m a nie 5,5. Niestety Selt nie ogarnie Twojego okna.
    No wlasnie - tego sie obawialem... Niestety wszyscy produkuja do 4.5m i do tej pory nie znalazlem nikogo kto ma rozwiazanie na dluzsza zaluzje. Do tego jeszcze musialbym zamontowac jedna strone na lince wiec chyba musze zapomniec o zaluzjach zewnetrznych i zmienic na jakies rolety / zaluzje wewnetrzne.

    Innym rozwiazaniem, o ktorym myslalem to zaluzje wewnatrz okna, ale to dodatkowy ciezar co przy tak duzych drzwiach przesuwnych robi kolejny problem

  17. #2457

    Domyślnie Rolety zewnętrzne podtynkowe

    Witam, budujemy dom prefabrykowany i zastanawiamy się nad montażem rolet zewnętrznych podtynkwych. Przerażają nas trochę koszty takiej inwestycji gdyż do wszystkich okien w domu koszt wyjdzie ponad 30 tys. Stąd moje pytanie do użytkowników którzy posiadają je od jakiegoś czasu - czy sprawdzają się one w Państwa domach? czy warto je instalować czy może lepiej przeznaczyć taką kwotę na inne dodatki do domu? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  18. #2458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pamiętaj o jednym. Koszt schlodzenia wnętrz jest większy od kosztu ich ogrzania
    A dalej....kalkuluj...
    Przy dużym nasłonecznieniu i dużym przeszkleniu trzeba jakoś wnetrze zaslonic
    Zaluzjami..
    Roletami...
    Drzewami najlepiej lisciastymi by zima słońce dogrzewalo wnetrze

  19. #2459

    Domyślnie

    Do tego co napisał jareko dodałbym jeszcze: markizy, screen zip-y i rózne kombinacje.

  20. #2460

    Domyślnie

    Witam. Otrzymałem kilka ofert w bardzo zbliżonej cenie, na różnych silnikach. Czy możecie z poniższych wskazać najlepsze rozwiązanie? Ogólnie mają to być silniki przeciążeniowe kablowe (i powinny być z krańcówkami elektronicznymi)
    1) Napęd ASA (w szczegółach pisze VOLTA), podobno z grupy Somfy
    2) Napęd SIMU z grupy Somfy
    3) Napęd Rojaflex (niemiecki) i całe rolety na niemieckim systemie Alukom.

    Na co ewentualnie jeszcze zwrócić uwagę? Większość podała wieszaki blokujące (choć np. nie wszyscy we wszystkich roletach).

Strona 123 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony