dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 125
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2492
  1. #2401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ekstremalnie wałek skończy ruch w dół i będzie się dalej kręcił - w efekcie blaszki się polamia

    te wieszaki sa takie drogie? na 4 rolety 880 zł???

  2. #2402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    te wieszaki sa takie drogie? na 4 rolety 880 zł???
    Nie. Cena wieszaka nie powinna przekraczać 25zł. Wpisz w google "lock to play".

  3. #2403

    Domyślnie

    Mam pytanie czy jest jakaś firma, która ma małe puszki na rolety podtynkowe?
    Mam dom istniejący, będziemy ocieplać go 15cm styropianem i niestety powiedziano nam, że min głębokość rolet do zabudowy to 16cm...

  4. #2404

    Domyślnie

    Wydaj mi się, że na rynku nie ma mniejszych puszek na rolety. Rozwiązaniem w takim przypadku jest danie grubszej warstwy izolacji w okolicach rolet - w internecie znajdziesz zdjęcia takich realizacji, estetykę musisz ocenić sama.

  5. #2405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nikt nie robi za dużych puszek - wielkość bierze się z rozmiary rolety więc pozostaje Ci albo fax więcej niż 15 cm ocieplenia albo zrobić na nim dodatkowa opaskę
    Pozostaje nie poruszona tu kwestia co będzie pod skrzynka rolety bo jakieś ocieplenie musi byc

  6. #2406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na silniki Somfy Oximio RTS sterowanie na pilota. Podpowiedzcie gdzie można kupić nascienny sterownik somfy ( taki co ma przełacznik na auto lub manual) no i żeby milion nie kosztował...

  7. #2407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A w sieci. Ofert jest od liku. Ale wprost w internetowym sklepie Somfy

  8. #2408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Teska ; 11-08-2019 o 09:02

  9. #2409

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie bo moze za duzo wymagam. Otoz po zamontowaniu rolet, okazalo sie ze odstaja one prawie o 1 cm od sciany. Zarówno skrzynka jak i prowadnice.
    Czy przypadkiem wszystko nie powinno przylegac do sciany?

    Pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez Piotrek_R ; 19-08-2019 o 15:46

  10. #2410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ty to nazywasz ścianą przygotowaną do montażu czy po prostu twój post to żart ?

  11. #2411
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    W sumie to mogli młotem doginać prowadnice do ściany

  12. #2412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A bez żartów: zapewne gdzieś przylega do ściany a reszta jest ustawiona do pionu względem najbardziej wysuniętych punktów. Słowem: jaki mur taki efekt.

    Montaz rolet standardowo nie obejmuje wyrównywania/ tynkowania ściany. Teraz można wziąć zaprawę i te dziury zaszpachlować (bo rozumiem że wpada przez nie światło.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #2413

    Domyślnie

    Wokol okna jest wglebienie w tynku pod rolete.
    Pod prowadnice bylo dokładnie 50mm, Panowie dobrali prowadnice o szerokości 53mm.
    Zapewne z marszu porobili otwory pod listwy, a nie sprawdzili czy szerokość sie zgadza.

    Poziom bezpośrednio na tynku jest, wystarczyło usunac szpachla gips ktory sie osadzil z biegiem lat.

    Myślę ze glownym problemem jest zbyt duza szerokość prowadnic - ktore zapewne mozna dobrac.

    Pewnie sie to skonczy tym, ze jak zwykle samemu bede musial poprawic.

    Dodam ze Panowie ogladali miejsce umieszczenia rolety przed przyjęciem zlecenia. Jesli cos nie pasowalo, wystarczyło powiedzieć.

  14. #2414

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać ze prowadnice odstaja od muru na calej dlugosci. Górna skrzynka tak samo, wrzuce potem lepsze zdjęcia.

  15. #2415

    Domyślnie

    Witajcie, planuję założyć rolety do wysokich okien (2,3m), jednak mogę mieć tylko 15 cm ocieplenia, w związku z tym cofnąłem nadproże o 5 cm. O ile za puszką chcę wcisnąć Aluthermo, o tyle okna też muszę obsadzić 5 cm od lica muru i w związku z tym mam pytanie, czy podcięcie porothermu i wsadzenie xps od lica muru do okna poprawi termikę okien (powinny być zlicowane z murem)? Czy jest to dobre rozwiązanie?

  16. #2416

    Domyślnie

    Szybkie pytanko, czy aby teraz obniżyć koszta zakupu rolet mogę założyć rolety opuszczane ręcznie a później doinstalować w napędy ze wszystkimi ich "dobrodziejstwami" czyli

    - sterowanie elektryczne
    - blokada na wieszaku
    - zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe krańcówkami elektronicznymi
    - zabezpieczenie termiczne silnika

    Co wtedy z dziura na prowadzenie linki będzie ona widoczna od środka mieszkania czy jest to do załatwienia/zlikwidowania ??

    Oczywiście wszelkie kabelki do sterowania wypuszczę już teraz.

  17. #2417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Szybkie pytanko, czy aby teraz obniżyć koszta zakupu rolet mogę założyć rolety opuszczane ręcznie a później doinstalować w napędy ze wszystkimi ich "dobrodziejstwami" czyli

    - sterowanie elektryczne
    - blokada na wieszaku
    - zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe krańcówkami elektronicznymi
    - zabezpieczenie termiczne silnika

    Co wtedy z dziura na prowadzenie linki będzie ona widoczna od środka mieszkania czy jest to do załatwienia/zlikwidowania ??

    Oczywiście wszelkie kabelki do sterowania wypuszczę już teraz.
    I poniesiesz o wiele większe koszty niż zakup od razu z silnikiem.
    Jak już tak robisz to zainteresuj się systemami montowanymi w miejsce zwijacza tasmy

  18. #2418

    Domyślnie

    Poszedłem po szybkie wyceny na miejscu i faktycznie nie ma co kombinowac roznica w cenie nie wielka...

  19. #2419

    Domyślnie

    Muszę się zdecydować na nadproża i nie wiem czy wybrać pomniejszone żeby je ocieplic pod skrzynkę czy może kupić okna z poszerzanymi ościeżnicami. Czy wtedy górę skrzynki też trzeba ocieplić? Z kolei mam w jednym narożniku okno narożne i nadproże będzie wylewane ze stropem (na prętach 20 i 16 mm). Tu pewnie będzie problem z cofnięciem nadproża albo z umieszczeniem pod nim poszerzonej ościeżnicy. Chociaż jak daje styropian 20 cm czy mam się czym przejmować? Czy stosując montaż w warstwie ocieplenia można skutecznie zakryć skrzynki?

  20. #2420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Raaany....A wystarczy policzyć...wielkość skrzynki... grubość ocieplenia i już wiesz że przy 20 cm możesz mieć problem że skrzynka do balkonów mająca przeważnie 205 mm i trzeba cofnąć nadproze

Strona 121 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony