dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 125
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2492
  1. #2461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Z tych 3 polecam SIMU. Wieszaki sztywne muszą być! Inaczej nawet jeżeli w danym rozwiązaniu da się zaprogramować położenia silnika to tracisz detekcję przeszkód na zamykaniu i blokowanie pancerza rolety na zamknięciu.

  2. #2462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Z tych 3 polecam SIMU. Wieszaki sztywne muszą być! Inaczej nawet jeżeli w danym rozwiązaniu da się zaprogramować położenia silnika to tracisz detekcję przeszkód na zamykaniu i blokowanie pancerza rolety na zamknięciu.
    dodałbym do tego zerwanie zwierzaków blaszanych w przypadku przymarzniecia do parapetu - wbrew pozorom zdarza sie

  3. #2463

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    dodałbym do tego zerwanie zwierzaków blaszanych w przypadku przymarzniecia do parapetu - wbrew pozorom zdarza sie
    Nie za bardzo wiem o co chodzi ze "zwierzakami blaszanymi" - pewno jakaś litrówka
    Dziękuję za podpowiedzi, czyli z tych 3 najlepszy SIMU?
    Jedna oferta zawierała w opcji Aluprofa i Mobilusa z dość znacznym rabatem, ale domyślam się, że to już niższa półka.
    I zwrócić uwagę, żeby były wieszaki. Nie wiem jak to wygląda, ale np. jedna z firm wpisała 30szt (na 11 rolet), nie wiem jak to odczytywać. Ale cena za wieszaki jest praktycznie niezauważalna w całej wycenie.
    A czy ma sens iść w jakieś dodatki? Np. ryglowanie ręczne, automatyczne? Chodzą mi też po głowie moskitiery, ale większość wykonawców odradza ze względu na awaryjność...

  4. #2464

    Domyślnie

    witam,
    dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:
    1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda
    2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.
    Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?
    Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?
    Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?
    Znalazłem w internecie (www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?
    Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.

  5. #2465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcing1 Zobacz post
    witam,
    dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:
    1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda
    2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.
    Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?
    Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?
    Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?
    Znalazłem w internecie (www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?
    Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.
    To Aluprof czy Aluplast? Jak dobrze kojarzę to silniki Yooda i Portos są z tej samej skośnookiej fabryki. Nawet piloty pracują na tym samym kodowaniu.
    Ja bym odpuścił jedne i drugie na rzecz czegoś markowego.
    Nie wiem skąd obawa o trwałość odbiorników radiowych? W silnikach rolet "pada" zazwyczaj zupełnie coś innego...
    Tak - warto dopłacić za silniki "przeciążeniowe" lub zastosować sterowniki realizujące taką funkcję.

  6. #2466
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    migel88

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie, chcę zamontować rolety. Mam do wyboru rolety Portos i AluProf. Rolety będą z silnikiem przeciwprzeciążeniowym. Poradźcie którą markę lepiej wybrać? Różnica w cenie jest spora na korzyść Portos, ale jak jest z jakością. Do obsługi rolet chciałbym dokupić wyłączniki radiowoprzewodowe. Sterowanie zdalne będzie z pilota.

  7. #2467

    Domyślnie

    No i zawisły u mnie rolety na napędach SIMU zgodnie z poradami

    Mam jedynie pytanie, czy rolety powinny być jakoś przykręcone do ściany?
    Bo u mnie nie widzę żadnych mocowań do muru/ściany, tak do końca to nie wiem jak one się trzymają... chyba tylko przykręcone do prowadnic...
    Ale są stabilne, przy próbie ruszania ani nie drgną.
    Czy tak jest OK???

  8. #2468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Prawidłowo
    Skrzynka rolety nasadzona na prowadnice i do niej przygotowana a prowadnica mocowana do oscieznicy
    Tak ma być i jak piszesz jest

  9. #2469

    Domyślnie

    @migel88 witam,
    dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:
    1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda
    2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.
    Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?
    Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?
    Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?
    Znalazłem w internecie (www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?
    Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.[/QUOTE]

    @migel88 Aktualnie ciężko rozróżnić na pierwszy rzut oka roletę PORTOS i Aluprof. Bez względu czy jest to Portos czy Aluprof sukcesem właściwego wieloletniego funkcjonowania rolety będzie właściwy montaż. Ja osobiście poleciłbym Ci rolety PORTOS. Sprzedaje ich rolety wiele lat i nie mam żadnego problemu. Ogromnym plusem jest fakt, że Portos jest największym producentem rolet w Polsce. Kupując rolety Aluprofa tak naprawę nie wiesz kto składał te rolety z jaką starannością. Jeżeli chodzi o system serowania i silniki Portos ma w swojej ofercie włoskie silniki ASA. Silniki, które moim zdaniem rozwiązują problem z ich ustawianiem. Napędy same uczą się kiedy mają się wyłączyć i do jakiej wysokości dojechać. W cenie klient dostaje sztywne wieszaki. Na napędy dają 5 lat gwarancji. W tej chwili najkorzystniej jest zakupić napędy ASA przewodowe z odbiornikami Exalus Home, które popierwsze oczywiście dają możliwość sterowania z pilota, możliwość podłączenia dowolnego przełącznika roletowego no i dają możliwość sterowania z telefonu. Portos zawsze wychodził korzystanie w stosunku do konkurencji na Aluprofie. Różnica w cenie wynika przede wszystkim, z faktu, że firma garażowa musi zakupić towar w Aluprofie (zarabia Aluprof) musi pociąć poskładać i odsprzedać dalej do jakiegoś punktu. Wiec kilku pośredników po drodze musi zarobić. A Tutaj masz pewność , że rolety PORTOS-a dowiozą na czas i w każdym momencie będziesz miał wsparcie bo sam niejednokrotnie ratowali mi zamówienia.

  10. #2470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Witam. Zostały zamontowane u mnie rolety. I mam kilka z tym faktem problemów. Styro na elewacji ma być 20cm. Jedna kaseta jest za duża i ma również te 20cm. Co z tym faktem zrobić? Jak to zrobić by ją zakryć? Jest to okno nad lukarna? Przylepić więcej niż 20? Druga sprawa.. rolety są tylko wkładane w prowadnice i odstają od muru.. jak je docisnąć do muru by można je łatwo przykryć styro bez obaw że nie będzie go odciskać?

  11. #2471

    Domyślnie

    Mam pytanie. Mój montażysta miał mi zamontować rolety Anvis. A okazało się , że chce mi montować firmy Martex. Jak mozna porównać te dwie firmy. Czy mam dobrę przeczucie , że Martex to niższa połka jak Anvis

  12. #2472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto125

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    60

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez barto125 ; 27-07-2021 o 10:41

  13. #2473

    Domyślnie

    Witam
    Chce raz a dobrze żeby służyło przez lata bez awarii i wkurzania się że pożałowałem parę groszy.

    Doradźcie proszę jakiej firmy rolety kupić, mają tylko spełniać zadanie ochrony przed słońcem.
    Najlepiej byłoby gdyby jeszcze miały możliwość odizolowania puszki od muru z uwagi na brak cofniętego nadproża.

    Napęd to chyba Somfy, najlepiej gdyby miał możliwość sterowania z kabla i radiowo, ale ile taki dodatek radiowy może kosztować?

    Będę niezmiernie szczęśliwy za podpowiedź.

  14. #2474

    Domyślnie

    To może spytam czy Vertex z somfy będzie dobrym wyborem
    Proszę pomóżcie , muszę zamówić bo ekipa od ocieplenia wchodzi na wiosnę

  15. #2475

    Domyślnie

    Żaluzja fasadowa C-80 w skrzynce VBox
    silnik: Somfy Silnik J4 6/24 IO Protect

    Roleta zewnętrzna w skrzynce Podtynkowej SPE
    silnik: Somfy Oximo IO 9/16 + sztywny wieszak

    Co sądzicie tych zestawach? i czy można nimi sterować radiowo ( w sumie bardziej interesuje mnie sterowanie z telefonu niż z pilota) i zarówno za pomocą kabla.

    Nie ukrywam że kosz nie maly.
    Za 40 m2 wychodzą odpowiednio 32 i 28 tys.

    Czy gdybym zrezygnować z radiowego sterowania i wziął tylko kabel i zostawił sobie w puszcze miejsce na późniejsze ewentualne dołożenie sterownika to czy koszt byłby znacznie mniejszy?

    Poradźcie proszę

  16. #2476

    Domyślnie

    Oknoplast w systemie LUNA, silniki OXIMO - sterowanie radiowe lub ILMO - sterowanie przewodowe cena podobna do rolet Vertexa w skrzynce Podtynkowej SPE z silnikami Somfy Oximo IO 9/16 + sztywny wieszak.

    Proszę

  17. #2477

    Domyślnie

    Ucięło mi posta
    Prośba o poradę które rolety wybrac I system sterowania radiowy czy z kabla z ww.
    Jak wspomniałem wyżej cena jest porównywalna ale czy przedstawione systemy też. Na co powinienem zwrócić uwagę.
    Poradźcie bo już tracę wiarę ☹

  18. #2478

    Domyślnie

    Cześć,
    mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

    Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?

  19. #2479
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Cześć,
    mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

    Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?
    Nawet mocno nie będziesz musiał kopnąć żeby wyłamać. Tym bardziej od środka.

  20. #2480

    Domyślnie

    Czy jest jakaś zmaczna różnica pomiędzy roletami Oknolpast a Aluprof.

    Ceny przy tych samych napędach są identyczne.

Strona 124 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony