dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 125
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2492
  1. #41

    Domyślnie

    Nie kupuję niczego dla mody

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    A po co ci wogole rolety? Moda na nie przemija lepiej zainwestuj w okna antywlamaniowe
    Moda na rolety? Co to takiego?Co było modne przed roletami, a co będzie modne po przeminięciu mody na rolety? Może wiesz?

    Romek

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Przyjdzie moda na markizy, kute składane kraty albo inne bajery. W każdym razie po części skutecznie ktoś wykreował popyt na rolety bazując na strachu że nas okradną. Wszystko w porządku gdyby faktycznie za te ceny oferowali coś co realnie zabezpiecza czyli rolety stalowe, a nie oszukiwali wciskając atrapy które scyzorykim można podważyć. Dla mnie kupno rolet gdzie nie ma dużego hałasu z ulicy w związku z tym jest bezsensownym wyrzucaniem kasy w błoto. No chyba, że jak ktoś wspomniał dla szpanu - skura/komóra/fura/ pilocik i rolety zjeżdżają - odrażające dresiarstwo.

  4. #44

    Domyślnie

    Rolety spełniają także inne funkcje np. "chronią" przed wścipskimi przechodniami, czy sąsiadem wyposarzonym w lornetkę...., "zatrzymują" też odrobinę uciekającego oknami ciepła. To jest niezaprzeczalna zaleta rolet nie koniecznie tych SUPER TYTANOWYCH.
    Innym rozwiązaniem są np. okiennice. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Faktycznie lepiej napiszcie ile kosztują okiennice

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Przyjdzie moda na markizy, kute składane kraty albo inne bajery. W każdym razie po części skutecznie ktoś wykreował popyt na rolety bazując na strachu że nas okradną. Wszystko w porządku gdyby faktycznie za te ceny oferowali coś co realnie zabezpiecza czyli rolety stalowe, a nie oszukiwali wciskając atrapy które scyzorykim można podważyć. Dla mnie kupno rolet gdzie nie ma dużego hałasu z ulicy w związku z tym jest bezsensownym wyrzucaniem kasy w błoto. No chyba, że jak ktoś wspomniał dla szpanu - skura/komóra/fura/ pilocik i rolety zjeżdżają - odrażające dresiarstwo.
    Ciekawy sposób myślenia.(?)
    Mieszkałem przez kilka lat w RFN i do głowy mi nie przyszło, że rolety, które miałem zamontowane w RKS, część z napędem, część bez to szpan,dresiarstwo, zabezpieczenie (przed kim?, tam nikt nie kradł i dom -drzwi czy okno tarasowe b. często były otwarte, często pod moją nieobecność w domu).Wszystkie mieszkania (osiem) były wyposażone w rolety, bo tak było w projekcie. W Polsce w wybudowanym domu rolety założyłem, bo się do nich po prostu przyzwyczaiłem. Nie są antywłamaniowe, bo po prostu nie widzę takiej potzreby. Szyb P-4 nie mam bo nie chcę mieć. Alarmu z monitoringiem też nie mam i nie będę miał.
    Mam za to polisę. Porządną, której koszt roczny jest dużo niższy niż wszystkie elementy zabezpieczeniowe powyżej rozliczone na 1 rok.

    Romek (nie dresiarz i nie szpaner)

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Z polisą masz rację 400-500 stów rocznie daje po 30 latach 15000, ale u Szwabów nie zapominaj tak nie kradną jak u nas.

  8. #48

    Domyślnie

    No to po co ci rolety???
    Przed lornetka wystarczy firanka lub zaslonka

    Tak ogolnie chodzi mi o to ze teraz mozgi mamy prane pieknie przez firmy produkujace rozne bajery i takie oto efekty. Ciekawe co wymysla za kilka lat i na co sie ludzie rzuca..........bo przeciez bez tego nie da sie zyc..
    Jak zawsze duzo zdrowia zycze
    Maybe this world is another planet's Hell...

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    No to po co ci rolety???
    Przed lornetka wystarczy firanka lub zaslonka

    Tak ogolnie chodzi mi o to ze teraz mozgi mamy prane pieknie przez firmy produkujace rozne bajery i takie oto efekty. Ciekawe co wymysla za kilka lat i na co sie ludzie rzuca..........bo przeciez bez tego nie da sie zyc..
    Jak zawsze duzo zdrowia zycze
    Nie bierz tego do siebie!!!
    Po pierwsze mózg trzeba mieć, nie tylko fizycznie.
    Po drugie trzeba go używać.
    Po trzecie nie dać go sobie prać.
    Po czwarte nauczyć się asertywności, mieć swoje własne zdanie.
    Po piąte nie być modnym, bo to jest niemodne.

    Cześć
    Romek

  10. #50

    Domyślnie okna i rolety zewnętrzne - dośw. z użytkowania, producenci

    Proszę użytkowników okien z roletami/rolokasetami zewnętrznymi o podzielenie się doświadczeniami, polecenie/odradzenie producentów tychże (ew. proszę o wiadomość prywatną).

    Temat był niby wałkowany na Forum, ale mnie interesują konkrety: producenci i opinie użytkowników rolet - a nie dyskusja akademicka, w tym rady 'co zamiast rolet'. Z góry dziękuję za odzew!

  11. #51

    Domyślnie

    Od czego Twój nick?

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    mam 12 rolet dopiero kilka tygodni, więc dużo Ci nie powiem.

    Zamówiłem silniki z punktowym i centralnym włącznikiem.
    Obecnie nie mam spiętej jeszcze całej elektryki, więc aby otworzyć
    lub zamknąć wszystkie 12 rolet to trzeba trochę czasu poświęcić i pobiegać po domu.

    Wcześniej nie byłem tego świadom, czekam na spięcie elektryki
    i nie zazdroszczę wszytkim, którzy robią to często ręcznie.
    Pewnie nic kłopotliwego jeśli tak zamykać albo otwierać raz na miesiąc ...

    Niestety sprzedawcy nie mówią nic o tym.
    Na szczęście u mnie będzie włącznik centralny.

    Cz.

  13. #53

    Domyślnie

    Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
    Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
    System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
    Słabe punkty to :
    - rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
    - w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.
    Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.

  14. #54

    Domyślnie

    Mam pytanie może trochę nie na temat.
    Ile miejsca trzeba przewidzieć na kasetę?. Czy 20 cm będzie ok. ? Myślę, że inny wymiar na okno i inny na drzwi balkonowe.
    Prosze napiszcie jak to jest u Was.

    Pozdrawiam szczęśliwców co już mają okna wstawione, ja dopiero o tym marzę.

  15. #55

    Domyślnie

    Rolokasety styropianowe zbrojone, do wmontowania w murze nad oknem balkonowym co najmniej wysokość 25cm. szerokość 30cm.
    Kasety zewnętrzne (nieocieplone) - wysokość 16cm.

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    u mnie kasety dla okien są 15 cm, dla drzwi balkonowych i tarasowych chyba 19 cm. wymiar kasety zależy też od - jak to określić - wysokości pojedynczej listwy tej rolety. Te węższe zwijają się w mniejszą rolkę, te szersze w grubszą.

    U mnie na etapie projektu zaplanowałem kasety ( te zewnętrzne ) ale schowane pod tynkiem zewnętrznym w ścianie 36 cm grubości, tak że ich nie widać z zewnątrz.

    Trzeba co do centymetra policzyć wewnętrzne szpalety przy oknach, ramy okien i skrzynki + siatka + 1 cm styropianu i tynk zewnętrzny.
    Wszystko można zmieścić w ścianie 36cm+tynki c.w.
    Należy pamiętać o parapetach wewnętrznych i zewnętrznych jeśli są.

    U mnie idzie to tak od wewnątrz ;
    - tynk cw.
    - nadproże prefabrykowane,
    - styropian 5 cm na klej,
    - przestrzeń na zdjęcie osłony rewizyjnej 2 cm,
    - skrzynka na roletę 15 cm lub 19 cm,
    - styropian 1 cm,
    - siatka + tynk,
    pod nadprożem jest okno,
    szerokość szpalety przy oknach zależy od tego jakiej szerokości jest skrzynka 15 cm czy 19 cm.
    Rolety są zlicowane ze ścianą zewnętrzną.

    Tym samym :
    1. mam rolety, gdyż bardzo mi się podobają + kilka innych zalet,
    2. zminimalizowałem mostek termiczny wynikający ze stosowania np. systemu RKS czy SKS, ponadto przy zastosowaniu silników nie ma w ogóle żadnych przelotek,
    3. nie widać skrzynek z zewnątrz,

    Cz.

  17. #57
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
    Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
    System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
    Słabe punkty to :
    - rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
    - w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.

    Mam system Veka i najwiekszym problemem sa............ muchy. Wchodza od zewnatrz do srodka skrzynki uciekajac przed zimnem. Rano przy podnoszeniu rolet czyli ciagnieciu napedu te muchy ktore dostaly sie w poblize paska "wjezdzaja" do srodka pomieszczenia najczesciej zmasakrowane. Widok jest mocno nieciekawy: pasek jest bardza brudny, klejace sie rece od tej muszej mazi. Zna ktos jaka rade pomijajac naped elektryczny?
    Pozdr Karol N.
    Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.

  18. #58
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Na tym forum trudno będzie znaleźć osoby mające własne doświadczenia w użytkowaniu rolet różnych producentów i różnych wykonań.
    Mamy raczej doświadczenia jednostkowe, oraz opinie zasłyszane obciążone interesami handlowymi.
    System rolokasetowy ładnie (estetycznie) się prezentuje, najtrudniejszy jest chyba do pokonania przez włamywacza.
    Słabe punkty to :
    - rolokaseta nad oknem stanowi mostek cieplny, którym uciekać będzie w zimie trochę ciepła.
    - w rolokasecie może gromadzić się wilgoć wpływająca niekorzystnie na drewnianą ościeżnice okna i mur. Ta wilgoć wchodzi dwiema drogami. Przy zwijaniu mokrej rolety, oraz w zimie, gdy powietrze z pomieszczenia wniknie do chłodnej rolokasety przez nieszczelnosci pokrywy rewizyjnej, lub otwór paska napędu.

    Tych wad nie ma system ze skrzynką zewnętrzną. Ale za to przysłania górną część okna (estetyka i oświetlenie) i jest łatwiejszy do sforsowania.

    Sorry cos pokrecilem wiec jeszcze raz.

    Mam system Veka i najwiekszym problemem sa............ muchy. Wchodza od zewnatrz do srodka skrzynki uciekajac przed zimnem. Rano przy podnoszeniu rolet czyli ciagnieciu napedu te muchy ktore dostaly sie w poblize paska "wjezdzaja" do srodka pomieszczenia najczesciej zmasakrowane. Widok jest mocno nieciekawy: pasek jest bardza brudny, klejace sie rece od tej muszej mazi. Zna ktos jaka rade pomijajac naped elektryczny?
    Pozdr Karol N.

  19. #59

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za porady.
    Mam jeszcze czas na skorygowanie wysokości otworów.
    Satysfakcjonującego budowania i miłego mieszkania dla wszystkich życzy Lits

  20. #60

    Domyślnie Rolety zewnetrzne poszukiwane

    Jestem na etapie poszukiwania rolet zewnetrznych
    Czy mozecie wskazac jakiegos gfodnego polecenia producenta w okolicach Wawy? Najlepiej w kieruku na Grodzisk Maz?

    Okna na 99% będa OknoPlast.

    Pozdrawiam
    W.

Strona 3 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony