dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zaniedbana szkółka, czy da się odratować ???

    Potrzebuje rady kogoś doświadczonego, mam mozliwość zabrania z zapuszczonej szkółki przeróżnych krzewów, w tym thuje, jest tego mnóstwo, ale strasznie zaniedbane. Ktoś zostawił sadzonki w doniczkach aż porosły do prawie dwóch metrów, jedno przy drugim, donica przy donicy. Krzewy przebiły doniczki i folię, na której stały i wrosły w grunt. Krzewy są marne, nieopisane, powyrastały drapaki jeden krzew wchodzi w drugi. I teraz pytanie, czy te krzewy mają szansę odbić? Czy wkopać te drapaki w dobrą glebę w odpowiednich odstępach i czekać, czy to wszystko pójdzie do wycięcia? Wklejam fotkę, przywiozłam stamtąd cztery krzaki, nawet nie wiem jakie odmiany, szukałam thuji smaragd, ale wzięłam pierwsze z brzegu, różne. Zobaczcie i oceńcie, brać się za to czy dać sobie spokój.



    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2

    Domyślnie

    A moze ktoś z Was rozpoznaje co to są za drzewka, ja sie kompletnie nie znam.
    Budujemy, budujemy...dom

    Moje bliźniątka 27-01-2009

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kiepski wygląd - widać, że rosły w zbyt dużym zacienieniu. Żeby zrobić cokolwiek, szkółkę należałoby przerzedzić.

  4. #4

    Domyślnie

    Elfir, a czy rozpoznajesz na fotce co to sa za drzewka?
    Ta szkółka jest na otwartym terenie to są hektary, te drzewka zostały zostawione jako sadzonki doniczka przy doniczce, powrastały w siebie, jest tam kilkanaście tysięcy krzewow przeróżnych i roślin, wszystko zachwaszczone, aż szkoda patrzeć. No cóż, wziełam te cztery krzewy zobaczymy co z nich bedzie, chciałabym tylko wiedzieć co to za drzewka, jeśli mozecie mi pomóc bede wdzięczna, mogę wkleic dokładniejsze fotki w razie potrzeby. Pozdr.
    Budujemy, budujemy...dom

    Moje bliźniątka 27-01-2009

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar vety
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Od lewej:
    tuja 'Spiralis'
    świerk 'Conica'
    dwa jałowce 'Skyrocket'
    O ile jałowce po posadzeniu się 'zbiorą', to tuja już raczej od dołu się nie rozkrzewi ,a świerk będzie rósł krzywy tj. na zdjęciu.

  6. #6

    Domyślnie

    Trzy lata temu kupiłam tuje kopane z gruntu. Były łyse od dołu, obecnie rozkrzewiły się także od dołu. Marne też były cyprysy, z 6 sztuk, trzy rosną pięknie. Nie miałam funduszy na drogie i piękne, teraz nie żałuje, większość z nich rośnie bardzo ładnie,. Ryzyk fizyk

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadzam się z 'jaki' może się udać,albo nie. Czasami rośliny zadziwiają swoją żywotnością i możliwościami regeneracyjnymi.
    Rozpoznanie przez 'vety' jest poprawne. Najtrudniej będzie z 'Conica', żeby się u dołu zazieleniła, jednak warto spróbować, jeżeli nie ze chce można ją z drugiej strony przyciąć na tę samą wysokość i podsadzić byliny.

    Pozdrawiam
    Wojtek

  8. #8

    Domyślnie

    Myslę, że uda się odratować ...
    Te hektary to są na sprzedaż może ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony