dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 68
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1359
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maluk

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    8

    Domyślnie izolacja poddasza pianką

    Witam,
    Zastanawiam sie nad ociepleniem poddasza pianką poliuretanową Sealection 500 metodą natryskową.
    Producent bardzo zachwala ta metode. Podobno eliminuje sie mostki termiczne, a własności pianki sa duzo lepsze (12 cm pianki odpowiada 25 cm wełny), a poza tym jest paroprzepuszczalna w zwiazku z tym nie ma potrzeby stosowania folii.

    Co Wy sadzicie o tym? Warto?
    (metoda ta jest droższa niz ocieplenie wełna)

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    [QUOTE=maluk;4308230
    Co Wy sadzicie o tym? Warto?
    (metoda ta jest droższa niz ocieplenie wełna)/QUOTE]

    Droższa? Dlaczego? W cenie pianki masz aplikację na poddasze i tyle. Żadnych dodatkowych kosztów. Chyba że o czymś nie wiem. Podaj swoje wyliczenia.
    Marcin

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maluk

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam poddasze o pow. ok 137 m2. Przy grubosci 14cm pianki mam zrobioną wycene na 9 000 zł, czyli 65zł/m2.

    W przypadku wełny 15 cm +10 cm koszt wełny (Isover Uni mata, lambda 0,039) wynosi ok 3 700 zł. (27zł/m2). Do tego trzeba dodac jeszcze koszt robocizny

    (nie wiem ile bedzie kosztować polożenie welny, ale wydaje mi się, że technologia piankowa jest droższa.)

    Co myslicie, biorac pod uwage koszty podane powyzej, czy warto ocieplac pianka?

  4. #4

    Domyślnie

    masz 2x drożej ale dokładniej, cieplej,. i chyba zdrowiej
    Ostatnio edytowane przez Wiesiek30 ; 20-09-2010 o 11:05

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to dokładnie się robi - czy piankę natryskuje się na więźbę i w ten sposób odcina dostęp powietrza do więźby ?
    Pozdrawiam,
    Radek

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maluk

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Moze ktos sie odezwie kto ma ocieplenie taka pianka?
    Jak to sie sprawuje w praktyce?

    Dla Radka:
    szczegóły odnosnie tej metody: http://pgin.org/
    Ostatnio edytowane przez maluk ; 20-09-2010 o 19:56

  7. #7

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maluk

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał voytas80 Zobacz post
    cos takiego

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kotosha

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hmm, interesujący sposób z tą pianką... Ciekaw jestem doświadczenia innych forumowiczów. Który z fachowców się wypowie co jest lepsze? Wełna czy pianka a może ekofiber?
    Ostatnio edytowane przez kotosha ; 22-09-2010 o 16:15

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    Jak to dokładnie się robi - czy piankę natryskuje się na więźbę i w ten sposób odcina dostęp powietrza do więźby ?
    Są 2 rodzaje pianek. Jedne sa paro przepuszczalne (tzw miękkie) do wykorzystania budynkach mieszkalnych. Są również pianki które sa prawie hermetyczne wykorzystywane w obiektach 'nie mieszkalnych" np. hale, magazyny itp.
    Piankę aplikuje się bezpośrednio na folię, blachę itp. Rozprężenie jest 120-krotne. Kilka godzin i ocieplenie dachu zrobione.
    Marcin

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maluk Zobacz post
    Mam poddasze o pow. ok 137 m2. Przy grubosci 14cm pianki mam zrobioną wycene na 9 000 zł, czyli 65zł/m2.

    W przypadku wełny 15 cm +10 cm koszt wełny (Isover Uni mata, lambda 0,039) wynosi ok 3 700 zł. (27zł/m2). Do tego trzeba dodac jeszcze koszt robocizny

    (nie wiem ile bedzie kosztować polożenie welny, ale wydaje mi się, że technologia piankowa jest droższa.)

    Co myslicie, biorac pod uwage koszty podane powyzej, czy warto ocieplac pianka?
    Cena za m2 to 65 PLN. Niby 2 razy drożej. Tyle, że w moim przypadku muszę zlecić ocieplenie dachu. Facet, który mi buduje dom wstępnie podał mi kwotę za ocieplenie wełną 50 PLN/m2. Nie dyskutowałem z nim na ten temat jeszcze ale wydaję mi się, że to rozbój w biały dzień.

    Suma summarum, w moim przypadku pianka wyszłaby taniej.
    Szybsze ocieplenie (kilka godzin), niższa przepuszczalność, większa trwałość (bo nic się nie będzie obsuwać i kruszyć z czasem).
    Cały czas szukam jakiegoś negatywu na temat tego rozwiązania
    Marcin

  12. #12

    Domyślnie

    Podaj parametry pianki (lambda)
    Dla 0,026 14cm = 21cm wełny 0,039
    Dla 0,036 14cm = 15 cm wełny 0,039
    Przelicznik 12cm=25 cm wełny jest trochę naciągany.
    Wg wartości z http://pgin.org/uploads/download/19e...74d24c540a.pdf (Sealection 500) współczynnik lambda jest na poziomie 0,036-0,038
    Żadna rewelacja.
    Za ok 130 zł można już kupić wełnę 035 (1m3), pianka kosztuje coś koło 400 zł/m3. (należałoby skorygować to o koszt montażu)
    Jak poddasze masz użytkowe, to i tak musisz zrobić płyty KG.
    Pianka wychodzi drożej ale pewnie szczelniej, będzie mniej mostków, dziur.
    Nie wiem jak z ewentualnym wpływem promieni UV na piankę. Na 99% pokrycie dachowe to wyeliminuje
    W razie ew. pożaru duuużo większy kłopot niż przy wełnie. Palne i do tego wydziela trujące gazy.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie Moje izolacje pianką

    To ja się pochwalę moimi izolacjami pianą natryskową którą nałożyłem na krokwie (h=20cm) oraz jako izolacja muru trójwarstwowego (suporex + ok13 cm piany + 2 cm szczelina wentylacyjna+ klinkier)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resize of S8008238a.jpg
Wyświetleń:	9410
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	24892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resize of Resize of xx.jpg
Wyświetleń:	8987
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	24893  

  14. #14

    Domyślnie

    Również interesuje mnie to rozwiązanie.
    Piana jest pomiędzy krokwiami, czy odkryte krokwie nie robią mostku termicznego?
    Zastanawia mnie sprawa izolacji okolic kominów, czy tu trzeba coś przewidzieć wcześniej?
    Na marginesie, jeśli przy układanie wełny mogę wykonać samodzielnie, to izolacja pianą będzie się droższa. Prostsza wydaje się chyba zabudowa z płyt i jeszcze plus w postaci braku folii. Czekamy na odpowiedzi doświadczonych.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Też słyszałem o tej metodzie już jakiś czas temu. Sam byłbym zainteresowany ale cena ciągle wysoka.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał resident.mgr Zobacz post
    Są 2 rodzaje pianek. Jedne sa paro przepuszczalne (tzw miękkie) do wykorzystania budynkach mieszkalnych. Są również pianki które sa prawie hermetyczne wykorzystywane w obiektach 'nie mieszkalnych" np. hale, magazyny itp.
    Piankę aplikuje się bezpośrednio na folię, blachę itp. Rozprężenie jest 120-krotne. Kilka godzin i ocieplenie dachu zrobione.
    Wcale nie ma zanczenia czy mieszkalny czy nie mieszklany. Ja bede mial polipropylenowa pianka zamknieto komorkowa bo zalezy mi na jak najwiekszej szczelnosci, bede mial rekuperator.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=resident.mgr;4308259]
    Cytat Napisał maluk;4308230
    Co Wy sadzicie o tym? Warto?
    (metoda ta jest droższa niz ocieplenie wełna)/QUOTE

    Droższa? Dlaczego? W cenie pianki masz aplikację na poddasze i tyle. Żadnych dodatkowych kosztów. Chyba że o czymś nie wiem. Podaj swoje wyliczenia.
    Wysoka niewysoka kiedys to wyjdzie z czasem... Na pewno super szczelna. Welna po pewnym czasie opadnie i mostkow przy zakladaniu welny nie unikniemy. Kazdy musi sam zdecydowac - ja wybralm zamknieto komorkowa pianke polipropylenowa... Czekam na wrazenia ludzi ktorzy to juz zrobili ja bede dopiero za rok...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Mam zrobione część poddasza wełną i część pianką. Nigdy więcej wełny Polecam pianę. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzieki za info u mnie decyzja juz zapdla tez wybieram pianke polipropylenowa Natrysk za rok,,,
    Pytanie czy dawaliscie natrysk na cala krokwie jakas cieka warstwe czy tylko pomiedzy?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Na całą krokiew o grubość łaty nabitej na krokwie. Pomiędzy krokwiami już tylko do normalnej grubości krokwi. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 1 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony