dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 68
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1359
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izoluk

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niby żadna rewelacja ale biorąc pod uwagę szczelność izolacji pianą poliuretanową to możesz położyć nawet 40 cm wełny ale i tak będziesz miał mostki termiczne i dziury spowodowane obwisaniem wełny a co za tym idzie ogromne straty ciepła za, które każdej zimy bedziesz płacił. A dlaczego uważasz, że w przypadku pożaru dużo większy kłopot z pianą niż z wełną? Uogulniając, za natrysk piany zapłacisz drożej ale tylko za instalacje i to jednorazowo, a za wełne...hmm zapłacisz może i o połowe mniej nawet z robocizną, ale efekt marny, każdej zimy będziesz płacił o 30% więcej za ogrzewanie domu. Więc tak naprawdę ten współczynnik lambda, który jest porównywalny między wełna a piana poliuretanowa nie ma praktycznego odniesienia po instalacji.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    rozumiem że przed położeniem piany więźba musi być o określonej wilgotności? Czy kładzie się na mokre drewno?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    U mnie przy deskowaniu aby zachować przerwę na wentylację była dawana jakaś szmata na deski i dopiero potem natrysk. Myślę, że z mokrego drewna więźby robić się nie powinno
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie powinno się robić ale często sie robi poza tym wystarczy przecież ze jest kilka dni mokrych i wilgotność więźby wzrasta

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JPAL

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    5

    Domyślnie Pianka

    Witam wszystkich serdecznie ...

    Przeczytałem kilka postów na temat pianki gdyż niestety mam z nią pewien problem. Otóż za namową kolegi wykonałem ocieplenie poddasza pianką natryskową. Pianka była pryskana zarówno na deski (dach tradycyjnie deskowany i papowany, na wierzchu dachówka ..) jak i mniejszą warstwą na krokwiach i murłacie.. Na poddaszu wszystko jest suche i szczelne ... Problem powstał w innym miejscu a mianowicie na deskach wychodzących poza obręb ścian na okapie. Tam gdzie styropian (15cm) ścienny styka się z deskami dachu wytrąca się spora ilość wilgoci, która nie ma gdzie ujść... W tym miejscu tworzą się grzyby i wielokolorowe wykwity, nic nie schnie pomimo tego że pogoda jest bez deszczu... Nie bardzo wiem co w obecnej sytuacji zrobić ... Jak zaczęliśmy nabijać deski ostatecznej warstwy ozdobnej podbitki na mokre deski dachowe to tak je w ciągu kilku dni powykręcało, że wyrywa wkręty montażowe a deski wichruje w banany ....
    Co robić ?? Na stropie na strychu mam zamontowane ustrojstwo rekuperacji ale jeszcze nie podłączone... dom jest w fazie wykończeniówki więc w środku w domu jest sporo wilgoci, która nie jest mechanicznie wentylowana. Może w tym tkwi problem i należałoby wystartować z rekuperacją jak najszybciej ??
    Czy ktoś miał podobne doświadczenia ??

    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, czy ma ktoś namiary na sprawdzoną firmę (robiącą natrysk pianą poliuretanową) działającą na terenie woj. małopolskiego ??
    mi udało się znaleźć tylko taką http://www.piankapoliuretanowa.eu/podd1.html czy ktoś miał z nimi do czynienia ? cena u nich za m2 o grubości 15cm 80zł +7%VAT, a grubości 10cm 56zł+ VAT

    pozdr

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izoluk

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    mpoplaw robi tu doskonałą antyreklamę piany poliuretanowej. To teraz odpowiedz nam wszystkim, czy jezeli ocieple poddasze wełną to krokiew nie będzie robiła za mostek termiczny? Nawet jeżeli położysz wełne nakrokwiowo (w poprzek krokwi) to jestem przekonany że po 3, góra 4 latach sznurki sie poobrywaja, wełna obwiśnie(znam to z doswiadczenia) i mostki termiczne w mniejszym lub większym stopniu będą. A w przypadku piany nie ma takiej opcji. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, bądz pytania odnośnie piany poliuretanowej to zapraszam do kontaktu: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Witam też jestem na podobnym etapie mam do ocieplenia poddasze jakieś 150m2 położona już jest folia paroprzepuszczalna znalazłem firme przez favore http://www.favore.pl/240586_ocieplan...-termicza.html dzwoniłem i wyglada ciekawie żeby wyeliminować mostki na krokwiach powiedzieli żeby położyć najpierw stelaż pod G-K to i krokwie odizolują , jak dla mnie to uzyskalem odpowiedzi na większość pytań jakoś poniedziałek wtorek mam spotkanie na budowie to dam znać co i jak

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    coś chyba metoda się powoli przyjmuje i stąd takie reklamowe posty

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    coś chyba metoda się powoli przyjmuje i stąd takie reklamowe posty[/QUOTE]

    Czy ja wiem czy reklamowe... Nawet wg mnie ta metoda jest jedna z lepszych na rynku pod wzgledem szczelnosci i wytrzymalosci...

  11. #31

    Domyślnie

    Niestety takie nasze życie zawsze 20 lat za ... np piana Gamo (producent www.icynene.com) stosowana jest od 24 lat i tam praktycznie całkowicie wyparła tradycyjne metody ocieplania. Wiem ,że reklamuje ale im więcej czytam i oglądam tym mi się bardziej podoba, jutro przyjeżdża "piankowiec" oglądać moje poddasze zobaczymy co powie

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    Niestety takie nasze życie zawsze 20 lat za ... np piana Gamo (producent www.icynene.com) stosowana jest od 24 lat i tam praktycznie całkowicie wyparła tradycyjne metody ocieplania. Wiem ,że reklamuje ale im więcej czytam i oglądam tym mi się bardziej podoba, jutro przyjeżdża "piankowiec" oglądać moje poddasze zobaczymy co powie
    Tam, to znaczy gdzie? Z Twojej wypowiedzi wynika, że zbankrutowali tam wszyscy producenci i dystrybutorzy wełny mineralnej, styropianu, styroduru, itp. Ile w tym wszystkim prawdy?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tam, to znaczy gdzie? Z Twojej wypowiedzi wynika, że zbankrutowali tam wszyscy producenci i dystrybutorzy wełny mineralnej, styropianu, styroduru, itp. Ile w tym wszystkim prawdy?
    Skypowałem ze znajomym z Kanady i technologia izolacji natryskowych jest u nich często stosowana, może tez dlatego że tam w większości buduje się domy szkieletowe, a czy inni zbankrutowali to nie wiem

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jer Zobacz post
    a czy inni zbankrutowali to nie wiem
    Teraz już nie wiesz, a parę postów wcześniej pisałeś:
    piana Gamo ... tam praktycznie całkowicie wyparła tradycyjne metody ocieplania

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JPAL Zobacz post
    .....Pianka była pryskana zarówno na deski (dach tradycyjnie deskowany i papowany, na wierzchu dachówka ..) jak i mniejszą warstwą na krokwiach i murłacie.. Na poddaszu wszystko jest suche i szczelne ... Problem powstał w innym miejscu a mianowicie na deskach wychodzących poza obręb ścian na okapie. Tam gdzie styropian (15cm) ścienny styka się z deskami dachu wytrąca się spora ilość wilgoci, która nie ma gdzie ujść... W tym miejscu tworzą się grzyby i wielokolorowe wykwity, nic nie schnie pomimo tego że pogoda jest bez deszczu... Nie bardzo wiem co w obecnej sytuacji zrobić ... Jak zaczęliśmy nabijać deski ostatecznej warstwy ozdobnej podbitki na mokre deski dachowe to tak je w ciągu kilku dni powykręcało, że wyrywa wkręty montażowe a deski wichruje w banany ....
    Co robić ?? Na stropie na strychu mam zamontowane ustrojstwo rekuperacji ale jeszcze nie podłączone... dom jest w fazie wykończeniówki więc w środku w domu jest sporo wilgoci, która nie jest mechanicznie wentylowana. Może w tym tkwi problem i należałoby wystartować z rekuperacją jak najszybciej ??
    Czy ktoś miał podobne doświadczenia ??
    Pewnie doświadczeń to wielu z tym nie ma, bo technologia jest mniej popularna niż alternatywy. Jeśli to nie jest kwestia przecieku pokrycia wstępnego (pewnie nie bo przecieki byłyby pewnie lokalne) to wygląda to faktycznie na skraplanie się wilgoci pochodzącej z domu - w tym przypadku jak najwięcej wentylować i grzać, aby usunąć wilgoć z wnętrza domu. Twoje doświadczenia przeczyłyby teorii o tym, że pianka jest na tyle szczelna, że nie potrzebna jest paroizolacja.
    Pozdrawiam,
    Radek

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bombaluk

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Teraz już nie wiesz, a parę postów wcześniej pisałeś:
    tak że praktycznie całkowicie a nie że całkowicie takie mam informacje że ta metoda jest tam naprawde szeroko stosowana

    JPAL a jaką pianę masz położoną?

  17. #37

    Domyślnie Ile cm pianki

    Witam czytam i czytam i jestem juz prawie zdecydowany na pianke. Tylko moje pytanie do tych co już polożyli. Ile cm? tzn na równi z krokwiami czy krokwie tez przykryć ale skoro przykryc to czy wieszaki do k-g wystarcza jak zamontuje przed trysnieciem pianki czy trzeba cale stelaże zamontowac? dzieki za pomoc

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombaluk Zobacz post
    tak że praktycznie całkowicie a nie że całkowicie takie mam informacje że ta metoda jest tam naprawde szeroko stosowana
    Ale to jer miał miec takie informacje a nie Ty bamboluk. Chyba że jer i bamboluk to ta sama osoba
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirczan80 Zobacz post
    Witam czytam i czytam i jestem juz prawie zdecydowany na pianke. Tylko moje pytanie do tych co już polożyli. Ile cm? tzn na równi z krokwiami czy krokwie tez przykryć ale skoro przykryc to czy wieszaki do k-g wystarcza jak zamontuje przed trysnieciem pianki czy trzeba cale stelaże zamontowac? dzieki za pomoc
    Ja robie 15cm pianka poliuretanowa zamknietokomorkowa 36-45kg/1m2 gestosc to juz ponoc wymog domu pasywnego i grubiej nie ma ponoc sensu. To informacja z firmy poniewaz chicalem 18cm na rowni z krokwiami. Teraz zostawaim tam szczeline.
    Uchyty do g-k przykrecam przed pianowaniem i prysne rowniez na krowkie delikatna warstwe - jak juz ma byc szczelnie to do bolu - mam rekuperacje

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał E&K Zobacz post
    36-45kg/1m2 gestosc to juz ponoc wymog domu pasywnego i grubiej nie ma ponoc sensu. ..
    a jakie U ma wg "firmy" taka 15cm warstwa ?
    Pozdrawiam,
    Radek

Strona 2 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony