dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 68
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1359
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JPAL

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Wracając do mojego wcześniejszego tekstu w sprawie problemów z pianką i wilgotnością niestety muszę przyznać, że problem nadal spędza nam sen z powiek... Generalnie sytuacja się pogarsza, deski z deskowania porastają pleśnią i grzybami, Gołym okiem widać, w których miejscach ciepłe wilgotne powietrze wydostaje się pomiędzy styropianem z elewacji a deskami bo w tych miejscach dookoła domu skrapla się woda i osiada na deskach a nawet spływa po ścianie (obecnie ze względu na temperatury zewnętrzne tworzą się sople). Oglądało to już sporo fachowców ale niestety nikt jeszcze nie był w stanie określić przyczyny a tym samym metody pozbycia się problemu. Na kamerze termowizyjnej dokladnie widać którymi szczelinami ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz.
    Od strony poddasza, które pokryte jest pianą wszystko wygląda niby dobrze. Jest tam ciepło, nie czuje się specjalnie nadmiernej wilgoci.Warstwa pianki jest na tyle gruba, że wydaje się to niemożliwe żeby to powietrze wydostawało się przez szczeliny od strony poddasza. Dla pewności dopsikaliśmy jeszcze grubiej i to tak, że warstwa pianki pokrywa zarówno deski, częściowo krokwie, murłatę, całą ściankę kolankową i schodzi aż do podłogi stropu. Wszystko jest tak zabezpieczone, że nawet dźwięk nie ma szans się przedostać na zewnątrz.
    Dodatkowo próbowaliśmy doszczelnić od zewnątrz domu dziury u szczytu elweacji na styku z deskami w miejscach gdzie czuje się wylatujące ciepłe powietrze.Wtryskiwaliśmy pianę montażową w sprayu tak jak uszczelnia się np. okna. Niestety jest to syzyfowa praca ponieważ jak udawało nam się zatkać dziurę to powietrze wyłaziło obok innym miejscem,które do tej pory było suche. Zastanawiamy się czy można szczelnie zabezpieczyć cały dom dookoła tak aby ciepłe powietrze nie miało którędy się wydostawać. Z drugiej strony wiadomo, że gdzieś to powietrze musi się wydostać..
    Proszę o opinię czy jest możliwa taka teoria:
    Ciepłe powietrze wyrzucane na zewnątrz szczeliną pomiędzy elewacją a deskami pochodzi nie z poddasza ocieplonego pianką ale ze szczeliny która powstaje na styku ściany murowanej z sylikatu ze styropianem ocieplenia elewacyjnego. Styropian był klejony klejem nakładanym plackami więc teoretycznie ciepłe powietrze z domu, które przenika przez warstwę sylikatu napotykając warstwę styropianu ucieka pomiędzy tymi plackami do góry i wydostaje się na zewnątrz skraplając się na deskach podbitki. Szczelna warstwa pianki oraz papa leżąca na deskach dachu nie pozwalają na wentylację tego miejsca dlatego gromadzi się tam cała wilgoć uciekająca z domu przez ściany.

    Ilu oglądających tyle jak na razie teorii...

    Nie wiem już co dalej z tym robić ...

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    A kto pozwala kłaść styropian na placki? Niedoszkoleni "dociepleniowcy".

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    @JPAL- Wydaje mi się że masz rację. Powietrze spomiędzy muru a warstwy sturopianu wentylując tę szczelinę zabiera ze sobą wilgoć która osadza Ci się na wewnętrznej -spodniej połaci dachu-okapu. Raczej wyjściem będzie tylko uszczelnienie od góry tej szczeliny, wykonanie otworów wentylacyjnych i poprowadzenie ujścia powietrza w sposób kontrolowany.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JPAL

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za dpowiedź .... Zdecydowałem się na uszczelnienie całkowite wokół całego domu. Chłopaki z podnośnika lecą dookoła dachu, zdejmują podbitkę, osuszają deski i wycinają 2cm szczelinę u szczytu styropianu i wpuszczają do oporu piankę uszczelniającą do -12st C... Wygląda na to, że przynajmniej jeżeli chodzi o stan desek z deskowania to się wyraźnie poprawia. Nie widać już wylotów ciepłego powietrza a tym samym miejsc osadzania się szronu i tworzenia sopli...Deski się osuszają a pleśń znika..
    Zastanawia mnie tylko to czy teraz powietrze nie będzie próbować uciekać w inny sposób ... np. szczeliami wokół okien ...Lub co gorsza wracać poprzez ściany do środka do domu... Ktoś też mi podpowadał, żeby wykonać otwory wentylacyjne żeby wymusić obieg powietrza tylko gdzie teraz je umieścić ?? U dołu elewacji ?? I czy wogóle warto je robić skoro całkowicie zamknąłem szczelinę u góry ..

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    @JPAL- Te otwory musiałyby być u góry ,u dołu nic nie dają .Nie wytworzy się ciąg a po drugie nie osuszy (lub nie odprowadzi wilgoci z) górnej części muru.
    Napisz jakiej wentylacji używasz w domu? Czy robiłeś jakieś pomiary wilgotności wewnątrz? Z jakiego materiału masz mury?
    Ostatnio edytowane przez raas ; 06-01-2011 o 20:25

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JPAL

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mur jest z silikatów na na tym 15cm styropianu., Poddasze jest całe zapryskane pianką bezpośrednio na deski ..
    Pomiarów nie robiłem ponieważ cały czas w srodku trwają prace wykończeniowe, malowanie, szpachlowanie itp.. więc wynik i tak nie byłby miarodajny.. Jeżeli chodzi o wentylację to mam rekuparację, która chodzi od niedawna na maxa i osusza powietrze wewnątrz domu... Tak jak pisałem wcześniej chłopaki zapiankowali na głucho szczelinę na styku elewacji z deską dachową i od zewnątrz widać poprawę.. Deski się osuszają. Nie wiem tylko co będzie z zamkniętym od wewnątrz powietrzem ... Obecnie powstał konkretny ...termos..

  7. #47

    Domyślnie

    Jakoś tej metody nie widziałem na żywo no i oczywiście z tego powodu mam obawy.

    Są pianki paro przepuszczalne ok -wełna też jest. Tylko pytanie dlaczego przy membranie dachowej ocieplając wełną zaleca się zastosowanie ok 2 cm przerwy a przy pełnym deskowaniu 5cm. Przy piance nie ma tych szczelin wentylacyjnych. Stąd moje obawy o wilgoć.

    Inna sprawa to mostki termiczne na krokwiach, jak krokwi nie opiankujesz to przez drewno ładnie będzie ciepło uchodzić.

    Odnośnie ciekawostki przyrodniczej izoluk`a
    mpoplaw robi tu doskonałą antyreklamę piany poliuretanowej. To teraz odpowiedz nam wszystkim, czy jezeli ocieple poddasze wełną to krokiew nie będzie robiła za mostek termiczny? Nawet jeżeli położysz wełne nakrokwiowo (w poprzek krokwi) to jestem przekonany że po 3, góra 4 latach sznurki sie poobrywaja, wełna obwiśnie(znam to z doswiadczenia) i mostki termiczne w mniejszym lub większym stopniu będą. A w przypadku piany nie ma takiej opcji. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, bądz pytania odnośnie piany poliuretanowej to zapraszam do kontaktu: [email protected]
    Spróbuj zerwać sznurek snopowiązałkowy tak by ci szybciej w yayach nie strzeliło. Jak obsznurujesz co metr to ma prawo się obwisnąć, co 15cm nie ma prawa. Koszt sznurka 2km 18zł więc szczędzić nie ma na czym...

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JPAL

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    5

    Domyślnie

    u mnie nie ma żadnych szczelin wentylacyjnych pod deskowaniem .. Pianka została napryskana bezpośrednio na deski oraz na krokwie... Wszystko od środka jest zamknięte na głucho nawet dźwiękoszczelnie .... można ze strychu krzyczeć i na zewnątrz nawet na tarasie nic nie słychać .... Swoją drogą to właśnie przeszła mi myśl gdzie mogę zamykać swoją szanowną współlokatorkę ... jak zacznie...

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izoluk

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    yaiba83 - ja mam na poddaszu zainstalowaną pianę natryskowa typu sealection 500, natrysk był wykonany miedzy krokwiami na grubość 15 cm oraz na krokwie o grubości 3 cm.
    A sznurek mozesz dawać nawet co 5 cm ale chodzi tu o to że przy natrysku powstaje jednolita, bezszwowa powłoka, która sama w sobie nie tworzy mostów termicznych a przy wełnie - wybacz ale wełna to płyty wiec ile płyt tam zamontujesz tyle bedzie mostków termicznych, a co najgorsze jest prawdopodobienstwo że po jakimś czasie wełna moze sie obsuwać i wtedy dopiero ciepło ,,ŁADNIE" będzie Ci uciekac...

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maks77

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-580
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ja miałem robiony natrysk pianką poliuretanowa poddasze i jestem bardzo zadowolony z firmy. Podaję ci adres strony ich firmy www.lubas.com.pl pozdrawiam

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maks77 Zobacz post
    Witam, ja miałem robiony natrysk pianką poliuretanowa poddasze i jestem bardzo zadowolony z firmy. Podaję ci adres strony ich firmy www.lubas.com.pl pozdrawiam
    Jaka cena za metr2 na gotowo?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Koszt montażu piany selection 500 w domku jednorodzinny około 65 zł za m2 koszt jest uzależniony od ilości metrów kwadratowych

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Koszt montażu piany selection 500 w domku jednorodzinny około 65 zł za m2 koszt jest uzależniony od ilości metrów kwadratowych
    a za jaką grubość i czy piana jest "otwarta" czy "zamknięta" ?

    PZDR

    Qter

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Grubości 15 cm piana SELECTION 500 jest otwarto komórkowa paro przepuszczalna można o tym produkcie poczytać na stronie www.pgin.pl

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Grubości 15 cm piana SELECTION 500 jest otwarto komórkowa paro przepuszczalna można o tym produkcie poczytać na stronie www.pgin.pl
    WItam, dopisuje sie do posiadaczy pianki selection 500. Mam rekuperacje (Brink renowent). Roszenie na oknach wystepuje jedynie na brzegach pomimo, ze mam ustwiona na 0.6 kubatury. Za to pianka spowodowala, ze zrobilo sie ekstra cieplutko Jest to element mojego domu, ktory wzbudza najwieksze zainteresowanie wsrod odwiedziajacych Juz plyta fundamentowa czy 100 % podlogowki poszly przez to w niepamiec

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie pianka

    Ja izolacji z piany natryskowej nie zamieniłbym na żadną inną......

  17. #57

    Domyślnie

    rozmawiałem z dwoma wykonawcami jeden chciał 45 nett a drugi 60 netto +7% vat przy 200m2

    mnie interesuje jak się ociepla poddasze jeżeli z zewnątrz dachu jest tylko paraizolacja (folia) kontrłata, łata i dachówka, czy pianka nie wypchnie foli? bo jeżeli tak to rozerwie się ona o dachówkę

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    rozmawiałem z dwoma wykonawcami jeden chciał 45 nett a drugi 60 netto +7% vat przy 200m2

    mnie interesuje jak się ociepla poddasze jeżeli z zewnątrz dachu jest tylko paraizolacja (folia) kontrłata, łata i dachówka, czy pianka nie wypchnie foli? bo jeżeli tak to rozerwie się ona o dachówkę
    Zapytaj wykonawcy. Niektorzy natrzaskali juz tysiace metrow, a Ty masz typowe rozwiazanie, wiec powinni wiedziec co i jak.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    rozmawiałem z dwoma wykonawcami jeden chciał 45 nett a drugi 60 netto +7% vat przy 200m2

    mnie interesuje jak się ociepla poddasze jeżeli z zewnątrz dachu jest tylko paraizolacja (folia) kontrłata, łata i dachówka, czy pianka nie wypchnie foli? bo jeżeli tak to rozerwie się ona o dachówkę

    Piana niema na tyle siły żeby mogła wypchnąć folię paro izolacyjną :wave

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcinrad

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam mam zamiar zastosować piankę na poddaszu bezpośrednio na blachę, nie chodzi o oszczędność ale dach ma 15 lat i nie ma żadnej folii myślicie że ma to sens ?

Strona 3 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony