dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Tynk silikonowy baranek 1mm?

    Nie podoba mi się za bardzo struktura baranka 1,5 mm, dom w nowoczesnym stylu, chciałabym bardziej gładki tynk. Czy to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    Nie podoba mi się za bardzo struktura baranka 1,5 mm, dom w nowoczesnym stylu, chciałabym bardziej gładki tynk. Czy to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?
    Widziałem np tynk mineralny Ceresit - w kolorze białbym gładki (ceresit CT 35), na to np. farba silikonowa...też szukamy czegoś na nowoczesną elewację a baranek 2mm dość się odznacza fakturą...

  3. #3

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Niewiele odpowiedzi na to pytanie, więc przy okazji zadam inne: przeczytałam, że najlepszym rozwiązaniem jest tynk mineralny i na to farba silikonowa - ładniej wygląda, ładniejszy kolor niż tynk barwiony w masie, ale czy przy białym kolorze elewacji ma to też takie znaczenie? Obawiam się, że nasz wykonawca znajdzie sposób, żeby tego w ten sposób nie robić i będziemy musieli wziąć silikonowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    ... Obawiam się, że nasz wykonawca znajdzie sposób, żeby tego w ten sposób nie robić i będziemy musieli wziąć silikonowy.
    niezłe, to wykonawca Wami rządzi czy Wy nim?? może czas na zmiany...

  6. #6

    Domyślnie

    Tynk im grubsza faktura tym lepszy. Tynk po to się nakłada żeby chronić elewacje przed działaniem warunków atmosferycznych i przed uszkodzeniami. Dlatego ja u soebie nigdy bym nie dał tynku o granulacji mniejszej niż 1,5mm. Każdy jednak ma swój gust i robi jak mu się bardziej podoba. Co do tynków całkiem gładkich to ich nie polecam widziałem już kilkanaście takich elewacji i wszystkie były uszkodzone ( popękane). Najlepszym i najdroższym rozwiązaniem jest tynk silikonowy. Tynk mineralny pomalowany farbą silikonową jest alternatywa dla tynku silikonowego i na pewno jest to dużo lepsze rozwiązanie niż tynk akrylowy.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    niezłe, to wykonawca Wami rządzi czy Wy nim?? może czas na zmiany...
    Nie, nie rządzi nami, ale to generalny wykonawca (deweloper), który dostaje pieniądze na każdy etap, kupuje materiały itd., niestety podpisaliśmy mało szczegółową umowę i teraz dopłacamy do wszystkiego, co on uzna za stan ponaddeweloperski. Wystarczy, że poda bardzo wysoką cenę za malowanie i będziemy musieli zrezygnować.

  8. #8

    Domyślnie

    No to uważaj żeby twój deweloper nie kupił jakiegoś badziewnego tynku bo za jakiś czas będziesz go musiał malować.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie, tak nie będzie - on na pewno zaplanował jakiś tani, będziemy musieli dopłacać - myślimy o Caparolu (wiem już że nie ma baranka 1mm).

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Generalny wykonawca to nie deweloper, a on buduje wasz dom. Przecież w umowie, którą podpisaliście jest cena za stan deweloperski, a ta cena nie wzięła się z kosmosu tylko jest wyliczona na podstawie kosztorysu. Zobaczcie w kosztorysie ile wykonawca przyjął za 1 kg tynku i wszystko jasne. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ. "Mazo" jak masz punkty z kosztorysu dotyczące docieplenia to napisz jakie kwoty, podpowiem czy zmieścisz się z dobrym tynkiem.

  11. #11

    Domyślnie

    W kosztorysie powinien być uwzględniony przecież materiał z jakiego wam budują dom. Cena tynku może być różna w zależności od producenta, tak samo cena klejów, farb i innych rzeczy. W kosztorysie chyba powinni by uwzględnienie producenci danych materiałów. Bo w innym wypadku możecie płacić za materiał dobrej klasy a wykonawca kupi co najtańsze.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    No niestety - tak to jest, jak się działa w pośpiechu... W kosztorysie nie ma nic na temat rodzaju tynku, a tym bardziej jego producenta... Wiem, głupota... Za 300 m elewacji: robocizna - 11 , materiał - 15 tys.

  13. #13

    Domyślnie

    Czy ocieplacie dom? Idzie tam styropian lub wełna? Jak tak, to NIE WOLNO położyć tynku o mniejszej granulacji niż 1,5 mm. Wykonawca nie zgodzi się na to, chyba że chcecie, aby nie udzielił Wam gwarancji na ocieplenie.
    Tynk silikonowy baranek 1 mm jest na pewno dostępny w Kabe i Weberze.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tak, styropian. Powiedzieliśmy już, że chcemy 1mm, nic nie powiedział... Vivia - dziekuję!

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A czy jest może tak, że niektóre firmy mają tynk 1,5 mm, który jest mniej chropowaty niż inne? czy są takie różnice?

  16. #16

    Domyślnie

    Mazo, raczej nie. Wynika to z tego, iż jest to kruszywo naturalne (co tu dużo mówić, skała ). Ono nigdy nie będzie regularne po pokruszeniu. Tynki dobrej jakości będą tworzyć bardziej zwarte i jednolite struktury, szczelniej wypełnione kruszywem. W tych tanich łatwo o przetarcia, puste powierzchnie i przez to nieregularną ("poszarpaną") elewację.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki, czyli raczej zapominamy o 1mm...

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    My właśnie też porzuciliśmy myśl o położeniu na styropian tynku gładkiego lub b.drobnego....pozostaje 1.5mm

    Mazo, na jaką firmę się zdecydowaliście?

    Swoją drogą gwarancja na system jest tylko w przypadku zastosowania pełnego systemu (kleje, styro, siatka, tynk) czy można styropian i siatkę zastosować dowolną?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Swoją drogą gwarancja na system jest tylko w przypadku zastosowania pełnego systemu (kleje, styro, siatka, tynk) czy można styropian i siatkę zastosować dowolną?
    Aprobata techniczna systemu okresla jakie parametry musza spelniac poszczegolne elementy tego systemu. Kazdy producent ma inaczej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Chyba zdecydujemy się na Caparol - po lekturze forum Tylko nie wiem właśnie, co z tą aprobatą..., bo siatka i klej już położone... No i nadal nie wiem, czy tynk silikonowy czy mineralny i malowanie farbą silikonową.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony