dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie jaką stację pogodową polecacie?

    czytam i czytam i mózg się lasuje
    chodzi o to żeby była dość dokładna
    i zależy mi na pomiarze wilgotności we wnętrzach

    macie coś sprawdzonego i z wiarygodnymi pomiarami?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ja nie mam ale chętnie się podepnę.
    moja pogodynka od pieca jest na tyle głupia że jak jest ciemno i podświetla się światełkiem to od razu jej cieplej i niby temperatura we wnętrzach się podwyższa. jak sobie pomyślę że całą zimę po zmroku mi będzie ogrzewanie odcinac to mnie coś trafia

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam taką;

    http://stacje-pogody.pl/308_opinie_s...teo_sp_10.html

    bardzo fajna, szczególnie chodziło mi o wilgotność na zewnątrz i wewnątrz.

    jedyne co to ekran nie jest podświetlany, trochę w nocy słabo widać.

  4. #4

    Domyślnie

    Też się podepnę, bo też mi potrzebna. Najwazniejsze dla mnie są pomiary wilgotnosci i temperatura zewnętrzna.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Ogólnie polecam stronkę http://www.stacje-pogody.pl
    W jednym miejscu dużo modeli, porównywarka. Mąż wybierając stację kierował się właśnie opiniami z tej stronki.
    W końcu nie kupił tego co chciał, bo akurat nie było nigdzie w dobrej cenie.
    A miało być to :
    http://stacje-pogody.pl/518_opinie_s...s_9032_it.html

    ma sporo pozytywnych opinii.

    My mamy http://stacje-pogody.pl/95_opinie_st...e_ws_9115.html i mnie się nie podoba. Na pewno nie jest reprezentacyjna, będzie schowana gdzieś w kącie.

    Wybierając stację, warto brać te z dopiskiem IT - lepsza komunikacja z czujnikiem zewnętrznym.
    Co do bajerów, to np. mnie nie zależy na obrazku pogodynki i ciśnieniu, natomiast koniecznie wilgotność wewn. i zewn. Ale to już indywidualnie.

    Na koniec powiem, że wszystko kwestia kasy. Te dobre, dokładne, markowe stacje są przedrogie. Najtańsze to lipa pokazująca w cały świat. Są wreszcie podróbki markowych, na tych samych komponentach, trochę tańsze.
    Jakie to? szukaj na forum na podanej stronce.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy taką:
    http://www.rynekagd.pl/stacja-pogodo...dukt/2907.html
    Prosta ale ładna (nie ma wilgotności).

    Pozdrawiam
    P.R.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarnaania

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej, jak jeszcze szukacie stacji polecam stację Forecaster REKLAMA DEBIUTANTA - USUNIĘTOOstatnio kupiłam taką i jestem z niej bardzo zadowolona. Mimo iż jest tak zimno, czujniki zazwyczaj wskazują temperaturę do -20*, natomiast ta stacja ma możliwość pomiaru temperatury do -40 jedynie trzeba włożyć baterie litowe. A jakie funkcje potrzebujecie dziewczyny? może uda mi się coś pomóc?

  8. #8

    Domyślnie

    to może ja się tak nieśmiało wtrącę tu z pytankiem, bo wątek został odświeżony a ta piękna mroźna pogoda robi mnie w konia co rano

    jak są montowane czujki zewnętrzne w tych stacjach? szkoda niszczyć elewacji (pomijam wspólnotę która ściga za takie pomysły i utrudnia życie), a jakoś to przecież musi zbierać dane z zewn.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a nie masz pogodówki w piecu? mi manipulator do pieca, ten z głównym czujnikiem umieszczony akurat w jadalni pokazuje temperature na zewnątrz

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam mieszkanko, więc piece i inne takie w ogóle mnie nie dotyczą
    zastanawiam się nad zainstalowaniem czegoś co podpowiadałoby mi pogodę i jako totalny laik w tej materii, poszukuję właśnie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    jak są montowane czujki zewnętrzne w tych stacjach? szkoda niszczyć elewacji (pomijam wspólnotę która ściga za takie pomysły i utrudnia życie), a jakoś to przecież musi zbierać dane z zewn.
    Są stacje z czujnikiem bezprzewodowym. Kładziesz po prostu czujnik na parapecie i już
    Polecam Oregon BAR 800 - podaje temperaturę i wilgotność na zewnątrz i wewnątrz i prognozę pogody w postaci ikonki.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarnaania

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej, ja swój czujnik mam na balkonie w rogu. Nie padają na niego promienie UV ani deszcz. Moja znajoma ma przyczepiony czujnik do framugi okna na jakąś kartkę.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy najzwyklejszą z Leroya za 40zł, taki mały kawałek plastiku ale mierzy temp. w wewn. i na zewn. podaje godzinę, wilgotność wewn., najmniejszą zanotowaną temp. i największą. W zupełności nam wystarczy. Na moje oko działa dobrze.


    Rodzice mają taką:


    To już jest pełen wypas. Bardzo fajna.

  14. #14

    Domyślnie

    nie pamietam dokładnie swojego modelu, ale generalnie to lipa z tą prognża pogody... owszem pokazuje temp.wew/zewn i wilgotnośc, ale rysunek cały czas jest ten sam, czy pada czy swieci (( w kazdym razie czujniki zewn. się sprawdzają

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    nie pamietam dokładnie swojego modelu, ale generalnie to lipa z tą prognża pogody... owszem pokazuje temp.wew/zewn i wilgotnośc, ale rysunek cały czas jest ten sam, czy pada czy swieci (( w kazdym razie czujniki zewn. się sprawdzają
    O widzisz, a u mnie w jakiejś taniej za 40zł rysunek zmienia się w zależności od pogody i to bardzo dokładnie pokazuje i zawsze się sprawdza. Co więcej pokazuje wprzód. Tzn. jakiś czas przed pokazuje np. deszcz, choć jeszcze nie pada i za jakiś czas co...deszcz.

  16. #16

    Domyślnie

    żartujesz chyba... ja za swoją dałem chyba ze 100 i cały czas pokazuje w sumie to samo... dopiero jak zostawiłem do zmierzenia temp. na strychu, gdzie było ok.+1st to mi się pokazała zima na wyświetlaczu..

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No widzisz, a ja mam taką najzwyklejszą. Kawałek białego plastiku za 40zł ale działa już długo i cały czas dobrze.

  18. #18

    Domyślnie

    Tutaj tez macie do wyboru do koloru,cos zawsze dla siebie mozna wybrac jesli chodzi o temat stacji pogodowej
    http://www.zhouse.pl/index.php/sklep...category_id=11

  19. #19

    Domyślnie Oregon stacja pogodowa BAR 206

    polecam zdecydowanie stacje pogodowe firmy Oregon Scientific są także do kupienia w Polsce, choc ja kupiłem za granicą, podaję stronę http://www.oregonscientific.com/ są dobrze skalibrowane wszelkie zakłócenia np. od sąsiadów maja mały wpływ na ich działanie, dokładnie pokazują nadchodzące zmiany pogodowe

  20. #20

    Domyślnie

    Od kilku sezonów używam "pogodynki" f-my Xonix.

    http://www.xonix.pl/budzik-stacja-po...005-p-389.html

    Posiada tylko pomiar temp. i wilgotności wewnętrznej i zewnętrznej, ale pomiary są naprawdę dokładne. U mnie jeden wyświetlacz współpracuje z trzema zewnętrznymi czujnikami.

    Mam jeszcze pogodynkę kupioną w promocji kiedyś w rossmanie, ale czujnik zewnętrzny wiecznie się wiesza.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony