dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy można siać trawę na uwalcowaną ziemię?

    Witam, wszystkich mam pytanie odnośnie sadzenia trawy. Mam nową działkę, jest ona wyrównana i uwalcowana zostało tylko posiać trawkę, i stąd moje pytanie czy można ją posiać na uwalcowaną działkę, czy ma to być raczej nie uwalcowana? Czy trawa stadionowa będzie dobra, bardzo proszę o odpowiedz, bo chciałabym skończyć z działką przed weekendem.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Przed sianiem trawy należy zruszyć glebę grabiami, wysiać trawę , ponownie zwałować i podlać wodą.Trawa stadionowa to za mało informacji aby cokolwiek powiedzieć .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przed założeniem trawnika teren trzeba zwalcować, więc zawsze sieje się na zwalcowaną.
    Ale ja bym najpierw posiała a potem delikatnie zagrabiła wierzchnią warstwę gleby.
    Bo chodząc podczas siewu trawy zadeptuje się to, co się zagrabiło wczesniej.

  4. #4

    Domyślnie

    Po wyrównaniu i zwałowaniu terenu powinno się wzruszyć ziemię na głębokość 3-4cm wysiać trawę i zawalcować ponownie bynajmniej ta metoda jest stosowana przez wielu ogrodników. Sianie na nieprzegrabioną ziemię też może być ale wtedy nie dociśniemy nasion do ziemi jak należy podczas podlewania ziarno może się przemieszczać i wyjdą dziury.

  5. #5

    Domyślnie

    Po zwalcowaniu ponownie grabimy,potem siejemy trawę i znowu walcujemy.
    Zakładanie trawnika

    Pozdrawiam
    Wojtek

  6. #6

    Domyślnie

    Ja robię tak:
    - wyrównuję i utwardzam powierzchnię pod trawnik (udeptywanie lub wałowanie)
    - przed siewem zruszam wierzchnią warstwę na ok. 2 cm (stosuję grabie druciane do liści)
    - po lekkim przeschnięciu wcześniej zruszonej ziemi wysiew siewnikiem na krzyż (2 razy dla równomiernego rozłożenia nasion)
    - potem przegrabiam równomiernie (druciane grabie do liści) - wmieszanie części nasion w wierzchnią warstwę ziemi
    - walcuję na krzyż
    - jak jest mały areał dodatkowo na koniec przysypuję całość 0,5-1 cm ziemi (przykrycie reszty nasion ziemią) i już nie walcuję.

    pozdr,
    Darek
    Darek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony