dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Cieszy mnie fakt, iż montowało się Panom o wiele przyjemniej wełnę ECOSE i wyrażenie pozytywnej opinii na jej temat. Z całą pewnością będą Panowie także zadowoleni z efektu jaki przyniesie przy ogrzewaniu budynku. Panie pionan czy zastanawiał się Pan nad zamontowaniem wełny w systemie dwuwarstwowym?
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Sztabach Zobacz post
    Cieszy mnie fakt, iż montowało się Panom o wiele przyjemniej wełnę ECOSE i wyrażenie pozytywnej opinii na jej temat. Z całą pewnością będą Panowie także zadowoleni z efektu jaki przyniesie przy ogrzewaniu budynku. Panie pionan czy zastanawiał się Pan nad zamontowaniem wełny w systemie dwuwarstwowym?
    bez "Panów" proszę, bo jakoś dziwnie sie czuję . Wełnę właśnie tak mam położoną. 15cm między krokwie i 15cm w stelaż. Dodatkowo na strychu między krokwiami do samej kalenicy. Wszystko przykryte paroizolacją Strotex Alu. Ekipa od suchej zabudowy układała drugą warstwę w stelażach i też mieli bardzo pozytywne zdanie na temat tej wełny. Myślę, że będzie git . Pozdrawiam.
    piotr

  3. #23

    Domyślnie

    Przy takim ułożeniu wełny zapewne będzie bardzo dobrze. Co do opinii ekipy cieszę się, że także mają dobrą na jej temat, ponieważ wiele osób jednak nie jest przekonana co do właściwości tego produktu. Czekam także na informację jak wyglądają rachunki w sezonie grzewczym.
    Pozdrawiam
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slepy26

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...tej wełny też nie kupisz raczej poza marketami... wystarczy zerknąć na opakowanie i od razu widać ile jest warta ta wełna... ciekaw jestem czy ona jest w ogóle w stanie rozprężyć się do 15 cm...
    przy porównaniu ecose 0,044 i np 0,035 nawet laik powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski...
    Ja kupiłem na ocieplenie scian zewnętrznych knauf tp 116 0,037 (domek drewniany i elewacja drewniana) gr 10cm, od znajomego który jest przedstawicielem na podkarpacie i przy zamawianiu zapytał czy chce wełne "marketową" tańszą czy coś odpowiedniego czyli cena-jakość.
    Więc jak widzicie to gdzie sie kupuje ma znaczenie!!! Jestem z knaufa zadowolony chociaż na pierwszy rzut oka wydawał sie "rzadki" a cena wynosiła 8zl netto/m2 05.2011 teraz zastanawiam sie nad wełna na poddasze i strop drewniany i po przegladnieciu opini na różnych forach postawie znowu na knauf.pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    0.04 czy 0,044 w dach skosny ... no podziwiam.
    Pozorne oszczędnosci. Dzisiaj tanio ale w zimie jak będzie trzeba płącic rachunki to nie będzie wesoło i to przez kilka- kilkanaście zim .
    Panowie lambda 0,44 to dno, chyba tylko jeszcze ktoś produkuje 0,045 W/m2xK i to do marketów czyli najtaniej jak sie da

  6. #26

    Domyślnie

    Kolego bez paniki! Jest szczypta prawdy w twojej opinii, jednak poszperaj na forum na temat wełny, bo ktoś fajnie policzył jakie są oszczędności, przy różnicy 0,032 i 0,044 współczynnika przewodzenia ciepła. Moim zdaniem są minimalne i nie zwracałem na nie szczególnej uwagi, mnie to wyliczenie przekonało (niestety nie mam linku musisz poszperać, na pewno znajdziesz). Najważniejsze jest żeby ta wełna czy cokolwiek co ma izolować było trwałe, nie posypało się po 5-ciu sezonach w drobny mak (zima -30 latem + 60), i było STARANNIE ułożone. Dlatego ja ułożyłem 2 warstwy, bo nie można pozwolić sobie na jedną i mostki na krokwiach, to jest lipa drewno przewodzi kilkadziesiąt lub kilkaset razy lepiej ciepło niż wełna z lambda 0,044.
    Moim zdaniem kłótnia o lambdy izolatorów tj. wełna, nie ma wielkiego sensu, bo tutaj jesteśmy cały czas w tym samym rzędzie wielkości. Gdyby chodziło o 0,4, lub 4 to co innego.

    Prosty przykład dla każdego:
    przy różnicy temp na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia 30 st C (20 st w pokoiku przy meczyku, i -10 brrr za oknem) różnica temperatur czyli delta T=30 K
    współczynnik przewodzenia ciepła wełny lambda 0,044 [W/m * K]
    grubość izolacji 15 cm

    - najpierw należy policzyć ile ciepła ucieka z 1 m2:
    aby to zrobić musimy wyznaczyć współczynnik oporu przewodzenia ciepła R = s/lambda (czyli grubość izolacji w metrach/ współczynnik przewodzenia ciepła)
    zakładamy grubość izolacji 15 cm = 0,15 [m]
    s/lambda = 0,15/ 0,044 = 3,4 [m2*K/W]
    teraz aby otrzymać ilość ciepła w jednostce [W/m2* K] czyli ile [W] przenika przez 1 m2 w danym zakresie różnicy temperatur dzielimy 1/R
    1/R= 1/3,4 = 0,294 [W/m2*K] tj. przy różnicy temperatur "od wewnątrz i zewnątrz" 1 Kelwin [K] wg jednostki we współczynniku.
    Gdy warunki są jak z przykładu powyżej: różnica 30 stopni temperatury [/] wielkość tak naprawdę bezwymiarowa (różnica temperatury na zewnątrz -10 i wewnątrz + 20)
    wtedy mnożymy nasz wynik 0,294 * 30 = 8,82 [W]

    I to jest nasza odpowiedź ile "ciepła tracimy" przez 1m2 15 cm wełny o współczynniku przewodzenia 0,044 [W/m*K] przy różnicy temp. 30 "stopni" a tak ogólnie mówiąc to jest informacja jaka jest izolacyjność takiej "przegrody"; w zimie chroni przed utratą ciepła na zewnątrz budynku, w lecie stanowi barierę dla "wnikania" wysokiej temperatury z zewnątrz budynku ("praw fizyki Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb")
    Zakładając powierzchnie izolowaną np. 200 m2 otrzymujemy:
    200m2 * 8,82 [W] = 1764 [W] czyli [J/s]

    Aby mieć porównanie z wełną o współczynniku przewodzenia ciepła np. 0,032 [W/m*K] grubości również 0,15m liczymy jak wyżej:
    s/lambda= 0,15/0,032= 4,69 [m2*K/W]
    1/R = 1/4,69= 0,213 [W/m2*K]
    uwzględniając różnicę temperatur 30 stopni:
    30 * 0,213 = 6,39 [W]
    Teraz mnożymy przez przykładową powierzchnie dachu 200m2
    200m2 * 6,39 [W]= 1278 [W] czyli [J/s]
    Różnica pomiędzy obiema wełnami wynosi zatem 1764 - 1278 = 486 [W]dla dachu 200m2

    To był przykład nie do końca realny bo zakładający tylko 15 cm izolacji.
    Jeśli założymy np. 30 cm izolacji to bez zbędnych wyprowadzeń mogę podać wyniki:
    dla wełny z lambda 0,044 [W/m*K]:
    1/R = 1/6,81= 0,1468 [W/m2*K]
    delta; T 30 * 0,1468 = 4,404 [W]
    200m2 * 4,404 = 880,8 [W]

    dla wełny lambda 0,032 [W/m*K]
    1/R = 1/ 9,375= 0,1066 [W]
    delta T; 30 * 0,1066 = 3,19 [W]
    200m2 * 3,19 = 639 [W]
    tutaj różnica wynosi: 880,8 - 639 = 241,8 [W]
    Płynie stąd prosty wniosek, im grubsza warstwa tym różnica pomiędzy izolacyjnością jednej i drugiej wełny staje się mniejsza.
    Najważniejsze jest aby koszty poniesione na izolacje były współmierne z oszczędnością jaką przez to osiągniemy na ogrzewaniu (chłodzeniu) budynku. Tutaj musimy się wstrzelić w pewne optimum.
    Czy warto ? niech sobie już szanowni forumowicze wyciągną wnioski wedle swojego uznania.
    Pozdrawiam!
    Ps. Post edytowany bo zrobiłem wielkiego byka w poprzednich obliczeniach, -za co przepraszam - uproszczając i przyjmując 1/R jako lambda, i określając lambda jako [W/m2*K] zamiast [W/m*K] a to duża różnica. Nikt nie protestował..., ale mnie biło po oczach kiedy zobaczyłem
    Ostatnio edytowane przez rav-rav ; 11-01-2012 o 09:32

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    śmietnik castoramy . PRODUKTY Z NAJNIŻSZEJ PÓŁKI ALE CENA SUPER TO ZnaCZY SMIECI JAK NAJTAŃSZE.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav-rav Zobacz post
    Kolego bez paniki! Jest szczypta prawdy w twojej opinii, jednak poszperaj na forum na temat wełny, bo ktoś fajnie policzył jakie są oszczędności, przy różnicy 0,032 i 0,044 współczynnika przewodzenia ciepła. Moim zdaniem są minimalne i nie zwracałem na nie szczególnej uwagi, mnie to wyliczenie przekonało (niestety nie mam linku musisz poszperać, na pewno znajdziesz). Najważniejsze jest żeby ta wełna czy cokolwiek co ma izolować było trwałe, nie posypało się po 5-ciu sezonach w drobny mak (zima -30 latem + 60), i było STARANNIE ułożone. Dlatego ja ułożyłem 2 warstwy, bo nie można pozwolić sobie na jedną i mostki na krokwiach, to jest lipa drewno przewodzi kilkadziesiąt lub kilkaset razy lepiej ciepło niż wełna z lambda 0,044.
    Moim zdaniem kłótnia o lambdy izolatorów tj. wełna, nie ma wielkiego sensu, bo tutaj jesteśmy cały czas w tym samym rzędzie wielkości. Gdyby chodziło o 0,4, lub 4 to co innego.
    Prosty przykład dla każdego:
    przy różnicy temp na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia 30 st C (20 st w pokoiku przy meczyku, i -10 brrr za oknem) różnica temperatur czyli delta T=30 K
    0,044 w/m2 * K; czyli z 1 m2 ucieka nam: (30K*0,044) =1,32 W teraz jaką kto ma powierzchnie niech sobie przemnoży i wyjdzie mu ubytek, np. dach 200m2 to 200m2 * 1,32W= 264 W z 200m2
    Dla 0,032 w/m2 *K i warunków jak wyżej: (30K*0,032)= 0,96 W, i przeliczenie dla 200m2 200*0,96=192W z 200m2
    różnica w ubytku z 1m2 w tym przykładzie jest 0,36 [W/m2] dla powierzchni izolowanej 200m2 to jest 72 W
    Czy warto ????? niech sobie już szanowni forumowicze wyciągną wnioski wedle swojego uznania.
    Pozdrawiam!
    nie chce sie wymądrzać ale:
    J/(m s K) <=> W/mK
    zatem powyższe wyliczenie jest słuszne dla jednostki czasu w danej różnicy temperatur !
    pomnóżcie sobie to przez czas okresu grzewczego w średniej róznicy temperatur dla uproszczenia wtedy juz nie będzie tak wesoło
    zresztą to wszystko zaokrąglenia przecierz lambda jest funkcja (T)
    a parametry badane w warunkach średnio wilgotnościowych deklarowane przez producentów tez nie można utrzymać w warunkach rzeczywistych
    Ostatnio edytowane przez drool ; 09-01-2012 o 22:04

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba zaczyna się filozofia "tymitunie" "ogólnie rzecz biorąc" "to wielka ściema".... ja nie pociągnę tematu...
    ale słusznie kolega drool zauważył to jest PRZYKŁAD. Równie pięknie dodał że wszystko należy odnieść do płaszczyzny czasu, jak najbardziej. Na końcu pamiętajcie, że ogrzewanie domu polega na uzupełnianiu "braków" powstałych przez emisje energii z budynku, to ma zasadnicze znaczenie przy doborze systemu grzewczego, kotła itd itp. Warto o tym pamiętać od samego początku inwestycji, np. budowy domku.
    Ps. Są tematy na forum w których ta kwestia jest bardzo dogłębnie opisana, polecam raz jeszcze poszukać i przyjrzeć się wyliczeniom.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez rav-rav ; 09-01-2012 o 22:10

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rick3

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Na wstępie napisze ze pracuje w Castoramie.

    Zakupiłem sobie eko rolkę 15cm wełny z Knauf-a za 52.34 szt. w rolce jest ok 6.6 m2 wiec za metr wychodzi ok 7.93zł
    Teraz do rzeczy współczynnik przenikania wynosi 0.044 W/mK wiec niby kiepski w stosunku do 0.039 albo 0.035 jednak ja będę dawał wełnę 2 X 15 cm na przekładkę a nie jak inni 15cm+5cm Isover-a i pomimo gorszego współczynnika Knaufa nadrobię go grubością (różnica ok 10 cm). Teraz koszty metr kwadratowy wyszedł mnie ok 16 zl przy Isoverze wychodzi ok 21 zł. Wiec wniosek logiczny lepiej kupić knaufa eko rolke oszczedzasz 5 zł na metrze.
    Teraz układanie.

    Układałem rok temu u szwagra Isovera 15-tke + 5cm. Wrażenia, wełna pięknie wstaje jak się rozwija to tak jakby pompował się materac jeśli chodzi o rozprężanie to sprawa idealna (rozpręża się idealnie na całej długości) praktycznie bezzapachowa piękny zółty kolor. Układanie w normie. Wełna wymaga sznurowania miedzy krokwiami, wełna też pyli (gryzie) także jest to trochę uciążliwe ale da się wytrzymać stosując ochronę na oczy i drogi oddechowe.
    Teraz Knauf.

    Układam go obecnie najpierw zapach, występuje tylko na początku (nawet przyjemny karmelowy) po ułożeniu wełny znika. Wełna pachnie tylko nierozwinięta oraz przy rozwijaniu potem zapach stopniowo zanika. Kolor taki brązowawy niejednolity w wlelu odcieniach.
    Co do rozprężania niektóre rolki wstają jak te z Isovera inne troszkę gorzej ale jest na to sposób, po ucięciu odpowiedniego kawałka jeśli wełna nie rozprężyła się idealnie to należy ja trzepnąć kilka razy jak dywanem i po takim sposobie wełna rozpręży się do obiecanych 15 cm a nawet więcej bo potrafi wstać nawet do 17-18cm. Takie przypadki słabszego rozprężenia występują najczęściej pod koniec rozwijania rolki ale tak jak napisałem nie w każdej,a sposób rozwiązania tego problemu sprzedał mi o dziwo gość z Isovera na wypadek gdyby ich wełna nie wstała.
    co do samego układania to wełna tez wymaga sznurowania, co do pylenia (gryzienia) to jest o wiele przyjemniejsza od Isovera nie pyli tak mocno jest mniej dokuczliwa nawet wstrząśniecie jej w celu lepszego rozprężenia nie powoduje odpadania kawałków. Wełna jest bardziej zwarta, Isover jest bardziej delikatniejszy łatwiej go potargać lub rozwarstwić.
    Oczywiście ochrona na oczy i usta jest wymagana.

    Podsumowując nie żałuje ze wybrałem Knaufa jest tańszy a gorszy współczynnik przenikania ciepła nadrobię większa grubością ocieplenia.

    Co do piszących ze ta wełna to jakiś śmietnik, to po prostu gość pierdoły opowiada, albo może zazdrość bo cena była naprawdę dobijająca. Nawet na alledrogo nie było takiej ceny za metr. Konkurencja nie była w stanie nawiązać walki cenowej no chyba, że by sprzedawaliby ze stratą, ale nikt nie poszedł na to. W Casto ta wełna szła na symbolicznej marży, dlatego ją kupiłem.

    Spokojnie mogę polecić tą wełnę jako tańsza alternatywę inaczej bym jej u siebie nie robił.
    Wełna ma swoje wady i zalety, jednak dając jej więcej wyeliminujemy wady a kasa w kieszeni zostanie np: na lepszy kocioł CO lub grubsze docieplenie ścian styropianem, zamiast 10 cm dać 15 cm.

    Pozdrawiam
    Piotr

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav-rav Zobacz post
    Chyba zaczyna się filozofia "tymitunie" "ogólnie rzecz biorąc" "to wielka ściema".... ja nie pociągnę tematu...
    ale słusznie kolega drool zauważył to jest PRZYKŁAD. Równie pięknie dodał że wszystko należy odnieść do płaszczyzny czasu, jak najbardziej. Na końcu pamiętajcie, że ogrzewanie domu polega na uzupełnianiu "braków" powstałych przez emisje energii z budynku, to ma zasadnicze znaczenie przy doborze systemu grzewczego, kotła itd itp. Warto o tym pamiętać od samego początku inwestycji, np. budowy domku.
    Ps. Są tematy na forum w których ta kwestia jest bardzo dogłębnie opisana, polecam raz jeszcze poszukać i przyjrzeć się wyliczeniom.
    Pozdrawiam!
    To ciepło ucieka a wielkość tej ucieczki jest też zależna od całkowitego zapotrzebowania domu na energię, a nie tylko samego poddasza. Jesli np. przez samo Twoje poddasze będziesz tracić 50% łacznej ilości ciepła przez przenikanie to wetdy te róznice na lambdzie moga miec znaczacy wpływ na łaczne oszczędności. Zważywszy na to że w domkach jendorodzinnych straty ciepła przez przenikanie wynoszą około 70% łacznych start, warto się chyba zastanowić.

    Oczywiście jak pisze Rick można zawsze nadrobić grubością, czasem może być trudne ze względów konstrukcyjnych, ale dla chcącego nic trudnego.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Panowie z casto bez ściemniania . Skupujecie śmieci jak najtańsze i gazetka i telewizja i jazda ale zajechaliście dla mnie za daleko.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav-rav Zobacz post
    Kolego bez paniki! Jest szczypta prawdy w twojej opinii, jednak poszperaj na forum na temat wełny, bo ktoś fajnie policzył jakie są oszczędności, przy różnicy 0,032 i 0,044 współczynnika przewodzenia ciepła. Moim zdaniem są minimalne i nie zwracałem na nie szczególnej uwagi, mnie to wyliczenie przekonało (niestety nie mam linku musisz poszperać, na pewno znajdziesz). Najważniejsze jest żeby ta wełna czy cokolwiek co ma izolować było trwałe, nie posypało się po 5-ciu sezonach w drobny mak )
    Nie musze nic szperać na forum bo mogę sam sobie to policzyć (na polibudzie uczą takiego prostego liczenia )

    To może Ty doczytaj i lepiej nie na forum gdzie się chwealą kto co taniej kupił

    Warto tez zwrócić uwage na gęstosć produktu oraz trwałosć która jest dość powiazana z gęstością.
    To że dzisiaj montujesz tą wełnę o lambdzie 0,44 w grubosci 15cm to wcale nie znaczy że za 2 czy 5 lat bedzie nadal 15 cm a przy tak małej gestosci (ok 12 kg/m3) oraz linearnemu układowi jestem pewny że nie bedzie jej tyle. A jak zapewne wieśz opór cieplny jest powiazany z grubością.

    Powodzenia w oszczędnościach

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Nie chce wnikać w deklaracje i inne sztuczki ale mina na bank że cos jest nie tak z ta wełna. Do niedawna był 2gatunek ,klasa 2 dzisiaj tego nie ma ale jest CENA !
    Jak smieci wycofano z niemiec to co robiono do POLSKI do casto polak łyknie wszystko

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rick3

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Widzę że, profi45 dalej ciśnie o śmieciach, jak się nie podoba, to się wybiera inny sklep nikt nie każe kupować na siłę w Castoramie.
    Ale do rzeczy kiedyś były gatunki teraz zastąpiła je lambda ot cała prawda. Jest to lepsze rozwiązanie bo określa konkretny parametr. Jeśli chodzi o to co wcześniej napisałem to nie twierdze że wełna Knaufa jest lepsza od Isovera. Ja podałem, przykład jak można zaoszczędzić ocieplając sobie dom o ile ma się na to warunki techniczne jak wspomniał Pan Tomek W .
    W Casto mamy wełnę Knauf-a, Rockwool-a i Isover-a, więc do wyboru do koloru. Jeśli ktoś ma zapas kasy może inwestować w najlepsza wełnę o najlepszej lambdzie i tez będzie zadowolony, ale sporo ludzi musi się też liczyć z kosztami i to dla mnich napisałem wcześniejszego posta bo sam do nich należę.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Nie chce wnikać w deklaracje i inne sztuczki ale mina na bank że cos jest nie tak z ta wełna. Do niedawna był 2gatunek ,klasa 2 dzisiaj tego nie ma ale jest CENA !
    Jak smieci wycofano z niemiec to co robiono do POLSKI do casto polak łyknie wszystko
    Kolega raczy patriotycznie pi...lić że Niemcy go biją. Sprawa jest prosta - Klient czyli Ty chce kupić wełnę (kiełbasę, mięso, cegłę itp) za 5 zł za rolkę. W Castoramie siedzi ambitny Kupiec który nie chce rozczarować klientów i powiedzieć:" bardzo przepraszamy ale tak się nie da bo my Polacy mamy swój honor", tylko szuka. Znajduje producenta który mu za tyle ją dostarczy, sprowadza do sklepu a Ty ( i 3200 innych ludków) przychodzi do sklepu i taką wełne kupuje. Ilość wełny sprzdanej w ciągu miesiąca utwierdza dyrekcję sklepu że to było dobre posunięcie. Nie chcesze żeby tak było? To przestań kupować takie produkty i nie siedzisz i szukasz spisku. Sklep nie zamówi czegoś co będzie mu zalegać w magazynie, producent chłamu upadnie a Twoja Duma Narodowa będzie rosła. Proste - no nie?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #37

    Domyślnie

    Coulignon, szacun, lepiej tego nie można było ująć
    Sam zastosowałem Knaufa z Casto do ocieplenia poddasza. Dałem wełnę Knauf Expert o lambdzie 0,04. 30cm w skosy, 15cm w sufit i 15cm w skosy na stryszku do samej kalenicy. Do tego folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym. Przy obecnej zimie, ciagle budowa, ogrzewanie na piętrze wyłączone. Na dole tylko niektóre pętle i to na minimalnych przepływach. Na dole 23 stopnie, na górze 18,5. Zużycie ekogrochu 16-18 kg/doba przy 120m2 po podłodze.
    Zaznaczam, ze to ciągle budowa. Dom "nie wygrzany", wilgotność ciągle spora, choć przy ciągłym ogrzewaniu na górze waha sie w granicach 47-55%.
    piotr

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Nie musze nic szperać na forum bo mogę sam sobie to policzyć (na polibudzie uczą takiego prostego liczenia )

    To może Ty doczytaj i lepiej nie na forum gdzie się chwealą kto co taniej kupił

    Warto tez zwrócić uwage na gęstosć produktu oraz trwałosć która jest dość powiazana z gęstością.
    To że dzisiaj montujesz tą wełnę o lambdzie 0,44 w grubosci 15cm to wcale nie znaczy że za 2 czy 5 lat bedzie nadal 15 cm a przy tak małej gestosci (ok 12 kg/m3) oraz linearnemu układowi jestem pewny że nie bedzie jej tyle. A jak zapewne wieśz opór cieplny jest powiazany z grubością.

    Powodzenia w oszczędnościach
    Nie każdy jest po polibudzie i musi znać metodykę tych obliczeń... forum jest po to żeby sobie pomagać, jeśli ty tej pomocy nie potrzebujesz nie znaczy że komuś innemu się nie przyda. Chyba zbędne jest gadanie o tym że "ja to wiem"...
    Ja przedstawiłem mój tok myślenia, i nikomu go nie narzucam.
    Co do utraty parametrów, wszystko czas pokaże, jeśli masz w tym względzie jakieś ciekawe doświadczenia chętnie poczytam.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Kolega raczy patriotycznie pi...lić że Niemcy go biją. Sprawa jest prosta - Klient czyli Ty chce kupić wełnę (kiełbasę, mięso, cegłę itp) za 5 zł za rolkę. W Castoramie siedzi ambitny Kupiec który nie chce rozczarować klientów i powiedzieć:" bardzo przepraszamy ale tak się nie da bo my Polacy mamy swój honor", tylko szuka. Znajduje producenta który mu za tyle ją dostarczy, sprowadza do sklepu a Ty ( i 3200 innych ludków) przychodzi do sklepu i taką wełne kupuje. Ilość wełny sprzdanej w ciągu miesiąca utwierdza dyrekcję sklepu że to było dobre posunięcie. Nie chcesze żeby tak było? To przestań kupować takie produkty i nie siedzisz i szukasz spisku. Sklep nie zamówi czegoś co będzie mu zalegać w magazynie, producent chłamu upadnie a Twoja Duma Narodowa będzie rosła. Proste - no nie?
    Dobrze ze w Castoramie nie ma kiełbasy po 5 bo jak by cie ambitny kupiec ja zapakował to tydzień bys nic nie chciał jesc.
    Szynke po 20 mój pies tylko powącha z daleka i ma dosyc. Producenci chłamu w chinach nie narzekaja widać bo jest zbyt.
    Kup sobie ta wełne owiń sie i kup jeszcze w casto nagrzewnice działa 13 miesiecy bo 12 ma gwarancji. Zagryś kiełbacha i popij najtańsza wódką.
    Proste -no nie ?
    Ostatnio edytowane przez profi45 ; 24-01-2012 o 18:27

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Miałeś szanse ale nie zrozumiałeś. Trudno.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony