dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie Dywan z roślin cebulowych ;)

    Może ktoś mi powie, czy da się zaplanować taki dywan - strasznie mi się podobają np. krokusy. Ale gdzie je posadzić? Na trawniku bez sensu, bo koszenie. Robienie oddzielnej rabatki? A co jak wiosna minie? Łyso będzie.

    Właśnie bezmyślnie wygooglałam hasło "kwiaty cebulowe" i mózg mi stanął na widok tej różnorodności Tak, to mój pierwszy sezon z ogrodem i czuję się jak dziecko wpuszczone do sklepu z zabawkami.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Takie kwietniki z cebulowych to raczej w parkach się robi, później wykopuje się cebule i nasadza np jednoroczne.
    Coś takiego to ja jedynie bym widziała w ogromnym ogrodzie i na końcu, gdzie długa perspektywa "ukryje" to co brzydkie po przekwitnięciu, a przed dywanem jakaś niska bylinka, okrywowa np.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jeśli masz duży trawnik możesz posadzić krokusy w miejscu , którego nie będziesz kosić dopóki ich liście nie zaschną.
    Można też sadzić cebulowe na rabatach bylinowych. Rozwijające się młode liście bylin zasłonią zasychające liście cebulowych.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Krokusy trzeba sadzic w bardzo dużych grupach.

    Wrocław http://wroclawski.blog-ogrodniczy.pl...y/moj-wroclaw/

  5. #5

    Domyślnie

    Eksperumentuje z krokusami od kilku lat. Jest z tym pewien problem. W sprzedaży pojawiły się odmiany niskich krokusów. Tych dużych klasycznych nie widzę w sklepach. A te małe nie dają tak pięknego efektu jak te duże z "ogrodu mamy".
    Z moich przemysleń wynika, że ładnie prezentują się krokusy posadzone w długich rządkach wzdłuż chodnika granitowego. Warto też nie mieszać cebulek różnych ogmian. Osobiście lubię fioletowe i żółte, ale sadzone na osobnych stanowiskach.

  6. #6

    Domyślnie

    Gdy cebulowe kwiaty już zakończą swój żywot sieje kwiatki jednoroczne, np taką maciejkę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976 Zobacz post
    Może ktoś mi powie, czy da się zaplanować taki dywan - strasznie mi się podobają np. krokusy. Ale gdzie je posadzić? Na trawniku bez sensu, bo koszenie. Robienie oddzielnej rabatki? A co jak wiosna minie? Łyso będzie.

    Właśnie bezmyślnie wygooglałam hasło "kwiaty cebulowe" i mózg mi stanął na widok tej różnorodności Tak, to mój pierwszy sezon z ogrodem i czuję się jak dziecko wpuszczone do sklepu z zabawkami.
    podłaczam sie
    zastanawiam sie czy takie kwiatki tulipany i inne np. hiacynty można posadzić w towarzystwie albo pomiedzy iglakami i podsypać korą bo lubie miec kolorowo w ogródku a za barzdo nie wiem jak to połączyć
    pozdrawiam

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej, ja polecam sadzic wczesnie kwitnące cebulki w dużych grupach na rabatach pod póżniej rozwijającymi się krzewami i małymi szczepionymi drzewkami - wiosną jest tam dostatecznie dużo światła, a po pełnym rozwoju ulistnienia co innego zwraca uwagę (tzn. ten krzew/drzewko właśnie)-zasychające liście cebulowych wycinam i zasypuję korą

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo na rabatach z późnymi trawami (typu rozplenice)

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Krokusy posadzone na rabatach bylinowych: z prawej pomiędzy bodziszkiem, z lewej pomiędzy miskantami (miskanty trzeba przyciąć pod koniec stycznia)
    Ostatnio edytowane przez Midori ; 04-10-2010 o 21:32

  11. #11

    Domyślnie

    Midori a to Twój taki piękny ogród z brzozami?
    już drugie zdjęcie widzę, dołącz proszę więcej zdjęć, bo jestem pod wrażeniem...

    a do tematu ja na razie nie mam miejsca za dużo zrobionego pod cebulkowe i zrobię tak jak mi doradzili na tym forum, wsadzę w doniczki i zakopię z tyłu na ogrodzie, a na wiosnę sobie wsadzę gdzieś dla ozdoby może już nawet przed dom mi się uda...
    cebulkowe mi się najbardziej podobają na takich rabatach wyższych z kamieni.. albo wokół drzewek ozdobnych nasadzone

  12. #12

    Domyślnie

    Mam krokusy botaniczne na trawniku - wyglądają cudnie, ale pierwsze koszenie jest opóźnione, żeby listki się "najadły" (kwitnienie przypada przed pierwszym koszeniem). Teraz cebulami podsadziłam rośliny, które późno wyłażą z ziemi - rozchodnik okazały, funkie, tawułki.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Tosia125 , mój plan i naprawde dużo mojej pracy fizycznej przy zakladaniu, i od czterech lat pielęgnacji, więc w tym sensie "mój". Jeśli chodzi o własność, to niestety, nie... Jak zrobie jeszcze zdjecia z wrzosami, to wstawię w temacie o jesiennych inspiracjach, tu nie będę offtopować...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony