dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question "Nie odstająca klamka" do drzwi wewnętrznych.

    Witam.

    Szukam rozwiązania na zagadnienie "nieodstającej" klamki do drzwi wewnętrznych.
    Są tzw. uchwyty muszelkowe, ale to są tylko uchwyty i nie mają jakiejś 'dźwigni' to przesuwania 'rygla' (zamykania/otwierania).

    Zastanawiałem się czy nie ma czegoś takiego jak klamki wewnętrzne w samochodach. Czyli nie odstają, wsuwamy palec/rękę, odchylamy dźwignię i dopiero się otwierają.

    W jednym sklepie z drzwiami ktoś wspomniał mi o połączeniu: uchwyt muszelkowy ale zamek...magnetyczny lub 'kulkowy' (?). Czyli pod wpływem małej siły pokonujemy przyciąganie magnesu lub kulka wypychana sprężyną chowa się wewnątrz drzwi/futryny.

    1. Czy ktoś spotkał się z takimi "nieodstającymi" klamkami (np. na wzór klamek samochodowych) ?
    2. Czy ktoś stosował te zamki 'magnetyczne' i może wyrazić opinię o tym jak..."trzymają" drzwi zamknięte ?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Odkopie.

    Spotkał się ktoś z klamką w niewielkim stopniu odstającą od drzwi? przycisk, malutka gałeczka.. Drzwi zwykłe, zamek ekonimiczny (sama klamka). Potrzebuje do drzwi pomieszczenia technicznego.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam rozwiązania na Wasz problem. Od dłuższego czasu pojawiają się na rynku klamki z minimalną rozetką. Np. taka z firmy Hoppe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200206_143000.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	444375

    Jaką opcją jest też ruchoma gałka w neutralnym kolorze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chodzi o niewidoczność a o brak wystającej klamki. Po prostu drzwi mi się schodzą z dwóch pomieszczeń w wiatrołapie. Przy braku jednej klamki drugie otworzę nawet szerzej niż 90 stopni. Może faktycznie jakaś malutka gałeczka.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Szukaj pod hasłem "klamka pod roletę".Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1207875.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	444399

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie chodzi o niewidoczność a o brak wystającej klamki. Po prostu drzwi mi się schodzą z dwóch pomieszczeń w wiatrołapie. Przy braku jednej klamki drugie otworzę nawet szerzej niż 90 stopni. Może faktycznie jakaś malutka gałeczka.
    Myślałem że chodzi o względy estetyczne. W tym przypadku zmiana jednej klamki na tą typowo okienno-drzwiową będzie mało atrakcyjne wizualnie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Myślałem że chodzi o względy estetyczne. W tym przypadku zmiana jednej klamki na tą typowo okienno-drzwiową będzie mało atrakcyjne wizualnie
    Faktycznie. Nie byłoby to dobre.

    Ale dzieki za pomysł koledze bwojtek.

    Myślę, że troche spanikowałem. Klamki nie scodzą sie bezposrednio na siebie. Jest chyba miejsce na zamontowanie małej gałeczki. Po lewej i po prawej mam drzwi do pokoi z wiatrołapu to myślę, że techniczne po środku nie będą się gryzły z taką gałką.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_105119.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	444401Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200523_105031.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	444402

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony