dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 231
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie Grafitowy styropian - jakiego kleju użyliście?

    Jak wszystkim wiadomo na rynku dostepne sa styropiany grafitowe (Termoorganika Platinium/ Platinium Plus, Austrotherm, Swisspor itd) charakteryzują się świetną lambdą (0,032/0,031) jednak mam pytanie: na jaki klej kleiliście ten styropian ? czy na klej do przyklejania styropianu czy tez na klej do siatki.
    Termoorganika zaleca klejenie klejem do siatki (rozmowa telefoniczna) - na kleju do styropianu mozliwe odklejenie się. Dobry producent chemii (Caparol) wg swoich badan i aprobaty dopuszcza (paramatry styropianu) klej do przyklejania plyt termoizolacyjnych.
    Zatem kolejne pytanie: kleil ktos tego typu styropian na klej do styropianu? odpadł?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post

    Zatem kolejne pytanie: kleil ktos tego typu styropian na klej do styropianu? odpadł?
    Styropmin.
    Grubą warstwą, klejony na zwykły klej, nie odpadł. A ma już 1,5 roku.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3

    Domyślnie

    Do klejenia płyt grafitowych użyłbym kleju do styropianu Ceresit ZS. Natomiast do wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego zastosował zaprawę Ceresit ZU.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie, iż trzeba patrzeć na aprobatę systemu ociepleniowego od producenta, a czy będzie to styropian biały czy grafitowy nie ma znaczenia i to EPS i to EPS (poliestyren ekspandowany). W fazie produkcji granulatu do grafitowego jest dodawane około 2 % grafitu. Poza tym aprobujemy i dajemy gwarancje na system, a nie na poszczególne jego składniki. Nadmienię tylko, iż w prawie każdym systemie klej do zbrojenia siatki nadaje się do przyklejenia styropianu i faktem jest, iż ma on lepsze parametry, ale użycie jego nie jest konieczne.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryan78 Zobacz post
    Moje zdanie jest takie, iż trzeba patrzeć na aprobatę systemu ociepleniowego od producenta, a czy będzie to styropian biały czy grafitowy nie ma znaczenia i to EPS i to EPS (poliestyren ekspandowany). W fazie produkcji granulatu do grafitowego jest dodawane około 2 % grafitu. Poza tym aprobujemy i dajemy gwarancje na system, a nie na poszczególne jego składniki. Nadmienię tylko, iż w prawie każdym systemie klej do zbrojenia siatki nadaje się do przyklejenia styropianu i faktem jest, iż ma on lepsze parametry, ale użycie jego nie jest konieczne.
    No wlasnie ja mam podobne zdanie na ten temat, ale ostatnio rozgorzala nam tutaj bardzo intensywna dyskusja, Termoorganika twierdzi ze spadnie i to mialo juz podobno miejsce, natomiast porownujac parametry ich styropianu idealnie trafiamy w aprobate systemu Caparol, ktora to okresla parametry plyt z EPS jakie moga zostac zastosowane.

    Oznacza to, że:
    - albo badania systemu Caparol są nie takie
    - styropian Termoorganiki nie spełnia normy na która się powołuje

    I bądź tu mądry....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mysle że problemem jest jakość kleju do styropianu. Nie ma uniwerslanej granicy jakości takiego kleju. Mogę pokazać Ci klej do styropianu jednego producenta który bedzie wielokrotnie lepszy od kleju do siatki innego produvcenta. Dlatego termorganiaka nie będaca producentem kleju woli się zabazpieczayć i z załżenia zastrzegać użycie zawsze lepszego kleju do siatki.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    mój swisspor klejony rok temu na kreisel do styropianu i na caparol 190S, kołkowany, całość zaciągnięta siatką 165 caparola i białym klejem, do dziś nic nie odpadło nie pękło, nie zarysowało się, klejony na roczne ściany z BK murowane na tradycyjnej zaprawie, ściany bez żadnych zabiegów typu gruntowanie

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    mój swisspor klejony rok temu na kreisel do styropianu i na caparol 190S, kołkowany, całość zaciągnięta siatką 165 caparola i białym klejem, do dziś nic nie odpadło nie pękło, nie zarysowało się, klejony na roczne ściany z BK murowane na tradycyjnej zaprawie, ściany bez żadnych zabiegów typu gruntowanie

    Mnie zrobili probe i klej trzyma ale pocieszyles mnie ja mam dokaldnie taki sam zestaw oprocz styropianu bo mam Austrotherm i jestem w trakcie Na razie po 3 dniowej probie klej chwycil za "pysk" i trzyma
    Ostatnio edytowane przez E&K ; 08-10-2010 o 08:44

  9. #9

    Domyślnie

    Podciagam temat.

    Moje dylematy to:

    1. zamierzam ocieplić dom 20 cm styro w układzie :
    a)część mieszkalna domu - styropian grafitowy
    b) nieogrzewany garaż, który jest częścią ściany bocznej i wysunięty przed dom - styropian zwykły
    c) część pod podbitka, podasze nieuzytkowe- styropian zwykły

    2. pytania:
    a) na czym kleić
    b)jaki klej do "zaciągnięcia siatką"
    c) czy jest obawa, że na łączeniu styropianów (sciana boczna) bedzie jakaś róznica na tynku

    Dom parterowy

    Ps. Czy ktoś ma namiary na jakies promocyjne ceny styropianiu na allegro

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Planując mocowanie płyt izolacyjnych tylko za pomocą kleju (takie rozwiązanie jest najbardziej popularne w budownictwie jednorodzinnym), nie warto eksperymentować z zaprawami klejącymi niewiadomego pochodzenia. Całkiem niezłe są kleje do styropianu Tytan Eos, klej do płyt styropianowych Izolbetu, czy henkelowski klej do styropianu CT 84 Express.

    "Bardzo istotne jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy na temat używanego produktu oraz styropianu, na który ten produkt ma być nałożony. Celowe jest zwłaszcza pytanie o zawartość substancji organicznych (tzw. organiki, głównie polimerów) w kleju. Na przyczepność kleju do styropianu wpływa ilość i jakość polimeru, który został zastosowany w danej recepturze, a na skuteczność mocowania do ściany – cement zawarty w zaprawie klejącej." tak radzą spece Dryvit Systems.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    i spece z Dryvitu wiedzą co piszą oprócz jedenj rzeczy - przeciętny uzytkownik nie jest w stanie ocenić własności kleju. Choć to jest dość proste: złapać bloczek styropianu jakis renomowany EPS 70 i przkleić go do sciany na badane kleje. Po tygodniu spróbować zerwać. Teoretycznnie - powinien peknąc styropian a nie klej. Tylko pokażcie mi który inwestor bedzie tak sie bawił.
    Do poczytania: http://ekobudowanie.pl/aktualnosci/1...-speniaja-norm
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12

    Domyślnie

    Dyskusja ucichła a ja mam obcnie dylemat który klej zakupić.Chce ocieplieć dom styropianem grafitowym Austrotherm Fasada Premium 15 cm.
    Wykonawca pracuje na systemie Weber i poleca klej Weber KS 112 lub KS 113 .Problem w tym ze on do tej pory przyklejał na ten klej tylko białe styro .W skłądach w których robiłam wycene nie maja klejów Caparola (mam tylko wyceny z webera i kabe
    ,mogłabym jeszcze ewnetualnie zakupić Ceresit)
    Czy te kleje(z webera) faktycznie sa dobre ( i który wybrać) aby nie trzeba było kołkować?(wykonawca asekuracyjnie doradza kołkowanie przynajmniej w narożach budynku)
    Drugie pytanie odnosi sie do całości systemu : Podoba mi się kolor tynku silikonowego z firmy Kabe .Czy moża pomieszać w ten sposób aby kleje ,siatke itd dać z Webera (skoro wykonawca zna te materialy ) natomiast sam tynk silikonowy z Kabe ?(w Weberze nie ma takiego odcienia śmietanki)
    kaka

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    zrob probe przyklej styropian na wybrane kleje a pozniej odrywaj. rozerwanie styropianu - dobrze, oderwanie calej plyty od kleju - zle.
    trzymaj sie systemu, jezeli kolor z Kabe Ci sie podoba - zamow system webera w kolorystyce kabe - nie bedzie z tym zadnego problemu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Fighter 1983 buduje na odleglośc i nie mam mozliwosci zrobic proby.Moze faktycznei poprosze wkonawce aby kupil worek webera przykleil styro i sprawdzil czy faktycznie sie trzyma (po ilu dniach nalezy sprawdzac przyczepnosc ?)
    Z tym kolorem Webera to chyba nie jest takie proste.W tynkach Kabe kolor zamawiam z mieszalnika a Weber ma gotowe tynki juz wybarwione (przynajmniej tak zrozumialam -chce polozyc tynk silikonowy) Mam kolornik webera (taki papierowy) i oni odcien bialego maja tylko jeden a ja chciałam taki smietankowy jak Kabe 10020 lub 10030 .
    kaka

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    spokojnie probe zrywania mozesz zrobic po 3-7 dniach
    z kolorystyka nie ma problemu, mozna zrobic z "cudzego" wzornika.
    602-420-813 Krzysiek Ploski "moj" przedstawiciel z ramienia Weber-Terranova, mlody ambitny chlopak, na pewno przygotuje Ci takie barwienie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16

    Domyślnie

    Dziekuje Bede na miejscu w czerwcu i jesli wybiore Webera na pewno sie z nim skantaktuje (mam nadzieje ze to "przedstawiciel" na małopolske )
    Otrzymuje teraz oferty cenowe i biore pod uwage jeszcze system Kabe i Ceresita
    kaka

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    no niestety, na mazowieckie, ale z pewnoscia Ci pomoze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w zakresie klejenia szarego styropianiu na kleju - piance? Jakiej pianki używaliście?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja moge niestety podzielic sie doswiadczeniem ;(

    Styro Swisspor i klej webera 122 o ile dobrze pamietam,
    Klejony "na placki" bo przeciez przez tyle lat tak robimy i jest dobrze,
    na drugi dzien cala sciana styro na ziemi, placki na scianie (gazobeton),

    kilka telefonow do swisspora i webera, kierbuda.......
    nastepnego dnia klejenie na ramke i punkty posrodku, tarkowanie styro,
    so far so good......

    pozdrawiam i nie zycze nikomu podobnych przygod.
    pozdrawiam,
    Marcin.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam ja miałem to samo styro AUSTROTHERM FASADA PREMIUM na kleju Anserglob BCX39 odchodziło na kleju do siatki BCX40 trzyma.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony