dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 231
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Z uwagi na dostępność w hurtowniach, styropian będziemy kleić na Ceresit CT85 zimowy. Mam nadzieję, że się będzie trzymał mocno.

    Pozdrawiam
    Kasia

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    klej do styropianu: Caparol Capatect 190S
    klejony styropian: Genderka Fasada Extra 032
    efekt: klei dobrze i mocno, żadnych problemów, zrobiona była próba odrywania styro
    styropian nie wymagał żadnej obróbki przed klejeniem
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    klej do styropianu Caparol 190s i styropian Neographite Fasada 033, nie było żadnych problemów. Klej trzymał bardzo dobrze.

  4. #44

    Domyślnie

    Termoorganika Platinum - i nic więcej.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Termoorganika Platinum - i nic więcej.
    i na ślinę kleiłeś...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Witam.
    Na jednej z ostatnich realizacji grafitowy styro kleiliśmy na Caparola do styropianu.
    Za wzgl. na to, że nie było jeszcze zamocowanych barierek musieliśmy po 4 dniach oderwać jedną płytę - masakra, klej trzyma się b. solidnie, zarówno porothermu jak i styropianu.
    Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić takie rozwiązanie.

    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał tank102 Zobacz post
    Termoorganika Platinum - i nic więcej.
    znacznie tańszy a równie dobry Swisspor






    całość klejona na Tytan EOS - głownie ze względu na szybkość i łatwość pracy oraz niesprzyjające warunki pogodowe
    no i oczywiście bez kołkowania

    w innych warunkach pogodowych z pewnością zdecydował bym się na tradycyjny klej
    należy jednak pamiętać i zwrócić uwagę na wymogi gwarancyjne w różnych systemach tynkowania !

    Konrad

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam,

    Styropian szary Swisspora kleiliśmy na Ceresit CT85 oraz a następnie zimowy Alpol. Po kilku dniach jeden element musiał być zerwany. Trzymał się mocno.

    Pozdrawiam
    Kasia

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam Drogich Forumowiczów,
    Aby rozwiać wszelkie wątpliwości pragnę poinformować, że styropian grafitowy może być klejony zarówno zaprawą klejową do przyklejania styropianu jak również uniwersalnym do przyklejania i zatapiania siatki. Liczne badania w naszym laboratorium potwierdziły, że styropian tego rodzaju nie wymaga stosowania specjalnego kleju i przy zastosowaniu np. FAST NORMAL S lub FAST SPECJAL wyniki uzyskiwane podczas prób na rozrywanie mieściły się w przyjętych normach.
    Niestety wielu producentów styropianu grafitowego zaleca do klejenia stosowanie zapraw uniwersalnych o większej elastyczności, ze względu na specyfikę tego materiału. Chodzi tutaj o jego kolor oraz bardzo dużą absorpcję promieniowania słonecznego, które nagrzewając przyklejone płyty powoduje powstanie bardzo dużych naprężeń w układzie o odspojenie ich od podłoża. Reasumując zdarza się, że podczas klejenia tego styropianu podczas silnego słońca, bez stosowania specjalnych siatek osłonowych na rusztowaniach może dojść do jego odspojenia od zaprawy klejowej, która pozostaje na podłożu.
    W związku z powyższym zaleca się aby tego typu prace prowadzone były w optymalnych warunkach tj. od+5 do +25st.C, unikając bezpośredniego działania promieniowania słonecznego oraz stosując siatki osłonowe zmniejszające nagrzewanie przyklejonych płyt.
    Ostatnio edytowane przez F***T ; 19-01-2012 o 10:02 Powód: pOWTÓRZENIE WYRAZU

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_black Zobacz post
    klej do styropianu Caparol 190s i styropian Neographite Fasada 033, nie było żadnych problemów. Klej trzymał bardzo dobrze.
    Lord - a jak ten Neographite w ogóle? prosty, porządny? jak wrażenia, bo też go rozważam.

  11. #51

    Domyślnie

    Witam,
    Czytam i rozumiem ze grafit i tradycyjny styropian to ten sam materiał i nie maja specjalnych wytycznych co do kleju. Mam pytanie.
    1.Czy tytan Eos w pianie ma aprobatę producentów syropianu i czy ma ktoś może jakieś negatywne doświadczenia z nim związane??
    2. Czy klej miedzy styropianem a murem może mieć wpływ na jakość i parametry wykonania elewacji jeśli wszystko od zewnątrz tj. klej siatka i tynk wybiorę od jednego producenta. Pytam bo chciałbym się zabezpieczyć na ewentualne reklamacje.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Mnie pani w hurtowni ostatnio wmawiała, że do klejenia styro grafitowego trzeba używać kleju Uniwersalnego Termoorganiki a mój wykonawca mówi, że klei go normalnie każdym klejej do styro
    1. "mój" elewator chwalił też Tytan Eos w pianie.
    2. moim zdaniem nie, ale producenci "systemów" oczywiście nalegają, aby wszystko brać systemowe. tylko właśnie nie wiem, jak to jest z reklamowaniem w razie czego ostatnio gadałyśmy o tym u mnie w komentarzach, więc cytuję za Madeleine:
    generalnie zalecenia stosowania całego systemu są niezgodne z prawem. Producent nie ma prawa napisać, że gwarancja obowiązuje pod warunkiem zastosowania innych jego produktów. Musi natomiast sprecyzować wymagania techniczne, które mają spełniać komponenty (i może to zrobić tak, że właściwie wychodzi na jedno). Zwłaszcza, że klej do styro ma się absolutnie nijak do tynku, w końcu nie mają ze sobą styczności.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mimiko

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kornatka
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    To ja coś jeszcze dorzucę... W zeszłym roku w listopadzie miałem klejone fragmenty elewacji z 20cm Austrothermu grafitowego klejem Ceresitu ZU. Teraz przy montażu rolet trzeba było odsłonić 2 nadproża nad balkonem. Styropian trzymał się doskonale - klej nie odspajał się, pęknięcie było w styro.
    Teraz robię resztę elewacji na Swissporze Lambda i Ceresicie ZU. Wybór był podyktowany umiarkowaną ceną w stosunku do ZS oraz tym, że w specyfikacji ZU producent podaje, że nie ma konieczności kołkowania styropianu (będę kołkować jedynie na wszelki wypadek narożniki).
    MM

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    u mnie styropian Neographit został przyklejony klejem systemowym Caparola. trzyma się elegancko

  15. #55

    Domyślnie

    Ja również kleiłem płyty Neografit klejem Caparola. Płyty równe.

  16. #56

    Domyślnie

    platinium plus - Tytan eos- ok.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Czy ktoś ma wiedzę, konkretne fakty, które naświetlą mi różnicę pomiędzy klejem do styropianu typu Tytan EOS za 27zł, a najtańszą pianą w puszcze za 9zł lub niskoprężną za 11zł ? Ja mam izolację ze styropianu na poddaszu klejoną właśnie na zwykła pianę za 9zł i jak do tej pory -1rok, nie widzę żadnych negatywnych objawów.
    Czy to nie jest przykład totalnego marketingu, który sprawia, że za produkt, o takich samych lub zbliżonych właściwościach płacimy 3 razy więcej?

    Ze swoich doświadczeń pianowych podzielę się dwoma "poradami" dla oszczędnych inwestorów. Są drogie pianki rzekomo 36% bardziej wydajne. Wystarczy wziąć od nich wężyk, który ma na końcu dyszę z małymi dziurkami, i podłączyć go do najzwyklejszej, marketowej piany za 9zł i uzyskujemy 33% wzrost wydajność bez wydania złotówki. Do tego nakładanie piany jest dużo dokładniejsze i prostsze. Mimo tego, że mam pistolet do piany, to po wielu próbach stwierdziłem, że wygodniej pracuje się zwykłą puszką z wężykiem, nawet jeśli trzeba przerwać prace i wznowić po kilku dniach, tygodniach, to czyszczenie wężyka jest 4 razy mniej pracochłonne niż pistoletu.
    Jeśli zaś chodzi o czyszczenie, to odradzam wyrzucanie pieniędzy na czyściki. Miałem czyścik Soudala i stwierdzam jednoznacznie, że on bardziej przeszkadza niż pomaga. Tworzy taki super kleisty, zbity glut. Zamiast czyścika lepiej po prostu odłożyć pianę na bok. Zostawić do wyschnięcia i później w 1 minutę oderwać strupek z piany, który pięknie odchodzi o rurki. Jako dowód powiem, że jednej dyszy od drogiej pianki (rzekomo 33% więcej) używam już przy 12 puszce piany, bez oznak zużycia.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimiko Zobacz post
    producent podaje, że nie ma konieczności kołkowania styropianu (będę kołkować jedynie na wszelki wypadek narożniki).
    MM
    Z tym kołkowaniem na samych narożnikach byłbym ostrożny, ponoć może to dać odwrotny efekt do zamierzonego- tak mówił fachowiec, tylko zapomniałem dlaczego, coś tam tłumaczył, ale wyleciały mi z głowy jego argumenty. Dodał jeszcze, że jeśli kołkujemy to całość, a jeśli tylko same naroża to lepiej w ogóle nie kołkować.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mimiko

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kornatka
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Znajomy miał tak kołkowane. Fachowcy tak polecają
    MM

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mimiko

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kornatka
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Styropian na ścianach piwnicy mam klejony na pianie EOS. 2 płyty odpadły przy okazji praz porządkowych ( na jednej stanąłem, drugą uderzyłem parę razy deskami). Obydwie podkleiłem zwykłą, tanią pianą pistoletową z Obi. Nałożyłem ją na obwodzie i 3 "placki" w środku. Trzymają się lepiej jak na EOSie.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony