dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Panie 1950 gdzie tam "TUTAJ' jest napisane
    "jeżeli automatyka Viessmanna jest przystosowana do sterowana drugim obiegiem grzewczym,
    to nic nie musisz kupować,
    automatyka każdego kotła jak będzie potrzeba zasterować siłownikiem to poda napięcie na siłownik,"
    brniesz dalej w swoje
    Odaro aby kocioł obsługiwał dwa obiegi grzewcze indywidualnie z pełnym programowaniem musi widzieć mieszacz. Jeśli siłownik jest innej firmy niż Viessmann to oczywiście mozna to podłączyć pod kocioł przez zestaw uzupełniający który będzie się komunikował z kotłem. Dopiero wtedy możesz obsłużyć dwa obiegi z panelu kotła lub regulatora. O innych sposobach nie piszę bo są to samoróbki różnie przez różnych stosowane. Wszystko można zrobić na wiele sposobów tylko, że rozwiązania systemowe są wygodniejsze dla użytkownika bo zajmuje się tym jeden serwisant. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    tam masz grupy pompowe,

    no chyba, że producent nie wie co produkuje,

    OK to wiem ale chciałbym wiedzieć jak jest różnica między grupą pompową a diviconem tylko w nazwie?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Panie 1950 gdzie tam "TUTAJ' jest napisane
    "jeżeli automatyka Viessmanna jest przystosowana do sterowana drugim obiegiem grzewczym,
    to nic nie musisz kupować,
    automatyka każdego kotła jak będzie potrzeba zasterować siłownikiem to poda napięcie na siłownik,"
    brniesz dalej w swoje
    Odaro aby kocioł obsługiwał dwa obiegi grzewcze indywidualnie z pełnym programowaniem musi widzieć mieszacz. Jeśli siłownik jest innej firmy niż Viessmann to oczywiście mozna to podłączyć pod kocioł przez zestaw uzupełniający który będzie się komunikował z kotłem. Dopiero wtedy możesz obsłużyć dwa obiegi z panelu kotła lub regulatora. O innych sposobach nie piszę bo są to samoróbki różnie przez różnych stosowane. Wszystko można zrobić na wiele sposobów tylko, że rozwiązania systemowe są wygodniejsze dla użytkownika bo zajmuje się tym jeden serwisant. pozdr adam
    Serwis24 albo Ty wszystko pokręciłeś albo ja nic z tego nie rozumiem.

    Grupa pompowa nie jest sterownikiem jest tylko elementem hydraulicznym który wypełnia polecenia wydane przez sterownik kotła.

    U mnie w kotłowni jest planowany Viessmann Vitodens 200 do niego jest automatyka Vitotronic 200 która sama potrafi obsłużyć 3 obiegi grzewcze w tym dwa z mieszaczem.

    W ofercie Meibes jest nawet siłownik dedykowany do Vitodens 200.

    Czyli całą kotłownię będzie kontrolował pogodowy sterownik Vitotronic 200.

    Natomiast indywidualna temperatura w każdym pomieszczeniu będzie sterowana przez siłowniki termiczne na rozdzielaczu.

    Czyli sterownik Vitotronic będzie decydował o tym jaka będzie temperatura wody na zasilaniu a termostat z siłownikiem termicznym będzie decydował czy woda o zadanej temperaturze na zasilaniu będzie płynąć do grzejnika czy nie.

    Wytłumacz mi czym wg Ciebie różni się divicon od grupy pompowej?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #24

    Domyślnie

    A to co widać na zdjęciu to co to jest divicon?

    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 08-10-2010 o 19:53
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #25

    Domyślnie

    No i kto teraz wytłumaczy mi czy się różni divicon od grupy pompowej
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    w działaniu niczym,
    to jest grupa pompowa dedykowana dla Viessmanna,
    taka marka własna,
    w wykonaniu, Divicon jest chyba żeliwny,
    a Ty bierz co tańsze i też dedykowane Viessmannowi

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post

    Grupa pompowa nie jest sterownikiem jest tylko elementem hydraulicznym który wypełnia polecenia wydane przez sterownik kotła.

    Odp. Grupa pompowa ( Divicon) jest elementem hydraulicznym i możemy przyjąć, że pompa wchodzi w skład tej grupy tak samo jak zawór mieszający. Mogą tam być jeszcze termometry, zawory odcinające, zawory do regulacji, zawory zwrotne w zależności od tego co tam dany producent nie zapakuje ma wpływ na cenę.
    Sama grupa pompowa nie wypełnia poleceń wydanych przez kocioł. Na grupie pompowej musi być jeszcze siłownik (silnik) który będzie kręcił w prawo lub lewo puszczając lub nie ciepło na dany obieg. Mało które kotły małej mocy ( czyli domowe) obsługują bezpośrednio siłownik. Najczęściej jest to dodatkowa automatyka która sygnały z kotła przekazuje na siłownik i mieszacz. Do tego musi być również czujnik temperatury który podaje jaka jest temperatura za mieszaczem i pompą.
    Jest wiele rozwiązań steowania miszaczami, opiszę tylko to które w tej chwili jest istotne dla odaro.
    Jest kocioł który ma regulator Vitotronic 200 czyli może obsłużyć więcej niż jeden obieg grzewczy. Może obsłużyć pod warunkiem, że automatyka kotła będzie widziała ten drugi obieg. Czyli po podpięciu zestawu uzupełniającego na utomatyce kotła pokaże się drugi obieg grzewczy który ma możliwość indywidualnego programowania godzin i temperatur.
    Kocioł wysyła sygnał do automatyki (jeśli to oryginalny siłownik Viessmana to automatykę ma w sobie, jeśli innej firmy to automatykę trzeba dokupić od Pana Viessmana) która tak steruje pompą i mieszaczem aby była odpowiednia temperatura na istalacji.


    U mnie w kotłowni jest planowany Viessmann Vitodens 200 do niego jest automatyka Vitotronic 200 która sama potrafi obsłużyć 3 obiegi grzewcze w tym dwa z mieszaczem.

    W ofercie Meibes jest nawet siłownik dedykowany do Vitodens 200.
    Odp. Każdy siłownik może być "dedykowany" pod warunkiem, że będzie podłączony przez moduł który będzie się komunikował z kotłem.



    Czyli całą kotłownię będzie kontrolował pogodowy sterownik Vitotronic 200.
    Natomiast indywidualna temperatura w każdym pomieszczeniu będzie sterowana przez siłowniki termiczne na rozdzielaczu.

    Odp. Warto mieć jednak jakiś sterownik który będzie sterował kotłem, siłowniki na rozdzielaczu nie dają sygnału do kotła aby zmniejszył grzanie, więc po zamknięciu siłowników kocioł nadal grzeje, w skrajnym przypadku taktuje- o taktowniu ktoś już gdzieś pisał w wątku o dużym zużyciu gazu.



    Czyli sterownik Vitotronic będzie decydował o tym jaka będzie temperatura wody na zasilaniu a termostat z siłownikiem termicznym będzie decydował czy woda o zadanej temperaturze na zasilaniu będzie płynąć do grzejnika czy nie.

    Odp. Sterownik kotła decyduje o tym jaka ma być temperatura w instalacji ( krzywe grzewcze i inne paramtery) aby osiągnąć żądaną temperaturę w pomieszczeniach. Poprzez czujnik zasilania drugiego obiegu tak steruje mieszaczem aby utrzymać stale odpowiednią temperaturę wody i przez to temperaturę pomieszczenia ( łatwiej z regulatorem pomieszczenia Vitotrol).
    Siłowniki na rozdzielaczach tylko zamykają przepływ bez sygnału do kotła.

    Wytłumacz mi czym wg Ciebie różni się divicon od grupy pompowej?
    Odp. W działaniu niczym
    Mam nadzięję, że jest to chociaż trochę czytelne i zrozumiałe problemem nie jest grupa pompowa tylka automatyka sterująca mieszaczem.

    Jak jest cena takiego meibesa ?
    To co jest na zdjęciu to są właśnie cztery divicony, trzy z mieszaczami jeden bez mieszcza, gdzie dwa obiegi z mieszczami sterowane są prawdopodobnie z kotła a jeden z automatyki pogodowej zamontowanej bezpośrednio na diviconie. Wszystko zainstalowane na belkach rozdzielaczy, też viessmana, na diviconami widoczne czujniki temperatur poszczególnych obiegó grzewczych. Pompy w tych diviconach są już elektroniczne co jest dosyć ważne jeśli chce się zamykać rozdzielacze sterownikami.
    pozdr adam
    pozdr adam
    Ostatnio edytowane przez aadamuss24 ; 10-10-2010 o 18:00
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Mam nadzięję, że jest to chociaż trochę czytelne i zrozumiałe problemem nie jest grupa pompowa tylka automatyka sterująca mieszaczem.

    Jak jest cena takiego meibesa ?
    To co jest na zdjęciu to są właśnie cztery divicony, trzy z mieszaczami jeden bez mieszcza, gdzie dwa obiegi z mieszczami sterowane są prawdopodobnie z kotła a jeden z automatyki pogodowej zamontowanej bezpośrednio na diviconie. Wszystko zainstalowane na belkach rozdzielaczy, też viessmana, na diviconami widoczne czujniki temperatur poszczególnych obiegó grzewczych. Pompy w tych diviconach są już elektroniczne co jest dosyć ważne jeśli chce się zamykać rozdzielacze sterownikami.
    pozdr adam
    pozdr adam
    Cena katalogowa Meibes z mieszaczem to około 2000zł czy wychodzi 2 x taniej niż oryginalny Viessmann.

    Ja zamówiłem grupy pompowe z pompami Grunfos ALPHA czyli energooszczędnymi czy to są pompy elektroniczne nie wiem nie pytałem o to.

    A sumie co ma pompa elektroniczna do siłowników na rozdzielaczu?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    pompa nie jest do siłownika,
    pompa zasila poszczególne obiegi instalacji,
    pompa elektroniczna pompuje zawsze z taką mocą jaka jest w danej chwili potrzebna do zasilenia danego obwodu,

    Grundfos Alfa to pompa elektroniczna

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzień dobry
    szukam pomocy gdzie się tylko da,posiadam węzeł cieplny MEIBES MEIHW2PD26/50 i nie wiem jak mam go ustawić żeby nie płacić takich sum jak do tej pory płacę za faktury ogrzewanie i ciepłą wodę (1300 zł za m-ąc ) Dzwonię gdzie się tylko da ale odsyłają mnie zawsze gdzie indziej a servisanci mają mnie w przysłowiowej czarnej …..bo to jest na gwarancji i ich nie obchodzi ile ja za to płacę a 1GJ=70zł , na miesiąc wychodzi mi 20GJ plus abonament. Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc to bardzo proszę o pomoc!!!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrany plik.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	437976

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony