dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie Jaki internet w nowym domu

    Żyłam sobie w bloku bez tego problemu -UPC, kablówka, telefon z już nieistniejącym abonamentem socjalnym za 28-coś tam zeta głównie dla brata zza oceanu, który prawie darmo dzwoni na stacjonarny a teraz przeprowadzka na wieś i problemy. Chciałam przenieść tzw. zakończenie przyłącza z tanim abonamentem ale powiedzieli mi że wybierając Neostradę muszę przejść na droższy abonament za 50zł. Może ktoś wie czy jest jakiś operator nie stawiający takich wymagań? Nie znam się na tym kompletnie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Tak to już na wsi bywa. Cież się, że wogóle masz opcję neostrady.

    Dodatkowo poszukaj po sieci, bo coś mi się kojarzy, że jakiś czas temu był jakiś wyrok sądu, iż nie można łączyć usługi telefonicznej z internetem - czyli nie mogą wymagać od Ciebie abonamentu telefonicznego tylko po to, abyś miała internet.

    I jak znajdziesz i zanim z tym pójdziesz do TP, to najpierw zdobądź na piśmie od nich w jakiś sposób, że neostrada jest możliwa do podłączenia. Bo potem mogą mówić, że nie ma możliwości technicznych

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    O i u Ciebie zaczyna się jazda zorientuj się czy Netia nie działa u Ciebie?

    Mnie TPSA nawet telewizji z telefonem i internetem (wszystko w pakiecie) nie chcieli podłączyć - ,,nie ma warunków technicznych" - czyli 50 m od słupa

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Rozejrzyj się po sąsiadach, może jest jakaś sieć radiowa? Ja u siebie na wsi mam zasięg dwóch radiówek, sam posiam Play Online, ale taki internet ma limit transferu i zanim podpiszesz umowe trzeba sprawdzić jak działa w tym konkretnym miejscu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja mam radiówkę bez limitów za 39 zł miesięcznie. Hula jak szalony od czasu, kiedy zmienili nam odbiornik i korzystamy z jakiejś nowocześniejszej anteny nadawczej.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Jest radiówka ale po drodze mamy olbrzymie drzewa i mój najbliższy sąsiad narzeka na działanie w okresie ulistnienia, zimą ponoć jest ok.

  7. #7

    Domyślnie

    Z nami tez TPSA nie chciala rozmawiac wiec po rekonesansie i rozpoznaiu terenu wzielismy WiMax-a z Neti.
    Teraz po dwoch latach uzytkowania uwazam ze wybor byl wlasciwy.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie rezygnuj z abonamentu socjalnego - przenieś się z nim do nowego domu, a na linii załóż sobie internet od alternatywnego dostawcy świadczącego usługi na linii TP, np. Netia, Multimo, Orange, Era, Dialog... Jest ich mnóstwo, zależy, gdzie mieszkasz. Cenowo wychodzi dużo mniej niż neostrada a zasada działania taka sama. No i nie musisz zwiększać abonamentu za telefon.

  9. #9

    Talking

    my od paru dni mamy iPlusa za 49 zł miesięcznie 3 GB. Póki co działa bez zarzutu i mam nadzieję,że tak zostanie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimka27 Zobacz post
    my od paru dni mamy iPlusa za 49 zł miesięcznie 3 GB. Póki co działa bez zarzutu i mam nadzieję,że tak zostanie
    No i za kilka dni te 3GB Ci się skończą ...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    No i za kilka dni te 3GB Ci się skończą ...
    Tak, tak a potem będą słać e-maile żeby wykupić większy abonament. Na wsi mój iPlus w zależności od pogody albo pokazuje 7mb albo 267 b/s, a chodzi i tak jak chce

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mogę polecić firmę przynajmniej w okolicach Wrocławia i pod Wrocławiem, mają spory zasięg i internet jets b. dobrej jakości.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-10-2019 o 11:58

  13. #13

    Domyślnie

    Zależy też w sumie do czego i jak z tego internetu korzystasz. 3GB to rzeczywiście bardzo mało, ale jakiś mobilny już przy 10 GB może spokojnie wystarczyć.

  14. #14

    Domyślnie

    To może poszukaj jakiegoś lokalnego dostawcę, często można sobie znaleźć fajny internet za rozsądne pieniądze właśnie u takich mniejszych lokalnie działających operatorów, poszukaj na wybieraku albo operatorzy.net.pl, poczytaj opinie innych użytkowników i może znajdziesz coś dla siebie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony