dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 402
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witajcie!
    Też miałem taki myśli ale w rezultacie zdecydowałem się na 16 cm szarego o lambda 0,3 zamiast 20 cm zwykłego.
    "Troszkę" drożej, ale lepiej wygląda grubość za oknem jak ma się okna zlicowane ze ścianą.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JurekM ; 01-11-2010 o 11:51 Powód: dopisanie

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek17 Zobacz post
    nie wełna ma lambdę 0,04, ale jest poroton T07 gdzie lambda jest 0,07. Dlatego wyszedł tak dobry wynik.
    Chyba coś Ci się pomieszało... skoro ten T07 ma lambde 0,07 to znaczy, że jest gorszy od wełny.. wełna ma opór cieplny przy grubości założonych 24 cm R=6 co daje współczynnik przenikania na poziomie U=0,16; dla T07 gr 24 opór wynosi zaledwie 3,42 a to daje U=0,29.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal190 Zobacz post
    Chyba coś Ci się pomieszało... skoro ten T07 ma lambde 0,07 to znaczy, że jest gorszy od wełny.. wełna ma opór cieplny przy grubości założonych 24 cm R=6 co daje współczynnik przenikania na poziomie U=0,16; dla T07 gr 24 opór wynosi zaledwie 3,42 a to daje U=0,29.
    Chyba nie,

    wełna ma R=6, mqK/W lambda dla wełny jest 0,04 (W/mK) U= 0,16 W/mqK
    proton T7 produkowany od 2008r R=3,429 mqK/W, lambda 0,07 (W/mK) U= 0,27 W/mqK
    Dane zaczerpnięte z niemieckich źródeł myślę że są wiarygodne. Jak widzisz nasze dane prawie się pokrywają. poroton jest napewno gorszy od wełny. Nie wiem skąd wziąłeś wartość U=0,29 W/mqK ? u mnie wyszło jak wyżej podałem.

    pozdrawiam

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek17 Zobacz post
    Chyba nie,

    poroton jest napewno gorszy od wełny
    Ależ ja właśnie to napisałem, że T07 jest gorszy.

    R (opór)= d/lambda ... =0,24/0,07 = 3,4285 == 3,43 ... U(współczynnik przenikania) = 1/R = 0,29 [W/(m2K). A teraz sam policz sobie dla wełny.. d - to grubość materału w metrach. I tak dla Twojej informacji... im mniejsza lambda tym lepiej...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Tia, a kalkulatora to ja nie mam?
    20 cm zwykłego styropianu = ok 6000 zł
    20 cm megacudownego, szarografitowego w kropkociapki i co tam jeszcze = 9500, co odpowiada 24 cm zwykłego...
    Za 24 cm zwykłego zapłacę poniżej 7500, a te 4 cm mniej na grubości ściny różnicy mi nie zrobi.

    Wniosek styropian "ciepły" jest nieproporcjonalnie droższy w stosunku do tego o ile jest lepszy...
    Zapomniałem dodać, że zamiast 20cm - 0,036 możesz dać 16cm - 0,031. Jak sam napisałeś: Wniosek styropian "ciepły" jest nieproporcjonalnie droższy w stosunku do tego o ile jest lepszy.. No niby tak, ale ściana jest cieńsza, ładniej wygląda. Rozumiem, że raczej zależy Ci na kasie niż wyglądzie. W sumie to i tak chcesz kupić dosyć dobry styro (0.036 ) , bo większość ludzi kupuje 0.042 (który w ogóle nie powinien być stosowany na elewacje) i myślą, że jak dadzą 20 cm to będzie super ciepło. heh Nie wszyscy umieją liczyć i zapominają, że styropian kupuje się na m3.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    BTW - chyba dośc trudno dostać długie kołki do styro powyżej 20 cm, a jak juz są, to są dużo droższe.
    Mam rację?

  7. #47

    Domyślnie

    Można bezproblemowo kupić w dobrych hurtowniach z materiałami do elewacji. Występują o średnicy 10mm i rzadko spotykane 12 mm (mniej się gną i łamią podczas wbijania, ale są sporo droższe w porównaniu do 10mm).

  8. #48

    Domyślnie

    Tylko Termoorganika i styropian Patinum - ja dałem 20 cm , dla siebie nie ma co oszczędząć
    System STO docieplenia

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Ocieplenie Domu 175m2

    Witam wszystkich,

    Za rok zaczynam budowe i chce przemyleć wszystko wcześniej. Powiedzcie mi, czy będzie trudno zejsc do domu 4,5 litrowego zakładająć że;
    1.Projekt Mateusz z archipelagu, 175m2, parter z poddaszem użytkowym, http://www.archipelag.pl/projekty-do...1&SearchForm=1

    2.Usytuowanie domu dobre tzn. salon i większość pokoji od płd. zach.,a kuchnia, wejscie, garaż, pralnia(w projekcie pokój obok garażu, garaż wsune 1m w głąd bo dzialka wąska i tam bedzie pralnia), od płn. zach.,
    3. Będzie reku na 100, dwa kominki wentyl. out, kominek w salonie zostaje,
    4.Na dachu dwa połaciowe, od zach, od południa, duże przeszklenia zostaną, okna założe trzy szybowe z roletami zewnętrznymi,
    5. Fundamenty czy płyta fundam.?Tu mam ból głowy, nie wiem co wybrać , dla domu 4 litrowego, lepiej płyte czy nie koniecznie jezeli koszt bedzie dużo wiekszy
    6.Ściany hmm nie problem moge wydać 2 lub 3000 tys wiecej na styropian,
    np. 25 cm i pustak ceramiczny, czy beton komórkowy i wełna, i czy pod dach wystarczy 30cm?
    7. Dom nie podpiwniczony, badania deolog. jeszcze przedemną ale możliwy wysoki poziom wód gruntowych, blisko rzeki
    8. Ogrzewanie planuje gazem.

    To mój pierwszy taki post więc prosze o wyrozumialość, tematy o płycie fund., ociepleniu śledze pilnie, ale mam kompletny mętlik na razie więc jestem z wami ,

    pozdrawiam Bart
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widzisz, nie wiedziałem...
    Do tej pory WSZYSTKIE elewacje w BSO widziałem kołkowane.
    Zresztą będę spał spokojniej jak troche tych kołków będzie... Skoro wszyscy dają....
    Poza tym wiesz, że z wykonawcą (bo sam przeca sobie tego nie położę, mimo że wiele planuję zrobić sam) i z jego solidnością może byc różnie...

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    U siebie planowałem nie kołkować, ale jak zobaczyłem, że co któryś tam styro się odkleja to kołkowałem na zakrętach pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Z ciekawostek to mogę podpowiedzieć, że obecnie już są kleje które mają aprobaty na mocowanie izolacji bodaj, że do 25 m bez kołkowania. Przy czym są oczywiście znacznie droższe.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    .........................................metodzie klejenia tylko na placki kleju...................................
    widziałem ostatnio, jak facet kładł klej na styropian nie plackami tylko na cała płaszczyznę dużymi zębami wyrównując. Tłumaczył się, że plackami można połozyć nierówno styro a na zęby zawsze będzie równo. Co Wy o ty sądzicie?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mpoplaw wrzuć prosze jakiś schemacik, w których miejscach powinien być położony klej na płytę w systemie "na wianki"

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    po obwodzie na całości płyty i placki na środku
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    na wianki też wyjdzie równo bez klawiszowania, i kleju mniej pójdzie a będzie wystarczająco mocno, choć powiedzmy sobie szczerze kto bogatemu zabroni
    wianki i placki musza być grubiej niż położenie na cąłości, wiec nie wiem skad masz wiedze, że wiecej kleju wejdzie i bogaty tylko może.
    http://www.budujemydom.pl/component/...878/Itemid,38/

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Tylko, że po całości to ściana musi być idealnie równa, chyba, że szlifowanie całego styropianu. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    ja ocieplalem bez kolkowania, styro 25 cm, klej ceresit ZU
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    panowie a jaka grubość styropianu jeżeli chciałbym dom ogrzewać kominkowo?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    20-30cm
    strop 50cm
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony