dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Z 7 ładny parterowy domek o powierzchni 82 m kw

    kto zbudował juz Z&???????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????

  2. #2

    Domyślnie Z7 z pracowni Z500 - opinie

    witam
    Jak w temacie.
    Chcę tani w eksploatacji i prosty w budowie dom...myślałem o tym właśnie,proszę o opinie osoby które wybudowały ten dom lub podobny ,maks. pow użytkowa 90m2,wyłącznie parterówka.

    http://www.z500.pl/projekt/z7.html

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 01-09-2010 o 08:21 Powód: błąd

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Buduję prosty, choć niekoniecznie tani dom, ale mam nadzieję, że za to w eksploatacji będzie mega tani.

    Ponieważ mam skrzywienie na punkcie energooszczędności a oprócz tego bardzo lubię, gdy dom o tradycyjnej bryle ma współczesny charakter (bez kolumn greckich, kombinowania a la dworek, pałacyk, czy inne nie wiadomo co), uważam, że przy podanych założeniach wybrany przez Ciebie projekt jest najlepszy z dostępnych na rynku.

    Pozdrawiam!
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Wybudowaliśmy właśnie Z7 i.. już mieszkamy.
    Po szczegóły zapraszam do dziennika budowy.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hani 1313

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-658
    Posty
    21

    Domyślnie projekt Z7 pracownia STUDIO Z500

    Czy może jest osoba z woj. swietokrzyskiego, ktora buduje domek wlasnie z tego projektu Z7. Projekt jest super ale dla mnie - kobiety te wszystkie podane wymiary, nic nie mowia, niestety nie mam wyobrazni przestrzennej, takze dopiero jak zobacze to wiem o co chodzi.Jezeli byłaby mozliwosc zobaczenia juz gotowego domku to bede bardzo wdzieczna.

  6. #6

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hani 1313

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-658
    Posty
    21

    Domyślnie Gracias

    Wielkie dzięki za podesłanie super lektury, chwile to trwało ale przebrnełam
    Super to wygląda,gratulacje.
    Mam nadzieję że w razie pytań a będzie ich nie mało pomożecie!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Szkoda, że tak mało tutaj wpisów, a przecież sporo osób buduje ten dom... Ja będę kolejną

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie Adaptacja projektu Z7 kilka zmian co doradzicie ?

    W końcu otrzymałem długo wyczekiwane warunki zabudowy, plusem jest, że udało się uprosić w gminie aby zmniejszyli z 25 do 22 stopni minimalny kąt więc nie będę musiał przeprojektowywać dachu no i podoba mi się Z7 bardziej w takiej płaskiej formie.

    Mapa do celów projektowych się rysuje ma być w tym tyg, no i odwiedziłem architekta aby przedstawić mu mój pomysł na kilka zmian w projekcie.

    Chętnie wysłucham uwag co można poprawić jeszcze podczas adaptacji ?
    1. Czy moje założenie na ustawienie budynku jest prawidłowe ?
    Linię zabudowy mam 6 metrów od drogi wewnętrznej czy tyle wystarczy ? czy odsunąć dom na 7 metrów ?
    Działka od drogi do końca ma 30 metrów więc 6 metrów z przodu dom ma jakieś w zaokrągleniu niecałe 9m szerokości więc z tyłu zostaje jeszcze jakieś 15 m ogrodu.
    Droga wewnętrzna ma 8 metrów szerokości a na przeciw mnie sąsiad odsunął się na jakieś 9 metrów od drogi więc łącznie jakieś 23 m przerwy między budynkami tyle chyba wystarczy nie ma co iść dalej w głąb działki prawda ?
    Chcę też garażem przytulić go do północnej granicy na 3 m nie ma tam okien i raczej nic tam nie planuję dostawiać.

    2.Zmiany w projekcie.
    Najważniejsze to mam pytanie czy dobrym pomysłem jest zmniejszenie okna tarasowego z 3m na 2m architekt stwierdził, że skoro dodam okno na szczycie pomieszczenie będzie wystarczająco doświetlone a 3m okno raz, że będzie znacznie droższe to przede wszystkim przy dobrze ocieplonym domu jakie planuję zrobić za dużo strat ucieknie tym oknem bo nawet w najlepszych u jest około 0.7 i lepiej zastosować docieploną ścianę, przystałem na tą propozycję ale mogę jeszcze odwołać 3 m to faktycznie dużo ale czy dom nie będzie zbyt zaciemniony waszym zdaniem ?

    Postanowiłem poszerzyć dom o 80 cm od strony salony dzięki temu uzyskam większe pomieszczenie gospodarcze większy salon i nieco większy pokój który wcześniej był najmniejszy.
    Na ścianie szczytowej dodałem też okno 150 cm w miejscu gdzie ma być jadalnia aby do wieczora pomieszczenia były doświetlone no i będę miał z niego całkiem ładny widok.
    Wejście do pomieszczenia gospodarczego będzie od strony wiatrołapu jeszcze nie wiem czy ściankę przesunę czy zostawię ale na pewno nie będzie od kuchni.

    Jak waszym zdaniem to wygląda można coś jeszcze poprawić ?

    Wrzucam 2 img 1 z ustawieniem na działce z tym, że jest to źle wyskalowane dom będzie oczywiście mniejszy ale tak zrobiłem by było lepiej widać.
    2 obraz z projektem i tym co zmieniłem jak na razie


  10. #10

    Domyślnie

    W tym projekcie nigdy mi się nie podobała ta wnęka na wejściu. Mam za ciasny wiatrołap, u Ciebie też szału nie będzie, może lepiej wyrównać tą ścianę?
    Mam okno tarasowe na ponad 3m. Ze stratami nie ma co przesadzać. Jeśli normalnie otwierane, to nie będzie też "znacznie droższe".
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak też rozważałem wyprostowanie tego wiatrołapu ale z wyglądu z zewnątrz podoba mi się to wizualnie jednak jeśli chodzi o użytkowość tego rozwiązania jest zerowa a wręcz minusowa bo zmniejsza powierzchnię 3 pomieszczeń.

    Sam koszt okna nie jest jakimś argumentem to fakt ale co by nie mówić tam prawie cała ściana to okno by było a to już nieco ciepła ucieka, u siostry jest 2m i wydaje się ok tzn jak sie otworzy nie ma ramy żadnej w środku itd.
    Sam nie wiem właśnie najlepiej by było zobaczyć i porównać.

  12. #12

    Domyślnie

    Wnęka zaznacza wejście i rzeczywiście może przełamać efekt.. baraku . Ale pewnie detalami elewacji, małym daszkiem, czy gankiem można uzyskać podobny efekt, a będzie praktyczniej w środku. Tym bardziej, jeśli masz mieć tam dodatkowe drzwi.

    Co do okna, większe będą straty, ale i większe zyski.
    CO za tą zimę kosztowało mnie około 1000 zł. Według OZC przez okna ucieka mi 19% ciepła, czyli 190 zł. Dodatkowy przedział okna to jakieś 10% okien w domu, czyli orientacyjnie 19 zł na rok. Ale przecież są jeszcze zyski słoneczne, a nie wyłącznie straty, chociaż trudniej to policzyć. Nie wiem czy wyjdzie na plus, ale blisko zera.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cały czas myślę o tym i chyba faktycznie wrócę do tych 3M w salonie powinno to znacznie lepiej wyglądać albo pójdę na kompromis i zrobi sie 2,5
    ale 2 to jednak trochę mało.
    Co do wejścia już na początku o tym myślałem, że bez wnęki było by więcej miejsca, ale widziałem realizację z wyprostowaną tą wnęką i wizualnie wygląda to słabo wiem że ważniejsze jest aby dom był funkcjonalny ale jednak nie mogę się przemóc aby to wyprostować
    W następnym tyg będę miał 2 wizytę i jeszcze pogadam, ale poza tymi zmianami ktoś coś jeszcze zaproponuje ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Zostawiłabym 3m, tym bardziej, że dalej masz jeszcze zadaszenie tarasu.
    2m okno w salonie jest ciut małe
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    No więc po przemyśleniach uznałem, że jednak lepiej będzie zrobić tak jak piszecie, tzn sam też miałem podobne wrażenia ale utwierdziliście mnie w przekonaniu.
    Więc tak wracamy do okna tarasowego 3m no i wyprostowałem tą wnękę wejściową trudno będziemy z elewacją coś myśleć tak jak gorbag napisał, bo jednak jak dojdą te drzwi w środku będzie tam dość ciasno a tak i w łazience się zyska łatwiejszą zabudowę, nieco większy sień i pomieszczenie gospodarcze.
    Tak by to miało teraz wyglądać i chyba będzie to ostateczna wersja.
    Ale chętnie wysłucham rad czy ktoś by coś jeszcze poprawił/zmienił ?
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 08-05-2015 o 12:30

  16. #16

    Domyślnie

    Popieram pomysł poszerzenia budynku,gdybym dzisiaj budował Z7 poszeszył bym go o 0,5 m i wydłuzył o jakies 0,60-0,80cm ....po polowie od salonu i pokoików...ale to sie wie dopiero jak stoją sciany działowe,sufity itd...koszt zerowy a ustawnosc wzrasta..teraz to widze.
    Wnęka na wejsciu łamie bryłe budynku i moim zdaniem dodaje temu domowi.
    Jesli domek jest starannie robiony z dbałoscią o energooszczednosc,szczelność to polecam zrezygnowac z wiatrołapu....kwestia gustu.
    Okno tarasowe u mnie jest 2,85 m i jest optymalnie..z jednej i drugiej strony wchodza te meble jakie miały wejsc...moim zdaniem optymalnie.

    Ganek to juz w ogóle nie polecam wg. projektu ,podpory nie potrzebne ,zadaszenie trzyma się na krokwiach,taras wiadomo zrobic pod siebie i oddzielić go ,,fizycznie od budynku,,.
    Przy wiązarach przypilnowac własciwego rozstawu końcowych wiązarów..tak by nie było problemów z podbitką przy scianach szczytowych,ja nie zwróciłem uwagi i teraz bede musiał kombinowac.
    Przemyslec dobrze wysuniecie krokwii poza gzyms budynku...u nas jest 60 cm....okno tarasowe od południa....i praktycznie słonce doswietla salon bezposrednio przy oknie...reszta zacieniona - nam o to własnie chodziło,ale jesli ktos chce mieć słonce latem w całym salonie na full to polecam nie wychodzić poza 20-30 cm z krokwiami poza budynek.
    Natomiast wasze ulokowanie budynku względem stron...hmm ja własnie od tego uciekałem...salon od zachodu powoduje ze macie latem non stop słońce w oczy i upał w domu...wiem bo kilka lat tak mieszkałem i nigdy w zyciu okna balkonowego od zachodu...nawet rolety nie pomagały za wiele. Natomiastt od południa jest inna sprawa słonce jest wysoko ,swiecie pod duzym katem..wystarczy okap/taras na 50-60 cm i nie ma słońca.Dlatego polecam to rozwazyc,no chyba ze bardzo lubicie takie cos to juz kwestia gustu..z tym sie nie dyskutuje

    A najlepiej dla was jesli dbacie o szczegóły juz na starcie to podjechać gdzieś do wybudowanego Z7 przejsc sie po domu ..wtedy od razu widać wszsytko,bo rysunek w 2D niestety zaburza percepcje ..Zapraszam do siebie jesli macie ochotę,popatrzycie, pomierzycie,a i cos do zjedzenia i picia sie znajdzie..uwazam ze takie ogledziny to najlepsza sprawa.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 08-05-2015 o 16:18

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    dzięki front247 Twoja opinia jak zawsze dla mnie bardzo cenna no właśnie nie mogłem znaleźć u Ciebie w dzienniku ile miałeś tego okna tarasowego na szybko, ale jak kiedyś czytałem cały to mi się wydawało że coś zmieniałeś albo to było w bukowej chatce.
    Stwierdziłem, że skoro ściana w salonie zwiększy mi się trochę do około 5 m to okno tarasowe nie może być takie małe w razie powinno być ok przekonam się jak już postawię ściany

    Zgadzam się wnęka przy wejściu wygląda świetnie wizualnie i długo walczyłem aby przy niej zostać, ale tu już po prostu wygrała funkcjonalność chcę te drzwi mieć od wejścia nie od kuchni a z drzwiami było by tam ciasno niestety ganku nie chcę ale jakoś na elewacji postaram się wyróżnić te drzwi ale to w dalekiej przyszłości wiadomo.
    Co do rezygnacji z wiatrołapu rozważam to poważnie to tylko dodatkowe drzwi tak naprawdę ale tu też fajnie by było zobaczyć jak to wygląda bez jednak jak najbardziej wezmę to pod uwagę przy następnej wizycie u architekta.

    Szukałem kogoś w okolicy pomorskiego z Z7 jeszcze przed kupnem ale no nie udało się namierzyć fajnie by było właśnie zobaczyć domek na własne oczy dużo by to ułatwiło ale na razie nie było okazji.

    Ustawienie na działce przyznam, że specjalnie tak chciałem zrobić dlatego wersja lustrzana w głównej sypialni z rana słońce a w południe latem powinno to słońce padać akurat na sam róg budynku nie bezpośrednio w okna no ale zobaczymy czy nie pożałuję tej decyzji obecnie mieszkam w bloku i mam południową stronę i mi się to podoba fakt że bywa za gorąco, ale w domu i tak pewnie kupię klima konwektor jakiś mały do salonu.
    A z samym światłem obecnie radzę sobie z wewn. roletami w 100% zaciemniających w największe słońce jeśli tylko potrzebuję opuszczam je i nawet promyk słońca nie przejdzie polecam każdemu kto walczy ze słońcem bo też sceptyczny byłem nie pamiętam co to za materiał jest pokryty jakąś gumą chyba ale w największe słońce zero prześwitu światła.

    Co do ocieplenia będzie robione starannie bo będzie podobnie jak u Ciebie budowane tymi rękoma na ściany 20cm grafitu w podłogę myślałem o 20 też architekt stwierdził że 15 wystarczy bo ten na podłogę ma i tak nieco lepsze U no i do tego góra 30 wełny albo granulat jeszcze się pomyśli jak przyjdzie na to czas.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam.
    Jest ktoś może z kujawsko-pomorskiego kto wybudował z 7 -siódemkę?

    Coraz bardziej mi się ten projekt podoba

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie Wybór projektu małego domu Z7 - 82m2

    Dzień dobry,

    Od dłuższego czasu, zastanawialiśmy się z żoną nad budową domu, niedawno podjęliśmy ostateczną decyzję. Domek powinien mieć 3 pokoje + salon (docelowo rodzina 2+2), być tani w budowie i użytkowaniu (co za tym idzie, nie duży). Wybór padł wstępnie na popularny projekt Z7, jesteśmy jeszcze przed oglądaniem zrealizowanego wg. tego projektu domu, jednak zawsze warto zasięgnąć opinii osób które już zbudowały.
    https://z500.pl/projekt/7/Z7,maly-do...ne-ogolne.html
    Nie widzę nic do zmiany w układzie pomieszczeń (poza powiększeniem spiżarki, ale nie bardzo jest jak powiększyć), czy mielibyście jakieś uwagi? Czy powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze inne projekty?
    Budowa w okolicach Rzeszowa, chcieli byśmy się zmieścić w kwocie 200tyś zł, może bez pełnego wyposażenia, ale tak by móc zamieszkać.

    /Jeśli to nieodpowiedni dział, proszę o przeniesienie/

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widzisz, że na rysunku kanapa jest malutka? W rzeczywistości zajmie o wiele więcej miejsca.
    To oszustwo biura, aby projekt wydawał się większy niż w rzeczywistości.
    Jak nie masz kasy to nie buduj kominka.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony