dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie jakie trendy za 5, 10 lat?

    przy okazji, na boku swobodnych rozmów wnętrzach zastanawiam się, ajkei trendy będą na czasie za 5, 10 lat?
    Nie chodzi mi o to, co z obecnych się obroni, czy będzie ponadzczasowe
    ale co wówczas zapanuje?
    Czy w niebyt odejdą modne teraz szarości, białe kuchnie, czarny gres i kryształki tak, jak kiedyś modne wenge, halogeny czy półki z gipskartonu?
    W jakim kierunku będą ewoluować trendy wnętrzarskie?
    A może dla większości obecnie urządzających będzie to własnie czas na zmiany designu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jest mi obojętne, co zapanuje za 5-10 lat. Bieli i szarości z mieszkania nie usunę, pozostaną też elementy kolorystyczne. To, co mam, nie jest wynikiem podążania za trendami, ale za własnym dobrodomosamopoczuciem Jeśli zachce mi się fioletowych, zielonych czy czerwonych ścian i drzwi wenge, zanim wcielę to w życie, zasięgnę opinii specjalisty - bo to na pewno będzie miało związek z moją psyche

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko bardzo szybko mija
    niesmiertelna pozostaje biel i czern (rowniez mieszanki tych kolorow,czyli szarosci)
    ja juz nie chce wiecej gonic za dobrym samopoczuciem
    zawsze sie bardzo realizowalam wnetrzarsko,tzn w krotkich okresach mialam napady na zmiany(ekstremalne!nie tam,ze dodatki zmienic tylko wszystko do gory nogami) i nie patrzac na nic wyrzucalam,zmienialam,malowalam,kupowalam itd...
    finansowo na tych swoich zmianach wyszlam ogolnie mowiac kiepsko,a i tak patrzac wstecz zawsze w miedzy czasie wracalam do w/w niesmiertelnikow...
    pozostaje juz przy tym,majac w glebokim powazaniu wszelkie przyszle trendy

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    trendy trendami a ja myslę że najważniejsza jest funkcjonalność i praktyczność , wiecznie brakuje nam czasu wiec jak widać wszem i wobec urządzamy nasze wnetrza tak aby nam było wygodnie,tak zeby sie za duzo nie narobić przy sprzatniu ,czego efektem jest odchodzenie (tak mi się wydaje )od wszelakich kurzołapaczy, meble musza być mega wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości itp,itd a to jaki kolor będzie na czasie ,jest bardzo względne bo mimo tego że teraz królują szarości dla wielu z nas to dla innych sa one mega bleeee

    moje odczucie jest takie że naturalne kolory zawsze będą ok. i nasze kochane szarości zostaną na zawsze ,do tego trochę drewna i gdzie niegdzie lazur lub lawenada tu zależy co tam komu w duszy gra

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WERI Zobacz post
    tak aby nam było wygodnie,tak zeby sie za duzo nie narobić przy sprzatniu
    oooo popieram.....
    i to bedzie obowiazujace trendy przez nastepne sto lat

  6. #6

    Domyślnie

    ..dla mnie to raczej pytanie jak szybko nam samym znudzi się to co teraz sobie w domu zamontujemy a, że każdy robi to co lubi i co mu się podoba jest szansa, że i za 5, 10 lat nadal będziemy z tego zadowoleni przynajmniej ja w to wierzę !!!!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    ja proponuje po zrobieniu wnętrz nie kupować żadnych gazet wnetrzarskich, nie czytać forum, nie chodzić do znajomych którzy sa po remoncie itp.itd....
    to nasze wnętrze napewno dla nas zawsze będzie pikne

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    WERI zgadzam się z Tobą w 100%. Ale się uśmiałam jak to przeczytałam. Dopóki nie zaświtała mi myśl o domu to nie czytałam forum i pism wnętrzarskich - w swoim mieszkaniu czułam się wyśmienicie. Teraz nadal się w nim dobrze czuję ale widzę te piękne wnętrza i .... Ale przupuszczam, że pomimo tych przepięknych inspiracji będę starała się urządzić dom funkcjonalny, tak żeby naprawdę ograniczyć czas poświęcany na sprzątanie (teraz też tak mam i to się naprawdę sprawdza). Co do kolorów to najprawdopodobniej też zdecyduję się na dość uniwersalne i ponadczasowe (biel, szarość, drewno, beże)

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też twierdzę, że dom należy urządzać wg własnego uznania, nie kierując się zbytnio tzw. trendami. Jeżeli czujemy się dobrze w ascetycznych szarościach to nasza sprawa a jeśli wolimy różowe ściany w zielone grochy to też nikomu nic do tego (tylko lepiej nie chwalić się tym na FM Moje koleżanki patrzą na mnie jak na dziwadło kiedy mówię, że u mnie będą tylko białe i kremowe ściany (przecież teraz tyle pięknych kolorów!), a "fachowcy", którzy gipsowali płyty kg na sufitach poddasza pukali się w głowę, kiedy odmówiłam gładzi na moich tynkach cw - "przecież teraz wszyscy mają gładzie a takie chropowate ściany są brzydkie!" Ładne to co się komu podoba
    basia228

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar WERI
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    pomorzanka na śląsku
    Posty
    568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    ja swoje mieszkanko urzadzałam 8 lat temu (bosz.. to aż tyle lat?..) i teraz wydaje mi sie ono dośc passe , ale juz wtedy w dużym pokoju dałam sobie panele ala surowe dechy, mega jasne, wygladaja jak surowe drewno, większości znajomym sie nie podobało i pytali czy te dechy tak zostawimy bez malowania
    a teraz surowe dechy i podone imitacje dechowe są dość mocno obecne tu i tam

    a teraz tak na powaznie największy problem jest w tym ze jak sie ktoś juz raz uzależni od forum FM i obsesji wnetrzarskiej .........to juz ma tak na zawsze

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał WERI Zobacz post
    urządzamy nasze wnetrza tak aby nam było wygodnie,tak zeby sie za duzo nie narobić przy sprzatniu ,
    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    oooo popieram.....
    i to bedzie obowiazujace trendy przez nastepne sto lat
    O to jest zdecydowanie najbardziej aktualna sprawa w aranżacji. W naszym domu / mieszkaniu to my mamy się dobrze czuć i nam ma być wygodnie. Pogoń za trendami za wszelką cenę, chyba nie do końca jest w moim stylu.

    Choć z drugiej strony jak patrzę na mieszkanie moich dziadków (miłośników boazerii, w której mają dosłownie wszystko) to przechodzą mnie ciarki. Jedyny plus - mieszkanie nie było malowane ze 25 lat bo nie ma ani jednej ściany którą można by pomalować.
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 17-10-2010 o 21:56

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majkot

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    191

    Domyślnie

    A ja stawiam na meble drewniane.W moim domu nie będzie żadnego mdf.Meble drewniane nawet jak się starzeją to z klasą,czego nie można powiedzieć o okleinach.Dobrej jakości meble będą trendy nawet za 100 lat.

  13. #13

    Domyślnie

    no tak
    tylko z godnoscia to sie starzeje surowe drewno...a teraz wszedzie lakier,lakier,lakier....

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jakie surowe???
    Mój stuletni fotel był lakierowany, ma nawet intarsję na boku a starzeje się bardzo godnie.

    A tak serio - 5 lat to nie dużo. Myślę, że będziemy nadal gonić własny ogon. Bo przecież wszystko, co jest teraz modne, już było w takiej czy innej formie. Może będzie okres, gdzie będzie brąz a nie szary, może kolory.. trudno przewidzieć. W gruncie rzeczy jeżeli nie wejdzie w życie jakieś epokowe odkrycie, typu materiał zmieniający kolor pod wpływem myśli czy meble dostosowujące się kształtem do aktualnej potrzeby człowieka (chcę leżeć - i z fotela robi się sofa ), to będziemy mieć ciągle to samo, raz okrągłe a raz kanciaste, raz szare a raz zielone ale to samo. Z zastrzeżeniem, że materiały będą coraz bardziej badziewiaste a coraz więcej będzie kosztował tzw design. Bo na czymś trzeba zarabiać.

    A ogólnie zawsze modne będzie to, co jest w sklepach. Bo to widzimy i znamy a lubimy to, co znamy. W sklepie jest to co się sprzeda, sprzeda sie to co jest modne, modne jest to co stoi na wystawie i opatrzy się ludziom
    no i to akurat to możemy kupić. Bardzo niewiele osób zadaje sobie trud wyszukiwania rzeczy "innych" a designerskie meble trzeba umieć wykorzystać, no i one koooosztuja.

    Aaa, a co do szarości, to bynajmniej nie jest ona ponadczasowa (jak tu ktoś pisał). Aczkolwiek nie przeczę, że jest modna, to jednak mam nadzieję, że ta moda nie potrwa długo, bo jest nudna. Już wolę szalone kolorowe lata 60 czy błyszczące 70 A najbardziej kocham 19 wiek, szlachetne materiały i piękne drewno na ścianach, pluszowe zasłony, półmrok i obramowane drewnem okna do siedzenia ....
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 18-10-2010 o 13:54

  15. #15

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 19:50

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdala Zobacz post
    Czy w niebyt odejdą modne teraz szarości, białe kuchnie, czarny gres i kryształki tak, jak kiedyś modne wenge, halogeny czy półki z gipskartonu?
    W jakim kierunku będą ewoluować trendy wnętrzarskie?
    Białe kuchnie nigdy nie wyjdą z mody, bo nie są modne. Są ponadczasowe. Podobnie czarny granit i wszystkie naturalne materiały, szczególnie kamień. Szarość pewnie zmieni odcień na modniejszy, ale nie oszukujmy się - ilość kolorów jest ograniczona. Czasami gwiazdą jest fiolet, czasami turkus, ale barwy podstawowe się nie zmieniają. Biel, czerń i ich miksy zawsze będą na topie.

    Co innego kryształki. Prawdziwy kryształowy żyrandol się obroni, ale modne teraz szkiełka (przeciwko którym nic nie mam) odejdą pewnie w niebyt.

    Przewidywanie teraz trendów, które wystąpią za 5 czy 10 lat to jak wróżenie z fusów. Gdyby ktoś to potrafi, byłby bardzo, bardzo bogatym człowiekiem i nie dzieliłby się swoją wiedzą na FM. Łatwiej powiedzieć, co nigdy nie przeminie. Moim zdaniem będą to, jak już wspomniałam naturalne materiały (szczególnie kamień i drewno) oraz wysoka jakość. To drugie dotyczy wszystkiego - tkanin, materiałów wykończeniowych etc. Gdyby stać mnie było na wyśniony fotel Barcelona, nie rozstałabym się z nim do końca życia. I nigdy nie miałabym poczucia, że przestał być modny.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darcy Zobacz post
    Białe kuchnie nigdy nie wyjdą z mody, bo nie są modne. Są ponadczasowe. .
    kolor OK, ale forma......
    Biały lakierowany na wysoki połysk mdf, białe zimne i kanciaste - teraz krzyk mody ale mam nadzieję, że szybko się opatrzy, bo taka forma jest nudna, jednostajna, laboratoryjna i mało praktyczna

  18. #18

    Domyślnie

    no lwasnie wysoki polysk jak siegnac pamiecia byl modny zawsze
    tzn nie wiem dokad kto pamiecia siega
    slynny kowalski,meble kalwaryjskie,moi rodzice tez mieli wysoki polysk w salonie,pamietam jak mama lakierowala meble kuchenne,za ktorymi stala jakis tydzien w kolejce
    wszystko wraca,bo nie da sie juz nowego wymyslic...
    a dlaczego EZS dwa razy juz powtorzylas,ze "masz nadzieje",ze cos tam szybko wyjdzie z mody czy sie opatrzy...
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 18-10-2010 o 15:19

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    kolor OK, ale forma......
    Biały lakierowany na wysoki połysk mdf, białe zimne i kanciaste - teraz krzyk mody ale mam nadzieję, że szybko się opatrzy, bo taka forma jest nudna, jednostajna, laboratoryjna i mało praktyczna
    Akurat proste białe fronty na wysoki połysk są modne od jakichś 40 czy 50 lat i nikt się nimi do tej pory nie znudził. A jeszcze jak nie mają uchwytów (bo to ich design najszybciej się starzeje), to już w ogóle ponadczasowość gwarantowana. Kiedyś widziałam amerykańską reklamę takiej zabudowy kuchennej z lat 70. Nothing has changed. Poza jakością zdjęcia.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuchnie z lakierowanego na wysoki połysk mdf po raz pierwszy wprowadzono w latach 60-tych, wiec to już raczej klasyka
    Do teraz modne są klasyki designu z lat 30-tych (bauhaus). A więc obroni się doskonałe wzornictwo i jakość, bez względu na wiek.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony