dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darcy Zobacz post
    Posługując się psychologicznymi porównaniami - pewnie szukasz swojego prawdziwego JA.
    moje ja jest bezustannie zduszane przez rodzine i gminne plany zgodpodarowania przestrzennego

  2. #42

    Domyślnie

    Ja zgaduję, że szybko wyjdą z mody:
    - płytki "pseudomarmury" - z tzw żyłką.
    - złota i miedziana armatura,
    - okna w kolorach jasno-drewnianych (winczestery, dęby bielone itd)
    - szare i antracytowe okna już wychodzą z mody więc o nich nie piszę.

    Zwłaszcza "złote krany" za 5 lat będą symbolem kiczu jak teraz nie-białe sedesy...

  3. #43

    Domyślnie

    Domy z poddaszem użytkowym były, są i będą w modzie tak samo jak parterówki z prostego powodu, każdemu podoba się co innego a i bywają nieprzyjazne warunki (małe działki) gdzie parterówka się nie zmieści więc z użytkowym poddaszem tylko wchodzi w rachubę.
    Mogę jeszcze dorzucić że w zapomnienie odchodzą kuchenki gazowe czy płyty gazowe, zastępują je płyty indukcyjne.

  4. #44

    Domyślnie

    11 lat później mogę stwierdzić, że szaleństwo minimalizmu postępuje. Loft, skandynawski i teraz jeszcze japandi, no mi jakoś te typy aranżacji nie podchodzą. W ogole warto się rozejrzeć po aktualnie żywych blogach wnętrzarskich (od siebie polecę bloga MDSMeble) i porównać je z jakimiś umarłymi przed laty, co stoją jeszcze na blogspocie i mają myślniki w nazwie. Kierunek ewolucji mi się nie podoba, już chyba wolę błyszczące kalwaryjskie meblościanki.
    Reklama na FM jest płatna

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ciekawe jak to się dzieje że przez jedne 10 lat ludzie robią elewacje żółto brązowe, a przez kolejne 10 lat robią szare.

    a co do wnętrz to oprócz kolorystyki która się zmienia to zawsze na czasie będą dobre materialy - drewno, metal, kamień.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam czasopisma wnętrzarskie archiwalne - sprzed 10 lat.
    Praktycznie nie widać dużego upływu czasu po wnętrzach (tych wysokiej jakości, luksusowych, a nie urządzanych amatorsko). Dużo większy przeskok jest lata 90-te (oczojebne kolory) - lata 2010+

    To jest wnętrze sprzed 10 lat


    A to 1991 rok:


    Najmniej starzeją się oczywiście wnętrza klasyczne i historyzujące.
    Nowoczesność starzeje się szybko.

    Kolorowa skóra na kanapach, szklane stoły i chromowane krzesła.

    Płytki w salonie tu już nic szokującego, ale tu już trącą myszką (format, układ w karo, dobór fugi):
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-04-2021 o 18:48

  7. #47

    Domyślnie

    Według mnie od jakiegoś czasu wracają do łask styl vintage i dawne elementy wystroju. Wydaje mi się, że to się prędko nie zmieni, no po prostu pewne elementy są ponadczasowe Ja ze swojej strony polecam najlepiej z ciemnego i ciężkiego drewna.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-04-2021 o 08:42

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Nietypowe, indywidualnie zaprojektowane wyposażenie wnętrz, czy łazienek niemal się nie starzeje.
    Wbrew pozorom, w odróżnieniu od wnętrz minimalistycznych starzeją się bardziej wnętrza typu "retro".
    Oczywiście nie te urządzone antykami, ale imitacjami i luźnymi nawiązaniami. Bardzo wolno starzeją się wnętrza
    luksusowe.
    Nowinki materiałowe, technologiczne i awangardowe projekty uznanych architektów, trafiają do wąskiego grona odbiorców, ale za to opiniotwórczych.
    Zanim trafią pod strzechy Kowalskiego, z reguły mija dekada. Wielu projektantów próbuje uzyskać efekt końcowy podobny do tych uznanych przez światowe sławy architektury. Za nimi podążają producenci wyposażenia, dostosowując swój asortyment do światowych trendów. W ślad za tym idzie konkurowanie i dostarczanie klientom produktów masowych, podobnych do tych modnych, ale dostępnych za ułamek wartości pierwowzoru.
    Wnętrza urządzone z aktualną modą "marketową", wspomaganą przez celebrytów niestety szybko podlegają dewaluacji.
    Ale wnętrza zaprojektowane w sposób przemyślany, wyposażone w produkty wysokiej jakości, nie wychodzą z mody, a podkreślają styl czasów w jakich zostały zaprojektowane i zrealizowane.
    Proste przykłady:
    Stal kuta versus cienka blacha malowana proszkowo.
    Płyty z prawdziwego betonu architektonicznego, a imitacja betonu z gipsu lub tynku.
    Blacha COR-TEN imitowana farbami, HPL, czy innymi sztucznymi materiałami.
    Te pierwsze będą zawsze podkreślały wysoką jakość i prestiż, te drugie szybko stają się kiczowate czy zwyczajnie niemodne .
    Warto przy urządzaniu wnętrz wybierać także produkty o nietypowej formie. Te zawsze będą uwypuklać niepowtarzalność i unikalność.
    Na przykładzie np umywalek z odpływem liniowym, które są bardzo trudne w produkcji i wytwarzane ręcznie. Takich umywalek nie da się produkować maszynowo, wielkoseryjnie, dlatego nie znajdą się w propozycjach marketów budowlanych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1559.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	455478
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1562.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	455479
    Wyposażenie ze zdjęć powyżej wyprodukowane na indywidualne zamówienie.
    Czy widać, że już ma dekadę ? Zupełnie nie!
    Dlatego właśnie jeżeli nie chcemy przeprowadzać remontów co kilka lat, aby wnętrza wyglądały świeżo dobrze jest wyposażenie potraktować jak dobrą inwestycję i wyposażyć w produkty wysokiej jakości, projektowane indywidualnie.
    Warto sprawdzić:
    https://luxum.pl/
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony