dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kuchnie z lakierowanego na wysoki połysk mdf po raz pierwszy wprowadzono w latach 60-tych, wiec to już raczej klasyka
    Do teraz modne są klasyki designu z lat 30-tych (bauhaus). A więc obroni się doskonałe wzornictwo i jakość, bez względu na wiek.
    Pierwszy na swiecie takie fronty bezuchwytowe wprowadzil Siematic w 1960 r. Co pewien czas wraca moda na taki design. I tak jest teraz. Biale kuchnie sa ponadczasowe, tak jak ponadczasowa jest biel. Reszta kolorow nie liczy sie. Moda na dany kolor jest wypadkowa komercji, zapotrzebowania i kasy jaka daja producenci desingerom na wymyslanie coraz to nowych przedmiotow, ksztaltow, kolorow itp. Licza sie tylko pieniadze, tak w modzie ubraniowej.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    wszystko wraca,bo nie da sie juz nowego wymyslic...
    a dlaczego EZS dwa razy juz powtorzylas,ze "masz nadzieje",ze cos tam szybko wyjdzie z mody czy sie opatrzy...
    bo ja jestem do bólu zachowawcza . I mieszczańska po czubki włosów.
    A sterylna biel kojarzy mi się ze szpitalem a szczególnie z ... prosektorium

  3. #23

    Domyślnie

    Biel sama w sobie może jest nudna i jednostajna jak piszesz ale jest doskonałym tłem, pasują do niej wszystkie kolory, świetnie rozjaśnia i może w tym tkwi jej moc i ponadczasowość. I zapewniam Cię - lakierowana biel jest wyjątkowo praktyczna - jeden ruch mikrofibrą i lśni na nowo.
    basia228

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Biały lakierowany na wysoki połysk mdf, białe zimne i kanciaste - teraz krzyk mody ale mam nadzieję, że szybko się opatrzy, bo taka forma jest nudna, jednostajna, laboratoryjna i mało praktyczna
    Idę porąbać swoją kuchnie siekierą ... zaraz, zaraz ... ? Gdzie ja mam siekierkę ... a, w garażu, ale tam kładę szare płytki ... kurde to wejść też nie bardzo mogę ...
    To co ja biedny mam począć ... a wiem, zrobię sobie wiwisekcję w prosektorium. Jak jutro się nie zaloguję na FM, to znaczy, że mi się udało.

    /żartuję/

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Majki - musiałbyś wymienić ten bambusowy blat na stal lub kamień

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Majki - musiałbyś wymienić ten bambusowy blat na stal lub kamień
    Dobra, ja zawsze mówię, że wole jak jest trudno
    Jest jeszcze wczesna pora, idę zrywać panele metalowe z ogrodzenia i przybijam do blatu. No kurde takiej kuchni to już nikt tu mieć nie będzie

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Będziesz mógł potem całego świniaka rozbierać w swojej białej kuchni i sanepid się nie przyczepi!

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Ba ! Bo będę miał sterylnie i czysto
    Ale świniak już prawie był Żona robiła konfitury z czarnej porzeczki ... Maaaaaasssssssaaaaaaakrrrrrraaaaaaaaaa !!!!
    No, ale jednak z 7 warstw lakieru zmywa się wszystko, więc i świniak mi teraz nie straszny

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    majki, zrób sekcję kurczaka
    co ja pocznę, ze mam zawodowe zboczenia

    a poza tym podobno kolory wybiera się zaleznie od temperamentu. Pewnie starasz się swój stłumić tymi szarościami / bielami

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    majki, zrób sekcję kurczaka
    co ja pocznę, ze mam zawodowe zboczenia

    a poza tym podobno kolory wybiera się zaleznie od temperamentu. Pewnie starasz się swój stłumić tymi szarościami / bielami
    Daj spokój, jak kiedyś byłem na rybach z wujkiem, to jak haczyk wyszedł przez oko rybie, to mnie wszystko odeszło ...
    Z kolorami, to pewno coś w tym jest. Muszę sporo tłumić, bo cały dom biały

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  11. #31

    Domyślnie

    ja raz tlumie,raz wybucham,potem tlumie i tak w kolko
    mam nadzieje,ze juz stlumie wszystkie swoje zadze raz na zawsze i przestane zmieniac te kolory,bo juz finansowo nie wyrabiam

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie

    Ja juz swoje JA odnalazłam , cudownie czuję się w moich szarych wnętrzach i za nic nie potarfię sobie wyobrazić, że kiedyś miałabym chcieć inne, czas pokaże

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    A sterylna biel kojarzy mi się ze szpitalem a szczególnie z ... prosektorium
    Nigdy nie widzialam bialego szpitala ani prosektorium Ale nie przecze, ze takie istnieja

    Jezeli wybieram jakis mebel, sprzet, przedmiot, to stawiam na ten, ktory jest w swej formie NAJPROSTSZY. Prostota jest ponadczasowa. Wszytkie charakterystyczne, o fikusnym ksztalcie czy kolorze przedmioty sie nudza albo wychodza z mody. Tak jak juz pisalyscie - biel i czern nigdy nie wyjda z mody. Meble najlepiej wybierac bez zadnych zdobien, lampy najprostsze. Jezeli tapeta jest wzorzysta - zawsze sie opatrzy, wiec lepiej malowac sciany na jednolity neutralny kolor.

    Najlepiej wybrac rzecz najprostsza oraz najlatwiejsza w utrzymaniu/sprzataniu - wtedy satysfakcja gwarantowana
    Ostatnio edytowane przez rania ; 19-10-2010 o 22:23

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    No tak, tak...
    bardziej miałam na mysli nie to, co się obroni, ale pofantazjowanie nt mody
    Np. odchodzą do lamusa wzorzyste tapety w kwiaty, motywy ludowe też były na chwilę
    ciekawi mnie po prostu, w którym kierunku pójdą zdobienia, kolorystyka..
    nie tak dawno b. modne były czerwienie, pomarańcze - dziś rzadko je widać we wnętrzach
    wiem, że to wróżenie z fusów, ale jakze przyjemne

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no toż pisałam. Albo będzie jakaś rewolucja techniczna, która da zupełnie nowe możliwości, albo ciągle to samo z tym, że z modyfikacjami co rok - 2 lata. Przewiduję powrót do kolorów, ludzie będą musieli odreagować te ascetyczne wnętrza A jakby tak światlem malować? Wszystko przezroczyste mniej lub bardziej, szklane, plastikowe i tylko kolorowe światła??? z wnętrza mebli na przykład? Stolik, który pulsuje "życiem" i np jak postawisz gorącą szkalnę, to czerwienieje. Jak szaleć to szalec.

    Wiem za to, czego nie będzie. Nie bedzie masowej mody na porządne meble.Porządne czyli drewniane, obite grubym mięsistym materialem.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    Nigdy nie widzialam bialego szpitala ani prosektorium Ale nie przecze, ze takie istnieja

    Jezeli wybieram jakis mebel, sprzet, przedmiot, to stawiam na ten, ktory jest w swej formie NAJPROSTSZY. Prostota jest ponadczasowa. Wszytkie charakterystyczne, o fikusnym ksztalcie czy kolorze przedmioty sie nudza albo wychodza z mody. Tak jak juz pisalyscie - biel i czern nigdy nie wyjda z mody. Meble najlepiej wybierac bez zadnych zdobien, lampy najprostsze. Jezeli tapeta jest wzorzysta - zawsze sie opatrzy, wiec lepiej malowac sciany na jednolity neutralny kolor.
    Zgadzam się, ze biały i czarny zawsze będą dobrze wyglądały. A z tapetą można poszaleć, kilka godzin i można mieć inny wzór.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Przewiduję powrót do kolorów, ludzie będą musieli odreagować te ascetyczne wnętrza
    Eeee, jakie tam znów ascetyczne. Nie tak dawno temu tryumfy święcił styl glamour, którego echa nadal widać. Wzorzyste tapety, welury, kryształy, żaden minimalizm.

    We współczesnym wnętrzarstwie - jak w modzie - fajne jest to, że trendy trendami, ale tak naprawdę nic nas nie ogranicza w doborze stylu. Chcesz antyki? Proszę bardzo! Minimalizm? Zawsze na czasie. Surowa skandynawska biel? Czemu nie. Brytyjski eklektyzm? Super!

    Moda to dodatki, kolory, tkaniny, tapety. Tutaj najwięcej się dzieje. Trendy wnętrzarskie często naśladują te z wybiegów (szarości!), dlatego tak trudno je przewidzieć. To nie XVIII wiek, trendy nie trwają dekadami, zmieniają się z sezonu na sezon. Gonienie za tym króliczkiem jest - moim zdaniem - z góry skazane na porażkę. Dlatego z panujących kilka miesięcy mód wybierałabym pojedyncze elementy, czyli coś, co łatwo przestawić, usunąć, zmienić. Żyrandol w imitacji kryształu zawsze można wymienić na nowy, nietrudno też zmienić dekorację okien, dywan czy lampy. Gorzej z kuchnią czy łazienką, dlatego w tych dwóch pomieszczeniach jestem impregnowana na designerskie nowinki. Kwadratowy sedes jest teraz hipermodny, ale czy będzie taki nadal za 5 lat?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    bo ja jestem do bólu zachowawcza . I mieszczańska po czubki włosów.
    A sterylna biel kojarzy mi się ze szpitalem a szczególnie z ... prosektorium
    nie wiem jakw łodzi ,ale w Warszawskim prosektorium są zielone płytki przynajmniej byly tam ok 6 latemu
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26 Zobacz post
    nie wiem jakw łodzi ,ale w Warszawskim prosektorium są zielone płytki przynajmniej byly tam ok 6 latemu
    zależy w którym, przypuszczam, że również w Warszawie jest więcej, niż jedno
    w naszym przyszpitalnym są białe kafle, szafki i stoły też jakieś jasne, kamienne bodaj, przyznam, że nie przyglądałam sie im - zwykle jak tam bywałam były zajete
    w innych szpitalach moze być różnie, nie przeczę

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony