dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Allenin

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie jaka wiertarka do domu?

    Witam.

    Mam dylemat, jaką wiertarkę udarową kupić. Potrzebna mi jest do okazjonalnych przeróbek/mini-remontów w domu (wielka płyta, beton) + czasem jakiś otworek w ścianie wywiercić itp. Zależy mi na jakości i niepsujości. Wpadły mi w oko te dwa modele:
    Bosch GSB 1600 RE
    http://allegro.pl/wiertarka-udarowa-...253976241.html
    i Makita 1640k
    http://allegro.pl/wiertarka-makita-h...254480347.html
    Za Makitą przemawia cena, za Boschem marka (chyba, tj. dla mnie, jako amatora ). Co radzicie? Warto dorzucać stówkę więcej za Boscha? I jak sprawuje się ten boschowy uchwyt samozaciskowy w niebieskiej serii? Nie luzuje się sam?

  2. #2

    Domyślnie

    makita Ci wystarczy w zupełności

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    do wiercenia w wielkiej płycie zdecydowanie polecam młotowiertarkę do pracy amatorskiej wystarczy coś takiego http://allegro.pl/bosch-mlotowiertar...263955755.html
    twoje propozycje to wiertarki z udarem mechanicznym które słabo radzą sobie w betonie .moim zdaniem w wierceniu w betonie lepiej sobie da radę młotowiertarka za 200 zł bo też takie są niż wiertarka z udarem mechanicznym za 500 zł .

  4. #4

    Domyślnie

    ...tak zartobiliwe:ktos pisal,ze padl mu Bosch serii prof,wiec kupil za 30 pln.jakiegos szmelca,ku zdziwieniu swemu,weirtarka ta chodzi,ze az milo...ja bylem swiadkiem w Leroy Merlin,klient pod dzialem reklamacji,oddawal zakupiony przed kilkoma godzianmi tam sprzet,skarzyl sie,ze za 70 pln. to ta wiertarka powinna zakrecic chociaz raz,a ta w ogole nie odpalila...nie czytalem Waszych postow,ale...tak dla rozladowania stresu przedzakupowego napisalem....z zycia i forum wziete,ot co....

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Szukam wiertarki do domowych prac, prawdę mówiąc nie chcę jakiej mega wypasionej firmówki. Znalazłem coś takiego, sprzedawca mi odpowiedział że jest niezłe, czy ktoś może słyszał o tym wynalazku warto go kupić ?

    http://narzedziaceglewskipl.shoper.p...0W-ROSCHELL/70

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    kup sobie raczej taka

    http://allegro.pl/2-biegowa-wiertark...670271293.html

    mam taka w domu i jestem zadowolony, nic jej nie moge zarzucic. choc porownujac z makita ktorej czasem uzywam w pracy ten skil to dziecieca zabawka...

    tylko gdybys jednak ja kupil to uwazaj... ta "dziecieca zabawka" moze na pierwszym biegu bez problemu skrecic ci nadgarstek
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arekkadiusz

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja osobiście używam MAKITA HP1640 i jestem bardzo z niej zadowolony nie miałem z nią żadnych problemów przy pracy, a trochę już się nawierciłem. Zdecydowanie polecam ten model do domowych prac.

  8. #8

    Domyślnie

    Co za Boshem przemawia - marka? Bosh był dobry 10lat temu. Ostatnio zszedł na psy. Brachol miał od zarypania sprzętu stolarskiego, szlifierek itp Bosha. Wierzył w tę firmę. Ostatnio przejrzał na oczy, że za te same pieniądze ma sprzęt Makity i jak się przekonał Bosh nie umywa się do Makity.

    Polecam zdecydowanie Makitę. Sam już też tylko makitę kupuję (Hilti trochę za drogie).

  9. #9

    Domyślnie

    Odkopię temat.
    Szukam wiertarki do użytkowania w bloku z wielkiej płyty (wiercenie w betonie + czasem jakeiś małe prace w matelu i drewnie)
    Co wybrać w cenie do 500zł? Czy lepiej kupić wyżej proponowaną Makitę HP 1640K i do tego jakieś porządne wiertła do betonu? A może jakas młotowiertarka?
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez kallor ; 23-03-2013 o 16:56

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    c*ewaw

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    bosh robi już wszystko. polecam makitę.
    Reklama - Regulamin 2.4

  11. #11

    Domyślnie

    Do ścian betonowych zdecydowanie bardziej wydajne będą młoty udarowo-obrotowe. Polecamy GBH 2-28 F.

  12. #12

    Domyślnie

    ja kupiłem w castoramie jakiegoś noname za 70 zł - to było 5 lat temu. od tamtej pory przeżyła kilka remontów w wielkiej płycie i wykończenie aktualnego domu - czyli wiercenie + mieszanie zapraw. najlepszy zakup - tylko trzeba pamiętać, że wiertarka to nie wszystko - bez dobrych wiertel nic nie zrobisz- a one też kosztują

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja się kiedyś skusiłem na wiertarke z lidla 2kW za 2 stowki. Duża moc, udar, funkcja mlotowiertarki. Do amatorskiego użytku polecam.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak samo jak większość używam wiertarki makita i wystarcz to w zupełności

  15. #15

    Domyślnie

    słuchajcie, potrzebuje wiertarki do domu, takiej nie za miliony monet i najlepiej akumulatorową? Słyszałem, ze Ryobi robi dobry solidny sprzęt za rozsądne pieniądze? Możecie mi coś powiedzieć na temat tej marki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony