dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    potyr

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Narzędzia-Przecinarka do glazury

    Witam Wszystkich,
    Mam dylemat w zakupie przecinarki ręcznej do glazury.
    Potrzebowałbym ją do prac domowych, a czasem jakaś robota dodatkowa więc to nie będzie użytek tylko jednorazowy.
    Głównie będę kład glazurę a czasem gres. Caro, zrób ,prosto glazura 33x33 (cięcie po przekątnej)
    Rozejrzałem się i moje typy to:
    1. MGŁR 600 -Walmer http://www.walmer.com.pl/uslugi.html
    2. Dedra 1151(1152) http://specmajster.totu.pl/p10310016...luminiowa-1151
    3. Rubi Star 60N Plus (cena przekracza założenie) http://www.narzedzia.pl/STAR-60-N-PL...wariantow-6856
    4. Proline http://allegro.pl/proline-maszyna-ma...263056939.html
    Cena którą przeznaczyć chce to ok. 300zł wiem rubie przekracza więc zastanawiam sie czy warto dokłądać?
    Zależy mi na tym aby miał możliwość wymiany noża,rysika. na łożyskach dobry łamacz.
    Jak by była możliwość ciecia pod kątem 45 było by super
    Chyba że jest coś co może być równie dobre i godne polecanie więc proszę o propozycje?
    za góry dziękuję
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez potyr ; 18-10-2010 o 09:20

  2. #2

    Domyślnie

    cena + cięcie 45 to ręczna chyba odpada
    elektryczna Przecinarka do płytek TT180BM NORTON (praktiker)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    potyr

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    troszke źle to napisałem jesli chodzi o kat 45. Nie mialem na myśly frezowania tylko przymiar do kat 45

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ja proponuję MGŁ 600 http://www.walmer.com.pl/uslugi.html poniżej 300 zł,ma dwa płaskowniki(prowadnice),tanie kółka tnące,dobrze się na tym tnie nawet twarde płytki
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi465 Zobacz post
    Ja proponuję MGŁ 600 http://www.walmer.com.pl/uslugi.html poniżej 300 zł,ma dwa płaskowniki(prowadnice),tanie kółka tnące,dobrze się na tym tnie nawet twarde płytki

    Popieram mojego przedmówcę. Mam taką maszynkę i spisuje się rewelacyjnie. Doskonały kompromis między jakością a ceną
    UDA SIĘ? - MUSI SIĘ UDAĆ!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przyłączam się do peanów n/t przecinarek Walmera. Mam i póki co jestem zachwycony, zwłaszcza zadziwiająco czystą i niepokruszoną linią cięcia. Planowałem dokupienie przecinarki elektrycznej (cały dom do wypłytkowania, myślałem, że się przyda), ale po pierwszych przymiarkach widzę, że nie będzie potrzebna, zwłaszcza, że te tanie i tak szczerbią a na drogą szkoda mi kasy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    ... Planowałem dokupienie przecinarki elektrycznej (cały dom do wypłytkowania, myślałem, że się przyda), ale po pierwszych przymiarkach widzę, ... zwłaszcza, że te tanie i tak szczerbią a na drogą szkoda mi kasy...
    Ja niestety zainwestowałem w elektryczną Dedry. Jakieś 3 lata temu zapłaciłem niecałe 500zł. Za nic bym jej nie zamienił na ręczną. Tą maszynką można cuda zdziałać.
    Dzięki niej zrobiłem kuchnię "murowaną" z płytek, sporo podłóg no i co nie co w łazience.Ręczną bym tego nie zrobił a tym bardziej że większość kafli to bardzo twarda i nierówna glazura.
    Żadnych wyszczerbionych krawędzi po kątem 45st.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
    Ja niestety zainwestowałem w elektryczną Dedry. Jakieś 3 lata temu zapłaciłem niecałe 500zł..
    Jaki to model ?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roobertt Zobacz post
    Jaki to model ?
    Dedra DED7731:
    http://www.topmarket.pl/narzedzia-do..._content=37039

  10. #10

    Domyślnie

    polecanie dedry to polecanie tracenia pieniędzy. Widziałem ten szajs i naprawdę są lepsze maszyny. Dobra ręczna przecinarka w 90% bije elektryczne. Ale tu mowa o Sigmie czyli rzadkości. Robiłem i posiadam te polskie walmery i szajs to szajs.

  11. #11

    Domyślnie

    Jasne można kupić przecinarkę za kilka K zł, ale zazwyczaj jeśli ktoś podejmuje się samodzielnie układać płytki to zazwyczaj chodzi o oszczędność, a maszyna ma wytrzymać do wykończenia jednego domu. Także nie ma co od razu skreślać dedry czy innych tańszych marek...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    osobiście polecam sprzęt firmy Montolith - najlepszy !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    osobiście polecam sprzęt firmy Montolith - najlepszy !

    SIGMA podobno lepsza. Takie opinie.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzień dobry. Czy do cięcia gresu (grubość 8-10 mm) konieczna jest przecinarka elektryczna czy wystarczy porządna ręczna. Jakie polecacie?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Porządna ręczna z ostrym (świeżo wymienionym) kółkiem spokojnie wystarczy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #16

    Domyślnie

    posiadam sigmę i jest bardzo dobra i precyzyjna. Chwila przyzwyczajenia i nie chce się zwykłej przecinarki SIGMA 93CM ART 3D

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Gratuluje wszystkim co posiadaja Sigmy/Montolity/Rubi/etc.
    Mam mala lazienke do zrobienia ok 20m2 plytek, dodatkowo 20m2 gresu technicznego do kotlowni i pralni, znajdzie sie jeszcze 5-6m2 klinkru na schodach wejsciowych i moze balkonie ( ale niekoniecznie) Plytki ktore zamierzam polozyc to Pilch Fila, a gres techniczny to Sol i Pieprz z Nowej Gali. Jak mi ladnie pojdzie w kotlowni to jeszcze zrobie lazienke na pietrze. I to tyle. Biorac pod uwage rodzaj plytek, zakres prac mysle o zakupie sprzetu do ciecia. Czy Walmer MGZ 600/800 to wystarczajacy wybor ? Czy moze lepeij pojsc w elektryke Norton Calliper TT200E z dobra tarcza jak MD120C, budzet na sprzet do 500PLN, prosze doradzcie.
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Aha, wspominam o plytce Pilch Fila bo ma 'falowana' strukture, nie wiem jak po tym bedzie jezdzic kolko, a co za tym idzie jakos naciecia i lamania
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  19. #19

    Domyślnie

    Walmer MGŁR 800- dość sztywna, nieżle łamie, tylko strasznie ciężka
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin Zobacz post
    Walmer MGŁR 800- dość sztywna, nieżle łamie, tylko strasznie ciężka
    To jak dla mnie jest na plus, dzieki za opinie
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony