dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie Sens zakupu 'markowej' kosy

    W tym dziale jeszcze nie pisałem, więc witam

    Ostatnio padła mi Husqwarna 333R - serwis życzy sobie 1900pln za odbudowę silnika, rok temu Hitachi - serwis 800pln, gdzie nowa kosa kosztowała mnie 1200.
    Nachodzi mnie rozkmina - czy jest jakaś zaleta kupowania niby markowych narzędzi, skoro psują się tak samo ochoczo jak no-name'y?

    Teraz stoję przed wyborem - kupić coś brandowanego i wydać 2-3k, albo kupić najtańszy badziew z Chin x10 i zużywać jak bieliznę.
    Macie jakieś doświadczenia z nowożytnym i trwałym sprzętem do koszenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam polskiego demona, nie jest to demon koni mechanicznych ale działkę 760m2 jeszcze bez domu kosila całą. Silnik do niej kosztuje bagatela chyba 150zl

    Mam trzy lata, leje paliwo i śmiga do dziś.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Na razie skłaniam się właśnie ku zakupowi no-name'a i przedłużonej gwarancji doń - takich wynalazków kilka na zmianę, gdy poprzedni będzie w naprawie gwarancyjnej może da radę...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie powiedziane wcale że no name też Ci wyzionie ducha chyba że robisz to profesjonalnie cały sezon dzień w dzień. Do podkaszania raz na dwa tygodnie powinien sporo posłużyć i przede wszystkim lepiej wlac więcej oleju aniżeli mniej. Może puści coraz niebieskeigo dymka, ale będzie lepsze smarowanie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    Ja mam NAC już chyba z 7 lat nie do zajechania , kosił już pole brzuzek grubych na 4 cm , głównie trójząbem i pyka jak nówka dalej więc nie widzę sensu przepłacania a dałem chyba wtedy 260 zł .

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mam Stihla za 1500 zł i jakoś zepsuć się nie chce.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam Makite z silnikiem 4-suwowym subaru. Kupiłem chyba 6 lat temu. Mogę ja polecić. Nic się nie dzieje, po zimie odpala od pierwszego pociągnięcia. Nie trzeba się z nią szarpać, lekkie pociągnięcie wystarczy. Tą maszynę mogę polecić.
    Kuzyn też kupił i pierwsze kilka godzin przeleciał na kilku kroplach oleju (myślał, że jak nowa to pewnie zalana). Nic się nie stało, działa do dzisiaj.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Makitę 4-suwową mam do grubej trawy u rodziców - kilka razy do roku tam koszę - jej serwis jeszcze jest tani, ale pracuje może po 15 godzin rocznie, kupiona w 2018.

    NAC - moja pierwsza kosa, chodziła półtora roku - na gwarancji powiedzieli, że to moja niewłaściwa eksploatacja ją uszkodziła...

    Generalnie koszę u siebie na pofalowanym ogrodzie jakieś 2100m2, na oko 30 godzin pracy w sezonie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po zakupie działki miałem trawę po pas. Kupiłem jakiegoś NAC-a za 3 stówki i dał radę, miał potem zostać jako podkaszarka i do trudniej dostępnych miejsc. Ale w sumie były z nim ciągle problemy, a to nie odpalał jak był ciepły, a to nie chciał odpalić po zimie. Głowica i zakładanie żyłki - masakra. W końcu zdechł całkowicie, kupiłem najtańszego stihla z szerokim uchwytem. W mocy nie widzę różnicy, stihl lżejszy o połowę, cichszy, pali zawsze i wszędzie od strzała - jak na razie jest super.
    Więc ze sprzętem noname bywa różnie - jak trafisz to będzie chodził latami, a czasem to tylko kupa nerwów
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Posiadam kosę Forester, produkt sprzedawany przez Polską hurtownię, ale wiadomo skąd pochodzi. Ogólnie zła nie jest, daje sobie radę, ale co najlepsze w tym wszystkim, serwis jest w PL i serio w mgnieniu oka uwijają się z naprawą, dosłownie czas przesyłki + max 1 dzień na wymianę tego co poszło.
    Tego nie pomalujesz (:

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Mam polskiego demona, nie jest to demon koni mechanicznych ale działkę 760m2 jeszcze bez domu kosila całą. Silnik do niej kosztuje bagatela chyba 150zl

    Mam trzy lata, leje paliwo i śmiga do dziś.
    Też mam demona. Idzie jak szatan. Jak sję rozpadnie to następny też będzie demon.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony