dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 158
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3142
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie Święta - dekoracje we wnętrzach

    Święta zbliżają się dużymi krokami. Czas pomyśleć o udekorowaniu domu. Zachęcam do wklejania pomysłów, inspiracji albo pochwalenia się zeszłorocznymi dokonaniami.
    Nie ukrywam też że zależy mi bardzo na informacji gdzie nabywaliście ozdoby.

    Idę odszukać moich inspiracji to się nimi tutaj podzielę








    source: zdjęcia joanny henderson znalezione na blogu babeczki















    Ostatnio edytowane przez efilo ; 10-01-2011 o 14:29

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Piękne
    Ja swoje ubiegłoroczne dodatki - debiut choinkowy w moim M - kupiłam w Almi Decor. W tym roku przymierzałam się do zakupów w Nexcie i Pottery Barn, ale nie wyszły, bo nie wysyłają poza swoje granice

    Makaronowe ludki z kiermaszu:


    A to już AD:











  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Piękne
    Ja swoje ubiegłoroczne dodatki - debiut choinkowy w moim M - kupiłam w Almi Decor. W tym roku przymierzałam się do zakupów w Nexcie i Pottery Barn, ale nie wyszły, bo nie wysyłają poza swoje granice

    Makaronowe ludki z kiermaszu:

    Ooo a ja umiem takie zrobić. To znaczy nie dokładnie takie same, ale bardzo podobne. Tylko klej przy składaniu ich strasznie niefajnie pachnie. I później strasznie dużo makaronu zostaje.

    Ale klimacik się zrobił cuudny. Choć tak w ogóle to październik dopiero...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    koniec października oznacza że za półtora miesiąca mikołaj ja jestem z tych osób które wolą wcześniej przystroić domek. jak się to robi późno to ledwo się rozwiesi a już to właściwie jest przeterminowane.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    przy okazji link do albumu na deccorii - mam nadzieje że wolno
    http://deccoria.pl/galeria,id,23981

  6. #6

    Domyślnie

    ktos juz to pisal jak zrobic mega kule ze sznurka - moczy sie go w kleju i owija jak badz balonik posmarowany lekko oliwka, jak wszystko wyschnie przebija sie balonik i zostaja takie azurowe kule do powieszenia albo polozenia na blat, mozna je sprejnac na zloto lub srebrno

    O ZNALAZLAM PRZEPIS:
    1.Pompujemy balonik najlepiej taki kulisty nie jajowaty
    2.Smarujemy balonik oliwką dla dzieci
    3.Do słoika wlewamy klej Wikol i wrzucamy szpulkę nici
    4.Owijamy balonik nitką, gęsto, w różnych kierunkach
    6.Jak wyschnie nitka przebijamy balonik i wyciągamy go przez jakaś
    dziurke (oczko)
    I gotowe, w zeszłym roku zużyłam dwa słoiki kleju i chyba z 4 szpulki
    nici, z rozpędu nawet lampę zrobiłam ze sznurka


    no i bardzo podoba mi sie dom przystrojony suszonymi plastrami cytrusow - swietnie wyglada i zabojczo pachnie, podobno fajnie sie toto suszy w suszarce do grzybow
    Ostatnio edytowane przez ALUTKA W ; 21-10-2010 o 12:13

  7. #7

    Domyślnie

    ooooo, ja chcę już święta

    w ubiegłym roku miałam dryf na biało-czerwono-filcowo-skandynawsko i na dodatek w kratkę

    wieniec nad stół sobie sama zmajstrowałam z ozdób zakupionych:





    i drugi:



    choinka - głównie ozdoby szyte przeze mnie lub zakupione rękodzieło:







    renifery psychodeliczne uszyte na wzór podrzucony od jednej z forumek:




    dużo ozdób przytargałam z Jyska, bo fajne mieli:





    i jakieś tam pomniejsze drobnostki, dzięki którym zwykła lampka zamienia się w świąteczną:



    poszewki z Home&You:



    ogólnie było bardzo ciepło i dzieckowi mojemu się bardzo podobało

    a w sypialni tylko kilka akcentów na biało:








    i w tym roku chyba będzie w ten deseń, na biało.

    no i masz, już myślę od dziś o Świętach... odbiło mi

    zeszłoroczne inspiracje czerwono-biało-skandynawskie wrzucę tu w późniejszym terminie
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    przy okazji link do albumu na deccorii
    http://deccoria.pl/galeria,id,23981
    no dżizas, a już była przekonana, że u mnie w tym roku będzie na biało a tu masz Ci los, znowu renifery do mnie mrugają a kysz!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALUTKA W Zobacz post
    ktos juz to pisal jak zrobic mega kule ze sznurka - moczy sie go w kleju i owija jak badz balonik posmarowany lekko oliwka, jak wszystko wyschnie przebija sie balonik i zostaja takie azurowe kule do powieszenia albo polozenia na blat, mozna je sprejnac na zloto lub srebrno

    O ZNALAZLAM PRZEPIS:
    1.Pompujemy balonik najlepiej taki kulisty nie jajowaty
    2.Smarujemy balonik oliwką dla dzieci
    3.Do słoika wlewamy klej Wikol i wrzucamy szpulkę nici
    4.Owijamy balonik nitką, gęsto, w różnych kierunkach
    6.Jak wyschnie nitka przebijamy balonik i wyciągamy go przez jakaś
    dziurke (oczko)
    I gotowe, w zeszłym roku zużyłam dwa słoiki kleju i chyba z 4 szpulki
    nici, z rozpędu nawet lampę zrobiłam ze sznurka


    no i bardzo podoba mi sie dom przystrojony suszonymi plastrami cytrusow - swietnie wyglada i zabojczo pachnie, podobno fajnie sie toto suszy w suszarce do grzybow
    ALUTKA W a masz może jakąś fotkę takiego cuda? Bo to naprawdę fajnie powinno wyglądać.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    monah
    pamiętam zeszłe święta u Ciebie. ależ Ci zazdrościłam. w tym roku wreszcie będę mogła poszaleć u siebie

    napisz mi jeszcze do czego przywieszałaś wieńce i te serduszkowe świeczniki?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    monah
    pamiętam zeszłe święta u Ciebie. ależ Ci zazdrościłam. w tym roku wreszcie będę mogła poszaleć u siebie
    napisz mi jeszcze do czego przywieszałaś wieńce i te serduszkowe świeczniki?
    w tym roku z pewnością wszytskich zakasujesz
    wieniec nad stołem do... drutów... które NADAL czekają na lampy więc i w tym roku będę miała do czego przywiązać
    serduszka na małych gwoździkach. w tym roku będzie ciężej, bo na tej ścianie cegła już leży. coś się wymyśli.

    mam nadzieję,że w tym roku Gwiazdor (dla reszty świata Święty Mikołaj) nie zmasakruje mi świeżo wymalowanych ścian w wiatrołapie zbyt pękatym workiem, jak to w ubiegłym się stało oraz, że tym razem nie pękną mu spodnie i nie wyjdzie spod nich poduszka
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  12. #12

    Domyślnie

    Monah,

    bajkowe aranżacje.....

    Czy to fenomenalne lustro to Ikea?

  13. #13

    Domyślnie

    dzięki Anju w sumie trochę byłoby mi szkoda ich nie wykorzystać w tym roku...
    tak, lustro to Levanger z Ikea, to największe. polecam, choć o jego wieszaniu wolałabym zapomnieć jak najszybciej...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  14. #14

    Domyślnie

    a tam, a tam, wieszał będzie mąż
    Jest absolutnie cudne.....


    Tylko czemu w katalogu internetowym Ikei pojawia się już tylko wersja złota, niepokoi mnie to....
    No chyba nie wycofali ze sprzedaży???

  15. #15

    Domyślnie

    oj, faktycznie tylko mosiądz się pokazuje. szkoda by było.

    ps. moje ma wymiar ok. 90x125 (rama), czyli nie to największe (bo jest jeszcze stojące).
    tylko my 2 lata temu kupowaliśmy je za 299 zł.

    ...no ale zbaczamy z tematu. sorry za OT, wracamy do Świąt.
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anjazzielonego Zobacz post
    a tam, a tam, wieszał będzie mąż
    Jest absolutnie cudne.....


    Tylko czemu w katalogu internetowym Ikei pojawia się już tylko wersja złota, niepokoi mnie to....
    No chyba nie wycofali ze sprzedaży???
    Niestety to srebrne wycofują. Byłam ostatnio w Ikei i na każdym wisiała karteczka "zmiana asortymentu". Trzeba się spieszyć. Dla posiadaczy karty Ikea Family o stówkę taniej.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  17. #17

    Domyślnie

    a tak wyglada efekt wczesniejszego przepisu z Domu Agi



  18. #18

    Domyślnie

    Michał&Magda,

    Nie ma, nie ma!!!
    Ani w Krakowie, ani w Katowicach!! Nie ma chyba nigdzie!!!

    Gdzie jeszcze je widziałaś?
    Wiem, że było taniej dla klubowiczów, mam tą kartę, ale gdzie jest dostępne lustro?
    Lokalizacja nie ma znaczenia.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Oj, Efilo, teraz i ja będę już rozmyślać o Bożym Narodzeniu Piękne inspiracje wkleiłyście z monah

    A tu jest przepis z obrazkami na makaronowe aniołki: http://malinagb.blox.pl/2007/10/Anio...a-choinke.html

    Kule ze sznurka spróbuję zrobić sama, może się uda?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zaczęłam internetowe wykopaliska bożonarodzeniowe Belle Maison:



    OT - zdradźcie, proszę, które zagraniczne sklepy wysyłają do Polski - chodzi mi o stylistykę Nexta, Pottery Barn itp.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-10-2010 o 13:53

Strona 1 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony