dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Tak sobie kiedyś wymyśliłam, że ściana do łazienki będzie z pustaków szklanych, a drzwi będą całe szklane.
    I tu rodzi się problem - WIELKA wilgoć w łazience, bo grawitacja nie zadziała jak należy.
    Jak to można rozwiązać????

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma rady - kratka (lub otwory o łącznej powierzchni przepisowo nie mniej jak 200 cm2) w drzwiach lub innej przegrodzie z mieszkania do łazienki, ewentualnie nawiewnik w ścianie zewnętrznej (jeśli jest piec w łazience to nie może być higrosterowany, tylko podciśnieniowy lub zwykły). Polecam raczej to pierwsze roziwązanie, bo nawiewa cieplejsze powietrze i nie przeziębisz się. Oczywiście zakładam wentylację grawitacyjną. Do tego zwykła kratka wyciągowa pod sufitem. Jak nie pomoże zwykła kratka, to kratka wyciągowa higrosterowana (otwiera się tym więcej, im większa wilgoć), ale nawiew zawsze musi być.
    Uwaga - kratka nie może być typu całkowicie się zamykającego, szczególnie jeśli masz piecyk gazowy w łazience.
    Kratki higrosterowane - zobacz http://www.aereco.com.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma rady - kratka (lub otwory o łącznej powierzchni przepisowo nie mniej jak 200 cm2) w drzwiach lub innej przegrodzie z mieszkania do łazienki, ewentualnie nawiewnik w ścianie zewnętrznej (jeśli jest piec w łazience to nie może być higrosterowany, tylko podciśnieniowy lub zwykły). Polecam raczej to pierwsze roziwązanie, bo nawiewa cieplejsze powietrze i nie przeziębisz się. Oczywiście zakładam wentylację grawitacyjną. Do tego zwykła kratka wyciągowa pod sufitem. Jak nie pomoże zwykła kratka, to kratka wyciągowa higrosterowana (otwiera się tym więcej, im większa wilgoć), ale nawiew zawsze musi być.
    Uwaga - kratka nie może być typu całkowicie się zamykającego, szczególnie jeśli masz piecyk gazowy w łazience.
    Kratki higrosterowane - zobacz http://www.aereco.com.pl

  4. #4

    Domyślnie

    sorry za ten dublet, coś się pochrzaniło...

  5. #5

    Domyślnie

    Pieca - brak!!! Na szczęscie!!! Wmontowałam już wiatraczek z opóźniaczem, włączany razem ze światłem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W szklanych drzwiach też ci mogą porobić dziurki.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    o ile dobrze rozumiem problemu z wywiewem nie ma. (?)
    Natomiast nawiew można zrobić z korytarza w podłodze - podobnie jak robi się to we "instytucjach" z drzwianmi antywłamaniowymi.
    A z drugiej strony drzwi (z tego co zrozumiałem to bezramowe) też nie muszą być szczelne - wszystko zależy od okuć.

  9. #9

    Domyślnie

    No póki co problemu nie ma bo nie ma ściany ino zasłonka (!).
    Drzwi bezramowe - tak.
    Co do mocowania to są 2 wersje - z futryną i bez. Sama nie wiem, które lepsze...

  10. #10

    Domyślnie

    bez futryny wyglądają efektowniej ale mają droższe okucia
    ale co do wentylacji - może jako nawiew wykorzystać kratkę okienną lub rozszczelnione okno
    nawiew jak pisałem wcześniejmożna zrobić też zrobić wpuszczając w posadzkę z obu stron kanał wentylacyjny podobnie jak przy kominkach - taki pomysł mi się nasunął

  11. #11

    Domyślnie

    Muszę te informacje poddać analizie mojej "technicznej" połowie. Ja jestem od wizji "artystycznych"

  12. #12

    Domyślnie

    Zgoda, zamiast kratek/dziurek nawiewnych mogą też być szpary wokół/nad/pod/koło drzwi. Ale nawiew musi być, zeby wywiew działał.
    Udanych konsultacji technicznych życzę.

  13. #13

    Domyślnie

    w tym samym temacie - inny problem :
    łazienka na poddaszu, ścianki działowe z płyty g-k, nad poddaszem użytkowym znajduje się tzw.stryszek - poddasze nieużytkowe o pow.ok.32 mkw, łazienka posiada okno dachowe. Moje pytanie brzmi: czy można zamontować w suficie regulowaną kratkę wentylacyjną ( w ten sposób para będzie wychodzić z łazienki na stryszek i dalej otworami w kalenicy i ścianach szczytowych na zewnątrz ) i nic więcej ? Czy taka wentylacja wystarczy ?
    DJ

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Danajot: Mam tak samo umieszczoną łazienkę jak Ty, różnica tylko taka, że okno w ścianie szczytowej - fachowiec od instalacji stwierdził, że musi być wentylator, bo grawitacyjnie "nie pociągnie".

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2002-07-24 13:22 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dnia 2002-07-24 13:23 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony