dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Macio1986

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    8

    Domyślnie Dom z podkładów kolejowych

    Witam, nie znalazłem dotad informacji o budowie domu ze starych podkładów kolejowych... Na pomysł wpadłem ponieważ mam możliwość kupna takich podkładów niegdyś wykorzystywanych jako podkłady kolejowe lecz teraz z rozbiurki przechwowalni jabłek. Podkłady zachowane w idealnym stanie. W wewnątrz pomieszczenia nie czuć zapachu o którym tak wiele piszą. Nieopodal tego budynku jest domek jednorodzinny wybudowany wiele lat temu także z tego materiału zamieszkiwany od jakiegoś czasu - stał przez wiele lat nieogrzewany, nie remontowany i powiem szczerze, że nie znalazłem tam ani jednej plamki wilgoci, grzyba i także niepożądanego zapachu. Budowę takiego domu chciałbym w większości wykonać na własną rękę ówcześniej nie robiąc nic podobnego. Potrzeowałbym zasięgnięcia wielu informacji na ten temat. Mam nadzieje, że jeżeli chodzi o przepisy budowlane to nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykorzystania tego materiału. Na początek to na tyle jeżeli chodzi o moje pytania. Pozdrawiam i dziękuję za udzilenie cennych informacji z góry.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ja bym z podkładów nasączonych tą potworną chemią nie zrobił ścieżki w ogrodzie, a co dopiero domu!
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Kolega ma rację. Poczytaj w internecie o lindanie, oleju kreozotowym i Xylamicie. Jak chcesz, to możesz jeszcze obłożyć ściany kocami azbestowymi. Ale dość żartów. Środki tego typu do impregnacji ciśnieniowej podkładów kolejowych są od wielu lat wycofywane i co gorsza nawet zabronione w większości krajów cywilizowanych. Udowodniono ich działanie rakotwórcze. Nie wiem, ale chyba będziesz miał problem z utylizacją tego świństwa podobnie jak azbestu. Możesz też mieć kłopot z ochroną środowiska z powodu zanieczyszczenia wód opadowych . Tego typu substancje nie są obojętne dla środowiska.

  4. #4

    Domyślnie

    Ależ masz pomysł. Podkłady kolejowe są tak nasączone chemikaliami , ze po pól roku zacząłbyś świecić, nie wspomnę już o tysiącach litrów fekali jakie wylewają się na tory z pociągów. Mógłbyś mieszkać w takim domu? Umarłbyś ze smrodu już przy budowie. Znajomy miał na działce jedną sztukę, wkomponowaną między rośliny. Gdy nagrzało sie latem na słońcu śmierdziało na kilometr smołą węglowa, której użyto do impregnacji a rośliny po jednym sezonie uschły.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawgar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A mnie pomysł z podkładami się podoba. Nie spotkałem się do tej pory z domem wykonanym w takiej technologii.
    Co do chemii to można rozciąć i zobaczyć jak taki bal wygląda od środka i na ile nasiąknięty tym ścierwem.

    Co do trucia to wszyscy jak mantrę powtarzają przy drewniakach - stosować paroizolację, stosować paroizolację, czyli w zasadzie co? Czyli grubą folię szczelnie izolującą i oddzielającą drewno od wewnętrznego wykończenia płytami KG. Czyli w zasadzie cały ewentualny smrodek i środki konserwujące zostają w ścianie pod kołderą z folii.

    Ja bym się zastanowił. Może warto czasem iść swoją drogą.
    Uważaj na swoje myśli, stają się twoimi słowami... Uważaj na swoje słowa,stają się twoimi czynami...
    Mój dziennik budowy
    Foto dziennik http://picasaweb.google.com/11488568...600838/Budowa#

  6. #6

    Domyślnie

    Wystarczy kolego tylko odciąć kawałek to się przekonasz o wspaniałości tego materiału GÓRAL z bardzo dużym doświadczeniem POZDRAWIAM
    Bogdański GÓRALE

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbyzek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-703
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja 20 l. temu kupiłem stary dom ktory miał 60l aby zbudować nowy .Po rozebraniu okazało sie że jest z podkładów kolejowych,Przewiozłem i zbudowałem z tego dom w którym mieszkam już 19l. i jestem b. zadowolony. Postoi dłużej niż z nowego. Pozdrawiam

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ale jest spora szansa, że Ty tego nie sprawdzisz.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #9

    Domyślnie

    Nigdy bym w budynku wykonanym z takich materiałów nie zamieszkał.Chemia i jeszcze raz chemia.Ale cóż niektórym widać to nie przeszkadza i jeszcze takie rozwiązanie sobie chwalą.Kiedyś nie bylo niczego więc polak potrafił nawet z podkladów kolejowych sklecić sobie domek i napewno byl jeszcze z tego dumny.A co do mieszkania w nim ,cóż jeżeli nawet byl z tego niezadowolony to i tak sie w zyciu do tego nie przyznal.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja mam z tego materiału w ogrodzie ścieżkę i nie widzę by coś się działo. Fakt, faktem - dopiero 2 lata jest to ułożone i zamieszkam na tym terenie za 2-3 miesiące (kończę wykańczanie) więc nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce. Ale wygląda ładnie, nie czuć było latem żadnego zapachu. Oczywiście podkłądy były oczyszczone z zewnętrznej powłoki, głównie smary, nieczystości itd.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Co innego ścieżka na otwartym powietrzu, a co innego konstrukcja domu, w którym będziesz non stop przebywał.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, jak można budować dom z podkładów kolejowych? przecież to jest to jest dosyć krótkie.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    hehe.. tak samo , jak zbudowac dom z żerdzi o srednicy 100 mm i mowic ze ma sie dom z bala

  14. #14

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, jak można budować dom z podkładów kolejowych? przecież to jest to jest dosyć krótkie.

    Moje zdjęcia: http://www.fotosik.pl/search.php?sea...jerzybw&page=1
    w technologi sumikowo łątkowej pewnie i by dał rady są dosyć długie 2.60m więc nawet za łątkę można wykorzystać cha i nawet na narożach dało by się zrębową pojechać
    tylko się trochę cieśla się pobrudzi przy stawianiu takiego czegoś , no a sprzęt by trza było odkażać po robocie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    w technologi sumikowo łątkowej pewnie i by dał rady są dosyć długie 2.60m więc nawet za łątkę można wykorzystać cha i nawet na narożach dało by się zrębową pojechać
    tylko się trochę cieśla się pobrudzi przy stawianiu takiego czegoś , no a sprzęt by trza było odkażać po robocie.
    cieawe jakie są efekty?
    moi dziadkowie/pradziadkowie mieli dom z podkladow, jakos dziwnym trafem wszystkie kobiety w rodzinie dostaly raka piersi) jedynie moja babcia przezyla...
    to co skapstwo robi z ludz....
    teraz na to gowno cierpiala moja mama, a i moja siostra i moje potencialne dzieci są narazone....

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tehadi Zobacz post
    cieawe jakie są efekty?
    moi dziadkowie/pradziadkowie mieli dom z podkladow, jakos dziwnym trafem wszystkie kobiety w rodzinie dostaly raka piersi) jedynie moja babcia przezyla...
    to co skapstwo robi z ludz....
    teraz na to gowno cierpiala moja mama, a i moja siostra i moje potencialne dzieci są narazone....
    Mój znajomy miał podkłady kolejowe i dał zrobić z nich schody w swoim domku szkieletowym. Obrobione do czystego drewna i polakierowane niczego nie emitują. Nikt się nie pochorował.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mój znajomy miał podkłady kolejowe i dał zrobić z nich schody w swoim domku szkieletowym. Obrobione do czystego drewna i polakierowane niczego nie emitują. Nikt się nie pochorował.
    Sprawdzone na węch czy w laboratorium?
    Możliwe, że da się w taki lub inny sposób oczyścić i podkłady będą bezpieczne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przed kilkoma laty w programie "Maja w ogrodzie" był dom sąsiada wykończony podkładami kolejowymi - pocięte na listwy - wykonane było część elewacji , taras i ogrodzenie - sąsiedzi złożyli skargę do nadzoru budowlanego, pisali petycje, monitowali do miasta - nie wiem jak się to skończyło ale zarzutem był niesamowity ostry zapach w letnie dni W tym domu podobno mieszkał lekarz i był nawet gabinet.
    Dla mnie to kreozot to największy syf jaki stosowali ludzie do impregnacji drewna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jakub Pogorzelski

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Biskupiec
    Kod pocztowy
    11-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem ale ponoc jest to tak trujące że nawet składowanie tego na podwórku jest nielegalne.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mój znajomy miał podkłady kolejowe i dał zrobić z nich schody w swoim domku szkieletowym. Obrobione do czystego drewna i polakierowane niczego nie emitują. Nikt się nie pochorował.
    "Czyste drewno" w podkładach było jak jeszcze rosły w lesie....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony