Witam,

zamierzam wykorzystać w ogrodzie i przy ogrodzeniu (jako jego część) gabiony do niwelacji różnic w terenie. Interesuję mnie takie gabiony o wysokości 50-60 cm i szerokości 40 - maks 50 cm. Gabiony będą leżeć tylko koło siebie (nie na sobie, w górę)

Zastanawiam się czy można wykonać to samemu, z siatki panelowej? Zalety to cena. Siatkę panelową "gołą", z drutu fi 4mm, wysoka 2 lub 2,20 a szeroka na 2,5 mogę kupić za 70-80 zł. Ocynkowanie podwójne tego mam za darmo! Wtedy cena za 1mb gabiony wychodzi ok 32 zł + własna praca. Na allegro to kosztuje min ok 80-90 zł za 1 mb. Zostaje tylko to odpowiednio wygiąć. Czy ktoś to robił już?

1. mam do dyspozycji stare wyginarki do blachy od dekarzy lub zginarki mechaniczne do stali, czyli z wygięciem niby bez problemu. Tylko jak zachowuje się taka siatka po zagięciu? pęknie?
2. czy taka siatka utrzyma wsadzony do niej kamień (w najgorszym wypadku podstawa będzie 40 cm, a wysokość 60 cm)?
3. i najgorsze co z "bokami" siatki po wygięciu. Tak jak mam pomysł na 4 główne płaszczyzny + ich wygięcie + połączenie to nie wiem co zrobić z bokami. Możliwe jest oddzielenie galionów między sobą (swoimi bokami) wbitymi w ziemię kwadratowymi palami drewnianymi (zostało mi na działce tego sporo, tylko je pomalować resztą drewnochronu albo znacie inne rozwiązanie.

w sumie potrzebuje takich gabionów ok 30 sztuk, plus kolejne do ogrodzenia frontowego później to razem z 45 sztuk. Przy oszczędności 50 zł, to jest 2250 zł. I coś się samemu w końcu przy domu zrobi, na powietrzu. Czy może zostać w biurze w pracy, zarobić więcej i kupić z allegro ??